Uit 't Brugsche Samenspraak lussclien itlaluins en Clolüide DEEJRL9JK KOR^RUK 1 maar daar is geen vraag meer naar. 't Stroo komt nu uit vreemde landen zooals rijststroo, rafien en ander stroo. De hoeden kosten veel meer en zijn lang zoo sterk niet. Maar wat wilt ge er aan doen. 't Is de mode. "t Is nu oQk de mode dat de schoenen eenen naam krijgen. Als ge te Brussel sommige magazijnen ziet waar dat de schoenen voor 't venster staan, ziet ge daar nevens een klein kaartje met de volgende namen op Judith, Opera, Cieópatre en dergelijke flauwe kul meer. En weet ge wat Stance daarvan zegt. Ik loop liever op mijn blokskens want Ach I zoovele modepeppen Die zich onder Godes zon Ezelachtig laten foppen Met hun schoentjes van karton. Als het regent dan is 't klagen Natte voetjes o wat schrik... 'k Lach met hen want gansche dagen Loop ik vrank door dun en dik. Loop maar op uw dure schoentjes Gloria Viktoria Ik 1 ik doe het op mijn kloetjes En ik ben kontent, o ja 1 Maar kontent dat zijn voorzeker niet de geldschieters van die sociëteit Trans- océaniek te Parijs die haar boeken toe doet met een tekort van -100 miljoen. Daar zullen er weer een partij hun broek scheuren. Hier in ons land zijn er veel groote typen die alweer eer. nief broek en een nieven pitteleer zullen gaan koopen, want onze koning zal op 1 Januari weer de niefjaarswenschen ontvangen van een partij hooggeplaatste mannen. Ja, zei Netteken tegen heur liefmijn papa is ook hoog geplaatst. En wat doet hij, vroeg de jongen. Hij is lampist in de statie en moet altijd op een ladder staan om de lampen te ontsteken. En weet ge wie dat tegenwoordig veel geld verdienen zonder hoog geplaatst te zijn. Dat zijn de boerkes die in de groenten handelen. Jenterniekens. Een kilo witloof kost te Brussel op de markt 5 frank astemblief. 5 frank voor een beetje blaren. Is dat niet diefelijk gesto len Dat is dikop 10 a 12 keer den prijs van voor den oorlog. Maar wat nog aan denzelfden prijs schijnt te blijven dat zijn de drielin gen. Verleden week een drieling te Leuven bij de echtgenpoten Neefs-Ver- bist, een drieling bij de echtgenooten De Kraen-Dubois te Brussel, een drieling bij Martin Latour-Digneffe te Luik. Dit laatste koppel is nog maar een jaartje getrouwd. Ik zie ne keer naar ons Stance en Stance zegt Tweelingen, drielingen, 't is zeker schoon Als seffens boeksken vol zal staan... Maar alle jaren één, me dunkt, Dat kan toch ook al gaan. Zeker Stance, zeker mijn schaap... op dat punt ben ik het nu eens roerend met u eens en als de anderen daarvoor zorgen We zeggen 't vrank en luid Vlaanderen sterft dan nog niet uit. Meneer Juleken Destrée, oud socia listisch minister heeft over tijd een voor dracht gehouden en gezeid als ze in de Vlaanders zoo blijven voort kweeken en als ze in de Walenstreek zoo blijven achteruit boeren met de geboorten dan is 't vast en zeker dat we hier in 't Walen land binnen vijftig jaar niets meer te prottekollen hebben in den Belgiek, want dan zijn de flaminganten de meerderheid in de Kamers. Dan blijft er ons, Walen, maar een ding meer over te doen. Dat is ons in de armen werpen van Frankrijk. Diezelfde apostel schreef ne keer nen brief naar onzen Bert den eersten, die daar in Brussel in dat klein huizeken woont tégenover 't park, en hij zei niet Bert maar Destree Sire, daar zijn geen Belgen. Hij wou zeggen daar zijn Vla mingen en Walen, afstammelingen van de Germanen en de Latijnen. Ze bezien mekaar als kat en hond. Nu wil ik maar dit zeggen daar moest ne keer een Vlaming