Einde Seizoen J. Delafortrie-Daens, SUSKE 1J5U Groote afslag op al de Winterstoffen Houthandel Let op iiivjpl iu vertrouwen uwe wolie Sargiën btj Alfred Kelders-Meganck, Overjassen, Damen-patelots Fluweel (Velours) Groote Occasies Bezie de Uitstallingen Aalst, 8, Molenstraat, 8, Aalst Boekwerken INieuwe Boeken In bloeienden Voorhof VORST aan HANDEN en VOETEN Kloosterbalsem Pastillen R AM LOT Jan De A eve-De Neef Geef uw blad na lezing I voort, wint lezers aan. - Volksapotheek - Quintyn-Meirsschaut Vervoerdienst op Gent Hernial U prolijt HUISVROUWEN Demokralen en Vlaamsche Vrienden, Flaalst uwe annonceo in ons blad Burgers, Werklieden, Herbergiers Wilt ge een goed glaasje Wijn i I drinken zooalsPorto, Vermouth, i kina, Wijn, enz. wendt n tot WARKEN DE COCK, Geeraardsbergschesteenweg, ISO, (Men bestelt ten huize) Handel in Kurken Stopsels Louis De Schryver Inde Klok, Hopmarkt, 16, Aalst VS, LeopoldstrGnt, 2S, Anlst KLEIN Telefoon 107 GROOT Aankomst eener groote parlij wollen Sargiën in extra kwaliteit. (Gewaarborgd) Ook grooten keus in Matraswol, Peerdshaar, Schaaps en Lammervellen, Schutsvel'en voor Smeden. Zeegras, Ciin Ve getal, Coutils voor Matrassen. Matrassen in alle prijzen, ge maakt in tegenwoordigheid van den Klient. Stalen ten huize op aanvraag. Gematigde prijzen. te bekomen op ons Bureel en bij ons Uitverkoopers De Nalatenschap 0,90 Thomas Moras 0,25 Leven van den H. Antonlns, eremijt 0,25 St Antonins en Bisschop Lambrecht 0,25 Leven van Priester Daens 0,50 Leven van Pieter Daens 0,50 Sociale Plagen, D' De Stella 0,50 Oude Monumenten, L. Cloquet, Hoogi. 0,50 Over Bruggen, F. V. ingenieur 0,35 Botertarlef o.5o Confituren o,15 Inhoudsmeting van het rond hout 1,75 De Wet voor allen 1,75 Gemeentewet 2,75 De Kunst om te Hovenieren o.lo Verslag eener tweejarige studiereis in de omstreken van Londen, over tuin bouw, bloemisterij enz. l,5o Bestrijden der Aardappelplaag 1,00 Boeken om Fransch te leeren zonder meester, 1* 2* en 3* deel, per deel 8,oo Practische handboek van Vlaamsche en Fransche samenspraken 8,oo Om Engelsch te leeren 8,oo Callewaert-woordenboek 10,oo Thyl Uilenspiegel 1,00 De Belgische keukenmeid 4,00 Verstandige Hovenier 2,00 Teniers maandgetijde 0,50 Qenoveva van Brabant 2,60 Brievenboek voor verliefden 0.30 Droomboek 0,30 Nieuw Tooverboek 0,30 Wijngaardteelt 1,00 Raadselboek 0,30 Volksvertellingen voor de jeugd 0,30 Het Teeken des Kruis 1,50 De goede dief 0,15 Leven van den H. Martinus 0,10 Leven van den H. Petrus 0,10 Rosa Van Tanneburg 0,10 Beruchte Rooms In Frankrijk Vlaanderen enz. 1,50 Antoon en Mauriis of de twee mis- dadigeis 1.00 Het kaartieggen voor iedereen 0,30 Nieuwe Kabinei-Secreiaris of voorbeeld van brieven 4,00 Brieven, Smeekingen enz. groot boekdeel 7,00 Doktor Jan Pauslus 2,U0 Om Fransch te leeren 0,20 Het gebocheld mannekend 0,75 Geteisterd België of de inval der Duitsctiers, volledig verhaal van 65 bladz met printen 10.00 Dr vug. Borms voor't gerecht 8,00 Brieven uit de gevangenis le d. 1,50 2c en 3e deel te samen 4,00 Verhalen van een