Menschen in denOorlog Een flinke Daad Fanlaar: ïei Hsii fits yolHs, Aalst Hoppe 1922 DEERLIJK gfooUSg^an-airfaSfH^Wffu°?3$ t>fjl Uit 't Brugsche ÏIÖNSE ASPELARE Vrienden-lezers, volgt met aandacht ons nieuw mengelwerk door Andreas Latzko het schoonste en aangrijpendste verhaal uit den laatsten wereld oorlog dat ooit geschreven is en dat door iedereen te begrijpen is. Door een Hongaarsch officier geschreven, werpt het een helder licht op wat in de ziel van een vijandelijk soldaat kan omgaan, over al de ijselijkheden in de heftigheid van den laatster, strijd gebeurd, ijselijkheden die U doen walgen; over de barbaarsch- heden van 't gevecht, over de tyrannie van de oversten, maar vooral over ons eigen lafheid. Eenieder moet dit lezen, eenieder moet dit bezitten De Redt U Zeivers van Aalst hebben een schoone en flinke daad gesteld. Een algemeene vergadering was belegd op den Zondag 26 November laatst, in hun nieuw lokaal te Aalst. De acht en veertig gemeenten, die aangesloten bon den hebben, hadden 90 afgevaardigden gestuurd naar dat bondscongres, waarop gesproken zou worden over verschillende belangrijke punten, betrek hebbende op het landbouwbedrijf. Verheugend feit, die landbouwers hebben het gepast, nuttig, noodzakelijk gevonden te spreken over de groote kwestie van het oogenblik De vervlaamsching van Gent 1 Vaak werd er beweerd dat de boeren tegenover die levenskwestie voor liet Vlaamsche volk onverschillig stonden. Is de leugenbuit van dien kemel groot genoeg De landbouwers hebben gemeend dat die bult moest ingedeukt worden en, zooais zij dat kunnen met hun groote, kloeke, eeltige vuisten, zijn zij er op los gegaan. Ziehier de dagorde welke die stoere mannen opstelden en naar de bladen zonden. Aan de Leden der Kamer van Volksver tegenwoordigers. Mijnheeren, Negentig afgevaardigden van acht en veeriig gemeenten, gelegen in de arron dissementen Aalst, Dendermonde en Brussel en sprekende in naam van negen duizend landbouwers, lede.n van de ver- eeniging Redt U Zeiven vergaderd te Aalst op 26 November 1922, na een gron dige bespreking over het vraagstuk der Viaamscge hoogeschoolna een stem- m.wa.van.uegentig,stemmen op negentig Kamer van Volksvertegenwoordigers hun gedacht te doen kennen over dit punt dat zoozeer de landbouwersklas aanbelangt en besluiten Geen genoegen te vinden in een wet die de Vlamingen maar gedeeltelijk hun recht geeft en aanzien als een eenige rechtvaar dige en vredebrengende oplossing de volledige en onmiddellijke vervlaam sching der hoogeschool van Gent. Besluiten deze motie aan de pers be kend te maken. Voor de Landbouwersvereeniging Redt U Zeiven De Schrijver, De Voorzitter, get. (O. Caadron). get. (D. Schockaert). Dat nu de verraders van ons volk maar onzin verkoopen zooveel ze willen die eenparige stemming zegt klaar welke geest de boeren bezielt. Laat ons nu ook de hoop uitdrukken en der. wensch, dat de landbouwers op tijd en stond zich die stemming zullen herinneren en de vrienden van huil be langen zullen weten te scheiden van de verraders 1 S-' GEG 3 LI A-FEEST We roepen de bezondcre aandacht van AL de partijgenooten, om het prachtig Kunstconcert te komen bijwonen in ons lokaal, op Zafte-rdag 15 Dacember, om 7 2 uur 's avonds, door de fanfaar Tot Heil des Volksonder de leiding van den heer August Schollaert. Ziehier het PROGRAMMA Eerste Deel. l° XüV6 Vepjas'ingstnarsch A. Schmidt. 2" Gpei'.iregstisk (uit het Oratorio Dc Muze der Geschiedenis) Peter Benoit. 3" Tannhauser, groote fantazij R. Wagner. 4° Les de&éx jfêoïicouteisrs J. Bouianger. polka voor 2 bugels, solisten HH. P. DeSterck en H. Bombeek. Tweede Deel. 5" Esn landelijk Fees!, openingstuk Labory. 6° Goüd e*s Ziivefj groote wals Fr. Lehar. 