Kolenhandel Scheikundige Lar.dvetten MAX of de jonge NOTARIS FRANSCHVLAANDEREN XX.Ken Moeder ^ered van de dood Op de vraag van den Arbeider Millionnair o! de weduwe van den Notaris zich die droeve gebeurte nissen herinnerde Och ja, zegde|ze, ze staan nog goed in mijn geheu gen; want het was mijn Man-zaliger die voor de Gra- vinne naar 't Zuiden van Frankrijk trok, om den Graaf terug te roepen, doch hij was reeds in Spanje en het duurde veertien dagen, eer hij weerkeerde bij zijn Huisgezin, om er de dood zijner drij Zoons te vernemen; de Gravinne was om te sterven van droef heid; op raad der Dokteurs ging ze met den Graaf bij hare Ouders te Bordeaux; dit weet ik van hooren zeggen, want Max, onze Max hier aanwezig, kreeg eek de scharlaken-koorts; er was groote vrees voor hem; ik bracht hem bij mijn Oom te Rijssei; maar de Ziekte volgde ons; drij maand lang bleef ons Kind tusschen leven en dood; eindelijk mochten wij terug- keeren. Nooit zal ik vergeten wat ik op 't Kasteel zag; Mevrouw haar oogen bijna uitgeweend, maar toch stralende van Moederliefde, met haar blozende frisch Dochterken op den schoot. Gelukkig, sprak ze, dat ik dit Engelken heb kunnen behouden, anders ware ik dood geweest... Geen oogenblik twijfelde ze of 't was haar kind; wij allen waren in dit gedacht. Ge begrijpt dus, Mijnheer, hoe ik verwonderd sta over uwe open baringen.. Dit begrijp ik, goede dame, antwoordde M. Lié- vinjikook, ik ook kon het moeielijk gelooven, als dezen morgend de oude Colette mij alles zegdedoch ze legde onweerlegbare bewijzen voor mij.... Ge zult er kennis van r.emen, aanstonds, als mijn Ver haal geëindigd is Lieve Alice, gij hoort hoe Mevrouw Van Dael u vond te Brivés.als zij weerkeerde uit Rijssei; gij waart door elk aanzien en erkend als de eenige dochter van ''Kasteel, en erfgename der groote Eigendommen. De drij personen die uwen nederigen oorsprong ken den, waren in akkoord om te zwijgen uwe Moeder was in Maart 1832 als een onderdanige Vrouw naar Parijs vertrokken met uw drij broerkes, Alice; van u en van uwe tante scheidde zij met snerpende droef heid; haar hoofd was verwarmd doordewoorden van Mijnheer Pierre en den raad van Colette;u verlatende, lieve Alice, hoe moet uw Moeder droef geweest zijn Martha, uw goede Moeder wilde zwijgen en weg gaan, op éene voorwaarde, namelijk dat mijnheer Pierre een geschrift zou opstellen en teekenen dat gij haar Kind zHt en niet het kind van de Gravinne dit stuk moest Colette bewaren en zij voegde er' een schrift bij van haar hand en met haar handteeken Ziehier deze belangrijke stukken; Max, voegde hij «rbij, twee oude papieren uit zijnen zak halende, zie hier, lieve jongen, gelief ze luidop te lezen. Max nam ze aan, met bevende hand, en ias alsvolgt Na de lezing van dit geschrift zijner overledene Vrouw, de Moeder van Alice, de Arbeider-Kasteel heer zag angstig rond, zijn gedacht was Zal er nu nog eenigen twijfel zijn Doch hij had de tijd niet verder te denken Max drukte hem in warmen geestdrift de hand, terwijl Alicia rechtstond van haar stoelken, haar twee han den rond zijnen hals sloeg,hem vurig zoende op zijn eerbiedigweerdig voorhoofd, terwijl heete trartien de hairen,wit geworden door 