Groote en prachtige Tomhota Eert Vader en Moeder Hebt ge al een abon- nent aangeworven op ons blad? DEERLIJK Uit 't Brugsche KORTRIJK Kristene Volkspartij en VI. Front t tellen. Hendrik Somers en Kaiharina Deraapsnijder yierden hun 55,te huwe lijksverjaardag. .En weet ge hoeveel nakomelingen er aan tafel zaten zonen en dochters... schoqnzonen en schoon dochters... kleinkinderen en éèn achter- achterachterkleinkind van 14 dagen oud Precies 216. Dat kan nogal tellen. Hen drik en Katharina hebben zelf 14 kinderen gehad. Wacht ne keer zegt Stance, tot dat wij 65 jaar getrouwd zijn... dan zai t nog wat anders zijn dan 216... Als 't zoover is, lieve lezeressen en liefste lezers zal ik 't u wel ne keer laren weten. Ais QS iets doet moet ge weten wat ge doet. En dat vist de meid niet van brouwers Godaers te Rupelmonde. Die schonk een druppel in voor een zekeren schrijnwerker Emiel Claus. Die Claus dronk maar 't was geen jenever dat hij dronk... 't was kaligeen. Iets dat zoo fel brandt, dat de duivels uit de hel het nog niet kunnen drinken, 't Gevolg was dat Claus op 24 uren naar 't pierenland ver huisde. Nu is er een proces en de brouwer steekt de schuld op de doktoors. Hij zegt dat ze Claus slecht gemeesterd hebben. De rechters zullen beslissen, maar Claus is dood. En dat voor langen tijd en dat is 't ongelukkigste van de historie. Nonkel Toon was ook dood en Treze Moeike die de gierigheid in ner- soori was had nonkel Toon met een stuk van een hemde aan in de kist doen leggen. Toen de begrafenis was afge- ioopen gebeurde 't dat Treze Moeike een week of wat nadien ne keer nr.ar een sermoen ging. Daar hoorde ze spreken van den dag des oordeels en dat iedereen weer zou verrijzen. Ze kreeg me danig schrik dat nonkel Toon daar met zijn bloote mastellen zou komen aangestapi. Ze ging al rap te biechten en zei wat er haar op 't harte lag. O 1 dat is niets, zei de pater, nonkel Toon zal wel zoo slim zijn dan ergens tegen den muur te gaan staan. En Treze Moeike ging getroost naar huis. Wie dat ook naar huis is geloopen dat is Eduard Eychhout van Oostcamp. Hij zat in de dievenkoets en moest naar Veurne een reisken maken. Maar Eych hout brak het dievenkoetsken open, terwijl de bewaker even gegaan was waar de koning te voet gaat... Als ge Eechhout tegen komt moogt ge hem over leveren aan 't gerecht, misschien krijgt ge dan later wel een decoratie maar ge moet opletten dat Eychhout u geen decoratie geeft, want die kerel is een herkuul. Daarom is 't maar best dat ge hem door de gendarmen laat pakken. Als jeder zijn werk doet is 't best gedaan. Zoo zegt Stance. Wat niet belet dat ze mij nog al ne keer het werk van de meid iaat doen. En tot mijn spijt moet ik u laten weten dat ik er weer niet bij ben bij die trekking van 500 duizend. Allee, 't zal voor nen anderen keer zijn, zei de boer en hij deed Engelsch zout in de soep. En als 't u planzier kan doen, heb ^Iveien' *aai Vr inft<lsS2f"mé?°niinder dan 74 duizend man bij't leger zal zijn. En zeggen dat ons landeken maar nen voor schoot groot is. Veel van die jongens zuilen dan wel ne keer peinzen Bij den troep soldaatje spelen is niet pluis in geen geval 'k Zat veel liever bij ons koeien En ons kalvers in de stal. Thuis is werk voor twintig handen En wat doen we bij den troep 1 's Morgens vroeg wat exerceeren Daarna zorgen voor de soep. Ofwel met het kind gaan wand'len Van madam de kapitein... Daarvoor moeten veertien maanden Wij bij de soldaten zijn. Neen jongens 1 