7° Fantasia met afwisselend spel op Styrische volkswijzen L. Canivez. 8° Lo?»raarsch Paul Gilson N. B. Al de partijgenooten zullen het als eene eer aanzien, door hunne tegenwoordigheid onze ieverige muzikanten te komen aanmoedigen en ge- lukwenschen over den grooten vooruitgang, die ze op zoo korten tijd hebben gemaakt. Kinderen niet vergezeld van hunne ouders, worden niet toege laten. Zondag 17 December, om 10 1 2 uur voormiddag, Uitstap met muziek, gevolgd van noenmaal. Om 7 uur 's avonds, gezellig samenzijn. Rfiaandag 18, om 7 uur *s avonds, Fakkel tocht en Volksbal. Beursprijsö December. Aalst 162,50 fr.Poperinghe 130 (r. Markt vaster. Verslag der vergadering van den ge meenteraad van Vrijdag 24 November 1922. (Vervolg) Demeester. Als zij werkloos vallen kunnen zij altijd eenige dagen elders werk vinden. Vanderschelden. Maar hoe wilt gij dat een fabriekwerker voor enkele dagen bij een boer gaat werken daar kan hij geen werk afleggen gelijk een gewoon landwerkman omdat hij dat werk niet ge wend is en niemand kan hem bijgevolg een redelijk dagloon betalen. Ysebaert. Wij moeten ook den staat niet nutteloos laten betalen. Vanderschelden.Wanneer de staat het krisisfonds heeft ingericht was het uit noodzakelijkheid en wanneer het he den nog in voege blijft is het een bewijs dat de staat het niet gepast vindt het af te schaffen en het princiep blijft handha ven. Wanneer het krisisfonds verdwijnen zal, ik acht mij ervan overtuigt, zal een ander organisme in de plaats treden en van het princiep, verzekering tegen vrij willige werkloosheid, zal niet meer afge weken worden. Aan ons, gemeenteraad, behoort het niet den staat daarin tegen te werken en hem de les van spaarzaamheid te willen spellen. In onze gemeentebegrooting voor 1922 is eene som daartoe voorzien die met het einde van het jaar nietzal uitgeput wezen. Sekretaris hoe groot is nu juist de som die daarvoor in de begrooting van dit jaar voorzien is De sekretaris. (Na kort onderzoek) 47.000,00 fr. (zeven en veertig duizend franken) Vanderschelden. Welnu, die som zal op verre na niet uitgeput zijn bij het einde niét,'misschien nog geen "aêfOê SêeTer van. Ysebaert. Ik geloof het wel, 't ware nog al schrikkelijk moesten wij 20.000fr. betalen voor werkloosheid terwijl er werk genoeg is. Vanwonterghem en Vanpanteghem. Hei begin van het jaar zal het slechtste geweest zijn. Vanderschelden. Zeker ware het begin van het jaar geweest gelijk de laat ste zes maanden dan zou de som die de gemeente te betalen heeft nog merkelijk kleiner zijn en het is te hopen dat het in de toekomst niet verslechte. Daarom, nog eens gezeid, vind ik het ongepast de tusschenkomst der gemeente te ont trekken aan de werking van het kisis- fonds. Burgemeester. Ze doen het wel in zooveel andere plaaiseu. Vanderschelden. Mijnheer de burge meester, als elders goed gedaan wordt laat het ons navolgen, doch als elders slecht wordt gedaan laat het ons voor hunne eigene rekening laten. Ysebaert. Ik zou willen dat Vander schelden, die op de hoogte is van dc wer king der werkloozeno.ndersteuning, ons tegen toekomende zitting inlichte over het aandeel die de gemeente voor dit jaar reeds te betalen heeft. Vanderschelden. Dat kan het sche penkollege bekomen hetzij door persoon lijk te gaan naar het bureel van het T/G. werkloozenfonds te Kortrijkhetzij per brief of zelfs per telefoon. Ysebaert. Zoudt gij U daarmede niet willen gelasten. Vanderschelden. Ja, ik ben bereid dit te doen. Ysebaert. Dan zouden wij de verde re bespreking kunnen uit stellen tot toe komende vergadering. Demeester. Zoudt gij ons ook de lijst niet kunnen geven van degenen die nu werkloozengeld trekken, hetzij aan welk sijndikaal zij deel maken. Vanderschelden. Dat is eene andere zaak waartoe gij U ook moet wenden tot het tusschen-gemeentelijk werkloozen fonds waar de staten zich bevinden. (De bespreking aangaande dit punt wordt gesloten en uitgesteld tot later.) 