(jFartuleven") firooie en praffiïoe Tem» te ië Hebt ge al een abon- nent aangeworven op ons blad? Krisfene Volkspartij en VI. Front Uit 't Brugsche n KORTRIJK DEERLIJK RÖMSE Uit Denderhautem BERICHT Lowieken eens had ontmoet, hadden ze mekaar kunnen troosten. Van liefdeverdriet En sterft men niet Maar liefdepijn Kan triestig zijn. Triestig is 'took dat de men- schen er zoo op zien een stuivertje voor ons steunfonds te storten. Koken moet kosten Zegt l.et spreekwoord klaar Ook gazetten kosten Is 't niet waar En weet ge, alderlietste lezeressen en lezers wat ge tegen nieuwjaar moet doen in plaats van aan de post veel geld uit te geven voor kaartjes Ziehier. Ge zendt een nieuwjaarswensch naai ons blad. Ge doet daarvoor een frank timbers bij en dan wordt er ingedrukt bijvoorbeeld. Bij 't begin van 't nieuwe jaar, Sta ik met mijn wenschen klaar. Of wel Ik wensen niet veel Maar hei! en zegen zij het deel, Aan allegaar In dit nieuwe jaar. Of wel nog Dit nieuw jaar is een schrikkeljaar, Blijft steeds vrij van rampen en gevaar. Alle wie doet er mee. 'i is heel wat beter dan naamkaartjes te zenden en ge doet er een goed werk mee ook. De jonge ineiskens mogen kont-mt zijn dat het ec-n schrikkeljaar is Ge weet toch waarom ?Ze mogen nu zelf een gast vragen of aan hun lief vragen om te trouwen. Jefken van Zwakzweden was ook getrouwd, zes maand reeds en sinds hadden de vrienden Jefken nie meer op staminee gezien. Dat heet ik liefde zei er een, altijd zoo bij 't vrouwken blijven. Ik heet dat anders zei een andere die er 't fijne van wistik heet dat flereciin. Flerecijn is een pijnlijke ziekte. In Antwerpen heerscht er een andere ziektede typhus. Er werden reeds 13 gevallen vastgesteld. Te Ronse zijn er ook een partij menschen ziek ge vallen. Daar is een beenhouwer bedor ven vleesch gaan verkoopen aan zijn ka lanten. Een muziekmaatschappij vierde haar Ceciliafeest en ze gaf een groot mid dagmaal. Daar werd ferm gegeten en ge dronken, maar verschillende Ceciliavier- ders kregen krampen in den buik en... na het fijn dineere.t moesten dames en heeren och arme met krampen in buik en darmen, o wat een kruis al rap naar huis. 't Is gelukkig nog in 't zoete vergaan, maar wie weet wat voor vleesch ze gege ten hadden; 'k durf wedden dat het van een dooi koe was Da koning van Griekenland is ook bijna dood geweest. De bommekens ston den al gereed. Ze hebben 't komplot nog intijds ontdekt. Die sukkelaar heeft ook nog maar weinig plezier gehad sedert hij raken. Ze hebben nu toch een soort re publiek klaar gekregen in Rhynland. 't Is wonder dat onze grrrroote patriotten er geen koningrijk van hebben gemaakt. Dat was juist iets geweest voor Pietje Not- homb. Ze hebben daar een Bank gesticht ook; half met Belgisch geld en half met Duitsch geld. Larsjan napasdodeur, zegt de Franschinan en dat wil zeggen in goed Vlaainsch 't is al eender waar 't geld vandaan komt, als 't er maar is. Nu we toch van geld spreken, peis ik op de zjuus-de-pees en op de andere sju- zen en mannen van 't gerecht. Ze gaan allegaar opslag krijgen, want de sukke laars hebben 't hard vandoen. Maar de ministers zullen volgen. Weet ge wat de 7 milliard nog waard zijn die in marken in de Nationale Bank liggen Nog 28 centiemen. Als ne menscii dan peist dat de minister die aan ze;pen en oorlogswoekeraars miljoenen en miljoenen in franken heeft uitbetaald en dat diezelfde minister die onze t'inar,- ties als een Gentsche hutsepot door me kaar heeft gestampt, nu 900 duizend bal- lekens per jaar verdient, dan zoude er buikpijn van krijgen. Maar zoo is 't met veel zaken in den Belzjiek... Stance zegt dat ik me daar geen kwaad bloed om moet maken. Eens komt loontje om zijn boontje... Laat ze maar praten. Eens