De' twee Wem VII. BestolenBestolen - En heeft het geld weggen mten, zeide Marga- retha, in een oogwenk begrijpende, hoe de zaken ston den. Het was een groote slag, een groot verlies, veel grooter dan de weinige extra ponden, waarmede de rekeningen haar begrooting hadden overtroffen en toch scheen het, alsof zij dit beter verdragen kon. O, lievezeide zij, dat is slechtmaar toch, weet ge wel, vroeg zij, terwijl zij trachtte zijn gelaat op te Keffen, opdat zij er in zou kunnen staren en hem moed inspreken met haar oprechte liefderijke oogen, weet ge wel, dat ik eersi dacht, dat ge doodziek waart ge worden, en dat ik mij allerlei droevige mogelijkheden door het hoofd haalde, 't Is zoo'n verlichting voor mij te vernemen, dat het alleen maar het geld is. Alleen het geld maar herhaalde hij droevig, haar aanblik vermijdende, als kon hij niet verdragen, dat zij zou zien, hoezeer hij het gevoelde. En daarboven, zei ze met vuur, en daarboven kan het niet ver gegaan zijn. 't Was maar één nacht hier. De schoorsteenvegers, we moeten Crawford om de policie zenden. Hebt ge de nummers der banknoten niet opge teekend en ze trok aan de kamerbei, terwijl ze sprak. Neen, zij zouden maar éen nacht in ons bezit ge bleven zijn, zeide hij. De schoonmaakster versGheen nu in de deur met haar emmer kokend water.. Margaretha zag haar in het bleeke gelaat, alsof zij daar schuld of onschuld wilde lezen. Zij was een van Kristien beschermlingen. en Kristien schonk haar gunsten niet gemakkelijk of zonder goede gronden weg een eerlijke, bescheiden weduwe, met een groot gezin, dat zij door haar werk moest onderhouden, dat waren de getuigenissen, waarop Margaretha haar had gehuurd, en zij zag er naar uit. Vuil van kleedij omdat zij geen geld en geen tijd had om ze schoon te houden zag haar ge laat er toch helder en frisch uitzij had een voortva rende drukke manier van doen over zich, en scheen in 't geheel niet verrast of ontsteld, toen zij dokter en mevrouw Brown, in een toestand van verslagenheid en droefheid, midden in de kamer zag zitten. Zij ging aan haar bezigheden zonder eenige bijzondere nota van hen te nemen. Margaretha's verdenkingen vestigden zich nu meer bijzonder op den schoorsteenveger, maar hij kon nog niet ver weg zijn, de banknoten konden nog ter nau wernood in omloop zijn gebracht. Zulk een som kon door zulk een man niet in zoo'n korten tijd zijn uitge geven, en het weervinden van het geld was haar eer ste, haar eenig doel. Zij had nauwelijks een denkbeeld van de verdere eischen tot het vervolgen van den misdadiger en evenmin van de gevolgen van de misdaad. Terwijl al haar geestkracht was gespannen op de spoedige ontdekking van het geld, en zij haastig was heengestapt over de maatregelen, die genomen moes ten worden, zat haar echtgenoot nog in zijn stoel ge zonken, er was geen kracht in hem om zijn lichaam in een houding te plaatsen, die maar de geringste in spanning vereischtezijn gelaat was ingevallen, droe vig en verdonkerd door de schaduw van de lijnen des ouderdoms, die plotselinge smart zoo gaarne op de jongste en schoonste gezichten te voorschijn roept. Waar Crawford toch is zeide Margaretha, weder heftig aan de bel trekkende. O Crawford toen de man in dit oogenblik aan de deur verscheen. Wat is er te doen zeide hij, haar in de rede val lende, alsof haar driftig bellen hem hevig had doen ontstellen. Ik was juist even den hoek om, om den brief op de post te brengen, dien mijnheer mij gisteren avond gaf, en toen ik terug kwam, zeide Kristien, dat gij mij had gebeld, mevrouw vergeef mij, maar ik heb mij zoo gehaast, en inderdaad, zijn adem ging snel, en zijn gelaat teekende de grootste bezorgdheid. O Crawford Ik vrees, dat de schoorsteenveger in meneers bureau is geweest, en al het geld heeft me degenomen, dat hij er gisteren avond in heeft neêrge- legd. 