Groote en 1 DEERLIJK MOESKROEN. KORTRIJK HET HOLLANDSCH WIJFJE Lohaai Mrsmeizijn. Ronse Groot Varieteitsfeest RONSE Stadsnieuws Koninklijke Rederljkkamer De Catrtarlnisien IN DE BRANDING PARTIJLEVEN Kristene Volkspartij en VI. Front vonden. Dat zullen me later de huisvrou wen en huismoeders zijn. Waar gaan we naartoe We schreven het verleden week en we herhalen hetde ouders letten niet genoeg meer op hunne kinderen en dan Toopen de kinderen in 't wild.... Voor een hoedje, voor een schoentje En zooal meev. Verkoopt er zoo menig meisje Hare eer. Stance is om melk geweest en ze komt thuis met de tijding dat de poot- plaag is uitgebroken in t hof van boer De Ketelaere, waar we gewoonlijk om melk gaan. De landbouwers Puiinx, ke- telslegers en jans, te Her,is, hebben ieder 300 fr. boet gekregen omdat ze met hun koeien op den openbaren weg zijn ge weest op eenigen afstand van de besmette hoeve. En landbouwer Daerlen die zijn kippen liet rondloopen, kreeg dezelfde straf. Straten straf is twee. Dat zal Jan Rijcken ook wel ondervinden. Ze hebben Jan Rijcken verleden week in Holland geknipt, terwijl hij aan't spioneeren was. Die Rijcken is in Heiland geboren van Belgische ouders; hij is dus Belg en spi oneerde nu in Holland. Maar door wie werd hij betaald Er wordt immers altijd gezegd dat België er geen spionagedienst (lp nahoudt. Of is België misschien van zins een inval te doen in Holland Of hebben de mannen van tie Politique Na tionale dat werkje in gang gezet. Wat een komediespel toch 1 Wat zal er nogal aan 't licht komen Och Heere De Belgiek laat spioneeren. Dat 't niet zoo triestig was, zouden we er eens hartelijk mee lachen. Want een spionagedienst kost duiten. Stance klaagt steen en been; ze is naar den winkel geweest en daar hebben ze haar gezegd dat alles weer opgeslagen is en nog zal opslaan. Ze is er 't harte van in. Och mensch, zeg ik, God schept den dag en wij stappen er door. Laat 't maar opslaan. Is er geen geld meer, dan zal Theunis nog wel wat biljetten laten bij drukken en dan zijn er weerom duiten. Zie ne keer in Duitschland, daar is alles zoo kostelijk en de menschen leven ook. Als ge daar in een hotel zijt en ge wilt ne keer naar de kakkedo gaan, dan moet ge daarvoor 100 miliioen betalen. En zeggen dat het voor den oorlog in Berlijn rond Kerstmis de plezie rigste dagen waren van 't jaar. Nu lijden de menschen armoede, vooral de kinder- kens. Maar de grooten, de rijken, de mannen die de schuldigen zijn van den oorlog die lijden geen gebrek... Die heb ben nog wat hun hartje lust. Al van den oorlog te spreken peis tk op een historieken. Verleden week moest ik in 't paleis van justiciezijn voor een inlichting. Daar was juist een proces in gang. En weet ge wat ik daar hoorde? 't Ging over familiezaken en de eene adyokaat.zpi tot .de andere ge vergeet dat uW kcllcint diC OnclGT ÖCC1 oorlog zes koeien had,maanden heeft ge had met eene zuivere winst van 50 dui zend mark. Ja, 't waren toen wel boeren- jaren en 't zijn nu nog boerenjaren voor wie met eigen volk kan werken. Veel boeren uit de Vlaauders trekken naar Frankrijk, maar daar zijn er veel uit teruggekomen met kou voeten, 't ls ook niet allegaar rozengeur en manne- schijn zoomin als in den huwelijken staal, Meester Pennewipgaf een les van aardrijkskunde