OESTERS ZAAILANDEN Beste Beeiworteizaad LIJEREDEX uilgesproken aan hel Grat van Pieter Daens Tri-: i» a x r 11\ g BE BI C fi T" D» echtgenooten Octave van den Bosch Maria Cathsrina De Haeck, hebben de eer U bij dezen te laten weten dat zij in der minne gescheiden zijn en dat zij wederzijds geene schulden zullen herkennen welke door de andere gemaakt zouden zijn sinds 17 Maart 1918. Maria Catha- rina De Haeck blijft woonachtig Dirk Martensatraat, 9 Octave Van den Bosch heeft zijn woning overgebracht naar de Denderstraat, 16. en Meersch .te EREMBODEG EM De Notaris G. VAN DE VELDE te Gent, Bagattenstraat, 51, zal openbaar ver- koopen Meersche» en Boscbgroiid ÏI O F S T O E en L A A D ZAAILAND /Eikendorf/Te bekomen bij E Bo- gaerts, 5, Botermarkt, Aalst. a? a 2 £4 Door M Romain Eeman, van Welle Mijnheeren, Met wat ontzetting vernamen we Woene iag het nieuws dat zich als een loopend vuur van dorp tot d 'rp, van gehucht tot gehucht, van huis tot huii verspreiddePietur Daens is dood I De beslommeringen van den Oorlog werden vergeten om over niets anders te spreken. Zou het waar zijn, vroegen we ons angstig bi Zou die edele ziel, die onverdroten werker, die moedige Ylaamsche Kamper, die overtuigde Christen, ons ontrukt zijn Wa waanden hem nochtans bijna genezen en zoo hij zelf in De Werkman schreef, snakte hij enkel naar de warme lentedagen om zich geheel en gansch te herstellen. Helaas Wij staan hier voor de droeve werkelijkheidDe wreede dood heeft hem, om zoo te zeggen gansch onver wachts, uit ons midden gerukt en hier staan we bij dat ga pende graf, dat weldra zijn laatste stoffelijk overschot zal verzwelgen. Wat slag Wat harde slag voor ons allen, Demokralen van Welle en voornamelijk voor de Leden der Maatschappij Kunst en Eendracht En welk een treurige plicht voor mij, hier in naam dezer talrijke zwoegers een laatste af scheidsgroet te brengen aan 1-Iem, dien trouwen Leider, dien goeden Raadgever, dien dierbaren Vriend O, Mijnheer Petrus, zoo we U zoo graag noemden, wat heb ben wij U allen niet te danken Uwen minzamen ©ingang met ons, uwen hartelijken handdruk, uw aanmoedigend woord In vergaderingen, op straat, in de treins, waren zoo dikwerf ten heelende balsem voor onze soms bloedende wer kersharten. In U vonden we een Verdediger met woord en daad, niet gehuicheld, als zoovele anderen, en nooit vergeten wij den koenen Volksvertegenwoordiger die in de Kamer zoo dikwijls op de bres sprong voor verbetering in ons lot te verkrijgen. En als hulpelooze Weezen staan we hier nu schreiend op dezen killen doodenakker en vragen ons beangstigd af Wie kan ons een Pieter Daens weergeven O dood wat zijt ge onverbiddelijk Waarom moest uwe zeissen juist hem uit ons midden maaien Sleepte hij reeds een aantal jaren, hij was toch nog zoo flink en kon nog zoo veel goeds voor on6 doen. Nu vooral in en na dezen hangen tijd. Die schrikkelijke menschenslachterij, dat afschuwelijk monster, zoo hij dezen Oorlog terecht noemde, zal toch eens eindigen. En was hy thans onze moedinsprekende Vriend, dan vooral zouden we in ham den taaien voorstaander onzer belangen gevonden lebben. Sta op, Mijnheer Petrus, dat uwe gloedvolle taal ons nog beziele en sterke Helaas gesloten blijft die nare kist, stom dien anders zoo welsprekende mond Hoe droevig I Hoe wreed Met zflne diepbeproefde Familie voelen wij het zware ver lies en moge onze innige deelneming de smart der zijnen eenigzins lenigen Uw aandenken, waarde Heer, zal als eene heilige reliek wie in onze dankbare