't Is verdwenen, totaal verdwenen. Hebt ge hem soms een oogenblik alleen in de kamer gelaten Ik kan 't u niet zeggen, mevrouw; misschien wel, Ja, ik geloof, dat ik het deed. Ik herinner het mij.nu, ik had mijn bezigheden en ik dacht, dat de schoon maakster was gekomen, en ik ging naar de provisie en eenigen tijd daarna-kwam Kristien naar mij toe, met klachten, dat vrouw Koberts zoo laat was van daag; en toen begreep ik, dat hij alleen in de kamer moest zijn geweest. Maar, lieve hemel, wie zou ge dacht hebben, dat hij zoo slecht was Hoe was men in de bureau gekomen zeide Mar garetha, zich tot haar echtgenoot keerend. Was het slot gebroken Hij stond op, als iemand die uit een diepen slaap ontwaakt. JaNeen ik denk, dat ik gisteren avond den sleutel heb uitgetrokken, zonder dat het slot inge sprongen was. De bureau was dicht, niet gesloten, toen ik er dezen morgen inging, en de lip was uitge schoten. Hij verviel weêr in zijn werkelooze, mijmerende Stilte. ('t Verv,) Loopende Nieuws Volop Zomer nu De lucht is blauw, de zomer lacht, de vogels zingen, de bloemenkens bloeien, 't is Mei, 't is volop Zo mer. Een aardig geval in oud-Turnhout. De Pas toor was er overleden en de gemeenteraad heeft de pastorij verkocht. Nuiser'nen nieuwen Pastoor ge komen, de menschen hebben hem feestelijk ingehaald, doch de nieuwe Pastoor zit nu zonder pastorij.. Dat gebeurt allemaal binst den Oorlog. Een schrikke lijke brand is in Reims uitgebroken. Berichten nit Parijs melden dat er meer dan duizend huizen ia brand staan. Reims, Reims heeft ook al wat onder staan In Holland zijn de rantsoenen ook weerom verminderd d'Holianders hebben nu wekelijks nog te fretten 100 grammen vleesch, 2 kilos aardappels en 25 grammekens koffie; kweekt u daarmeê nen dik ken buik Het schijnt dat het onderzoek in de zaak Caillaux in Frankrijk geëindigd is en dat de onschuld van Caillaux zou gebleken zijn. In d'Alpen, de ge bergten waar d'Italjaners en Oostenrijkers vechten, woeden hevige sneeuwstormen; daardoor kan er daar niet zeer erg gevochten worden, zeggen ze. Ik ging dees week in een huis der stad op bezoek. Madame maakte veel complementen. Zet u, mijnheer, zet u, en doe als of ge t'huis waart,... ik ben het ook en wenschte dat gij het ook waart... Ik legde mijn ooren in mijn hals en zweeg. De munitie arbeiders in Holland hebben 't werk gestaakt. Ze zijn met over de 4ooo. - In Italië mogen ze ook maar 2 dagen in de week meer vlèesch eten. Te Jumet, in de Walen, rijden ze met een lijk naar de kerk of kerk hof. De lijkkoets moet over een tramspoor; alsUPWwK® de tram komt afge rold en botst met alle geweld op delijkkoets. De wagen werd verbrijzeld, zever, personen werden erg gekwetst en de doode? Ja, 't was voor deze mensch ook vreeselijk dood zijn en dan nog moeten in stukken gereden worden.. In Brussel gaat ieder persoon in de maand Mei 750 grammen suiker ont vangen, aan 1,10 fr. de kilogr. Zieke menschen krij gen 500 grammen bijrantsoen.. Ei, ge zoudt er willen ziek voor zijn, voor 500 gr. suiker.. Ik toch! In Gent vereenigen