HOFSTEDE Dan Oorlog Een bericht van gewicht Uiiterliand te koop HOOFDSTUK I De vraag ten huwelijk (vervolg) In ens eerste hoofdituk waren de laatste woorden van hoogleerear Frazer: Als uw Brown mij niets kan antwoorden omtrent zijn Familie en zijne afkomst, dan zal ik hem beleefd de deur wijzen. Oom,sprak Margarctha, haar oogen gevuld met heete tranen van verontweerdiging, Oom, ik ben meerderjarig ge weet dat hij goed en knap is waarom hebt gij hem anders zoo menigen keer in uw hais ontvangen het is hier dat ik hem heb leeren kennen en beminnen ik trouw hem en niet zijn Fa milie hij is een Wees is dit niet al ongelukkig ge noeg moet ik hem daarvoor verlaten Van waar hij komt, welke betrekkingen hij heeft, dit is mij gansch onverschillig. Wat was zijn Vader vroeg Professor Frazer koel. Ik weet het niet. Wat is het noodig, Oom, dat ik elke bijzonderheid van zijn Familie napluize, vragende wie zijn Vader was en wat de geslachtsnaam was van zijne Moeder, en wanneer zijn Grootvader getrouwd is.. Zoo, zoo en mejuffrouw Margaretha Frazer die zoo trots was op een lange reeks van onbevlekte Voor ouders. Dan heb ik vergeten zekeren Simon Lord Levar, een respektabsl Grootvader van de Frazers. Als alles waar 1», wat men zegt, werd hij gehangen voor een schurkenstreek, in plaats van onthoofd te zijn, gelijk het een edelman betaamt. O, als ge besloten zijt uw eigen glazen in te werpen, dan heb ik gedaan. Laat Jacob Brown bin nenkomen ik zal mij eerbiedig voor hem buigen en hem dank zeggen, dat hij zoo vriendelijk was, af te dalen om een Frazer te trouwen. Oom, zegde Margaretha, luid schreiende, laten wij niet in tweedracht scheiden. In ons binnenste heb ben wij elkander toch lief.. Mijne Moeder heb ik nooit gekend ze stierf als ik geboren werd ik was nog geen vijf jaar, als mijn Vader mij door de dood ontnomen werd.. Hiér in dit huis heb ik een tweede Vader en een tweede Moeder gevonden.. Ja, Kind-liefen daarom zouden wij u gaarne gelukkig zien wij beminnen u immers alsof gij ons eigen kind waartuw geluk zal ons geluk zijn. Och, mijn welbeminde Oom kan ik gelukkig zijn, als ik de reine liefde van mijn hert niet kan vol gen ik heb Doktor Brown mijn woord gegevenik zou heiu liefhebben al was hij de Zoon van een Boer. Kind-lief, het mag, het kan niet zijn Waarom niet, Oom Als wij te samen in liefde vereenigd zijn, dan ben ik gelukkiger dan een Konin- glnne. Kind, lief kind, ik beklaag u Waarom, heer Oom Waarom Uw Tante zal het u zeggen vermits ge toch besloten zijt, wasch ik mijne handen ervan af. Ge zegt dat Doktor Jacob Brown gaat komen ik zal hemaanhcoren Na de openbaringen die uwe Tante u zal doen, hangt alles van u af.. O goede Oom 1 Luister als 't u blieft, ik zal hem aanhooren, zon der een bepaalde toestemming te geven, tijdelijk... Met Sir Alexander zon het wat anders zijn.. Oom Frazer, spreek toch zoo niet, ontvang Dok tor Brown, en tot eiken prijs em mijnentwille geef hem uw toestemming. Laat mij tot zoolang u toebehooren. Het schijnt mij zoo treurig op zoo'n ©ogenblik over mij zelve te moeten beschikken alsof ik niemand toebehoorde, alsof niemand zich om mij behoefde te bekommeren. De deur werd opengeworpen en Doktor Jakob aan gediend een felle schoone jonkheidlang van ge stalte, blozende van kleur, flink en kloek gelijk de bergbewoners van 't gezonde Schotland. Margaretha haastte zich de kamer te verlaten. ('t Vervolgt). Wreede Tranirainp te