zijn die 't in zijn gedacht kreeg van te schrijven we moeten ons in de armen van Nederland werpen, 'k Peis dat ze hem al rap in de armen van de gendarmen zouden werpen. Maar kom 't is toch reeds lang geweten dat de eene veel meer mag doen dan de andere in oen Belgiek. En hier vragen we waarom mogen de rijken ook meer deen dan de armen Als er een tabrieksmeisken met een beetje blooteii nek over de straat loopt wordt ze nageroepen, maar als onze madammen uit de groote wereld met bloote borsten en bloote ruggen en bloote nekken en bloote armen aan een fijn dinee zitten... dan... och dan zegt men 't is de hoo- ooge wereld. Twee maten, twee gewichten, Twee woorden, tv.ee gezichten, Maar wij we roepen luid hoezee... We doen aan geen gekonkel mee We varen recht door zee. En Stance blaast het lampken uit en eenige minuten later lig ik in de laken straat, ge weet toch waar dat is,lekker te ronken, 'k Wensch u van harte hetzelfde. Spectator Snuffelator. Burgersstand van Brugge. Geboorten Mannelijk IJ. Vrouwelijk 8. Huwelijken. A. Cattoor, schilder met M. De Klerck, z. b. 1. Van Hulle, werkman met M. Van Vyve, werkvr. L. Van Wulpen, met M. Van Groenenrode. H. Lamote, fabriekw. metW. Huwel, werkvr. A. Bogaert, wachtm. met R. Morseau, z. b. A. Soudan, Updiende met R. Panuier, z. b. OVERLIJDENS O. Wimme, z. b. 66 J. Hospiciestr.; M. Dehem, vr. Biesbrouck, huish. 73 j. Kastanjeboomstr. M. Miehielsse.me, vr. Verbrugghe, huish. 26 j. Ma- riastr.; L. Anthone, z. b. 83 C. Demeire, man Vaicke, werkman, 66 Poteriekaai; C. Bonte, man Paesschesonne, brouwerskn. 53 J. Woistr.; A. Heeribout, w° Nefroot, z. b. 79 j. Gasthuisstr.; Fr. Zallet, vr. Dendooven, z. b. 69 j. Gasthuisstr.: M. Rotsaert, wc Duyver, b. 89 j. Petterierei; 3 kin deren onder de 7 jaar. Partijleven Het bestuur der vakvereenjging maakt de leden der voornoemde afdeeling be kend, dat alwie inlichtingen wensctit te vernemen nopens de, werking of deze welke zich tot het bestuur willen wenden tot het verschaffen van inlichtingen over den toestand hunner vakken, zich kunnen aanbieden om de veertien dagen den Zaterdagavond vanaf 7 uren tot 8 uren in 't lokaal De Vischmijn Roodestraat. Degenen welke in betrekking moeten komen met den sekretaris, eiken Donder dag en Vrijdag der week vanaf 8 uren tot 12 12 's middags dit geldt ook voor de leden van den ziekenbond. Allo mannen, van nu af zijn we in wer king getreden. Geen enkelen voet meer achteruitgedeinsd, reeds zijn wij in voe- ling gekomen met onze werklieden, doch ook reeds met de patroons. Reeds is een geschil ontstaan bij eenen patroon der stad, en is dóór tusschenkomst van onzen sekretaris kunnen bijgelegd worden, dus eene reden te meer dat we bij ons stuk blijven zooals we tenminste hadden be loofd. Daarom mannen nogmaals moed en volharding er: roortgewerkt op den ingeslagen weg. Wie het schoentje past, zal 't hem aantrekken. Naar wij uit goede bron vernemen zou er hier een patroon gevonden worden die, om wille van het smeer, likt de kandeleer, met op allerlei wijze profijt te trekken op de niet ontwikkeling der menschep, die hunne kinderen maar naar de fabriek zenden slechts om geld te verdienen en niet het minst bekommerd zijn met het lot hunner lievelingen. Zoo is 't geval bij een patroon-rocker, die zijn jongens van slechts 14 jaar oud, gebiedt 36 uren achtereenvolgens te wer ken zooniet moeten ze een dag wandelen! Verder ze nog voor een sigaartje opjaagt tegen wie de eeiste dit voor geschenk ontvangt. Dat dergelijke dingen schandalig zijn, hoef