de Vrouwen zich om hun stemrecht te eischen. Allemaal goed als 't Algemeen Stemrecht is. De Boeren van Transvaal ste- ken ook hunnen kop omhoog en eisschen hunne vroegere vrijheid terug. De oude Senator Marcis zegde in de Senaat Ik ben overtuigd dat de oude vaan der vrijheid nog op de heuvelen van Zuid Afrika zar geplant worden!» Ja, dat prachtig, krachtig Boe renvolk; wie herinnert zich hun nen grooten strijd niet Aan elk den vriendelijken goeden dag en met Gods hulp tot toekomende week. Zware diefstal te Antwerpen Van Zondag acht dagen ging de Doktor Moeris, uit de Ap pelmansstraat, voor een kort stondeken van huis. Terwijl ko men behendige dieven, breken binnen, doorzoeken heel het huis, openen met valsche sleutels de waschtafel en vinden ongeveer 20,010 fr. in geld en 40,t00 fr. in aandeelen, daarbij nog allerhande juweelen. De dieven nemen alles, alles schoo- nekes mee en vertrekken stillekens met de schatten in de zakken. Als mijnheer den Doktor thuis komt, is 't allemaal gebeurd 't geld is weg en de dieven ook... en den Doktor is op dat stondeken tijd bijna nen armen mensch geworken. Ze knnnen 'ne mensch nog' al netelen als z'het op u hebben I Nog een zwaie dief te te Brussel Nen bandelaar van Schaarbeek zit zondag avond op den tram; nu, dat was nog zoo geen erg, er ïitten nog menschen op den tram. Op de Rogierplaats stapt hij af; nu dat is weer om niets wonderlijks, er stappen nog menschen van den tram, doch nu gaat hij in zijn zakken welen ander men schen doen dat somtijds ook eens en onzen handelaar be- statigde nu d>;t men op den tram zijne portefuille gerobberd had.. Hoeveel er in stak, lezers? Vooreerst: 27000 mark in bankbriefjes, tweeden 20,000 fr. ander papieren waarden. Ge kunt denken hoe dat menheerken zal gesakkerd hebben. Ik stel het mij zelf voor dat ze mij voor een 50,000 fr: bestelen ik zou er zeker ook meer dan 'eentje op zeggen Mors subita Boekwerken Te bekomen op ons Bureel en bij ons Uitverkoopers die van den Notaris Be Windt TE AALST HUIS, LAND en allerbesten MEERSCH te Aalst, Gestjeös, langsheen den Brusselschen steen weg, gezamentlijse oppervlakte 2 heet. 11 a. 10 c. a. Gebruikers Adolken Camille De Boom. Aalstersche Verkoopzaal Apothekersbond. Volksverheffing Huis Jan De Neve, LanSf zput- str. 24, Aalst Puddingpoeder Stella Leonard De Beukelaer, van Antwerpen, ging zich laten scheeren. De barbier was volop bezig met iezeepen, als Leo narken voorover stuikte en dood was. De sukkelaar .was 53 jaar oud. De barbier was zoodanig ontroerd dat hij van heel den dag niet meer kon scheeren. Boeken om FRANSCH te leeren zonder meester 5,00 De Witte Kaproenen, historische Roman, in 786 bladzijden en menigvuldige platen 5,00 Rond Aaltre of de gruweldaden van Wildemouwe 4,50 Leven, misdaden en straffen van Robespierre en van zijne voornaamste medeplichtigen 1,50 Lotgevallen van Telemaclius 1,00 De -ouwe 'hoost der Armen ol onwaardeeibg- r> n schat van lichte en souvereine remediën 0,75 Snoeck's Lwdjesboek 0,50 Snoecks Raadselboek, bevattende bij de 700 raad sels 0,50 Nieuwe Keus van de meest gebruikelijke woor den, Vlaamsch en Fransch 1,00 Moedertaal voor leeren te lezen en te spreken het vlaamsch ef het fransch 4,00 De Gemeentewet g,00 De Wet voor Allen 1 jOO Het Erfeniswetboekje 1,00 Tabels om te kennen hel brutto en netto gewicht van het rundvee 1,C0 De Bieboek 0,50 Kunst om te hovenieren o,10 De Verzorging van het Kind, in gezonde en zieke