4Jc punt. Mededeeling: a) Brief Buurt spoorwegen, b) Brief onderwijzeres De- vrieze, c.) Boomplant heirweg naar Kortrijk. De sekretaris, geeft lezing van een brief vanwege de maatschappij van buurt spoorwegen waarin de gemeente word verzocht te betalen de som van negen duizend franken tot vereffening harer jaarlijksche aflossing(annuiteit). De som is het totaal voor de drie laatste jaren die nog niet betaald werden of drie duizend franken per jaar. (Algemeen aange nomen.) De sekretaris geeft lezing van een brief gezonden door de onderwijzeres - de zu- steroverste - der aangenomene meisjes- schooi (klooster) waarin wordt gevraagd dat het gemeentebestuur zoude willen de kosten dragen van het inlijsten der diplo mas aan de leerlingen dit jaar toegekend. (Aaangenomen voor al de scholen der gemeente.) Boomplant. Burgemeester. 't Is om te weten of de raad er in toestemt dat wij boomen planten langs den heirweg naar Kortrijk? Ysebaert. Daar zoude kunnen een schoonen wandelweg gemaakt worden en de straat is er breed genoeg voor. Ik stel voor er boomen te planten zoover onze gemeente betrekt. Vanpanteghem. Er zijn reeds op sommige plaatsen boomen geplant door de eigenaars van den grond die er langs ligt. Vanderschelden. Dat is waar. Hoe breed moet die straat zijn Burgemeester. Twaalf meters. Vanderschelden. En hoeveel reken boomen zoudet gij planten? Burgemeester. Twee reken. Vanderschelden. Op hoeveel afstand van den kant zult ge ze zetten Ysebaert. Op twee meters afstand van de kanten. De straat moet twaalf me ters breedte hebben langs weerkanten twee meters tusschen de boomen en de grachten en dan blijft er nog acht meters in het midden hetgeen meer dan genoeg is voor het gerij dat er door gaat. Vanderschelden. Als het maar is voor twee rekenboomen in de straat en zulks op twee meters afstand van de grachten kan ik er mede instemmen de gene die er langs geland zijn kunnen dan ook nog boomen planten langs de grachten, dat is hun recht. Vanderschelden. Dat gaat het ge meentebestuur niet aan. Ik zou willen dat het schepenkollege er voor zorge dat de straat op hare breedte gebracht worde zooais ze moet hebben overal heeft zij hare breedte van 12 meters niet. Tijdens den oorlog is zij deels ver plaatst geworden en alvorens boomen te planten behoort het ze in staat te stellen dat later geene veranderingen meer moe ten gedaan worden waardoor de boomen niet meer op de gepaste plaats zouden staan. Burgemeester. Daarvoor zullen wij zorgen. Demeester. Zal het plaatsen van die boomen in aanbesteding gegeven wor den Vanderschelden. Daar dring ik op aan. Ook denk ik dat .die boomen zullen moeten goed beschermd worden willen wij zien dat ze groeien. (Het wordt verstaan dat het plaatsen der boomen zal in aanbesteding gegeven worden.) Vanderschelden. De dagorde afge daan zijnde, en alvorens uiteen te gaan. wensch ik nog le vragen wanneer er zal overgegaan worden tot de uitbetaling der toelagen aan de maatschappijen van on- honderd franken is voorzien Er was verstaan dat die toelagen in tweemaal zouden betaald geworden zijn, na het eerste half jaar en na het einde van het jaar. Met het halfjaar is die uitbetaling niet gednan geweest en nu, dat het jaar zijneinde nadert, vraag ik dat denoodige inlichtingen aan de bestaande maatschap pijen zouden gevraagd worden; opdat er tot de uitbetaling zoude kunnen worden overgegaan, kort na nieuwjaar. Sekretaris. Er zijn zeker maar twee maatschappijen van onderlingen bijstand? Vanpanteghem, Er zijn er drie. Vanderschelden. Ik vraag dat iedere maatschappij (ziekenbond) schriftelijk zou verzocht worden de