ik niet te zeggen, en we vragen ons terecht af of het zelfs toegelaten is dergelijke feiten te laten gebeuren, te meer, daar op zedelijk gebied de kinders geheel en al verbeest worden. Mocht er vanwege bedoelden patroon omtrent deze zaak ingezien worden om alle verdere mseilijkheden te voorkomen, dit ware voor der kinderen welvaart evenals voor den patroon zelf. CORPUS. Malvine Hewel, Clothilde, wat zegt ge nu Clothilde Van wat dan, Maivine? MoJ tri tti» \\7pJ van dat duiven- sport van Zondag laatst Clothilde Ah ja, 't was volkske, lie Malvine Malvine Zeker, dat heeft nog nooit hier te Brugge gezien geweest C'othilde Neen ik heb destijds nog de protestbetoog'ng tegen de belasting der plakken van de velos gezien, maar die van Zondag was andere peper Malvine Volstrekt het getal betoogers wordt op ongeveer 25.000 man geschat. Clothilde Van waar komen ze dan uit he En zegt ne keer dat dit alles zoo deftig io van stapelgeloopen. MalvineNatuurlijk, dit mag niet anders ook we weten wel dat er plat- broeken zijn geweest, die dit alles met tegenzin hebben beschouwd. Clothilde maar dit belet toch niets I Want daar hebben ze kunnen 'n dubbele punt aanzetten. Malvine Zeker, en met reden. Clothilde Zegt ne keer, Malvine, wat denkt u over de mooie opschriften die de betoogers met zoc'n fierheid droegen Malvine Ja, ik heb ze gelezen, Clo thilde, daar hebben zeker wel die fameuze provincieraadsleden zich niet aan ver wacht te meer daar ze zoo iets onder den r.eus kregen dat wel gepeperd was. Clothilde 'k Geloof het wel, Malvine, 'k heb daar een doek gelezen, waar op stond Als U, Mijnheeren nu den taks niet lost, weet dan, dat dit later uw zeteltje kost. Malvine 'k Heb dit ook gelezen, Clo- tilde, en 't zal zeer hard gevallen zijn op de maag van deze die het gordijntje zaten te loeren. Clothilde 'k Geloof het wel, Malvine, want ik heb verschiliige van die fameuze mandatarissen met wateroogen zien rond drentelen om de menigvuldige opschriften af te spieden en alzoo bun leedwezen ovc-r te maken. MalvineJa, Clothilde, ik denk het zelfde van u, ik cok zag mijnheer de gou verneur van West-Vlaanderen, wel ver staan West-Vlaanderendus een Vlaming zeker, of liever een West-Vlaming, zien staan op zijn balkon om de manifestanten in ooge'nschouw te nemen, doch hij had het liever niet te zien want hij trok er van onder, 't duurde te lang, dien défilé van burgers-duivenmelkers, hij ziet ze liever in uniform van kaki. Clothilde Hoe, wat wilt ge daar mee zeggen Malvine Wel ja, het is ook de man van de fils de papa, riioeten blijven bij mama, de andere kienen worden soida I Clothilde Zoo, zoo, is het ook al zoo eenen van die soort Malvinve Zeker,en zegt ne keer d^t in West-Vlaanderen, een door en door Vlaamsche streek, en die heer staat als hoofd der provincie en is gekant tegen het Viaamsch zijn van z'n volk. Clothilde 't Is erg, erg. Malvine Maar om verder te spreken, wat moeten de soskens daarover denken over de grootheidswaanzin die ze altijd koesterden op het volk, want het volk zelf komt in opstand tegen hen. Clothilde Ja, Malvine, 'k heb daaraan ook al gedacht, zij ook stonden maar aardig toetezien naar al die opschriften. Malvine 'k Geloof het wel, zij die immers beloofd hadden alles te doen ver anderen in een aardsch paradijs en zij zeiven stemmen die groote taksen. Clothilde't Is toch waar, Malvine, hoevele liefhebbers hebben in de laatste kieging niet voor de socialisten gestemd. Malvine Velen, he.ei velen, maar het volk wil gepaaid worden en ook