harten bewaard blijven en graag zullen wejmze Kinderen vertellen wie gij waart.. Fn nu. w.tarde Heer Daens, rust in Vrede, vaarwel, edele M^ns'.heii^rica vaarwel en... tot wederziens. Door P Van den Abeele, van Ninove M'jnheeren, Mevrouwen, ln naam van het Niroofache, breng ik bij dit duurbaar overschot mijn nederige, doch diepgevoelde huldegroet. Pieter Daena, onze Vertegenwoordiger, de Volksvertegenwoordiger bij uitmuntendheid, de ware, eclite Man des Volks, is heengegaan op de eeuwige reis, en nog midden in deze tijden van beroerte, midden in deze treurige gebeurtenissen. Al voelen we ai het wee, al het jammer van het droeve voorval, toch ban ik niet bij machte de tolk te zijn van de smart die ons hart toenijpt. Want wat al miserie, wat al geesteseliende gaat niet gepaard met de zen slag, die ons too schielijk treft. Pijnlijk gedenken wij nu weer het monsterachtige gebeuren der jongste jaren, angstwekkend doet het ons aan als we denken aan alles wat onzen beminden Pieter Daens en zijne ashtbare Familieleden door de gruwvolle wereldramp heeft moeten ver duren. Zij leefde steeds in onze gedachten, met hen hebben wij gevoeld hun verwathtlngen, hun nood, hun angst, hun vernietigende zielepijn was de onze. En nu we ons verheugden met hen over eene hoepvolle genezing van onzen Volksvertegenwoordiger, nu we hem weer frisch en jeugdig van hart gingen wanen, r.u, rasch als de bliksem, treft ons de mare zijner dood. O dood wat zijt gij verschrikkelijk 1 Wij gewennen ons op dees aarde aan alie ellenden alle smarten en pijnen verdragen wij omdat wij dat alles door de liefde temperen; maar gij, o dood, smakt ons ten gronde, ploft ons in vertwijfeling, ge vernietigt onze hoep en slechts de tijd kan ons ietwat opbeuring brengen. Ja, ONZE Pieter Daens, de klassieke Man van de Viaamsche Kristen Demokratie is nu dood O geliefde Volksvertegenwoordiger, onvervangbare, de wreede, on verbiddelijke wet der dood heeft u aan uw Volk ontrukt, o, en dat wij hier machteloos staan, misschien wel radeloos om zonder u in den reu zenstrijd tegen inaeht en goud te volharden. Ja, tot aan den boord ran uw graf, Pieter Daens, hebt gij den goeden strijd, den strijd voor de kleinen, de verdrukten en weerloozen gestre den en geleden, gij hebt zonder een stonde rust noch verpoozen voor het Volk gewerkt en gewroet. In uw oog hadt gij slechts het liefdes ideaal der edele menschen Het goede doen, en daarop hebt gij zonder omweg of hoffelijkheid aangestuwd, daarvoor alles verpand, geld en goed, tijd en moeite, inspanning en zelfsverloochtning. Pieter Daens, ge waart eeu cenige, een .iet te vervangen Strijder voor het ideaal van den Christus, voor hst ideaal der grooten van geest en hart. Met Viaamsche koppigheid streed gij voor de waarheid en de rechtvaardig heid. Evenals de edele figuur van uw groote broeder Priester Daens, even als de geleerde De Backer, evenals de forsig strijdende Smid Lambrecht lileeft gij de Kristehe Volkspartij als eene granietsrots getrouw, ge stierft met de overtuiging in .v heilig ideaal, in de gerechtigheid van uwe princiepen voor herinrichting der oude en onrechtvaardige Maatschappij In daarom tieuren wij aan dit Graf, daarom brengen wij hier onzen laatsten dank met de veien die Het omringen. Geen enkel Werkman, geen kleine Burger en geen enkele mindere zou hier mogen afwezig zijn bij het iijk van dezen Arbeider voer de zaak des Volks. Maar Chris tus ook tijdens zijn leven, kon zijne volgelingen en vereerders tellen; later, na jaren, veroverde