noodige inlich tingen aan het gemeentebestuur te zenden ten langste tegen 15 December. De sekretaris neemt hiervan nota. Ysebaert. ik verneem de tolk te zijn van vele inwoners van Deerlijk, en ik hoop dat het hier ook algemeen zal aangenomen worden als ik voorstel een gedenksteen te plaatsen in den muur van het geboortehuis van pastoor Verriest. Vanderschelden. Ik verheug mij om dat voorstel, Ysebaert. Als den gemeenteraad dit in princiep aanneemt zouden wij dit kun nen bekend maken in eenige bladen en denkelijk zouden wij kunnen de mede werking bekomen van de vrienden van Pastoor Verriest. Vanpanterghem. Zal de tegen woordige eigenaar van het huis daarin meestemmen Ysebaert. Ik denk wel van ja. Vandersehelden. Met veel genoegen stem ik daarmede in. (Dit voorstel wordt algemeen aange nomen.) Degezelle Joannes. ik wensch ook nog eene vraag te stellen wat zal er gedaan worden met dat poortje van Gen- tiel Vandenbroucke Dat is een uitweg die uitgeeft op het kerkhof en die ge maakt is, zonder de toestemming van den gemeenteraad. Daarbij de hennen van G. Vandenbrouck loopen veel op het kerkhof en er is beklaag gedaan vanwege de familie De Scheemaecker, over de schending op de graven hunner afgestor vene familieleden. Vanderschelden. Dat is een schan de, en al ware het maar het graf van een eenvoudigen koeiherder, nog mag het niet toegelaten zijn, dat het door dieren worde geschonden. Mijnheer de burgemeester, hoe staat het nu met die zaken van Vandenbroucke, 't is te zeggen, met dien uitgang op het kerkhof en met dien muur waartoe hier besloten geweest is te vragen aan Van denbroucke of hij dien, voor zijn eigen dom van de gemeente zoude willen over nemen Burge m cc te r. lk weet het niet... Vanderschelden. Gij weet het dus nog niet Het is reeds maanden geleden dat dit besluit hier genomen is, ik heb sedert desaangaande hier reeds inlichtin gen gevraagd, en gij doet niets Altijd voort, dus die zelfde handelwijze van U weigeren de besluiten van den raad uit te voeren. Vanpanterghem. Mijnheer de Bur gemeester, gij hebt nochtans gezegd, dat gij er aan Vandenbroucke zoudet van spreken. Vanderschelden. Als de Burge meester dat zegde meende hij het niet, dat zag ik wel, hij heeft van den beginne afgezeid dat hij er niet zoude van spre ken, in andere woorden zegde hij ik zal mijn eigen gedacht doen, en naar de besluiten van den gemeenteraad zie ik niet om Burgemeester. Doet gij het... Vanderschelden. Dat is belachelijk hetgeen gij daar zegt gij gaat te werk net alsof gij met geheel den gemeente raad den spot wildet drijven. Vanwonterghem. De Burgemiester zal eens eene flinke vermaning van hoo- gerhand moeten krijgen. (Door verscheidene raadsleden worden nog opmerkingen gemaakt, aangaande den slechten toestand van sommige wa- terloopen, over de leuning die weg blijft op de brug der Gaverbeek langs den steenweg naar de statie, over de uitge stroomde geul aan die brug. die een groot gevaar is voor wielrijders, alsook over het reinigen van sommige straten en goten, op de plaats vooral aan de eerste tramstatie. Deze laatste een staats- baan zijnde, zal de aandacht van de be voegde overheid er op gevestigd worden. Ook drukken verscheidene raadsleden hunne afkeuring uit over het vullen van een gracht, op bevel van het schepenkol lege, iangs den steenweg naar Waere- gem, aan de herberg De Merlaan waardoor het water blijft staan tot op den steenweg.) De Vergadering eindigtom 6,50 uren. Den gemeenteraad is bijeengeroepen op Vrijdag, 8 December, om 3 1/2 uur namiddag, met de volgende dagorde 1.) Nieuw verslag, aanbesteding scho len van St-Louis. Goedkeuring. 2.) Aankoop schoolvoorwerpen knech- tenschool St-Louis. 3.) Benoeming van een lid van 'f arm bestuur. 4.) Rekening van 't armbestuur voor 1921. 