bedrogen. Clothilde Ja, en nog gaan de oogen niet open, 't is de eerste keer niet dat ze zco bedrogen worden, zie rondom u en oordeel zelf. Malvine Ik heb het aan verschillende duivenliefhebbers ook gezegd, doch allen waren het eens om te zeggen dat dit voor de laatste maal was. Clothilde En dan, Malvina, waar dan naartoe Naar de katholieken of de libe ralen waar ze met hand en tand verkocht worden aan de reaktie. Malvine Neen, dit mag niet, indien er een klein beetje gewerkt wordt cn met eensgezinde krachten opgetreden wordt, dan trekken de radikale Vlaamsche demo- kraten over gansoh Vlaanderen de ladder op. Clothilde 't Is daarom dat ik er aan houd dit aan u ooi; te zeggen willen we vooruit den tijd is rijp en gunstig, niet langer meer geslapen en alle demokraten uit hunne schelp gekomen voor den voor uitgang onzer gedachten. Malvine: Maar vooraleer ik scheid, hoe staat het nog met den vakbond Ik heb gehoord dat hij al in voeling is met de jratroons. Clothilde Zeker, hij is in werking en binnen kort zult ge er over hooren. Malvine Als 't zoo is dan ben ik ge rust, en vertrek zulle. Dag Clothilde. Clothilde Dag Malvine. CORPUS. De vergadering tot stichting van den bond der talrijke huisgezinnen welke verleden Zondag plaats had, is buiteafee- woon talrijk bijgewoond g»weest. De sprekers zetten op duidelijke wijze het doel van den bond uiteen, waarna een groot getal leden zich lieten inschrijven. Er werd bekend gemaakt dat al wie zich nog wenscht te laten inschrijven zich mag wenden tot de onderwijzers, de hee- ren Lemaijeur cn "Vandekerckhove. Gemeente! aad van 14 December 1923, De vergadering' was bijeengeroepen tegen 4 uren en bógon om 5 uren. Waren afwezig Vanneste en Vanwo.n- iprprhptn- VnnnestejuppV binne-n om .6.9-0 urè'n. De sekretaris deelt mede dat in ant woord op een schrijven vanwege het gemeentebestuur aan de electriekmaat- schappij tot het bekomen van een kabinier op Deerlijk, de maatschappij geantwoord heeft dat de kabinier van St Louis terugzijn dienst hernomen heeft de belanghebbenden van Deerlijk zich tot deze kunnen wenden. Dit geeft geene voldoening in 't belang der verbruikers van drijfkracht, moet de kabinier op Deerlijk Plaats wonen. Er wordt besloten voortdurend aan te dringen in dien zin. Schepen Isebaert zegt dat het goed ware hier ter plaatse zelf eene maat schappij voor electrieke voortbrengst te Vanderschelden Spijtig dat zulks niet vroeger gedaan is geweest. Ook moest het gemeentebestuur er voor gezorgd hebben dat in het kontrakt, met de elec- triekmaatschappij gesloten, voorzien was dat een kabinier ter plaats moest gesteld worden. Met beloften komt men niet ver. Punt 1. Aanvaarding van Jufvrouw Depraetere als aangenomens onderwij zeres te St-Louis (aangenomen). Punt 2. Schoolrekening voor 1921 (aangenomen). Punt 3. Brief van den arrondissement- kommissaris, aansluiting van den veld wachter G. Dick bij de provinciale pensioenkas der gemeentebedienden (aan genomen). Punt 4. Benoeming van een lid van 't Armbestuur. De voorgestelde kandidaten zijn Lefebvre en Vervaecke. Lefebvre wordt gekozen met 7 stemmen. Er zijn twee witte briefjes. Veivaecke bekomt geen enkele stem. Punt 5. Benoeming van een lid der Burgerlijke Godshuizen (uitgesteld). Punt 6. Begroofing van 't Armbestuur voor 1924 (aangenomen). Punt 7. Rekening van 't Godshuis voor 1922 (uitgesteld). Punt 8. Bespreking verpachting ge meentegoederen. Vanderschelden. Meer dan zes maand geleder stelde ik voor den ge meentegrond te verpachten. Tweemaal, als het geen diic-maal is, in achtereenvol gende vergaderingen is hier met alge meenheid aangenomen die verpachting te doen en er is nog niets van gekomen. Waarom kan het schepenkollege de be sluiten van den raad niet uitvoeren 1 En tot toppur.t van verwondering zie ik nu dit punfaan onze dagorde staan I Burgemeester. 