en sprak ovei de ver schillende staten republiek, koningrijk, prinsdom, keizerrijk, enz. Janneken, zei hij ten slotte in welken staat ieef ik en wie is daar 't opperhoofd. Pennewip dacht dat Janneken zou zeggen gij woont in den Belgischen staat en het opperhoofd is Bertus I. Maar Janneken zei gij leeft in den huwelijken staat en het opperhoofd is uwe vrouw. Dat is zoo in menig huishouden. De mannen hebben veel praats en klaps.. maar als de vrouw spreekt zwijgen ze dat ze zweeten. Gaat het zoo ook niet met de Vlamin gen in ons dierbaar Va-der-land. Veel geschreeuw Maar of't iets uit zal halen. De meesters zijn De franskiljons en V/alen. Spectator Snuffelator. In antwoord op ons schrijven aan de fabrikanten, waar met de hand wordt geweven, en waarin wij een onderhoud hebben gevraagd met het oog op het te volgen akkoord gesloten in Mei j.l. hebben wij een antwoord ontvangen op 23-11-23, van den heerSoenen waarin hij zegt ons schrijven aan zijne konfraters te hebben medegedeeld en de vergadering waarschijnlijk in den loop der daarop volgende week zal plaats hebben. Voor het oogenbük kunnen wij nog niet meer zeggen, doch wij verzekeren onze leden dat zij zoo spoedig mogelijk zullen worden op de hoogte gebracht. Voor de vakvereeniging Helpt Elkan der R- Vanderschelden. Aan het schepenkollege hebben wij een brief gezonden ons het recht vragende in de eerstkomende vergadering van den gemeenteraad zekere ondervragingen te doen. Wie wil De Werkman verkoopen te Desselgem en te Beveren lingen komen de Ir-ssen volgen, alsook goede muzikanten hebben zich reeds bij onze muziek aangesloten, doch wij heb ben nog leerlingen en muzikanten te kort. Wij doen dus een krachtigeh oproep tot alle Vrienden en kennissen en tot al wie eenige genegenheid tot de muziek voelt, zich zoo haast mogelijk te komen aange ven en de herhalingen (repetition) te volgen. Van Ver- Wie wil te Vichte De Werkman verkoopen De lessen van muziekleer zijn in gang en worden gegeven den Zondag vóór middag ter herberg ïn den Tuba bij Everaerd Nickelson' door een bekwamen muziekmeester. Een schoon getal leer- STR1JDPENN1NG. Alfons Eeckhout, wekelijks f,00; Alois straele, wekelijks 0,50. Voor het muziek Omdat Alfons geen blik meer zoude verkoopen 0,25 en in- plaats een liedje zoude zingen van den Viaamsche Leeuw 0,25, Felix. Burgeesstand van Deerlijk GEBOORTEN Andre Vanhoutte, zoen van Cyriel en Maria T'Joens; André Derttuynck, zoon van Jozef err Ro- manie Beyts; Oabriél Coreelrrran, zoorr van Jules en Augusta Bnlckaen;M:Tiet|eDelornbaerde,doch- ter vair Edmond en MagdalenaCousserrront; Cecile Vanvvynsberglre, dochter van Jules en Marie Arneye André Dewaele. dochter van Alberic en Oda De- muynck. HUWELIJKEN Maurice Qodefroidt, 22 J., handwerker te Moore- gem met Maria Dhooms, 18 j. fabriekwerkster. jttlien Vandenbogaerde, 26 j. ij/erdraadvertinner te Sweveghem met Emelie Vandercruyssen, 28 j. huiswerkster. OVERLIJDENS Versehuere. mannelijk geslacht: Petrus Btlin- faut. 80!. i. b. w' van Catharlna Vetcruysse. SWEVEGHEM Gemeenteraadszitting van 10 November 2Vervolg). Punt 11. Opmaken der kiezerslijsten voor den Werkrechtersraad. Vraag welke maatregels de gemeente-overheid gaat nemen. De burgemeester vraagt waarom dit punt aan het dagorde is gebracht. Vercruysse De