winnen wij, De Frontpartij Me! de Kristen Demokraten. Spectator Snuffelator. AALST. naar zeer schoone prijzen, waaronder een naaimachiendamenvelo, heerenvelo, uu r- werken, schouwgarnituren, enz. enz. Prijs per lot 0,50 fr. Van heden af kan iedereen loten beko men in 't lokaal Volksverheffing in ai de lokalen van de wijkkringen, bij al de boden van de Ziekenbonden, bij de brood voerders en bij al de gekende propagan disten. De partijgenooten die loten willen om voort te verkoopen, kunnen deze altijd bekomen bij Pros;,er De Hamvere, Gent- schesiraat, T, Aalst. De vrienden die wiilen prijzen geven, kunnen die aan dit adres bezorgen. Partijgenooten, we rekenen op U Allerhande c^ieuwsjes. Sedert we hier te Brugge onze bewe ging voor de vakvereeniging op touw hebben gezet, kan men reeds aanstippen hoe fanatiek onze tegenstrevers te werk gaan, ten einde onze pogingen te breken of te dwarsbeomen. Overal waar de roode haantjes-vooruit gewaar worden dat er vrienden of leden wankelen om tot ons te komen, gaan hunne groote bazen per soonlijk die menschen vinden, 't zij thuis of in de fabrieken of werkhuizen waar die lieden arbeiden, om aldus die menschen valschelijk te overtuigen dat ze een ver loren zaak aangaan met zich te laten meeslepen bij ons. Volgens hen kunnen we onmogelijk beslaan, bij gebrek aan ondersteuning of degelijke inrichting. Met deze valsche en loensche streken, zitten er soms wel eens in 't zweet, doch we durven er nogmaals en eens te meer op drukken, dat deze oneerlijke middelen niet zullen baten. De bewijzen zijn te duidelijk geweest, dat er van heden af reeds in voeling zijn gekomen met die zoogezegde niet-onder- stcuning, want menig demokraat heeft dit bij 't zien onzer uitbetaling kunnen be vestigen. Daarom zetten we onze vrienden de mokraten aan, niet langer meer te wach ten om zich aan te sluiten bij onzen vak bond, die een zekere toekomst heeft. Dus allen gewedijverd en elk nog een lid aan gebracht, tot we eens die bekampers en belagers ónzer werking openlijk in 't aan gezicht zullen slingeren, al het eigenbe lang dat hen bezielt voor het algemeen belang. Groenen Syndikaïist. We vernemen uit goede bron dat orize kath. volksvertegenwooidiger Visart, se dert enkele dagen zijn ontslag als kamer lid heeft ingediend. Meer dan 55 jaren werd hij onafgebroken naar de Kamer gestuurd. Hij was ouderdomsdeken. Zijn opvolger is Eu geen Standaert, aavokaat en gewezen volksvertegenwoordiger, be- hoorende tot de katholieke kiesvereeni- ging of liever tot de fractie der verkapte Vlaamschhaters. Met dees geval heeft tie heer Standaert verleden week zijn intrede in het Parle ment gedaan; en wat het schoonst van al het lawijt is, 't is dal meneer de advokaat den eed heeft afgelegd in 't Vlaamsch. Ja, vrienden, wat zegt ge daarvan zoo durven ze nog bij de katholieken zand ind'oogen der menschen strooien Voor Zondag 9 December wordt er te Brugge een groote protestbetooging inge richt door al de duiveniiefhebbers van West-Vlaanderen. Alle maatschappijen worden opgetrommeld om er aan deel te nemen. Hier gaat het tegen de overgroote taksen die gelegd werden en nog zuilen gelegd worden op de duiven en de vluch ten. gen als men rekening houdt met de schanda lige geldverkwisting die aan hoogerhand gebeurt metal deze inkomende geiden. Doch zal het ditmaal heipen met smeek schriften te sturen naar de heeren kamer leden Dit betwijfelen we ten zeerste, gezien ai die zoogezegde volksvrienden! gelijk tot welke groote partij ze behoo- ren, er toch meestendeels voor te vinden zijn voor het stemmen van dergelijke wetten. Daarom zeggen we op voorhand Dui venmelkers, protesteert maar, 't zal we derom boter aan de galg zijn Toch hebl ge volkomen gelijk... Corpus. De 