dat hebt ge mis op. Ge zijt bij den troep om het va-der-land te dienen. En het va-der-land zal u dank baar zijn. Vraagt dat maar ne keer aan de Vlaamsche en Vlaamschgezinde sol daten die aan den ijzer stonden. En dat er geen soldaten waren moesten er geen sabelsleepers meer zijn. En wat zouden we dan met ons geld beginnen Daarom jongens niet geklaagd, Als gij uwen ransel draagt... Maar gedenkt de kwade listen Van de heeren socialisten Door wier schuld ge, onthoudt het goed Veertien maanden dienen moet. Spectator Snuffelator. DOOR IEVER STERK Op Zaterdag 12 en Maandag 14 Januari 1924, in 't lokaal «Volksver heffing Lange Zoutstraat, Aaist opvoering van drama in 3 bedrijven door P. Putman en VAN EEN TOT DUIZEND kluchtige schels in één bedrijf door P. Putman. Bureel 6,36 u. Gordijn 7 u. De prijzen der kaarten zijn bepaald op 3, 2 en 1 fr. Het nummeren, kosteloos maar ver plichtend, zal geschieden op Zondagen 30 December 1923 en 6 Januari 1924, van 9 tot 11 uur voormiddag. Eene kleedkamer zal ingericht worden in de bovenzaal van 't iokaal. Het voorloopig bestuur van den Bond der talrijke huisgezinnen van Deerlijk vraagt ons om kenbaar te maken dat er op Zondag 16 December te 2 1/2 ure in het gemeentehuis eene algemeene verga dering zai plaats hebben tot het stichten van een bond der talrijke huisgezinnen voor Deerlijk. De vaders en moeders van alle huisge zinnen en van alle st-rnden die vier kinderen of meer hebben, cf gehad hebben, worden tot deze vergadering uitgenocdigd. De vergadering tusschen de afgevaar digden der drie werklieden sijndikaien en de fabrikanten van meubelgeweefse! met de 'nand, heeft dtis plaats gehad op Donderdag 6 November, om 2 uren na middag in het gemeentehuis. Het geschil is voortgesproten uit het verbreken van het akkoord door de fabrikanten, akkoord gesloten 30-5-23, tusschen de werklieden afgevaardigden der drie sijndikaten. Ingevolge bovengenoemd akkoord moest van af 8ste Oktober eene loonsvzr- hooging van 50 betaald worden door de stijging van den landelijken index tot boven de 450 punten. De fabrikanten hebben die verhooging niet gegeven, zich stilzwijgenderwijze steunende op de fabrikanten van Ingel- munster, die hun woord verbraken en eene overeenkomst met hun werklieden als een vodje papier aanzagen. Na vijf weken aansleepens, is te Ingel- munster een nieuw akkoord gesloten tusschen de fabrikanten en de twee aldaar bestaande sijndikaten (socialisten en kristenen). Ingevolge dit nieuw akkoord is de verschuldigde loonopsiag van 5 gege ven te beginnen van af 12 November, dus 5 weken na den datum waarop deze opslag verschuldigd was. Be fabrikanten van Deerlijk hebben wederom hunne konfnters van Ingel- munster nagevolgd en van af 12 Novem ber hebben zij den opslag gegeven die zij schuldig waren aan hunne werklieden te betalen van af 8 Oktober. Zij hebben dus 5 weken lang 5 0 0 op het loon hunner wevers onrechtvaardig in hunnen eigen zak gestoken. Ingevolge dat nieuw akkoord van Ingelmnnster zou geen loonsopslag meer mogen gevraagd worden, hoe hoog ook de index stijge, tot in April 1924. Het weze dus gezegd dat door dit nieuw akkoord te Ingelmunster, gesloten door de fabrikanten van daar en de socialistisehe en kristen sijndikaten, de fabrikanten van Deeriijk als het ware zich ontslagen wanen van het akkoord die zij op 30 Mei 11. gesloten hebben niet de sijndikaten van hier. De handwevers van hunnen kant wil len van geene andere overeenkomst ihooren dan deze van 30-AAei 11. 