kiezerslijst moet op gemaakt zijn tegen 1 December. Secretaris Wij hebben van niemand bevelen ontvangen. CasierHet is iets van groot belaag; er zou moeten voor gezorgd worden. Vercruysse Wij weten het en de ge meente weet van niets. Secretaris Heer burgemeester, ik zal schrijven en inlichtingen vragen. Punt 12. Onderhoud der wegen en rio len. Vraag welke maatregels er zullen genomen worden voor beter onderhoud, welke oersonen er mede gelast worden en welk loon zij verdienen. Burgemeester Welke opmerkingen zijn er daarover Vercruysse Alleman ziet dat er geen onderhoud is. BurgemeesterMij dunkt dat alles nog goed opgepast is. Casier Heer burgemeester, de duiker over de statie moet zeer vervuild zijn, want het water stond wel 20 meters voor de huizen. BurgemeesterIk heb terstond last ge geven aan Jules Vercouter, en wij zouden Pol er den Zaterdag kunnen bijv ragen. Hij was er zeer goed in. VercruysseEn wat werd daarvoor betaald Burgemeester Wij betalen aan Stien 30 franken per week. (Algemeen gelach bij de mannen der werkliedenpartijen). Punt 13. Onderwijs. Vragen a) of er geen maatregels zouden kunnen geno men worden om de scholen beter te kui- schen, te schilderen en te verlichten; b) wat er zal gedaan worden voorde armen die schoolgeld moeten betalen Burgemeester 't Is belachelijk dat de onderwijzers naar hier niet komen, als er iets niet wel is. Vercruysse Het zijn de onderwijzers niet, 't is'wij die eens gaan zien zijn. Bafcob De knechtescholen laten veel te wenschen; en waarom de schoolkinde ren niet doen kuischen Burgemeester Ik zal met de school meesters er over spraken, Floris De Cuy- pere is gelast geweest alles te schilderen en te witten binst de vacantie. Punt 14. Belasting op voorgevels. Vraag welke konirool er wordt uitge oefend. De burgemeester vraagt wat er daarop te zeggen valt. He'.lyn Er zijn er die te veel betalen. Spreker druki zich niet goed uit, wie de belanghebbende is. BurgemeesterIndien er missingen zijn, dat ze komen reklameêren. De belanghebbende is gaan reklamee- ren, maat is niet aanhoord geweest. De zitting eindigt om 8 3 4 uur. STRIJDPENNING. Een goede vriend geeft wekelijks van nu tot de kiezing 0,25; hetzelfde van verleden week 0 25. Welgelukt is de nieuwe soortliefhebberij 0.25; de 6 uren kaartine bij Alfons 0,25; en Alfons zit in het onderste sihof (alleszins) 0,25 een ooggetuige zegtware tiet niet van die 10 van Jules 0,25: Pe trus zegt: ik wil uider in daguren om te kaarten IJ/15', en Jules mag nog een 10 vetten en de partij doen verliezen 0,25: alle glazen goed geledigd 0:25 en zoo eindigt hetspsttfeestzonder ongevallen 0,25 Burgersstand Swevegherrr GEBOORTEN Bertha Vandendorpe, dochter van Julien en Julia Bulteel, OoteRliemstr.; Aline Sablain, dochter van Valeer en Flora Devos, Ooteghemstraat. OVERLIJDENS Leo Delbeke, wedr Staelens, 71 j. Ooteghemstr. Georges Voet, 30 j. Kort rijkstraat. huwelijken: Remi Vandekerkhove, ijzerdr. 27 j. Harelbeek- str. en Julia Vandenbroucke, borduurst. 