zijne leering gansche werelddeelen.U brengen volgende geslachten ook hun cenparigen lof en hulde Wij richten onze betraande oogen hemelwaarts om den Allerhoogsten te smeeken den Apostel van het Goede in bet Eeuwige Eden de plaats te gunnen die Hij den Rechtvaardigen beloofd heeft. Beproefde Weduwe, gij zijne Kinderen, met U lijden wij om het af sterven van uw Echtgenoot, van uw Vader, dai ons diepgevoelde en welgemoede leed U een troost vveze in deze bittere oogenblikken, U bicden wi.i onze rechtzinnige deelneming in den rouw. Pieter Daens, uw geest zal onu twischbaar zijn in ons leven, gij waart voor Ons de ongeëvenaarde, de haanbreker, het voorbeeld van volhar ding in den goeden en edelen strijd voor Volksbevrijding en Ontvoog ding; wii zweeren uw geest en uw ideaal den trouwen zuilen als Gij, steeds .et goede doen, daarvoor pal Btaan en kampen tot dat de dood ons ook wenken zal. Ede'e Voikrvrierd. onvermoeibare Werker, rust zacht den 6laep der reci.ivcfrdigen en geniet de hemeische glorie der Oeloovigen in den Christus Vaarwel, goede f-v-let Diens Vaarwel tnt weerziens. De redevoering van advokaat Plancquaert Is ons nog niet geworden, Tot ons spijt kondën'wij haar deze week niet mededeelen. De Familie DAENS dankt hartelijk al de Partijgenoo- ten,Vrienden en Kenisscn die zulk hoog belang stelden in den toestand van den beminden Volksvertegenwoordi ger en die Hem zoo gedienstig en lièfdevo hébben gehol pen bijgestaan en troost gebracht. Wij kunnen aan ieder persoonlijk geen dank zeggen, zoo groot is het getal der weldoeners, zoo lang de reke der menschen, mannen en vrouwen, die den betreurden afgestorvene in de laafs'e drie maanden van zijn leven, hulp en steun verleenden. Doch aan allen,(als vergelding, sturen wij deze welge meende woorden De Familie Daens heeft met onuitwisbare erkentelijkheid diep in 't hart geschreven denamen van allen. Daar xullcn zij, innig verbonden met de nagedaehtenis van den dierbaren Overle dene, bewaard blijven en zullen ons voortdurend tot troost en opbeuring verstrekken telkenmale er droefheid of weemoed over ons nederkomt... Blauwboschstraat, noord de heer Secretaris Baeten, west de Waterloopen zuid Jaffer Mabilde en de erven Hector Redant. GEMEENTE AYÜEM Vierde koop. Eenen Meersch, op Beekveld, sectie A, num mers 452 en 453, groot 15 aren, palende noord De Wilde, oost De Naeyer en Van Boxstael, zuid Juffer Marie Mabilde en west Leuis Sienaert. Onverhuurd. Vijfde en laatste koop. Eenen Meersch, op Volkaert, sektie i A, nummers li74 en 1475, groot 23 aren40 cent. palende oost de Beek, noord Rehé Klompen-Lievens, west en zuid Fi. Cas- els. Onverhuurd. Onmiddelijke in gebruik en genottieding van al deQoederen. Enkele Zitdag Dinsdag 16 April 1918 om 1 uur nanoen In de 5 Wegen, bij de Wed. Jean Ciaes- De Troyer, te Mclre, Meulestraat. De koopers moeten zich voorzien van Trouwboek of Extrakt van ©eboorte, alsook van hunne Contributiebiljetten. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij den Notaris. In 't kort aankomst van eene tweede zending Oes ters voor de Stad Aalst, 't Is te hopen dat er deze maal 't publiek zal kunnen aankoopen, dat zij wederom niet uitsluitend voor de vrienden zullen zijn, zooals de laat ste maal. OPENBARE VERKOOPING van Gemeente Erembodegem b Koop 1. Een perceel Zaailandgelegen te Erem- odegem, Hindenbesenbosch. gekend ten kadaster sectie A, nummer 197, groot 66 aren 3 centiaren. Ver deeld in 3 loten Lotl. 22 aren 58 cent., gebnrker Heyman Xaveer. Lot 2. 