11 weken staking in de Kortrijksche Textielnijverheid. (11° Vervolg). Op ons verzoeningsvoortel nog geen antwoordt onvangen hebbende, beslisten wij op 7 Februari volgende brief te schrij ven Kortrijk, den 7 Februari 1923. Aan liet bestuur L'Industrie Textile du Courtraisis T S. Mijnheeren, In datum van 29 Januari I. I. hadden wij de eer Ued. een verzoeningsvoorstel te onderwerpen, met de bedoeling aldus toch te komen tot de afsluiting van een collectief kontrakt om den nijverheids- toestand van het textielbedrijf voor een zekeren tijd wat vastheid te geven. Daar we tot nu toe geen antwoord be kwamen, zijn wij zoo vrij Uwe welwil lende aandacht terug op dit schrijven te vestigen, met de hoop dat we daarop een bepaald antwoord zullen mogen ontvan- gen. Met onze beleefde groeten. Namens de Chr. textielbew. G. Bossnyt Namens de Liberale R. Ameye Namensde Dernokratische G. Buysschaert Eindelijk op 15 Februari ontvingen wij van de hh. patroons volgend weigerend antwoord Kortrijk, den 15 Febuari 1923. Syndikaat Helpt Elkander Pluimstraat, 170, T/S. Mijnheeren, Usv collectief schrijven 7 Februari. Ons brief aan de verschillende werklie- denvereenigingen van stad gericht in datum 27 Januari II. schijnt ons duidelijk genoeg, en wij hebben de eer hem te be vestigen. Met achting, De Algemeen Secretaris. CAESENS. Nadat schrijven werd het drieverbond bijeengeroepen en na rijpelijke overwe gingen, werd er beslist de staking voor een zeer korten tijd te verschuiven, daar gestegen, plaats gehad cn nen hebben dat juist op dit oogenblik onze nijverheid een kiene krisis vreesde. Een paar weken nadien kwam het drie- verbond terug bijeen en besliste, gezien de gedurige stijging van den index, vol gend schrijven naar de bazen te richten. Kortrijk, den 5 Maart 1923. Aan het bestuur en leden der L' Union Textile du Courtraisis T S. Mijnheeren, Door al de werkliedknsyndikaten was aan liet Gewestelijk Mfzelkomiteit der beide Vlaanders eene bespreking aange vraagd over eenelootisverhooging, noodig geworden door de levensduurte, die in de laatste weken zoo erg i Deze bespreking hee Gij zult natuurlijk vernt in vlasnijverheid te Gen reeds eene ver hooging van 5 op dejesiaande loonen en tarieven toegepast vordt, vanaf de week van 4 tot 11 Maat. Vanwege het arbeic .opzicht hebben wij ook vernomen dat v; i af 5 Maart eene verhooging van 5 is voege komt op al de weverijen en katceispinnerijen. Het kan immers door niemfnd betwist wor den dat het loon der r.erklieden in ver houding moet zijn hilmer noodwendig heden, Daarom zijn ondergeeekenden, hande lende in naam hunjer wederzijdsche vereenigingen, zoo vrij Ued. te vrager, dat Gij insgelijks eengverhooging zoudt willen toepassen van ii u te beginnen van Maandag 5 Maart en, tevens dat Gij de verdere loonsverhoog tgen zoudt willeu toepassen die in Gent zouden ingevoerd worden bij gebeurlijU verdere stijging der levensduurte en ivaarover ook be sprekingen in gang :ijn in hoogerver- noemd officieel Vezeil imiteit. Wij vertrouwen erop, Mijnheeren, dat Gij zult inzien dat deze vraag gewettigd is ten gevolge der moeilijke levensom standigheden waarinde werklieden ver- keeren en dat Gij dujeen guuslig gevolg zult aan geved. Wij verwachten tegen Vrijdag namiddag een bepaald antwoord. Aanvaardt ondertuss hen de verzekering onzer oprechte hoogachting Namens de Chr. iextiflbew. G. Bossuyt Namens de Liberale R. Ameye Namensde Demokralèche G. Buysschaert Daags nadien ontvingen wij hieronder- staanden brief, welke ons de 5 opslag gaf doch slechts voor zes maanden. Kortrijk, den 6 Maart 1923. Syndikaat Helpt Eikander Pluimstraat, 170, T S. Mijnheeren, Na kennis genomen ie hebben der ge- dachtenwisselingen in het Vezelkomiteit