Brussel 44 Slachtoffers Pe Hieflen te Brussel Wreede Moord f Voorzitter Wilson vraagt een Volkerenbond, voor VREDE, onmiddelijk; de Kanselier van Duitschland zou ook Vrede willen, vasten Vrede, doch ziet te veel hinderhalen; Belgis zou hij vrij en onafhankelijk wil len laten. Elzas en Lorreinen steken den stok in 'twiel. Ondertusschen gaat de menschenslachterij-voort.... Horresko Eeuwige schande Vergadering van 't Hoofdbestuur, ZONDAG aanst. na d'Hoogmis, bij'Jan De Neve,Zoutstr. Allernuttigste Boeken te koop Wij raden iedereen asn te koopen 't Leven van Antonius Eremijt, met Portret van den Schrijver Priester Daens en zijn levensschets; aan 0,25 c. in pi. van 0.50; in dit boek heeft men het histo riek van Egypte, volgens grieksche en he- breeuwsche schriften. Om uit onverdeeldheid te scheiden LAAD en BOSCH te Eremb o deg e m Ten Bosch. i (ji'oolcn Afslag Uit ter hand te koop CARBUKE te koop Men vraagt te koopen allle soorten van H O N D E i\ Zondag morgend 24 Februari, de Stoomtram Brussel Hal was na zijn uur vertrokken; tusschen de Zuen en de Groote Linde brak een as en de Lokomotief sprong van zjjn sporen; door den geweldigen schok werd het tweede rijtuig cp het eerste gestooten en geheel de Tram ontspeurde, daarop een IJselijk gehuil en geschreeuw van de slachtoffers gelukkig nog dat er geen dooden zijn. Er waren 44 gekwetsten, onder welke 20 die naar Sint Pieters Hospitaal vervoerd moesten. Om een gedacht te geven; ik vinde in éen Nr eener Brus- selsche Gazet 26 feb. In IJzerenkruisslraat. bij M. Keteis, een kcstelijke pelswerk van 6 i.1 fr.; een riikgekleedde dame was er mcê weg in do Genjoustraat 28 bobijnen guren, 10 kilos katoen, veel lint en 2 riemen; door de Poiicie van Anderlecht is 'ne krawat van 14 jaar aangehouden, die vau 't gestolen goed verkocht by M. De Jonghe, Scheutveldstraat, zijn gestolen voor meer dan 20C0fr. drooge erwten; in de beenhouwerij van Madame Jonckheere een groote hoeveelheid vleesch bij madame Van Buggenhout, Albertplaats, een groote hoeveel heid rjjs, witte wortels, beter; bij M. Van Gindertael, steen weg van Waterlos, een hreveelheid kleeren en juweelen; bij M. Edgaar Sterckx. Groenlaan, zfln gestokn 22 kassen met 1800 pakken Suikerii, voor een weerde van lf ,000 fr. Aan M. F. Carlier handelaar te Bergen, is op den Tram zijn portefeuille gestolen met 3500 fr.; bij M. Dammery, Schaar beeh, is gestolen franschen satijn, grijs lijnwaad, beddela kens enz. uit 't Gemeentemagazijn van Schaarbeek, in de Eenauetraat, zijn g«stolen, verscheide leeren kostumen van goolkuisscheTs; te llsene, bij madame Diers, Vradestraat, zijn verschoide stukken zwarten satijn weg; het huis van M. Deaquin Robert, Brugmanstraat, (afwezig) is gansch ge plunderd; op Meulebeek, aan de brug der Picardstraat, Sus De Vuyst, van Ander echt, voerman bij M. De Smet, uit de Bethlehemstraat, ging in een herberg dér Picardstraat een glas bier drinken, als hij uit d'berberg kwam, waren dieven weg met oen os en een koei; in de Bleekerij van M. Tam- buyser, Alsembergsche Steenweg, zijn gestolen 90 stukken geweefsels.. De moeite weerd, zoo men ziet, doch zijn de dieven rap om te stelen, de Poiicie is ook rap om te scha- bernakken binnen te brengen en te pensionnaten in den bak De ramp van Flemalle Men zal zich herinneren die wreede ramp op 't water, waarbij 40 menschenlevens te betreuren waren, meest werk lieden; nu is wederom 't lijk opgevischt