25 j. id. Arrondissement Kortrijk Wij herinneren nogmaals aan al de leden der pensioenkas Helpt Elkander dat zij verplicht zijn hunne jaarlijksche storting te doen voor de pensioenkas, ten laatste tegen deu 10Je der maand waarin zij gehoren zijn en dit in het lokaal of aan dé boden van vakvereeniging en zieken- bond. De Schrijver, R. Vanderschelden. Ten voordeele van het Muziek Hooger op 1 Terrijn Jules 2,0C Vanherreweghe Victor 2,00 Vandeputte Prosper 1,00 Delwante jozef 1.00; Roullens Raoul 1,00; Debaere Clolilde 1,00; Defoor Richard 0,50 Vandooren Maurice 0,40 Blauwbloeme Jerom 0,55 Vandaele Jules 0,25; Carteur Maurice 0,25; Samijn Odiel 0,50 Degroote Ademar 0,25 Ver meulen Valeer 0 25. Te samen 10,85 fr. OP ZONDAG 2 DECEMBER 1923 om 2.45ure stipt, voor Kunst en Volk», Helpt Elkander en om 8 ure, voor Dok- toor Snellaert's-Gilde buitengewone verlooningen van nieuwe ophefmakende operette in 3 bedr. ijoor 't Antwerpsch Operelten-Gezelschap Kaarten op vocrlrand te bekomen, op alle uren van den dag, bij m. Julien Van- dotpe, Pluimstraai, 5, bij al de leden var. Kunst en Volk (Helpt Elkander), Plnlm- straat, 179, en DrSnellaert's-Gilde. Demokraten vergeet niet kaarten te koopen voor dezever'opningen. De 11 weken staking in de Kortrijksche Textielnijverheid. (10'Vervolg). Op 22 Januari onvingen wij volgenden brjef, welke de palroons gericht hadden naar de socialisten. Kortrijk, den 22 Januari 1923. Syndikaat Helpt Elkander Pluimstraai, 170, T Mijnheeren, Hierbij zenden wij U afschrift van hef antwoord op de drie vragen ons gesteid door de socialistische Textielbewerkers- vereeniging van de stad. Socialistische Textielbewerkersvereeni- girg Volksrecht St Janslaan, 9, Kortrijk. Mijnheeren, in aansluiting met de voorstellen U in gezonden datum 16 januari en gevolg aan uw aanvraag van Donderdag 10 1.1. heb ben wij de eer U te meiden dat Wij niet kunnen besluiten tot een ver- ho.ogjng der minimumloonen van boven gemelde voorstellen Wij niet begeeren hpoger loonen voor moeielijk ,verk te waarborgen wij trek ken nochtans uw aandacht op het feit dat zij in werkelijkheid bestaan, gezien de uitbetaalde loonen in c!e verscheidene fabrieken van de stad. Het Index-Kortrijk behouden worut. Wij behouden al de bepalingen van onze voorstellen) uitgezonderd'de wijzi gingen waarvan bijgevoegde kopij U kennis geeft. Wij vertrouwen d.at gij hiermede ak koord gaat. Met achting, pe Algemeene Secretaris. CAESENS. Gevolg aan uwe vragen ons gesteld Donderdag Li. maken wij U het volgende kenbaar Tweede paragraafderalgemeene schik kingen wordt gewijzigd als volgt De minimumloonen moeten bereikt worden door tenminste 60 der werk lieden van één en dezelfde kategorie. Nochtans komen de leergasten hiervoor in geen enkel geval in aanmerking, noch voor wevers, noch voor andere hooger aangeduide vakken. Worden niet meer aanzien als leer gasten, zij die minstens twaalf maand leertijd hebben uitgedaan en voldoende bewijzen van bekwaamheid opleveren. Vierde paragraaf Als een stukwerker om een of andere raden njet vallende onder de toe passing der wachturepregeling, in dag huur moet werken, dan zal hij betaald worden aan zijn gemiddeld loon gpwon? nen in de laatste acht weken. Negende paragraaf vervalt tijdelijk, nochtans verwijzen wij U naar het hier- bjgaand schrijven. Twaalfde paragraaf wordt In zijn ge heel behouden namelijk In geval van geschil tusschen Patroon en werkman zal deze laatste zich wenden tot zijn syndikaat hetwelk zich schriftelijk zal iu betrekking stellen met het patroonsverbond. Vertrouwende op uw akkoord, teekenen wij