21 aren 53 cent. gebr. Van der 'iStrickt Jozef. Lit 3. 21 aren 92 eert. gebr. Pachtermans -Louis. Koop 2. Een perceel Zaailand, gelcgen te Erem bodegem, Grooten Paftrdenmeersch gekend ten ka daster sectie A, deel van nummers 232 en 233, groot 1 hectaar. 72 aren 30 centiaren. Verdeeld in 5 loten Lol 1. 33 aren 77 cent. gebr. Van Geit Frans. Lot 2.28 aren 91 cent. gebr. Van Ifolsbeeck Jozef. Lot 3.30aren, gebr. door Van Gyseghem Alphons. Lot 4. 29 aren 45 cent. gebr. door CaTlebaut Jozef. Lot 5. 50 aren 23 cent. gebr. door Parmen'ier Jan Baptist en De Greef Pieter. Koop.3. Een perceel Zaailand en Meersch, gele gen te Erembodegem, Hienbroek, gekend ten kadas ter sectie A, deel van nummer 2192 en 2296, groot 36 aren 87 centiaren. Verdeeld in 4 loten Lot 1. 8 aren cent, gebr. door Camiel D'Haese. Lot 2.9 aren 32 cent, gebr. door De Man Karel-L. Lol 3.8 aren 94 cent. gebr. door De Man Karel-L. Boom prijs 15 fr. Lot 4.10 aren 51 cent. gebr. door D'Haese Camiel. Boémprys 125 fr. Koop 4. Een perceel Zaailand en Hakhout, gele gen te Erembodegem, Hienbroek, gekend len kadas ter sectie A, eel van nummer 2174, proot28 aren 34 cent., gebruikt door Verleyzen Alexander. Boomprijs 20 fr. Koop 5. Een perceel Zaailand en Meersch, gele gen te Erembodegem, Hienbroeck, gekend ten ka daster sectie A, deel van nummer 2148, groot 87 aren 48 cent. Verdeeld in 4 loten Lot 1.19 aren 25 cent. gebr. di or Thomas Frans. Lot 2. 21 aren 8 cent. gebr. door Shoonjans Camiel Lot 3. 22 aren 20 cent. gebr. door De Corte August. Lot 4.16 aren 95 cent, gebr. door De Corte August. EEN1GE ZITDAG MAANDAG 22 APRIL 1918 om 1 ure zeer stipt namiddag in het Café In het Pa viljoen bij M. Èmiel Van deMaele, Groote Markt, 5, te Aalst. N. B. Gezien de omstandigheden en do 'moeilijk heid van verkeer zal er slechts éenen Zitdag plaats hebben. Voor alle verdere inlichtingen zich te wenden ter studie van den Notarisverkoopër. OPEN8ARE VERKOOPING VAN Ie Meire en Aygem De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, openbaar verkoopen GEMEENTE MEIRE Eerste koop. Eenen uitgeiniisden Meersch, aldaar op Blauw bostb, gekadastreerd sektie C, nummers 275, 276, 278, 270 en 279DIS, groot 57 aren 40 centiaren, palende noord Gust Min- noot, M. Doktoor Van Sande en De Troyer, west de Beek, zuid Lconce De Saedeleeren oost de Blauwboschstraat. On- vethuurd. Tweede koop. Eenen Meersch, op Blauwbosch, sektie C, nummers SO, 51 en 52, groot 40 aren 50 cent. palende oost de Rede, noord Mad. De Vos-De Saedeleer, west de Beek en zuid Mad. Weduwe Beaucouit-De Bièvre. Onverhuurd. Derde koop. Eenen Boschgrond, op Blauwbosch, sectie C, nummers 263 en 268, groot 22 aren 60 c.. palende oost de "OPENBARS VERKOOPING VAN EENE BOUWGROND en 2 allerbeste MEERSCHEN te AALST, Brusselsche Steenweg, aan de Gestjens De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke van die 't behoort, openbaar verkoopen Eerste koop. Eene Hofstede en Land, te Aalst, Brus selsche steenweg, gecadastreerd seclie G, nummers 52a, 53a en 52bis, groot volgens meting 67 aren 80 c., palende noord half Gesfjensweg, oost de steenweg, zuid Mr en Juffer Callebaut en west de meersch onder koop 2. Verdéeld volgens plan in 20 loten bouwgrond en verder de hofstede met grond onder lot 21, groot 14 aren 90 centiaren. Tweede Koop Eenen allerbesten Meersch, gelegen alsvoren, gecadastreerd sectie G, nummer 54, met eene grootte van 1 hectaar 60 centiaren,palende noord half Gestjensweg, oost koop 1, zuid Mr en juffer Cal lebaut en koop 3 met 1/2 