der beide Viaanderen, overwoog liet Patroonsverbond, alhier, grondig zekere huidige omstandigheden en besloot Tijdelijk, bij uitzondering, en tot einde Juni aanstaarde, 5o verhooging toe te kennen op de uitbetaalde loonen, zulks van af den eerstkonienden betaaldag der toekomende week, tot en met den betaal dag der week de mjand Juni sluitend. Na dien de'oim verva.lt die uitzonderlijke ver- noogrrig. Deze toellag wordt niet beïnvloed door de wisselvalligheden van het index-num ber Kortrijk en de werk- en ioonvoor- waarden in voege, uitgaande van het patroonsverbond datum 27 Januari 1.1. worden in hun geheel en in al hun bijzon derheden behouden dus, bereikt het index-number Kortrijk het cijfer 400. dan worden (buiten den hierboven toegeken- den toeslag) de loonen met 5 verhoogd en telkens met 5 zoodra het index- number Kortrijk 420, 440, enz. bereikt daarentegen worden de ioonen (eveneens buiten den hoogergemelden uitzonderlij ken toeslag) met 5°/„ verminderd zoodra het indexcijfer op 360 valt, en met 5 wanneer het indexcijfer Kortrijk daalt op 349, 320, enz. De 5 toeslag uitzonderlijk toegekend wordt bijgevolg altijd berekend op de ge wijzigde basisloonen. Nochtans houden wij er aan U aan dachtig te maken dal het stelsel van wijziging per klc-iner aantal punten voor- deeliger is voor beide partijen en, wij laten U nogmaals toe, voor antwoord per omgaande, dat stelsel te verkiezen, waar bij, uitgaande van den huidigen stand var het index-number Kortrijk, een verhoo ging af vermindering van 2 12% zou geschieden bij het bereiken van het index- number Kortrijk 390, 400, 410, 420, 430, 440, enz., of 370, 360, 350, 340, 330, 320, enz., hetgeen, in het algemeen be paald beteekent dat geen wijziging plaats grijpt vooraleer de tien punten volledig verioopen zijn in stijging a's in daling, telkens uitgaande van het laatste tiental hebbende gediend tot wijziging. Bij voorbeeid voor uitgangspunt nemend 380 of een minder cijfer waarop vermindering voorkomt door het bij daling bereiken van 3S0, geen verhooging bij 381-2-3-4-5-6 7-8-9, maar wel met het bereiken van 390 en wederkeerig voor uitgangspunt nemend 390 of een hooger cijfer waarop verhooging voorkomt door het bij stijging bereiken van 390, geen vermindering voor 389-8-7-6-5-4-3-2-1, maar wel voor 389. Gelieve hiervan nota ie nemen en aan vaard, Mijnheeren, onze beleefdegroeten. De Algemeen Secretaris, CAESENS. ('t Vervolgt). Muziek Hooger Op Groote jaarvergadering in Helpt Elkander te Kortrijk om 3 1/2 u. namid dag. Niemand mag ontbreken. Oproep aan den Onbekenden Op 9 Septemberdag van de groote stoet van Kristen Demokraten en Viaamsche Front te Aalst, waarin de muziek Hoo ger op van Kortrijk stapte, riep een per soon Ik geef een trommel of instrument aan Kortrijk. Welnu wij vragen vriendelijk opdat dezen milden belover, zich zou willen be kend maken. Het Bestuur. Burgersstand van Kortrijk. Geboorten Mannelijk 12 Vrouwelijk 9 21. OvERLIJ DENS M. De Vos 43 j. handelaarster Rijsselstr. 29 t-larysse.l9j.bankbediende Lambrechtstr. 33 V. Dcbbaudt, 65 j. zb. echt. van 1. Lan.vers, ,'in denpeereboonila.nl' 50 Amelia Hef-- Vzcr geh. Sie Anna 13 gehulsr. 1» 1 3 kinderen onder dp~jdT cWELIJKEN: C' Ryshaei* "'«eiser met I. S.clieers, naaister. C. v^wèiïbrcucke. bed. met A. Teiaeri, naaister. M. Debree, molenaar met G. Pclüiel, briedster j Decock, houtb. met G. De Smidt, spinster 1. Degezelie, vlaswerker met M. Dewaele, spinster A. Lessens, soldaat met I. Vandenberghe naaister R. Van Praet, bankbed, met M. Beecknian, z.b. G. Devos, statiew. met M. Demeyere, naaister. Het voorloopig bestuur van den Bond der talrijke huisgezinnen van Deerlijk vraagt ons om kenbaar te maken dat ar op Zondag 16 December te 