Hoogachtend, Fe Algemeene Secretaris CAESENS. Uit bovenstaanden brief kan alleman begrijpen dat de patroons de socialisten eenvoudig wandelen zonden, en nog op imperialistische wijze, Op 27 Januari ontvingen wij ook een schrijven van de patroons, eveneens meldende dat zij hunne voorstellen be hielden. Kortrijk, den 27 Januari 1923 Svndikaat Helpt Elkander Pluimstraat, 170, T S, Mijnheeren, Wij hebben de eer U kenbaar te maken dat leden van het oatroonsverbond alhier, besloten hebben,"zich te voegen naar de bepalingen van ons schrijven datum 16 Januari, gewijzigd door onze brieven van 22 laatstleden. Van heden af dus, zullen de loon- en werkvoorwaarden vermeld in bovenge noemde brieven toegepast worden. Met -chting, De Algemeene Sekretaris, CAESENS. Daarop had het drieverbond onmiddel lijk eene bijeenkomst en besloot vooraleer tot staking over te gaan, nog een laatste poging tot verzoening aan Ie wenden bij het koppig patronaat cn besloot volgen den brief te zenden Kortrijk, den 29 Januari 1923. Aan liet bestuur der L'lndustrie Textile du Courtraisis» T/S. Mijnheeren, Namens de Kristene, Liberale en Dc- mokratische textielbewerkersvereenigin- gen van de siad zijn wij zoo vrij Ued. onderstaande schrijven en voorstel te laten geworden, in de vaste overtuiging dat Gij dit met de meeste welwillendheid zult willen in overweging nemen en ten einde, de zoo noodige rust van de nijver heid niet te storen, er een gunstig gevolg zult willen aan geven. In onze wederzijdsche vergaderingen van Zaterdag laatst hebben wij, zooals altijd, trouw verslag gegeven over de onderhandeling "an denzelfden morgen. Het feit, dat er ten derde maal weerom geen overeenkomst kofl gebracht worden tusschen de patroons- en weiklieden- vereenigingen heeft op al onze menschen een pijnlijben indruk te weeg gebracht. Zij ook immers beseffen maar al te' wel, welke groote en nadeelige gevolgen, zoo voor patroon als voor werkman, eruit dien onrustigen toestand kunnen voort vloeien. We noemen den toestand onrus tig en met reden. Immers, de twee par tijen komen nu regelrecht tegen elkander te slaan, op '1 oogenblik dat verstand houding alleen onze bedreigde textiel nijverheid redden kan. Eene omkeering in -'en nijverheidstoestand, langs deze of gene kant, kan de bevoordeeligde partij besluiten doen nemen en uitvoeren, die ten slotte voor beide belanghebbenden zeer gewichtige gevolgen kan mee brengen. Het kan, naar ons inziens in de bedoe ling der patroons niet liggen, stelselmatig de werklieden nog verder van hen te verwijderen. Onze bedoeling is 't ook nietwe betrachten verstandhouding en overeenkomst te bewerken en willen dit eens te meer bewijzen met Ued. schrifte lijk het Ued. gedane voorstel van Zater dag te onderwerpen en van dezen keer namens al onze aangeslotene leden, die het hebben goedgekeurd en aanveerd. Voor de onmogelijkheid staande eene overeenkomst voor twee jaar te sluiten, dit tengevolge de buitenlandsche verwik kelingen en met he! inzicht, de rust van de hatste negen maanden te laten voort duren, dit zoowel in 't belang van patroon als van werkman, vragen wij Ued, aan te sluiten bij onderstaande VERZOENINGSVOORSTEL. 