'tv tnev was om deze zaak te bespreken dat de bijeenkomst plaats had tusschen de fabrikanten en de afgevaardigden der drie werkliedenvereenigingen op Donder dag 6 dezer. De vergadering begon óm 2 1/2 uur en heeft vier uren geduurd 1 Men moet niet vragen of er daar ge zaagd en herzaagd geweest is. De fabrikanten hebben aan de afgevaardig den der socialistische en kristen sijndi katen gezeid, en ook wel tienmaal herhaald, dat zij te Ingelmunster een dommigheid hebben begaan door een dit nieuw akkoord ie sluiten. Daardoor, zeggen zij, hebt gij aan de fabrikanten van ingelmunster toegelaten hunne voortbrengselen aan een lageren prijs te verkoopen hetgeen wij, fabrikan ten van Deerlijk, reeds ondervonden hebben en waardoor wij ook onze ver koopprijzen hebben moeten verlagen. Hoe wilt ge dan, vragen zij, dat wij het akkoord van Mei 11.naleven terwijl gij bij onze konkurrenten van Ingelmunsttr een loonstelsel hebt aanvaard dat hun toelaat goedkooper te verkoopen dan wij net kunnen Neen, zeggen zij, het was aan U in Ingelmunster vol te houden en er al uwe middelen te gebruiken ten einde de oude loonregeling invoege te blijven houden en dan zoudet gij hier geene moeielijkheden gehad hebben. De afgevaardigden der socialistische en kristen vakvereeningen hebben daarop geantwoord dat zij iaier het noodige zullen doen om ioonsverhooging te bekomen. De fabrikanten zegden geen staat te kunnen maken op hetgeen de sijndikaten later zullen doen te Ingel munster hetgeen gij daar nu gedaan hebt, zegden zij, kunt gij daar later ook nog gaan doen en wij herhalen U dat wij betalen gelijk te Ingelmunsier en het zoo zuilen blijven doen. Wij deden de fabrikanten opmerken, zonder ons te mengen in de bespreking over het gebeurde te Ingelmunster, dat hei van uwentwege een kleingeestigheid is overeenkomsten te sluiten die ze na een dag en een stuk weigeren na te leven, dat doet het vertrouwen der werklieden wankelen en dat leidt tot moelelijkheden. Na dat de fabrikanten tien minuten alléén beraadslaagd hadden, deden zij bei volgende voorstel 1Als de provin ciale index (gekoppeld beide Vlaanders) op 470 punten geklommen is zal 5 Ioonsverhooging gegeven worden, zonder te zien wat Ingelmunster doet. Indien de index nog klimt en tot 490 pur.ten komt te staan, zal geene verhooging meer gegeven worden zoolang deze 5 te Ingelmunster niet zullen betaald worden. 2.) Er zal 1 gegeven worden voor het gebruik der schietspoelen in plaats van 2 o zooals nu. 3.) Voor boomen en aan draaien zal 3,75 fr. per duizend draden betaald wojdnn jnplaats van 5 fr. zooals nu. 4.) In geval bij daling van het index nummer de voorziene loonsvermindering mag toegepast worden, zal vijf weken gewacht worden af te trekken om zoo liet verlies te vergoeden dat de wevers onder gaan hebben van S October tot 12 No vember. De afgevaardigden der werklje- densijndikaten verklaren allen te gelijk deze schikkingen niet te kunnen aan vaarden. Wij doen de fabrikanten opmerken dat zij onredelijk handelen, door 5 op het loon der wevers gedurende vijf weken gewonnen, te willen achterhouden. Op 8 Oktober deden zij de wevers een teeken steken om bij'het meten van hun stuk te kunnen nagaan vanwaar zij de 5c/o ioons verhooging moesten betalen. Dit was wel het bewijs dat zij wisten dat zij verhooging schuldig waren en dat de winsten hen ook toelaten de verhooging te geven. Zeg niet wij zullen het hun geven wanneer er afslag komt, daardoor eikent gij dat gij het de wevers