't verdriet,beperelden. En in 't hart van dien Man 1 tot over eenige dagen ongevoelig, dor, slensj, ijskoud, nu werd het over stroomd van reinen jeugdigen vreugdegloed. Terwijl zijne Dochter gedurig herhaalde Vader Vaderke lief! Mijn goede Vader 1. Mijne goede Moe der in den HemelEn nijAlice 1 mijn kind 1 Max tha, mijne welbeminde Vrouw Alice 1 mijn kind 1. Och, welk geluk 't Is om testerven van geluk 1 Eensklaps bemerkte de Moeder van Max dat de goede Man zeer bleek werd en sprak ('t Verv.) Dal zijn nog manieren. Kil h. I Land van Xinove. HOOGESCHOOL TE GENT. VOGELVANGST. KIP-KAP VAX XIEKVIS Te GENT is overleden Notaris Cruyt, waarvan akta op zegel; te GENTBRUGGE is overleden M. Julien Ceuterick, weduwenaar van Maria Mees, geboren te Sottegcm in 1834.. In de wieg niet ver smacht, maar om te sterven is 't altijd te vroeg. In FRANKRIJK mogen de Soldaten nu de pijp rooken op straat, omredewil de Sigaren zoo duur zijn. In HOLLAND heeft de Konlnginne veel hertzeer wegens Hollands Indië, alwaar het volstrekt niet goed gesteld is. In GRIEKENLAND weet Koning Stant niet waar zijn hoofd staat,door den ambras met zijn Mi nisterie en met zijn Populacie. - In BRUSSEL geven ze voor d'Eikels en voor de wilde Kastanjen 15 fr. de 100 kilos; voor bueknoot 25 fr. Notaris Cruyt was geboren te Lokeren in 1862. Koning OTTO, van Beieren, sedert veel jaien ziek in zijn bovenkamer, is eindelijk overleden. Zijn leven is rijk geweest, maar zoo droef als een doodkist; Dien René of Reintens, van Erondegem, de roö kooien ziende, de bloemkoo- len en de savooien, van Bert, hij zegde Ze moeten naar Burst en Borstbeek. T'ÓUDENAARDE is de plaats open van Koster in de Kerk van Pamel. Een Koster is een vrolijk man, al zingende wint hij zijn brood. In AALST is vrijdag droefsprekend bewe zen, wie de slachtoffers zijn van den Oorlog, onder alle opzichten. Uit de Navolging Christiboek 3, hoofdstuk 30. JESUS. Mijn Zoon, komt tot mij, als het met u niet welgaat; hetgeen vooral den hemelschen troost belet, is dat gij te lang vertoeft u tot het gebed te begeven. Venias id me In CHERSCAMP, bij Wetteren, is de plaats open van Hoofdonderwij zer. De godsdienstigheid roept tot heiliging, tot een nieuw leven van Waarheid en Gerechtigheid.- Heeft s AALST ooit dagen beleefd gelijk nu Dies irce. Dijnsdag groot gewoel in Aalst; uitnemende schoon weêr; maar flok, regenachtig; goede zaaitijd; op Al lerheiligen moetalles gezaaid zijn. Denderleeuw Parei-Dieven. Em. Bogaerts, 3' BOaalstARKT GEWAARBORGDE INHOUD Ook te bekomen beste BENZOLITE Bijzondere prijzen voor Uitverkoopers Huis Jan De Xeve, Lange Zout- str. 24, Aalst Amerikaansche Petrol. Pel rol Petrol Kaasmakerij Handel in Kurken Stopsels EEN VERHAAL UIT o—0 Ik, Pierre Dtlajosse, zaakwaarnemer der edele hecren van dees dorp, verklaar door dees schrift det het Kind, gekend on- der den naam van Alice de Brivés, in der waarheid is het wet- tie kind van Jean Liévin, meestergast, heden van hier afwezig en van Martha Leduc, zijne Vrouw. De drie Zonen van mijne edele meester, de eene na de andere bezweken zijnde aan een besmettelijke ziekte, en hun Dochtcr- ken ook dood zijnde, acht dagen nadat ik dat kind toevertrouwd had aan Martha