aan de Fragnenkaal, 't lijk van H. Lafontaine, 20 jear, voerman. Te Meirelbeke bij Gent, waar de Tram van Oordegem, Let- terhoutem, Boitelare staat, ik ben er zoo dikwijls vernnderd van Tram op de 3 jaar en half dat ik elke week naar Gent moest'met De Werkman.Aldaar wijk Flora, is woensdag d. v. w. in ziin huis vermoord M. De Smet, Leeraar ver moord door zjjn eigen neef, zekeren Pannecoucke, die geld moest hebben voor zijn vuile brasserijen en die gevangen is in zijn huis, den nacht na de moord; 't bloedgeld lag ornog. Een droeve ondervinding leertONTUCHTIGAARD.WREBD- AARD.. Een zedelooze wereld, een wreede wereld. Het slacht offer telde 65 jaar; de moordenaar was nog.zeer joDg, 20 jaar en student. AALST. Tusschen twee waters zwemmen is een probaat middel om spoedig en schandig te zieken en te verdrinken. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone en welgelegen De Notaris SCHEERLlNCK, te Haaltert, daartoe be noemd, ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot, Mter MEERT, Notaris te Erpe, zal 'met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, en met tusschenkomst van den heer Vrederechter des Kantons Herzele, openbaarljjk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede met schuur, stallingen en verdere gebouwtn, hof en land, gestaan en gelegen te Erembodegem, ter plaatse genaamd Ten 1-iosch, gekadastreerd sectie A, deel van num mers 2314, 2315, 2316b 2317c, 2319b en 2313, groot volgens meting 18 aren 64 centiaren, palende noord Van de Perre, oost de weduwe De Man, zuid de Ten Boschstraat op eene breedte van 25 meters 44cm. en oost koop 2. Onverhuurd. Boomprijs 96 fr. Koop tweé. Een perceel Land, gelegen nevens voorgaande, gekadastreerd als koop een, groot vol gens meting, 13 aren 75 centiaren, palende noord Van de Perre, oost koop een, zuid de straat op eene breed te van 16 meters 10 centimeters en west de weduwe Dierickx. Onverhuurd. Deze goederen znn ge meten' geweest door M. L. Jacobs, landmeter te Erem bodegem, den 8 Augustus 1917. Koop drjj. Een perceel Bosch, gelegen te Erem bodegem, ter plaatse genaamd Ten Bosch, gekadas treerd sectie A, nummer 2364c, met eene groote van 6 aren 20 centiaren, palende noord Dierickx, oost Bae- teiis, zuid De Bolle en west de Marktweg. Onverhuurd. Boomprjjs 200 fr. EENIGE ZITDAG DONDERDAG 14 MAART 1918 om 9 ure stipt voormiddag, (na het aankomen van den trein) ter herberg van M. Felix Roelandt, te Erem bodegem, Terjoden, aan de Statie van Haeltert. De koe-pers moeten zich voorzien van hunnen trouw bock of een exlrakt van geboorte en van hun belas tingbiljetten. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich ter studio van Mter BRECKPOT, Notaris, te Aalst, Graan markt, 10. Door die heiligheid komt het menschtlijk ge slacht in nauwe vereeniging met God onein dig machtig en oneiadig goed. Nu in de maand Maart zljide, laat ons bijzon derlijk bemerken welke verheffing en vereering het voor het menschelijk geslacht is, dat een nederige en eenvoudige Timmerman de voedster vader van den Verlosser werd en als Sint JOZEF verheven is boven alle keizers en koningen en aanroepen en vereerd in alle Landen der Wereld. 