Kanonnier, door Simons 2,80 Portretten van flaminganten 2,00 Over het Belgisch Vaderland, door Van der Schelden 1,00 Storm en drang le reeks in 's Vlaanderens Middernacht 1,00 2' reeks Stem der Vlaamsche dooden aan den IJ/.er 1,00 3C r. De Dacht der Duisternis 0,75 4C r.Sinn Fein 0,75 Herwording, door Vermeulen 5.L0 Jesus van Nazareth, passie-ver haal door Cyrille erschaeve 2,50 Uren Bewondering. le deel Lu cifer 4,oO 2C deelAdam in ballingschap 4,00 3® d.Noah en Vondels drama 5,00 Open brieven van de Vlaamsche Frontpartij in 't jaar 1917 2,00 Catechismus van den Vlaam sche Nationalist 1,00 Pro Flandria Servanda 2.50 Fransch-handelscorrespondentie 7.50 Engelsche 7,50 Duitsche 7,50 Groote Leercussus Engelsch 12,75 Fransch 12,75 Duitsch 12,75 Mijn Vlaanderen hoe laDg nog 0.50 Uzer Stormlied 0,50 ÏJzer Frontlied 1,00 door Is. Van Beugem 5,oo Nieuwe belgische Negociant in franks en centiemen 1,50 Dramas der Duilsche bezetting 2,75 Celbrieven door Wies Moens 4,60 De Dochter van den wrek 0,50 Een Italiaansche held 0,40 Belgisch Bloedbad en verwoesting0,40 CLAS.SEUR BELGICA o,75 Wordt gij geplaagd door de ondra gelijke jeuk en pijn van vorst aan handen en voeten? Zijn uw liauden pijnlijk, ruw, gesprongen of met bloe dende kloven? Is uw gezicht strak of schraal? Zijn uw lippen gebarsten? Neemt dan uw toevlucht tot den veel geroemden Kloosterbalsem, welke duizenden genezen heeft. De Kloosterbalsem kan u dadelijk helpen, bijt niet, stilt de pijn, verzacht, zuivert en kan uw huid weder zacht, glad en gaaf maken. De wordt ook geprezen bij wonden, huid aandoeningen, speen, kneuzingen, stramheid, apit, jicht en Rheuma- tiek. Allo apolhtkoa Peij» por pot van 30 pram, 9 fr.; van 50 gram, fr.. van 100 gram, 10 fr. Hoa groo'.cr pot. boa Toordaaliger dut. Eischl rooden band mat bandtaakamng L I. AKKER. Hoofd - depot O. an R. Da Baal, Antwerpen. Te bekomen ten bureele dezer Almanakken voor 1921 Geïllustreerde Volks almanak 0,65 Bloktesaimanak BORSTPASTILLEN GENEZEN Hoest, Bronchiet, Asthma, Verkoudheid, Heeschheid, Keelpijn en al de kwellingen van Borst en Adem piipen 2 franken de doos'jn alle Apotheken HUIS BEHANQER-QARNIERDER, gevestigd 24, Lange Zuutstraat, - AALST Groot magazijn van Behangpapier, Engelsche beddens en ressorts, Wlnd- harenbeddens, Wol, Peerdshaar, zee- gras, erin végetal, couiils, Jacquard en 5 canevas voor stors, groote keus van gordijnen In alle soorten, stors op t maat en andere, karpetten, foyers en i matten, linoleum en toile cirée. Wol len en katoenen sargiën, katoene en gewatteerde bedspreiën en zetels. Groote keus van zóphirs voor mans hemden, witte flanel, katoen, enz., Verders beveelt het huis zich aan voor i 't plaatsen van Rouwkapellen.verhuren en plaatsen eener tapijt voor in de Kerk voor een huwelijk. Mon aan- vaart! I alle Behang en Gamier werk, zoowel buiten als binnen destad.Spoe dige lüko Het oud gekend Huls /OS SINGELYNCie, Houtmarkt, AALST - bericht aan het geacht publiek dat hunne magazijnen wederom voorzien zijn van alle houtwaren zooalsTimmer, plan cher, schrijnwerkershout