Leiuc, zoo hebben wij goed en noodig gtvon- den dii nieuw ongeluk niet bekend te maken aan een Huisge- zin, reeds zoe wreed beproefd, en wij hebben de overledene Alice te Brivts vervangen door de frisscke en getonde Alice Lievin. Daarop heb ik, Fitter Delafosse, in de Parochiale Kerk verklaard, d»t de kleine Alice Liévin, geboren den 1 Aug. 1831 overleden is den 20 Septemberzelfde jaar, terwijl ik had moe- ten het overlijden aanmelden van Aliee de Brives geboren op 't Kasteel harer Ouders den 16 Juli 1831. Vermits ik met de beste inzichten heb gehandeld, zoo durf ik verhepen, dat mijnt Meesters mij zullen vergiffenis schcn- hen, motst de waarheid later gekend zijn. Op verzoek der voornoemde Martha Leduc, echtgenoote Lii- vin en om de echte waarheid te bevestigen, heb ik dit stak on- derteckend den 2 Maart 1832, te Brives in de Wagenmakerij. Pibter Delafosse. Gij hoort het, lieve Vrienden, riep M. Liévin uit; al les is in regel; de datums komen overeen met de Re gisters van Kerk en Gemeentehuis; maar ware het noodig, de brief van mijne arme Martha zou u nog vaster overtuigen; ik zelve wil u lezing geven van de zen brief, voor mij een heilige gedenkenis; hoort 1 Ik schrijf met groote vette letters; mijn oogen zijn nat van de tranen; mijne hand beeft, maar ik mag of kan niet weggaan zonder bij tante Colette een geschrift te laten, waarbij ik protesteer tegen het geweld aan mijn hert gedaan, mij opwek- kende mijne kleine Alice, ons jongst geboren kind af te staan mijn moederrecht blijft heilig, die kleine Alice is het vleesch van mijn vieesch, het bloed van mijn bloed, en niet, neen niet het dochterken der Gravinne van Brives, gelijk men haar 'wilde doen doorgaan. Ik heb dat niet willen beletten, eersten vooral voor de arme Mevrouwdie drij kinderen verloren had en zou gestorven zijn, moest men haar de dood van haar Dochterken bekend gemaakt hebben; daarbij omdat ons Aliciatje bij ons niets dan armoede zou gehad hebben en nu, onder een valsche naam, zou goed'op- gepast zijn en gekoesterd. Mijn brave Man schrijft mij uit Parijs dat hij goed werk heeft en vraagt ons bij hem; zulks doe ik gcerne, met de hoop van naeenigen tijdons jongste kind te kunnen terugvragen. I ante Colette belooft mij voor ons Dochterken te zorgen gelijk voor 't licht van haar oogen. Ik smeek den goeden 6êd, de heilige Maagd, den heiligen Josef, Sint Anton/us van Padua, ons liefkind te willen zege- nen en beschermen, waarbij ik mij heden 3 Maart 1832 en voor altijd hare waarachtige Moeder noem. Martha LEDUC, echtgenote LIÉVIN 't Volk, van Gent, schrijft Volgens gewone inlichtingen zou het Gemeentestuur van Brussel aan de Gemeentebedienden de volgende vei beteringen toestaan Al de bedienden die geen 2400 fr. winnen 7,50 fr. bijleg per maand voorde ongehuwden, 12,50 fr. aan de gehuwden en daar bij een vermeerdering van 3,50 fr. per kind. Daaraan zou Aalst zich mogen spiegelen. Alt F RID De Kiesstrijd is begonnen; Voorzit ter Wilson heeft zijn eerste redevoering uitgesproken zijn verklaring is dat hij voor d'Onzijdigheid is der Vereenigde-Staten met de Demokraten, terwijl de Republi keiners op d'eene of andere wijze aan den Oorlog willen deel ne men. Er wordt gewed voor zijn herkiezing 2 tegen 1. Amerika telt 92 millioen Inwoners o. w. 32 millioen vreemdelingen, 9 mii- lioen Duitschers het ordewoord der Duitsche Amerikaners schijnt ONTHOUDING. Stoutmoedige nachtelijke diefstal. Een behendige dief, waarvan nog het minste spoor niet is gevonden heeft zich donderdagavond gebruik makende van de duisternis die bij gebrtk aan licht overal in de huizen heerscht in het huis van M. Vital Verschorre, winkelier en mutsenfabrikant, laten ii.