1 Het afsluiten van een kontrakt tot 1 Juli 1923 2. De ons onderworpen loonen van 15 Januari te baseeren op den landelijken indexcijfer met verhooging of daling van 5 naar gelang de verhooging of daling van 20 punten. Dit brengt, mijnheeren, zooals Ued. werd gezegd eene' verhooging rnee van 5 o gezien het landejijk indexcijfer op 383 punten vaststond op 15 Januari j.l. We herhalen hierbij, dat nergens in de textielnijverheid der Vlaanderen sedert 1 Juli J921 eene loonsvermindering is ingetreden en hoewel we allen als eerlijke menschen en konteaktanten ons bij de loonsvermindering van twee keeren 21/ 2 °/o hebben neergelegd, onze menschen daar in't bijzonder hebben onder gele den. (Jewel we zeggen |Jed. eerlijk, de textielbewerkers waren voor den oorlog steeds de slechtstbedeelden, zo zijn het geweest na den wapenstilstand, laat niet toe dat die toestand voortdure of ver- scherpe. 't Ware mogelijks de ruïne van onze plaatselijke nijverheid 3. We vragen dat de paragrafen 9 en 13 zouden wegvallen. Dat is, Mijnheeren, de zienswijze dien wij Ued. vanwege de werklieden voor leggen. Wij verhopen stellig, dat Gij van onze beweegredens zult willen rekening hou den en bieden Ued. ondertusschen de uitdrukking onzer beste gevoelens. Voor de Kristene Textielbewerkers- ypreeniging G. Bossuyt. Voor de Libérale Textielbewerkers- vereenigingR. Ameye. Voor de Démokratische Textjelbewer- kersvereenjging G. tjyyssphaekt Burgersstand van Kortrijk. Geboorten Mannelijk 1 Vrouwelijk 5 6, OVERLIJDENS g.G. Goethals, z. b. 75]. Recollettenstr.; Filom. Bonnet, staatsjjepension. 71 j. Groeninghestr.; B. Muilebrouck, z. b. 78 St Janstr.; A. Mahieu, w° Montaigne, z. b. 78 Pottelpetg: Karei Tanghe, w'Dewilde, z. b. 78 V.oorstr.; Isid. Sieleghem, man Van den Heede, klakkenfabr. 75 1. Lange Sleenétr.; 6 kinderen onder de 7 jaar. Huwelijken. J. Putman, wever Zwevegh. en M. Gabriel, dienstm G. Samain, wever en J. Dewerchin, z. b. C. Moerman, houtbew. en M. Viaene, bobijnster. KI. Opsornmer, ijzerg. en Rachel Verfaille, weefst. R. Moreels, handel, te Antw. en M. Glorieux, z. b. A. Callens, vlashandelaar en A. Eeckhout, z. b. kratie I en verder van 't oogenblik dat de eene demokraat rechts, de andere links trekt, blijft de massa stil omdat zij niet kan, noch wil nagaan wie gelijk heeft. Wij willen bij ieder punt eens stilstaan 1. Extremist zijn is geen deugd Wij zien alle dagen Demo waai uwe minima listen politiek ons leidt als eene regee ring u 5 jaar bedot met beloften, moet gij dan nog altijd zeggen geduld Aan alle -geduld komt een einde 2. Nu geen extremist, later wel I Wanneer later Als wij en onze kinderen uigezogen zijn tot in 't merg onzer beenderen als alles hier in handen isvan Fransche kapitalen? 3. Weest voorvechters der demokratie. 't ls juist aan ons, volgelingen van Daens, Vrije Demokraten, dat Gij dat moet zeggen. Na ons programma geno men te hebben drijft Gij de schijnheilig heid zoo ver van nog tot ons te zeggen Weest voorvechters der demokratie Waar was uwe demokratie in den tijd van 't briefke uit den tap, enz., enz... Nu voor wat de verdeeling aangaat in de rangen der Vlamingen nemen wij alle rechlzinnige hulp graag aan, eender van waar die komt, als zij maar dient voor den vooruitgang onzer zaak en de ont voogding onzer werklieden. Wij wachten U op Demo JORIS. Op Zondag 2 December 1923 gegeven door de feestafdeeling der Viaamsche Nationalistische