en -alle soor ten varvmouluren. <9, Korte Zoutstraat, 39, AALST Open alle dagen, behalve Zondag namiddag. Belgische, Fransche cd Engelsche Specialiteiten. Breekban- ten Remedie voor Vee en Pluimge dterte. llopkleursel, Stremsel en Mastellen- poeder Gehecht aan de Ziekenfondsen der ist. 1 'olhtparty. HUURHOUDERIJ DAGEL1JKSCHE Henri Vlasschaert-De Cock, Aalst, 42, - Wiibuisstraat, 42, Aalst beveelt zich aan naar alle richtingen voor Huwelijken, Feesten, Doopen, Kerkgangen, Begrafenissen. Bijzonderheid voor Verhullingen. Matige prijzen. Spoedige bediening Alvorens uwe Meubelen te koopen, wendt U naar het oud-gekend huls Thybaert Schollaert, Korte Zoutstraat, 10, AALST. Gewaaaborgd werk. Men gelast zich met het opkuische van alle meubelen. vraagt bjj uwen winkelier de Chlcorel FLANDRIA ze is zuiver en aangenaam van smaak. Te bevragen Despauteerstraat. 29, NINOVE. Voor uwe VERZEKERINGEN zooala: Brandgevaar, Ongerallen (gelyk de welke), Leven en Eerste Communie verzekeringen wendt u tot REMI VAN DER SCHELDEN, Waeregem- straat, 47, Deerlijk (arr. Kort Men vraagt medewerkers zakenaan- ^rongers. Aal*4, dnkkarii Frnn« Ds«n« iZast*» :o o: Novelle door L. Van Opdenbosch 5. Zij waren verpletterd. Zij dach ten dat hun rume nog steeds een geheim was en dat elk dacht dat hun fortuin ongeschonden was gebleven en daar viel het nu eansch anders uit.. - Gij hebt uw best gedaan om te doen scharmlnkelen, he Wat hebben ze gisterenavond op den Driesch gelachen zei Delis.. Dm hebben ze leute gehad Veel.. Voortaan zal mijn oude moeder of ik den stakkerd helpen als het mogelijk is... en piept gij nog eens, als ge durft.. Zijn oog schoot vonken zijn schoone witte tanden waren ste vig opeengesloten en zijn vuisten kraakten.. Hij keerde ziclt om en ging. Marianna's moeder zweeg; de huisgenoten hadden haar op het hart gedrukt bizonder voorztch tig te zijn, want die De Rodcs wa ren kittelachtig en geen katten om zonder handschoenen aan te vatten. Den eersten Mei stond er op een zwaren olm aan den weg een man voor Marianne. Sedert jaren had dat geen plaats meer gehad te Roesbeke... en Peperkoors vrouw en Marianne werden door de huisgenooten over den hekel gehaaid en 't was volop twist in t huisgezin.. Maar een niruwe ramp hing over het gehucht. Rijkaard Peperkoor was een koopman in hooi, stroo en voe dingsmiddeleu. Hij had een rui men voorraad in magazijn en zoo het tegen een schoone wins' heb ben kunnen verkoopen, maar hij hoopte op meerder en grooter... Hij was onlangs in twist gevallen met de maatschappij van verzeke ring tegen brand, bij de vernie- wing van de verzekeringsakte. Hij was onmiddelijk naar een ande ren agent gegaan. Reeds driemaal had de hoofdagent der stad hem verzocht de akten te komen tee kenen. Rijkaard liet zich trekken omdat hij dacht nog tegen bit tere voorwaarden verzekerd te worden. Nu was hij op baan om er lie in te gaan, maar onderwege was hij in eer herberg gezoeteld, was er aan het kaarten geraakt en had zijn dringende boodschap vergeten. Ais hij in dén laten avond naar huis