't Vervolgt. over De Werkman, mijn heil en mijn leven; maar voorts van de rest sobere commercie, 't PAPIER buitensporig duur en moeielijk om krijgen vroeger 2,5 2,70 de riem, nu 19 fr. al d'ander benoodigheden aan veel hoogere prij zen. En geen Annoncen de Geldmacht wilt geen Annoncen in De Werkman, alhoewel elk weet dat De Werkman door iederean gelezen wordt. Nu zijn wij aan een grooter formaat geraakt, en moeten den prijs verhoogen tot 5 centiemen NOOD DWINGT ons volgend Nr moet ver kocht worden aan VIJF CENTIEMEN doch meer dan o.:it zal ons zorg besteed zijn aan den opstel, om in De Werkman een aangename, nut tige en belangrijke Lezing te leveren. (G F1 IV T In DE WAARHEID van 24 Februari staat te lezen Door den alleenhandel in suiker heeft de Stad opéén jaar een half-'millioen gewonnen. Maar dat geld is niet verloren hoe meer er bin nen komt, hoe meer er kan uitgedeeld worden een beetje aan de Sijndikaten en het overige aan neefjes en vrienden, die men aan een baantje kan helpen. Zoo schept een wijs bestuur zich een Roode Garde, op wie men bij gelegenheid kan rekenen om tegenstaanders uit de baan te kege len. Meer en meer komt er gebrek aa» melk. Nu zullen de kinderen van 3 tot 6 jaar zonder melk moeten zijn. Het plaatselijk Komiteit doet al het mogelijke om dezen droeven toestand te verhelpen. IL- Lpii L-nnnpr van oude rols van spreek- ik oei- koopei „jacjuenen gescheurd of versleten; prijs volgens giootte, Gentschestraat, Aalst. 109, RAADSEL Ik ben zoo slim niet als de vos Noch fier gelijk het moedig ros, Doch ik bezit in mijn geheel Van beiden een en 't zelfde deel. r PHILOSOPHIE Ziehier, jongens, zei eene Moeder, ziehier éene kers, meer hebt gij er niet noodig, de eene smaakt juist gelijk d'andere. VALLINGEN Een probaat middel, onder veel ander, om spoedig en radikaal van eene valling of verkoudheid genezen te zijn. 's Avonds als men gaat slapen, neme men een straf voetbad, waarna men subiet het bed in kruipt. In 't bed zijnde neemt men eene jat of kom water zoo heet als men het kan verdragen met eenen druppel Rhum en wat suiker in. Men zweet (met permissie) dat het een plezier is en 's anderdaags is men radikaal genezen.Verscheide personen aan welke wij dit receptgegeven hebben dat ons door eenen vermaarden doctoor gegeven werd, zijn er bij onze weet geheel en gansch meê genezen. AALST. BURGELIÏKEN STAND GeboortenMannelijk 1 Vrouwelijk :4 5; Huwelijken. H. De Koninck, schoenm. met J. De Witte, tw. G. De Vulder, gistbew. met J. Ysebaert, br. OVERLIJDENS S. Van Goethem m. Bruyland, landb. 56 j. o.Dendmst. P. Steenhautm. Van de Walle fabrw 60 j. Walstr. I. Schouppe vr. Bonner zb. 35 j. Jan Jeliestr. F. De Petter m. Steenhaut, landb 73 j. Moorselb. H. Verhulstm. Lenaln, marmebew. 64 j. D. Martenstr 1 kindionder de 7 jaar. A POTHE KERSBONI) Zondag' 10 Maart, M. Meganck, Leopoldstr. 8> T II Q root en afslag op den a a a iu echten zuiveren Petrol. Prijzen buiten alle conkurentiën. Te bekomen bij E. Bogaerts, 3, Botermarkt. Op het gekend merk Puddingspoeder STELLA te bekomen bij E. BOGAERTS, 3, Botermarkt. Bijzondere prijzen voorde winkeliers. 1. Een schoon Burgershuis, zijnde n° 9. aan de Birk Martensstraat, Aalst. 2. Een Nijverheidsgesticht met afhangen- beden, voor vergrooting vatbaar, te Aalst, aan de Bergemeerschestraat, Voor inlichtingen en verkoopvoorwaarden zich te bevragen bij Mster R. DE SCHA EP- DRYV ER, Advokaat, Vaaristraat, n. 6, (Graan markt) Aa'st. Zes herbergtafels met marmeren blad. St Joris- Straat, 46, Aalst. bij HANSSENS, Genlschesiraat, (Nieuwstraat poort, 41), AALST. Zich te wénden by Hector VAN CUTSEM, 16 St Camielstraat, Aalst

De Werkman | 1918 | | pagina 2