5.) Begrooting van 't armbestuur voor 1823. 6.) Bespreking krizisfonds. 7.) Mededeeling van brieven. 1), Van den heer gouverneur. a) Aangenomen meisjesschool Dorp, b) pensioen weduwe Ameye, 2.) Van M' Clarebaut, bibliotheek. 3.) Gemeente VVaeregem, kosten, leer lingen, vakonderwijs. 8.) Nieuw schoolreglement. Wij herinneren de bevolking van Deer- lijk^dat 'IgjgJü^eii van den genjeente- iedereen het recht heeft te komen luiste ren. Wij zeiten zelfs, elk die eenigszins belang stelt in de zaken zijner gemeente, aan, naar de zittingen te komen. Daar hebben wy liet. Men weet dat het Senaat thans aan 't bespreken der huishuurwet is. Deze week hebben onze Hooge Ooms eene bepaling aangenomen, die de eigenaars liet recht geven zal de huis huren in 1914 beslaande, met 100 op te slaan, dus te verdubbelen. Daarbij heeft men vooreene belasting van 25 op de huishuren te heften ten voordeele van den staat. En 't wordt voorzien dat de eigenaars dien last zou den mogen doen betalen dooor de huur ders. Toen de opcentiemen in den gemeente raad van Brugge besproken werden, deelde het schepencollege mede dat zij eene belasting van 1 millioen 's jaars ver tegenwoordigden, Dat is zoo zeker niet, deed M. Moey- aert opmerken, want eene kleinigheid is slechts noodig om den last veel zwaarder te maken. 1 n het Senaat is men bezig aan de huis huurwet en moet men eene wetsbepaling aannemen zooals het plan bestaat,van de huishuren te laten verdubbelen uwe opcentiemen zullen niet 1 milloen 's jaars opbrengen, maar veel meer, want belas ting op de mobilaire waarden, grondbe lasting, enz., hebben voor grondslag het kadastraal inkomen ofdehurwaarde; ver hoogt die, dan klimt ook het principaal van den staat en de opcentiemen der ste den en gemeenten, en dit verschil kan in meerdere mate honderd duizenden frank 's jaars bedragen. Het schepencollege voelde wel dat die opmerking gegrond was en bleef een antwoord schuldig. De middenstanders en gekozenen van de stoffelijke belangen, hebben insgelijks gezwegen en de opcentiemen zijn gestemd geworden. Toekomende jaar zullen de Bruggelin gen aardig opkijken als zij zullen kennis krijgen van hunne belastingsaanslagen en van de mooie sommen die zij zullen te dokken hebben. Een Schrijven. Werkerswelzijn, het orgaan der Brug- sche socialisten, drukt onzen brief niet. We veronderstellen dat dit schrijven onaangenaam gekomen is ter drukkerij der Zilverstraat. Dit besluiten we uit de enkele regelen waarin het vermeld wordt. Het blad maakt het thans kond aan zijne Ilichtgeloovige lezers dat onze partijgenoot als kristen demokraat on mogelijk tot de frontpartij kan behooren.» In zake waterdienst erkent het dat M. Moeyaert niet mordicus wilde dat de uitbating aan eene bijzondere maat schappij zou worden gegeven. Hij heeft alleen doen opmerken dat een Luiksche maatschappij de uitbating heeft gevraagd met ZEKERE winsten voor de stad en hij heeft aan het schepencollege gevraagd of het de voorwaarden dezer maatschappij niet kon vragen, om in geval van te nemen beslissing met kennis van zaken te kunnen oordeelen. Oneerlijk weergegeven is het zekerlijk niet, maar het kou vollediger zijn en we vragen ons af waarom het socialistisch blad de laatste woorden weggelaten heeft namelijk deze om te kunnen oordeelen welk stelsel het voordeeligst zou kunnen zijn voor onze stad en hare inwoners Het voordeeligst voor de stad en hare inwoners, daarom gaat het bij ons ver schaft ons dit de regie wij verdedigen ze zien wij bate in eene bijzondere uitbating wij treden ze bii. Wie kan ons ongelijk geven C. Moeyaert. STRIJDPENNiNG. Overdracht63,25fr. Omdat Celintje kwaad was 1 fr. Om dat Gusten niet weet wat gezet 1 fr. Omdat men zeif moet zwijgen als men niet wii dat er van