ging, werd zijn aandacht ojreens getrokken door een roode, schrikkelijke klaarte, i stijgend hoog in de lucht....' Brand zei hij, en het werd hem bang aan het harte. Drom mels 1 dat moet over Roesbeke zijn Neen, 't is niet zoo wijd, 't zal in 't Hofkwarlier zijn Hij verhaastte den stap. De brand vermeerderde, de vlammen stegen boven de boomen uit. De stormklok klepte en wekte de be woners uit hun eerste slaao. Ake lig s'pgcn haar korte snelle tonen in de blauwe donkerte over 't an ders zoo stille dorp. Waar is 't roept er een., 't Moet te Roesbeke zijn, antwoordt een mannenstem.. Rijkaard loopt., en hoe meer hij nadert, hoe banger zijn hart klopte.. Als 't bij hem is, is hij plat geruïneerd I. Van in het Hoofdkwartier wordi de twijfel zekerheid; de hoop dat het niet bij hemzou zijn varzwond Waar is 't vraagt hij hij gend. Het Jhooimagazijn van Rijke Peperkoor, wordt hem ge int- woord. Hij loopt verder. «En niet geteekend I. brult hij. niet geteekend I niet geteekend Te laat, kijk.... Den volgenden morgen bleven alleen de rookende puinen van wat eens zijn schoon gedoe was.. Rijk en Rijksvrouw waren im mer met Marjannekens moeder de grootste vijanden van Frans ge weest, de aanhitsers, de kwaad stokers en Franz droeg hem geen goed hart toe. Deze bezit in 't Hofkwartier een net boerenhuis dat hij met de maand verhuurde £aan brave, ar beidzame menschen, die hem re gelmatig betaalden. Binnen een tiental dagen was de maand uit en.Rijk kwam bij Frans, op zijn zoetste, op zachte sokken.. Wij zitten op de straat, zei hij.. Laat ons in uw huis in 't Hof kwartier wonen tot als we weer om opgebouwd hebben. Kan ik die menschen op straat zetten? Waarom niet Familie gaat voor.. -- Goede familie, ja.. Slechte familie niet Zijn wij slechte familie Heel slechte Durft ge dat nog zeggen I. Ja maar ik raad u aan hier voorzichtig te zijn Eens hebt ge me hier afgeslagen ik verwittig u dat ik dat niet meer gedoog en dat de gendarmerie nota heeft ge nomen van uw laatste bedreigin gen.. ■- Hein?.. Gij brengt de gendarmen in fa miliezaken Voor mijn handel zou ik best nevens de groote baan wonen Als ik toch moet bouwen, zou ik liever hier ergens een huis doen zeiten Gij hebt den schoonsten bouwgrond van heel de wijk. Ge zult me tochjeen dagwand willen verkoopen. Ik verkoop nietsji Of mijn een huis zetten, bij voorbeeld, hier aan de overzijde.. Ge zijt haastig gebakerd... gij Als ge zoo op t ouverwachts met heel het marmaille op de straat wordt gegooid, dan kunt gij wel wat rappigheid verschoonen. 't is v aar Maar ge zijt im mers bij schoonmoeder, en dat it een practische vrouw, die zal u wel helpen in uw nooden. O, ja, met heur tong. Dat ze het daarmee haTen kon.. Ze kan er alle gelijk veel mee verdienen.. ik weet er van le spreken I —Gij staat in haar genade nietl Neen. Wij waren gelukkig hier, als geen op de wereld. Zij is als een geesel, als een vreeselijk kruis op ons nedergevallen en de puinen die hier rooken, zijn hon derdmaal grooter dan die welke bij u liggen,. ('t Vervolgt)

De Werkman | 1921 | | pagina 4