Wacht met de welwillende medewerking van gekende VI. artisten. Gordijn te5u.stipt. Vlamingen, demokraten, allen op postl Kaarten te verkrijgen bij de boden, de bestuursleden der feestafdeeling en bij den lokaalhouder. Strijdtaktiek. Daar Demo begint te gevoelen dat er iets broeit in 't arrondissement en wij met den dag aangroeien, verandert hij van taktiek in ons dood te zwijgen. Het is nu reeds een paar weken dat in artikelen handelend over Viaamsche kwestie, hij ons aanvalt of goedkeurt. Nu in 't Volk van Ronse van 24-11- 23, getiteld Strijdtaktiek wil hij ons eenige raadgevingen geven; het luidt er 1. Extremist zijn is geen deugd, het is een ongeduldig temperament 2. het heeft nugeennutaan tediingenvoor Vlaamsch nationaal zelfbestuur en amnestie3. leert 't Viaamsche volk liefde hebben voor zijne taal, weest voorvechters der demo- lk heb destijds de aandacht gevestigd op de schade die de electrische maatsc'napij de stad berokkende met het leggpn ytjn lijnen. We bemerkten o. a. dat tn de Lange Zoutstraat karren besten zavel werden weggevoerd. Het gevolg de kassei is in deze en alle andere straten verschrikkelijk gezakt en overal is 't een echte modderpoel. Als ge U nu voorstelt dat de autos daar in snelle vaart en in groot getal doorrijden dan hoeft het geen sterveling te verwon deren dat sommige menschen verpüchi zijn tot driemaal toe hun vensterruiten af te wasschen. Zou de heer schepen van Openbare Werken niet denken dat een eerste bezui- -njging reeds zijn zou te waken op de.be hoorlijke herstelling onzer straten f Zou de heer Kommissaris niet denken dat de besmeuring der vitriens door autos meer schade berokkent ais het plakken van enkele briefjes Te meer daar er toch een reglement pp het autoverkeer bestaatl Pluizer. Stedelijke Schquwburq van Aalst. Op Zondag 2 December en Maandag 3 December a. s., luisterrijke opvoering van bekroond tooneelspel door J. Horemans. Prijzen der plaatsen, alle taksen inbe grepen, voor niet-leden Benedenzaal, van 1 tot 180 o fr. 180 en volgende 4fr. Balkon le rang 2,25 fr.; 2' rang 1,25. Kaarten te verkrijgen ten lokale, Kei zerlijke Plaats, 39, vanaf Zondag 18 No vember. Het voorbehouden der plaatsen geschiedt den Zondag 25 November, van 9 tot 12 uur. Men leze de aanplakbiljetten DE BURGERSBANK VAN AALST onder de bescherming der Volksbank vap Leuven, vergoedt te beginnen van i No- yember aanstaande, de volgende interes ten in loopen'de rekening Op zicht 3,00 °/o 15 dagen voorberichl ?,25 i maand 4,50 3 maanden 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5,00 3 jaar 5,00 5 jaar 5,00 Spaarkas 4 zuiver De depositors op 3 en 5 jaar zijn vrij van belasting. AALST. naar zeer schoone prijzen, waaronder, een naaimachien, damenvelo, heerenvelo, uur werken, schouwgarnituren, enz. enz. Prijs per lot 0,50 fr. Van heden af kan iedereen loten beko men in 't lokaal Volksverheffing in al de lokalen van de wijkkringen, bij al èe boden van de Ziekenbonden, bij de brood- voerders en bij ai de gekende propagan disten. De partijgenooten die loten willen om voort te verkoopen, kunnen deze altijd bekomen bij Prosper De Hamvere, Gent- schesiraat, 7, Aalst. De vrienden die willen prijzen geven, kunnen die aan dit adres bezorgen. Partijgenooten, we rekenen op U

De Werkman | 1923 | | pagina 2