schuldig zijt en gij kunt U het recht niet toeëige- een deel van 'swerkmans gewonnen loon een tijd in bewaring te houden. V. De Praeter, van het kristen sijndi- kaat, stelt voor 7 0opslag op 470 pun ten index (beide Vlaanders) 1 voor de schietspoelen, vier frank per duizend draden voor hoornen en aandraaien. Dê fabrikanten spreken nogmaals al léén. Na vijf minuten doen zij het volgende voorstel 1.) Op 470 punten landelijke index 5 °/o verhooging. Daarna zal geene verhooging meer gegeven worden zoolang deze 5% te Ingelmunster niet gegeven wordt. ln geval de sijndikaten verkiezen op den gekoppelden index der beide Vlaan deren te werken zal de bovengemelde Ioonsverhooging ditmaal 6 0 a zijn 2.) Voor 't gebruik der schietspoelen zal 1 gegeven woiden in plaats van 2 °/o. 3.) Voor boomen en aandraaien door den wever zelf gedaan zal 4 fr. per duizend draden betaald worden in plaats van 5 fr. 4.) Om alle moeilijkheden te vermijden zal de verlaging der weefloonen, in geval de index daalt, 4 weken uitgesteld worden. 5.) Deze overeenkomst zal in voege tre den na het teekenen der verschillende sijn dikaten en patroons. De afgeveerdigden der sijndikaten ver klaren deze bepaling niet te kunnen aan- veerden. De patroons verklaren dat dit hun laat ste woord is en indien dit niet wordt aan genomen zij alleenlijk de loonveranderin- gen van Ingelmunster zuilen volgen, zoo als vroeger. Maandagavond hielden wij vergadering met onze leden handwevers en allen waren het eens om te verklaren dat zij de voor stellen der fabrikanten niet aannemen maar dat zij zich enkel tevreden verklaren met de overeenkomst van 30 Mei 11. Later komen wij op deze zaak nog te rug, doch heden kunnen wij niet verder .omdat de plaatsruimte die wij in ons blad ■*bcsciiiKKen "net ons ruer toelaat. Voor de vakvereenigingen Helpt El kander. De schrijver R. Vanderschelden. Vrijdag 14 dezer vergadert den gemeen teraad. Zondag aanstaande geven wij verslag. STRIJDPENN1NG. Totde kiezing wekelijks, A, Vanbeekhout, 1,00 A. Ver- straete 0,50; twee draaiers van den Ooiij- kenbosch kameraden van Adolf 0,50 Omdat Adolf zegt dat er in Aalst klakken zijn van 109 fr. 0,25 Omdat Juul zegt saté 0,25 omdat Juul uitgaat zonder pijp of tabak 0,25 Omdat Juul zegt het is van lekt mijn lipue 0,25 Omdat de vergade ring ie Kortrijk goed gelukt is 0,25 Om dat Adolf beter op zijne vergaderingen zoude passen 0,25 Omdat Alois uit zoo een lange pijp rookt 0,25 Omdat Achil vergeten heeft te drinken 0,25 Omdat Alfons zegt santé 0,25 Omdat den baas hem verloren gaf 0,25 Omdat Alfons Vro- man gemist heeft 1,00 fr. Burgersstand van Deerlijk GEBOORTEN Anaise Vanassche d. van Theoduie en Helena Dewaele Michel Verbelce z. van Gentil en Urba- nie Vanhonnacker Alice lsebaert d. van Achiel en Marie Deknudt. HUWELIJKEN L. Poulain 32 j. me'sér met G. Weyhaereghe 27 j. fabriekw. M. Heugcns 27 j. vlasbew. met B. Ovaere 23 j. fabriekw. V. Velghe 29 j. kleerm. met B Ameye 27 j. hulsw. J. Dekeyser 23 j. fa briekw. met A. Verkaemer 19j. dienstmeid. SWEVEOHEM STRIJDPENN1NG. Van nu tot kiezing 0,25; is het waar, heeft Jozef raad gaan vragen bij de zeepbarons 0.25; waarom niet aan de werkmenschen 0,25; van een vriend, van nu tot de kiezingen om dat anderen mijn voorbeeld zouden vol gen, wekelijks 0,25. Burgersstand Sweveghem GEBOORTEN Paula Raepsaet d. van Gabrielle Raepsaet Avel- ghemstr. OVERL1JDENS 1 Amaat Decuypere 67 j. echtg. van Maria Terrijn Zoé Decraene29 j. echtg. van Jeroom