gracht en west 'de heer Bon de Hethune. Verdee'.i in3ge'ijkedee!envan 33 aren 53 rent. elk. Derde koop. Eenen allerbesten Meersch alsvoren, gecadastreerd sectie G, nummer 74, met eene grootte van 31 aren 70 centiaren, palende noord met half gracht koop 2 en heer baron de- Bethune, oost met half gracht Mr en Mej. Callebaut, zuid koop 4, M, Tb. De Schryver, heer baron de Bethune en M. en juf. Cal lebaut en west heer baron de Bethune. Vierde en laatste koop Een perceel Land, doorsne den met den weg, gelegen alsvoren, gecadastreerd sectie G, nummer 73a, met eene groottevan 10 aren, palende noord koop 3, oost M. en juffer Callebaut en \Vc De Proost, zuid M. Constant Van Geert en west M. Th. De Schryver. Al die goederen zfln in pacht van jaar tot jaar bij de kinderen De Boom, tor uitzondering nochtans van de meerschen onder koopen 2 en 3, waarvan ze alleen lijk 't nagras hebben, i Jaarlijkiche valdag24 December. ZITDAGEN Instel: DUnsdag'23 April 1Q1Q Verblijf Dynsdag 30 April iyib Telkens om 1 ure nanoen ln De Vier Winden, te Aelst, Keizerlijke Plaats. - De koopers zyn verzocht j zich te voorzien van trouwboek of extra kt. van ge boorte. Voor alle verdere inlichtingen zich te wenden bij den Notaris. OPENBARE VERKOOPING van twee perceelen te MOORSEL, Holhstraat en Steven De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen 1. Een perceel Land, te Moorsel, op Ticheloven, aan de Hol lestraat, gecadastreerd sectie D, n. 73a, met eene grootte van 25 aren 80 c. en volgens meting vermeld in den titel 26 a. 50 c. palende oost de straat, zuid armgoed van Moorsel, west Char les Moens en noord Leander Moens. Gebruiker Louis Wauters, mits 70 fr. per jaar. 2. Ken perceel Land, te Moorsel, Steven, aan de Lievevrouw- straat, gecadastreerd sectie B, n. 314, groot 7 a. 80" c. palende noord de straat, oost de erven Arthur De Sols en Kinderen, zuid Petrus Jacobs als gebruiker en west Joannes Van de Meer- sche. Gebruiker Jean Speeckaert, mits 18 fr. per Jaar. Enkele Zitdag Woensdag 17 Aprit 1918 om 1 uur nanoen, bij Leopold Verdoodt, te Moorsel, Dorp. De koopers moeten zich voorzien van trouwboek of extrakt van geboorte en van hun contributiebiijetten. Voor verdere inlichtingen wende.men zich bij den Notaris. I AALST. BURGELIIKEN STAND Geboorten Mannelijk 5 Vrouwelijk :9 14 Huwelijken. P. Boone tw. met H. Walgraef tw. B. Huylebroek wev. met B. Vertongen tw. J. Van Petegem blokm. met C. Steenhout br. F. Cammu, handel, met M. Smekens tw.J. Ven Cauwenbergh, schoenm. met J. Van der Vincken tw.J. Van den Bergh, werkm. met m. De Coster tw. A. Boxstael tw. met J. De Keek tw.J. Van Neck, landb. met E. De Brucker, landb. D. Van de Keere dagl. met J. Van den Bos sche, zijdebew. B. Bosman, houtbw. met M D'Haes tw. E. Van der Poorten tabakbw met H. Francois tw. OVERLIJDENS J. Pattyn wed. De Wolf, zb. 77 j. won. te Meenen. P. Daens m. Mayart, Volksvertegenwoordiger, 75 j, Onderwljsstraat J. De Kegel wed. Wauters, landb. 81 j. Lindenstr. J. De Schryver, landb. 17 j. Moorselb. A. Bombeeck vr. Maesscholck, zb. 24 j. Meirestraat J. Van Geetruy w. Van der Bist, nachtw. 60j. Raapstr. B. Ruyssinck wed. De Clercq, zb. 77 j Leopoldstr. C. Steppe zb.67 j. Leopold6tr. J. De Troch wed. Borreman zb. 79 Lange Zoutstr. E. Sterck m. De Troyer, wijnaftr. 67 j. St Jobstr. O. Vergeylen zb. 15 j. Hoogev. P. De Boeck, fabrlekw. 34 J Gentschenstw. E. De Koninck zb. 16 j. Moorselb Apothekersbond Zondag 14 April, M. Meganck, Leopoldslraat. ■Q4 -i*; c: cu

De Werkman | 1918 | | pagina 2