«luiten. Rond 12 ure des nachts moet hij van onder het bed gekomen zijn van den zoon Edgard, hsejt al de kleeding- stukken uit de kleerkas ger. bberd, en deze met pakken uit de boven venster geworpen, waar medeplichtigen op straat het gestolen goed ont vingen en er mede vluchten oek uit eene lade van den lavabo stool hij een honderdtal franken en voor eene waarde van 600 fr. goudwerk dan wierp hij een kussen op het hoofd van den zoon Edgard die wakker ge worden was en om hulp riep. Eindelijk verdween hij vlug uit het venster op straat en nam de vlucht in eene onbekende richtir.g zonder herkend te zijn geworden. Ken onderzoek wtrd door de stedelijke Polide ingesteld zonder den minsten uitslag op te leveren, juist zooals het geval was bij Mejuffer Louise De Cletcq, die ook de kuip der stad bewoont en waar bijna op dezelfde manier voor 3ooo fr. waarden werden gestolen over een drie tal maanden Eene tweede protest-manifestatie. Daar er deze week opnieuw niets in den Amerikaanschen Winkel is toegekomen voor de voeding der Be volking en er dus niets verkocht went van vet, smout of spek, is er eene tweede protest-betooging op touw gezet met de toelating der Duitsche Overheid. Maar in tegenstrijd met de bevelen, hadden een tamelijk groot aantal mannen zich bij de betoogers gevoegd en alzoo moest de manifestatie uiteengedreven worden alles liep dus op eene nietigheid af, ïlettegenstaande de Vrouv/eneene zeer deftige houding behielden. Er wordt gezegd dat de bijzonderste benoodigheden toegekomen zijn maar waarom nog eene week laten voorbijgaan om den verkoop ervan te beginnen, of vind dit Komiteit er plezier in, het Volk te zien lijden men zeu het waarlijk zeggen I 30 Oktober aanstaande zal een zittijd geopend worden voor het afne men der examen tot het bekomen der wettelijke Academische graden. De insehrijvlagen worden aanvaard op het Sekretariaat der Hoogeschool (Plateaustraat te Gent), van 4 tot 20 Oktober, alle werkdagen van 11 tot 12 ure. Men mag zich laten inschrijven per brief indien het noodige Inschrijvingsbedrag te gelijker tijd wordt opgestuurd. De examen mogen, volgens keus dar Recipiendi, in het Fransch of in Nederlandseh wordan afgelegd. Ter vermijding van elk misverstand wordt bij herhaling gewezea op het feit dat bij paragraaf 8 der verordening op de jacht en de vogelvangst van 1. April 1916 jo. Nr 2222, elke vogelvanget verbaden le. Alleen ge durende de tijdruimtevan 15 September tot en met 14 November mag mits een daartoe door den bevoegden kreieehef verstrekt verlof, de bijstervangst bij middel van strikken uitgeoefend worden. A IA O V K Zot"iag opende sporting F. C. zijn voetbal seizoen met een prachtigen match tegen Eendracht I van Aalst. Scheidsrechter