Clapuyt. Blok Ellestr. Reinj Decuypere 7p j. Ommegangstr. In ons volgend nr geven wij verslag over de gemeenteraadszitting. Partijleven Het bestuur der vakvereeniging maakt de leden der voornoemde afdeeling be kend dat alwie inlichtingen wenscht te vernemen nopens de werking of deze welke zich tot het bestuur willen wenden tot het verschaffen van inlichtingen over den toestand hunner vakken, zich kunnen aanbieden om de veertien dagen den Zaterdagavond vanaf 7 uren tot 8 uren in 'l lokaal De Vischmijn Reodeslraat. Degenen wel^e in betrekking moeten komen met den sekretaris, eiken Donder dag en Vrijdag der week vanaf S uren tot 12 1/2 's middags dit geldt ook voor de leden van den ziekenbond. Allo mannen, van nu af zijn we in wer king getreden. Geen enkelen voet meer achteruitgedeinsd, reeds zijn we in voe ling gekomen met onze werklieden, doch ook reeds met de patroons. Reeds is een geschil ontstaan bij eenen patroon der stad, en is door tusschenkomst van onzen sekretaris kunnen bijgelegd worden, dus eene reden te meer dat we bij ons stuk blijven zooals we tenminste hadden be loofd, daarom mannen nogmaals moed en volharding en voortgewerkt op den ingeslagen weg. Zooals we hooger zegden, is er reeds onderhandeld geworden met een patroon onzer stad. Een werkman bij ons vevee- nigd werd op straat gezet. De reden ken ik niet. De patroon weigerde onzen afge vaardigde, maar doen ons ditmaal nadenken wat daarvan 't gevolg kan zijn: zouden er hier soms te Brugge geen banden gelegd worden door socialisten en katholieken, die geen gemeens willen hebben met die zoogezegde werkersver- deelersons immer toegesnauwd, terwijl diezelfde mannen ons verwijten geen ver dedigers van den werkman te zijn omdat we hem op stoffelijk gebied niet ter hulp sprongen. Nu we er inderdaad in gelukt zijn, bestaan hier wel banden die ons zouden verplichten het hoofd in den schoot te leggen. We kunnen de leden verzekeren dat dit nooit gebeuren zal, onze plaats in de maatschappij is voor ons veel befer geschikt dan voor hen die hun eigen volk schandelijk bedriegen en verleiden en we zeggen hen Past op want hier liggen wolvenijzers en schiet geweren, waarmede ge wel eerstdaags zoudt kunnen gekletst worden. CORPUS. Burgersstand van Brugge. Geboorten Mannelijk 3; vrouwelijk 5. Huwelijken. G. Asket, werkm. met Y. Hinderyckx, werkvr. G. Vereecken, werkm. met M. Vermcrre, werkvr. J. Inslegers, mekan. metM. Masschelein, huish. j. Ronsmans, voerman met Y. Kerckhove, z. b. P. Van Haecke, korporaal met M. Vigne, z. b. J. Haesebrouck, werkm. met R.VanRafelgèm, zb. L. Taller, wiukelier met G. Coene, z. b, Fl. Minnebo, werkman met M. Lainote, werkmeid J. De Plancke, handelaar met M. Witters, z. b. M. Rau timmerman met H. Van den Berghe, z. b. G. De Bruyne, bediende met Ph. Traens,'landb. OVERLIJDEN? S. Van den Driessche, vr. Sabbe, huish. 69 jaar, Kroonstr.; D. Demazières, z. b. 20 j. Eeckhoutstr.; L. Peeters.relig, 49 j. Bouveriestr.; L.Spysschaert tn. Balanck, z. b. 82 j. St Catharinastr.; E. Lowa- gie, dieustm. 33 j. Mariastr.; L. Neirynck, vr. Zwanepoel, landb. 45 j. Mariastr.: N. Delbecque, m. Carrette, bediende, 28 j. Gouden Handstr.; P. Ysselé, m, Vermeersch, 69 j. St Clarastr.; Ch. Traen, wr Leenknecht. rentenier. 63 j. Mariastr.; C. Blondéel, 19 j. z. b. Bouveriestr.; H. De Boeck m. Verfaillie, z. b. 44 J. Bouveriestr.; M, Seghers, relig, £6 j. Mariastr.; J. Van de Vennet, vr. De Ke- telaere, z. b. 55 j. Mariastr.; J. Tilcmans, m. De- meyer, beestenkoopman, 79 j. Kardinaal Mercier- str.; P. Vandewalle. man Segers, werkm. 