zich gesproken wordt 1 fr. Omdat Arthur zoo'n dikke cigaar rookt 1 tr. Omdat Sint Eloy goed zou mogen lukken 1 fr. En dat hij in de Bru- geoise niet gevierd wordt 1 fr. Omdat Adolf schittert door zijne afwezigheid 0,50 fr. Omdat de greffier beter in orde zou zijn 0.50 fr. Omdat ik in twee we ken mijn blad niet ontvangen heb 1 fr. Nog 50 centiemen omdat Adolf wegloopt als de strijdpenning uitbetaald wordt 0,50 fr. Omdat de greffier zal Irachten zich zoo gauw mogelijk in orde te stellen 1 fr. Omdat het socialistisch weekblad Werkerswelzijn den brief van onzen vriend Camie! Moeyaert niet durft opne men geeft R.L. 5 fr. Omdat Kamiel en Franpois hun zoo goed geamuzeerd heb ben in de Kelk 1 fr. Omdat Gustje altijd zoo laat met zijn groensels komt 0,50 fr. Omdat mijne vrouw zoo goed met de kloef kon slaan i fr. Omdat de strijd penning goed zou vooruit gaan geeft de vrouw van L. uit de Balsemboomstraat ook 1 fr. Omdat mijn man voor een avond konsul zal zijn in... 't stuk. 0,50fr. Omdat mijn dochtertje ook groen bemint en verkiest boven het rood 0,50 fr. Te samen 82,25 fr. Ten strijde op. Met stalen kop. De rangen dicht. En nooit gezwicht. Ja, vrienden, ten strijde op voor de ontwikkeling der arbeidersklasseten sirïjde, voorden vooruitgang der partij; ten strijde op voor onze rechten als Vla mingen, ten strijde op tegen de horger- looncn der reactionairen en nu dat wij -^ï Trnjci^■--•><-vas jaa* 22 ma- - ken wij een voornemen van gedurende het komende jaar al de middelen te ge bruiken om andersdenkenden te overtui gen en dat elk propagandist, ieder lid van eender welk onzer vereeniging ten strijde gaat om elk een nieuw lid bij ie winnen. Zoodoende zult Gij mede helpen tot de hierboven aangehaalde feiten en tevreden zijn over uw afgelegd werk. Joris. ALLERLEI Weet de heer schepen van Openbare Werken dat het zoo vuil is op de overgangsbrug (Passerel) dat riten waarachtig een paar krukken zou moeten hebben om er door te modder te geraken of is het misschien omdat daar geene rijke lieden wonen, Halo H. schepen overtuig ons eens van het tegenovergestelde 1 Verjaring 20 jarig bestaan Werkers- bond. Wij doen een beroep op onze leden om het hunne bijtedragen tothetwelgelukken van ons verjaringfeest. Alle giften hoe klein ook zijn weikoin. Wij vragen ook aan de leden die rog geen deel maken van onzen Ziekenbond hun onverwijld aan te geven. Overweegt eens al de voordeelen die daaraan verbon den zijn, bedenkt eens al de prijzen van dokter en geneesmiddelen en Gij zult niet aarzelen U aan te geven. Joris. y yyy, Ook Hou en de Trou de knappe fanfare van Aspelare, vierde Maandag haar Ceciliafeest. 's Morgens een mis ter nagedachtenis van Dr Van de Velde daarna een bezoek aan de vrienden-her bergiers. We begroeten er tal van beken den de hr ingenieur Meganck, voorzit ter, mr Denis Ceuterick, eerevoorzitter mr Dammekens, muziekoverste Frans Meganck, Gaston Van den Einde, Theod. Meganck. advokaat Crets, mr Van op den Bosch, P, Van den Abeele, vrienden var. S'-Anteünckx, Voorde en Nederhas- Wat volk, wat volk De jeugd is er bij, de vreugde en de geestdrift In een herberg zit heel op zijn gemakske, Peerke Van Gijsegem zijn pintje te drinken. Peerke is de oud ste kristen demokraat van Aspeiaere 86 jaren telt de man. Hij vertelt dat hij in den laatsten zomer, op een dag 25 roeden tarwe afpikte, opbond en naar huis haalde en dat GANSCH ALLEEN 1 Peerke gaat honderd jaar worden en groen blijven als de vlag die daar buiten wuift,Dat wenschen hem ook al de vrien den Aan tafel't Ziet er heerlijk uit, en de demokratische vrouwen en meisjes halen eer van hun werk. De spijzen zijn lekker en de bediening geschiedtzoo regelmatig, zoo gezwind, dat het een aard heeft. Al-

De Werkman | 1922 | | pagina 2