M. Van Damme. Aalst begint met den wind in don rug, maar vindt nutteloos het doel; daarop valt Ninove hard aan en gelukt er in den eenigste goal van ganscb den match in 't Aalstersch net te duwen, dit door den incide Moni, die goed in form was. Denderleeuw, een kleine stad, Gebrek en armoe, 't is er wat De mannen razen op hun wijven Om hun honger te verdrijven Wat scheelt d'heeren gebrek en pijn Als hun buiksken maar gevuld en zijn Ja hier zijn de menschen in grooten nood Maar bakken ovens vol witte brood. De Witten. Op Aalst-Mijlbeek, aan de Drij Velden, voorbij de Kliniek, is Vrijdag nacht een groot deel parei gestolen, den eersten nacht dat de menschen hun Vruchten niet bewaakten. OUTRYVE. Daar stond daar bij nen boer, zijnen naam ia Van Nleuwenberg, nen wagen, geladen met peerdeboonen. 's Nachts kwamen schelmen, staken de peerdeboonen in brand en als den boer des morgens opstond 't was alles verbrand. Hij vond nog alleen as en bandijzer I AALST. BURGELIIKEN STAND QEBOORTEN Mannelijk 3; Vrouwelijk 5 HUWILIJIUN. J. Maes, voeger, met A. Kindermans, tw. P. Van Nuffel, landb. met M. De Boom, zb. OV1RLUDIN8 H. Acrcke, m. Bauwens, bediende, 52 j. Molenstr. L. Franqué, melkbewerker, 18 j. Moorselbaan. H. Cornells, tabakbewerker. 16 j. Neerhof. F. Arijs, vr. De Schrijver, zb. 82 j. oud. d. m. stw. J. Van der Meersehe,vr.Chavé,gistbew. 26 j.Breedastr L. Robijns, br. 21 j. Langestr. M.Boinem.vr. Metdepenninghen,zb73j.DirkMartensstr M/Caliebaut, vr. Croeckaert.zb. 36 j. Moorselb. 1 kind onder de 7 jaren. APOTHEKERSBOND. Botermarkt Zondag 22 Oct. M. CALLEBAUT 3 STIKSTOF, bestaande uit ammoniak m trgani* sche stikstof, voortkomende uit bloidmhl. 7 PHOSPHOORZUUR oplosbaar in water. 2 POTASCH oplosbaar in water. Dese meststof is bijzonder gemaakt voor het Lt#i» (Rapen). Landheuwers, gij allen welke mij uw vertrouwM hebt wiileri schenken, en den goeden uitslag mijner landvetten hebt kunnen vastetellen bij het eerite set- wen, moogt in alle vertrouwen deee landvetten ge bruiken voor het loof. tdkralkwljx Men strooit 1 1/2 kilos per roede. Behangpapier aan den atden prijs; nog eenige dagen, want de gratie vtorraad bijna h'tg is. Verders Engel' sthe beddtne met rmttr, wiegen, zetels. Tapijten, matlin, stirs, gtriljnen aan den iaden prijs. Langt Ziet. treat, 34. VOLKSVERHEFFING grove HUISKOLEN, aan 39 fr. de duizend kilogr. 31 fr. in het Magazlji generaen. «eene zakken inbegrepen. Landbouwers, voorziet u allen voor den wi«- ter van Petrooi, wolke aan hooge prys zal verkocht worden. Wendt u aanstonds tot Emiil IiOGAERTS, Botermarkt, 3, Aalst, waar gij den I'etrool per vat en liter kunt bekome» aan den prijs van den dag. Deze week bijzondere aankomst van versche schoone MOSSELS bi',uen. *,ot" selhandeiaar H. VLASSCHAERT, Withuisstraat, 42, Aalst. In 't groot en 't klein. Gewaarborgd versch Te verkrijgen Zuivere Amerikaansche Petrol, per liter en per vat, aan zeer voordeelige prijzen, bij EDMOND MATTHIJS, Meire (bij Aalst). straat, 51, Kaasvorm, Thermometers, Meetglazen Matjes, Kleursel, Stremsel, van eerste hoedanig heid Stremmende 30001iters melk (gewaarborgd). Leuis DE SCHRYVER, «In de Klok Hopmarkt Aalat.

De Werkman | 1916 | | pagina 2