78 J. St Catharinastr.; F. Van Hooren, i\ b. 26 J. Jacobij- nenstr.; C. Margodt, vr. Devogelaere, huish. 59 J. Mariasïr.; M. Lievens, we Vanderhispaillie, 2. b. 78 j. Poteriekaai: G. Dewulf, man Van Schoonen, rent. 85 j. Eeckhoutstr.; 1 kind onder de 7 jaar. De Schepen, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der Stad-Brugge, brengt ter kennis van het pubiek, dat men tijdens de verklaring van overlij den, een getuigschrift moet overleggen in het Bu reel van den Burgerlijken Stand, afgeleverd door den Dokter die den loverledene verzorgd heeft, en zonder hetwelk geene toelating voor begraving zal verleend worden. De 11 weken staking in de Kortrjjksche Textielnijverheid. (12e Vervolg). Na den gedeeltelijken opslag van die 5 in juni, was er enkele weken stilte tusschen patroons en werklieden inge treden, doch vanaf de maand Mei ver hoogden wederom alle prijzen op eet- en kleedingswaren zoodanig dat onze textiel arbeiders met hun karig loon geen be staan meer vonden. Op 12 Mei kwam het drieverbond terug bijeen, en besloot volgenden brief naar het Patroonsverbond te zenden. Kortrijk, den 12 Mei 1923. Aan het bestuur der L'Industrie textile du Courtraisis T S. Mijnheeren, Namens de Kristene, Liberale en De- mokratische textielbewerkersvereenigjn- gen, zijn wij nogmaals zoo vrij JJedte verzoeken de aandacht te vestigen op de tegenwoordige leonen aller textielbewer kers. HetzalUed. niet onbekend zijn, dat ten gevolge der immer stijgende levens duurte, in de laatste weken en in alle vakken groote ioonsverhoogingen zijn toegestaan, die gaan van minstens 25 tot 50 dm. per uur. Vroeger was er reeds een groot verschil tusschen de loonen der textielbewerkers en de werklieden uit de andere nijverheden, maar nu met de nieuwe verhoogingen is het verschil enerm geworden. Ook kunnen wij met genoegen vast stellen dat de textielnijverheid in eene gunstige positie verkeert en veel werk voorhanden is. Van 'n ander kant, moeten wij met treurnis bestatigen dat meer en meer werklieden onze nijverheid vaarwel zeg gen, om in andere vakken meer te gaan verdienen, of om hunnen arbeid te gaan verkoopen aan de Fransche nijveraars doordien ze daar meer kunnen winnen en mef de tegenwoordige loonen gewonnen in Kortrijk geen eerlijk en deftig bestaan kunnen hebben. Dat zijn spijtige toestanden die wij nogmaals onder de oogen gezien hebben en waarom wij aandiingen bij Ued. om al het mogelijke te doen, aan bovenge noemde toestanden te verhelpen, door opnieuw de loonen te willen herzien en ze een weinig meer in verhouding te brengen rnetde andere vakken. Nu zien wij met den dag, door d» meerdere uitbreiding der textielnijver heid, dat er gebrek komt aan arbeids krachten en in de toekomst, indien er niet spoedig ingegrepen wordt, groot te kort komen zal. Daarbij de ouders onttrekken hunne kinderen aan de textielnijverheid en nieuwelingen vullen omzeggens het rap-komende-tekort niet meer aan. Wij vragen en dringen er dus op aan, dat Ued. onze gedane voorsteilen van 28 December 1922 terug zoudt willen in overweging nemen, die met een weinig goeden wil van Uwentwege kunnen inge willigd worden. Het ware ons hoogst aangenaam kon den wij met Ued. eene onderhandeling hebben om opnieuw die vragen te bespre ken en voor beide partijen eene gunstige oplossing te vinden. Wij vragen voor nu, evenals voor de toekomst, dat de onder handelingen zooveel