2 1/2 ure in het gemeentehuis eene algcmcene verga dering za! plaats hebben tot het stichten van een bond der talrijke huisgezinnen voer Deerlijk. De vaders en moeders van alle huisge zinnen en van alle standen die vier kinderen of meer hebben, of gehad hebben, worden tot deze vergadering uitgenoodigd. De vergadering iusschen de afgevaar digden der werklieden syndikaten en de fabrikanten waar met de hand wordt geweven, die moest plaats hebben ver leden week, zal gehouden worden op Donderdag 6 December om 2 ure namid dag in het gemeentehuis. Het zal te laat zijn om deze week in De Werkman kennis te geven van den uitslag dier vergadering, doch toe komende week maken wij er melding van. Voor de vakvereeniging Helpt Elkan der De schrijver, R. VANDERSCHELDEN. Wij herinneren nogmaals aan al de leden der pensioenkas Helpt Elkander dat zij verplicht zijn hunne jaarlijksche stortuig te doen voor de pensioenkas ten laatste tegen den 10de der maand waarin zij gtbcren zijn en dit in het lokaal of aan de boden af» vakvereeniging en zieken- bond. De schrijver, R. Vanderschelden. Muziek De lessen van muziekleer zijn in gang en worden gegeven den Zondag vóór middag ter herberg In den Tuba bij Everard Nickelson door een bekwamen muziekmeester. Een schoon getal leerlingen komen de lessen volgen, alsook goede muzikanten hebben zich reeds bii onze muziek aange sloten, doch wij hebben nog leerlingen en muzikanten te kort. Wij doen dus een krachtigen oproep tot alle vrienden en kennissen en tot al wie eenige genegenheid tot de muziek voelt, zich zoo haast mogelijk te komen aangeven en de herhalingen (repetitiën) tevolger.. STRIJDPENNING. Van nu tot de kitzing, A. Van Eeckhout 1,00; A. Ver- straete 0,50omdat Juul heeft moeten zingen voor een slokje koffie, Margeriet 0,25 omdat J. Dewever zoo vroeg heeft moeten vertrekken, R. Verstraete 0,25 omdat de vrienden van Deerlijk wat meer tijd zullen nemen als zij naar Waeregem komen 0,25 en ook eenige liederen zullen zingen 0,25 omdat Alfred zegt santé 0,25 omdat Alfred zijn Vlaamsch niet meer zal vergeten 9,25 in Vlaan deren Vlaamsch en tot Vanderschelden ook, Margeriet 0,25 Vlamingen van Deerlijk en omliggende onthoudt dit 0,25. VOOR HET MUZIEK. Van Achiel na het lied De Viaamsche Leeuw 0,25 van zijn vriendin 0,25 van Alois 0,25 ook van zijn vriendin 0,25 daarom geeft Felix 0,50 omdat de vrienden goed aan het muziek zouden denken 0,25. Wie wil De Werkman te Vichte verkoopen Wie wil De Werkman verkoopen te Beveren en te Dcsselgem Burgerssiand Sweveghem GEBOORTEN Jnak Sablaiu z. van Jerocm en Marie Vanlaecken Blok E!ie70 Marcella Deeock d. van Juliaan en Adila Eggermont Blokkestr. 11 OVERLIJDENS Eulodie Decoene 65 j. Kwadepoelstr' Huwelijken. E. Bulckaert 34 j. kommissionaris met L. Deweer 31 j. landb. J. Coorevits 34 j. trienw. met M. De- landsheere 26 j. zb. M. Vandemeulebroucke 22 j. metser met Joé Deweaux 20 J. weefster G. Van- denbroucke 24 j'. oannenbew. met A. Maes 24 i. spoelster. Liberale Vaderlandsliefde Op het banket van Cecilia in de Har monie, zong de voorzitter de brabarijonne en voor slot zongen al de aanwezigen mede. Er werd ook een telegram van verkleefdheid aan de koning gestuurd. Een vraagske Hoeveel dier aanwezi gen patriotards waren gedurende de oor log aan 't front Wat deden de overigen hier gebleven Het volk zal antwoorden: samenwer ken met Duitschers, woekeren, peerde booneri smokkelen, enz., en nu zijn dat de groote vaderlanders I Wat jannen 1 Varieteitsfeest Oils feest van Zondag mag ais uiterst goed gelukt beeten. De zaal was prop- Wat de artist. k°n J"j?a m1ch in noch uil- Wat de artisten betreft, die deden m»«" flan hunne krachten bun t<wont weiden daareni oni-.ng voor de propa- vangen„f?Dracht 