dagen door Pastoor Kneipp 1,25 Mijne Waterkuur door Pasioor Kneipp, geschre ven tot genezing der ziekten en het behoud der gezondheid 4,50 BOEKEN geschreven door PIETER DAENS Leven van Priester Daens 0,50 Leven van St Antonius van Padua 0,25 van Maria van Brabant 0,25 van den H. Petrus 0,'0 Rosa van Tanneburg 0,10 De Ndfaris DE WINDT, zal openbaar verkoopen 1. NDINSDAG 28 MEI 1918, (3» Zitdag) om 2 uren nanoen, in de Vier Winden, te Aalst, Keizerlijke Plaats Gebracht bij accumulatie op fr. 32,000,00. De aandacht worod getrokken op de goede ligging van dien eigendom \pn de allerbeste kwaliteit der meerschen. BI 1918, om twee uren na- et Vredegerecht, te Aalst, 2. ZATERDAG 25 noen, ter Zittingzaal van de volgende goederen GEMEENTE MOORSEL 1. Land op Molenkauter, sektie B, n° 571b, groot 27 aren 40 cent. Gebruikster Wad. J.-B. De Meersman 2. Land op Molenkauter, sektre B, n. 574n, groot 11 aren 65 cent. Gebruiker Petrus Vermier. 3. Land op Konijnaerde of Eikenbosch, sectie B, n. 603i, groot 9 aren 95 c. Gebr. Philem. Vonck 4. Land op Perrekanter, doorsneden met den weg, sektie B, n. 772l en 69iu, gr. 16 aren\>2 cent.Gebruik ster wed. J. B. De Meersman. 3. DINSDAG 14 MEI 1918, om 2 u\en nanoen, in te Aalst, sektie A, J.-B. De de Allee Verte, bij dame Wed. Mert Brabantstraat, de volgende goederen STAD AALST 1. Een Huis, te Aalst, Brabantstraat, n1574, groot 40 c. Bewoond door de Vos. 2. Een perceelken Land, te Aalst, Brus\elschen- steenweg, tegen de Gestjens, sektie C, n. 80S, groot 3 aren 7U c. Gebr. Camille Adam. Gemeente EREMBODEGEM 3. Land, op Tenbosch, sektie A, n. '2278a, gtpot 8 aren. Gebr. Camille Van Vaerenbergh. 4. Lahd, op Haog StiHebeek of Varent, sektid A, n. 2775b. groot 11 a. Gebruikster Vrouw Achiel De fco- ninck. Alle slach van Meubelen en Huisgerief worden aange kocht aan de hoogste prijzen. Op aanvraag begeeft men zich ten huize. Zich te wenden VERKOOPZAAL, Molenstraat, 44, of bij M. Prosper DE SADELEER, Korte Zoutstroat, 28. AALST. BURGELïïKEN STAND Geboorten Mannelijk 1 Vrouwelijk 1: 2 Huwelijken. E. Strick tw. met M. Ringoir, tw. F. Berghman, gistbew. met V. Ruyssinck tw. S. D'Hondt smid met L. De Waele, tw. V. Vonck, tw. met M. Momae, tw. OVERL1JDENS A. Rabier, student, 21 j. St Jobstr. J. Van den Bossche, landb. 16 j. oud. Denderm. stw. M. Hoevelinck vr. Bursens, zb. 44 j. Pieter Coeckstr. F. Breckpot m. Jacops, tw. 76 j, St Jobstr. J. Steleman, schrljnw. 64 j. Hovenstr. M. Bockstael, tw. 22 j. Denderstr. A. Boeykens, scholierst. 8 j. Binnenstr. M. De Munnynck vr. Brendonck zb. 70 j. Esplan. str. 1 kind. onder de 7 jaren. Donderdag 9 Mei, O. H. Hemelvaart, M. Ghysselinckx, Molenrtr. Zondag 12 Mei, M. Van Caelenbergh, Leopoldstr. ln ons Magazijn, Brusselsche Steenweg, 11, Aalst, zijn te bekomen beste grove HUISKOLEN. Op aan vraag worden ze t'huis besteld. groote keus van behangpapieren, ijzeren Engel- sche bedden, groot en klein, met toebehoorten, wiegen, zetels, matten en carpetien, foyers, trap- loopers, toile-cirée, tapijten in feuter en toile- cirée, enz, enz. aan genadigen prijs. Gelast zich met het plaatsen van Rouwkapellen. Lange Zoutstraat, 24 Kt r|' It Of Grooten afslag op den t tl vr u échten zuiveren Petrol. Prijzen buiten alle conkurentiën. Te bekomen bij K. Bogaerfe, 3, Botermarkt. te bekomen bij E. 300AERTS, 3, Botermarkt. Bijzondere prijzen voor dc winkeliers. AALST, drukkerij Franz DAENS «SZUSTER,

De Werkman | 1918 | | pagina 2