mogelijk zouden plaats grijpen in den avond, vanaf 6 uur. in afwachting van een gunstig antwoord te mogen begroeten, bieden wij U, Mijn heeren, ondertussehen de verzekering onzer oprechte hoogachting. Namens de Kr. Textielbew. G. Bossuvt. Lib. P. Sloots. Demokr. G. Buvsschaert. Op 16 Mei ontvingen wij volgend weigerend antwoord. Kortrijk, den 16 Mei 1923: Sijndikaat Heipt Elkander Pluimstraat, 170, T S. Mijnheeren, Uw kollektief schrijven ontvangen 12 Mei. In datum 20 April ontvinger, wij van wege de Centrale der Socialistische Textielbewerkers en -sters van België, dergelijke aanvraag. Hierop hebben wij in datum 28 April het volgende geantwoord In datum 27 Januari 1.1. bracht het Patroonsver bond in voege nieuwe en verbeterde werk- en loonsvoorwaarden, dewelke ten gepaste tijde aan de verschillende sijndi katen van stad werden medegedeeld. De leden, in algemeene zitting van heden, besloten die voorwaarden niet te kunnen wijzigen wat wij U slechts beves tigen kunnen. Hoogachtend, De Algemeene Sekretaris Caesens. Na deze- ontvangst, werd door het drieverbond telefonisch overeengekomen binnen de 15 dagen bijeen te komen, om de noodige maatregelen daarop te nemen. ('t Vervolgt.) Vergaderingen der week Op Zondag 16 dezer, om 4 uur stipt, algemeene vergadering voor de Vak vereeniging Helpt Elkander (Kleer makers) te Meenen, gewoon lokaal in >^e Yperstraat. Op Dinsdag 18 om 7 uur vergadering voor den Hoofdraad te Kortrijk, ten lokale van Helpt Elkander Op Donderdag 20 om 7 uur alge meene Bestuursvergadering voor den Ziekenbond van Kortrijk ten lokale. Muziek Hooger Op herhaling en lessen op Dinsdag en Donderdagavonden om 6 1/2 uur 's a«onds. Arrondissementsvergadering op lieden Zondag 16 dezer, om 9 1.2 uur voor middag. Burgersstand van Kortrijk. Geboorten Mannelijk 3 Vrouwelijk 7 10. huwelijken: M. Duyck, bediende met G. Niffejs, zb. Edm. Ottevaere, meubelm. met fl. De Vos, bob, OVERLIJDENS V. Albers 95 j. zb. ecjp^ van F. Harlnck I. Calle^ waert. 92 J. zb. echt: Vat. K. Lefevre, J. D'bondt. 21 j. zb. V. Woutermaertens. 82 j. zb. wed. van - Aug. Maertens G. Monten. 70 j. jachtbew. echt. van E. Peyls, L. Maertens 54 j. zb. echt. van H. Du mortierK. Delbake, 68 J. zb. echt. van Berl. Vandendriesche J. Formet, 84 j. zb. wed. van A' De Meyere. R. Vanneste, 89 J. zb. wed. van P. Van 'der Meulen, M. Debaere, 56 j. zb. echt. van K. Vanneste j. Clays, 56 j. broodv. echt. van E. Devos. 4 Kinderen onder de 7 jaren. AALST. naar zeer schoone prijzen, waaronder een naaimachien, damenvelo, heerenvelo, uur werken, schouwgarnituren, enz. enz. Prijs per lot 0,5p fr, Van heden af kan iedereen Iqien beko men in 't lokaal Volksverheffing in al de lokalen van de wijkkringen, bij al de boden van de Ziekenbonden, bij de brood- voerders en bij al de gekende propagan disten. De partijgenooten die loten willen om voort te verkoopen, kunnen deze altijd bekomen bij Prosper De Hamvere, Gent- schestraat, 7, Aalst. De vrienden die willen prijzen geven, kunnen die aan dit adres bezorgen. Partijgenooten, we rekenen op U MH tMtUH HM* MHMM Over enkele dagen zai de postbode U een kwijtbrief aanbieden Ge zult hem betalen. Maar dat volstaat niet I ln de huizen van vrienden tn familie leden dienen de bladen der tegenstrevers geweerd en ver'angen door De Werk man Dat is een Daad I Wie kan geen abonnement aanwerven? Wie? Abonnementsprijs per jaar (halfweek- blad) 14 fr. per 6 maand 7,50 fr.per 3 maand 3,75 fr.

De Werkman | 1923 | | pagina 2