18,40 fr. op. Hartelijk dank in het bijzonder aan Maerheit R. en Deraedt P. Goed zsto mannen, brengt leven in ons volk, laat het onze gedachten kennen en de toekomst is aan ons. Ceciliafeest De nog jonge klairon-club vierde na het feest in een gezellig samenzijn, hun Ceci lia. De voorzitter De Tollenaere Is. over handigde uit naam der club een ruiker aan den schatbewaarder en een geschenk aan onzen chef. Zij bedanken zienlijk ont roerd, beloven steeds te ijveren voor de vooruitgang der maatschappij en vragen ons propaganda te maken voor het aan werven van eere-en beschermleden, opdat wij het volgende jaar in plaats van een gezellige smulpartij een uitstap zouden doen gevolgd van een noenmaal. Het feest duurt tot laat in den avond voori en het ontbreekt er aan geene leute. Strijdpennirig voor onze groene Vlag Omdat Robert zijne buis vergeten heeft 1,00 en hij zooveel van het buiske weet te vertellen 1,00 I.eve Zelfbestuur 1,00 omdat tantePierre do zuster is van nonkel Victorine 1,00 van den voorzider 1,00 Van Lierde Raphael 0,50 omdat Henri het moet bedelen van M. 1,00; Leve Zelfbestuur 1,00 voor de groene vlag 1,00; van een Viaamsche strijder 5,00 een nieuwe Vlaming O. L. 1,00 omdat ik Vlaming ben 0,50 van een jongen strijder 1,00omdat Robert de muizen goed kent 0,20 Frans nog best zingt 1,00 omdat de Thollenaere Fr. bclooofd heeft naar Antwerpen te gaan 1,00 Em. Maerheit op de brug 0,50 voor ne strik aan zfjn vlag 0,20 Fili aeistok 0,25 omdat Romain een druppei breekt en Michel betaald 0,25 voor de goene vlag de vlag der hoop 1,00 van een goeden vriend 5,00 P. D. H. Steunt bij pot en pint. aese©ssseesae® Over enkele dagen zal de postbode U een kwijtbrief aanbieden Ge zult hem betalen. Maar dat volstaat niet in de huizen van vrienden en familie leien dienen de bladen der tegenstrevers geweerd en ver angen door De Werk man Dat is een Daad Wie kan geen abonnement aanwerven? Wie? Abonnementsprijs per jaar (halfweek- blad) 14 fr. per 6 maand 7,50 fr. per 3 maand 3,75 fr. ••scseeeseaaceacccaeaCBC* Aan alle partijgenooten Op Zondag 16 December viert onze muziekmaatschappij Groeien en Bloeien haar jaarlijksch Ceciliafeest. We noodigen U uit, dien dag in gezel lig samenzijn met ons over te brengen, ook zoodoende blijk gevende van uwe rotsvaste overtuiging, en van uwe waar deering voor onze ieverige muzikanten. Een afgevaardigde zal zich ten huize aanbieden om de inschrijvingen op te nemen, ook kan men zich dagelijks in het lokaal laten inschrijven. Lokale aankondigingen De kiezerslijsten zijn gereed. Ter inzage in het lokaal, e'ken dag. Rekla- matiën moeten binnen zijn vóór 24 December. Is kiezer al wie 21 jaar is vóór 1 Mei 1924eninde gemtente gevestigd is ten minste zes maanden op 1 Juli 1923. Den vierden Dinsdag der maand komt volksvertegenwoordiger Staf De Clereq zitdag houden te Ninove, bij Gust. Buy- dens, Burchtdam, van 8 1/2 tot 11 uren. Wie raad en huip noodig hebben kun nen er heen. De christen demokrafen van Dender- windeke, Neigem, Lieferingen, enz.,, mogen zich in volle vertrouwen wenden tot STAF DE CLERCQ, volksvertegen woordiger te Kester. Zij zullen er met de meeste bereidwilligheid en in de mate van het mogelijke geholpen worden. STEUNFONDS Van een dernokratische vrouw, van nu- tot de volgende kiezing, wekelijks 1,00. Den instel van 't Ceciliafeest door Prosper Wailly 2,05, Uit Herzele Vlamingen eischt uw recht Blijf niet langer België's knecht 5.00' De Kiezerslijst der stad Aalst fe in het lokaal ter inzage. Partijgenooten (mannen) gaat zien of ge ingeschreven zijt. PARTIJGENOOTEN. - Bezoekt onze bibliotheek. Open alle Zondagen, van 8 3/4 tot 11 uur voormiddag, ten lokale Volksverheffing.

De Werkman | 1923 | | pagina 2