't Is om 'ne keer zeker te weten wat gij wilt... Vanderschelden. Weet gij het nu nog niet zeker genoeg als de gemeente raad er reeds twee- of driemaal heeft uitspraak over gedaan (Schepen Isebaert had in eene voor gaande vergadering voorgesteld een deel van den grond van het nieuw kerkhof te verpachten aangezien de plaats méér dan groot genoeg is en zulks het onderhoud van het kerkhof zou vergemakkelijken. De meerderheid der raadsleden schijnt hiervoor niet genegen. Er worat gestemd. De uitslag is dat geneel den grond tot kerkhof bestemd er voor zal in gebruik genomen worden. Zeven leden stemmen ja en er zijn twee onthoudingen, Vander schelden onthoudt zich en verklaart- dat de reden hiervan is omdat de twee ge dachten een voordeeligen kant en ook een nadeeligen kant hebben. Schepen Isebaer*onthoudt zich ook.) Demeester. Is het werk ain het i.ieuw kerkhof in aanbesteding gegeven geweest Degezelle schepen, zegt dat het aan besteden van werken een heelen hoop formaliteiten vraagt die de moeite niet waard zijn als het slechts werken van klein belang betreft. In zulke gevallen, zegt hij, is het best akkoord te maken met een ambachtsman, Vanderschelden. Is het zoo gedaan geweest voor het metsel- en het ijzerwerk aan het nieuw kerkhof Degezelle schepen. Ja. Vanderschelden. - Weet gij hoeveel daarvoor te betalen is Degezelle schepen. Ja. Demeester- Hoeveel Degezelle schepen. Dat zou ik nu van buiten niet kunnen zeggen, ik heb het thuis liggen maar ik ben het ver geten... Vanderschelden. Ik stel voor een dag-te bepalen waarop de verpachting van Jen gemeentegrond zal plaats heb- ben^ (Er v.ordt overeengekomen dat de ver pachting zal plaats hebben op Zaterdag 29 December aanstaande om 5 uren 's avonds (stipt) ten gemeentehuize). Vanderschelden vraagt inlichtingen betreffende het recht dat de oude gebrui kers kunnen doen gelden en de in genot- treding der nieuwe gebruikers. Burgemeester kan geene inlichtingen geven. Vanderschelden. Bestaat er geen voorgaande Burgemeester steekt de schouders op I Vanderschplden. Wanneer is dien grond laatstmaal verpacht geweest Burgemeester.Wij weten het niet... Vanderschelden. Gij weet het niet en gij kunt het nitt nagaan Burgemeester, Neen, neen. Vanderschelden. Kan het wel 50 jaren geleden zijn Burgemeester. ja, ja wel zestig ook... Vanderschelden. Hoe komt het dat het gemeentebestuur niet regelmatig na bepaalde termijnen de openbare verpach ting gedaan heeft Burgemeester. De oorlog, de oor- log... Vanderschelden. Tien, twintig, dertig jaren geleden was het geen oor log... (Vervolg toek. week.) Op Zondag 30 December om 3 uur na middag algemeens vergadering voor al de partijgéhooten van Dêerlijk en omlig gende, In den Tuba bij E Nickelson, Al wie lid is van een onzer instellingen (ziekenbond, propagandakring, vakver- eeniglng, muziek) wordt tot deze verga dering uifgeruodigd. Er is een bijzondere bespreking te houden. Vrienden van Kortrijk zullen de verga dering bij wonen en een bijzondere spreker zal het woord voeren. Er wordt algemeen ter kennis gebracht dat de openbare verpachting van het land, eigendom der gemeente, gelegen langs den Peerdeweg (St-Amand) zal plaats hebben op Zaterdag 29 December, om 5 uur (stipt) ten gemeentehuize. MUZIEK De lessen van muziekleer worden gege ven eiken Zondag vóórmiddag om 9 uur, door een bekwaam muziekmeester, ter herberg In den Tuba Wie goede muzikant wil worden kome zich aangeven. Pariijgenooten zorgt voor uw muziek, zendt mve zonen naar de herhalingen. Het Bestuur STRIJD PENNING. Omdat Adolf zegt santé 0,25ook de vrouw van Alfons 0,25 in Vlaanderen Viaamsch 0,25 leve onze bannelingen A. V. 0,25 vliegt de blauwvoet, storm op zee 0,25 in Vlaanderen Zelfbestuur A. V. 0,25 omdat Mathilde iemand overschoot als zij schonk 0,25 van nu tot de kiezing A. V. Eeckhout 1,00 Alois Verstraete 0,50 omdat Maurits Fransch gaat leeren 0,25 omdat hij met zijn Fransch Roza niet en krijgt 0,25 omdat Maurits frit eet bij Roza 0,25 omdat Roza hem niet en wil 0,25 fr. SWEVEGHEM Zitting van den Gemeenteraad. Punt 1. Vragen grondvergunning kerk hof. Aangenomen. Punten 2 en 3. Verhooging voor ge meenteontvanger en secretaris. Aangen. Punt 4. Aansluiting van veldwachter Vlieghe bij de provinciale pensioenkas. Casier vraagt waarom veldwachter Kindt daar niet kan van genieten De burgemeester legt breedvoerig die zaken uiteen en zegt dat Kindt geen deel meer kan maken, omdat hij te oud is en de gemeente zich moet gedragen naar den provincietekst. Aangenomen. 5. Aanvaarding der benoeming van juffers Delputte Anna en Carton Martha in de aangenomene school St Nikolaas. Vaststelling jaarwedde. Sobrie Wanneer wij ze moeten beta len, hebben we dan geen recht van hun een geneeskundig onderzoek te doen on dergaan De burgemeester: Ik denk neen, dat wij ons daar niette bemoeien hebben. Bafsop Waarom niet, als wij ze moe ten betalen. Wij hebben 't recht te wei geren of goed te keuren. Sobrie Als zij eenige weken ies gege ven hebben, kunnen ze ziek worden en we zijn verplicht de plaatsvervangers te betalen. Wij zullen dit punt uitstellen en eens onderzoeken. 6. Gemeentewet op tiet afbreken van huizen. De burgemeester geeft lezing van een gemeentereglement van Lendelede, waar het afbreken van goede huizen verboden is- Sobrie Zoc een wet strijdt tegen de grondwet cn moest er zoo een geval ko men. ik zou er mij tegen verzetten. Vercruysse De grondwet is al veel veranderd sedert den oorlog. CasierHet is maar om de misbruiken te vermijden; er mogen toch geen huizen meer vernietigd worden. Bafsop Er kunnen daar moeilijke ge vallen in voorkomen; een huis staat ver van het dorp, is slecht en kan niet meer vermaakt worden. Zal men den eigenaar dwingen een nieuw te bouwen De burgemeesterVermeulen Firntijn woont ginds ver op de Zonnebergen; ik ber. gaan zien, zijn huis is onbewoon baar, de eigenaar wil niet meer herstel len; zullen wij hem dwingen Vercruysse Wij mogen toch geene meer laten afbreken, er zijn al misbruiken genoeg begaan. Ten slotte komt men overeen om een reglement te maken voor drij jaren. Geene huizen meer te laten vernietigen zonder toe'ating van het schepencollege, die het dan aan den gemeenteraad moet onderwerpen. De burgemeester zegt heel breed te zijn in moeilijke gevallen. 7. Brief over den verkoop van vleesch op de openbare plaats, ingezonden door de slachters der gemeente. De burgemeester Ik heb daar een on derzoek gedaan naar de prijzen der been houwers en deze der vleeschkarre er. heb gevonden dat de prijzen bijna dezelfde waren. Ik heb dan gezocht in de gemeente- reglementen aangaande het leuren en stilstaan om koopwaren aan den man te brengen, en lees eenige vooroorlogsche teksten uit het reglement getrokken aan gaande het leuren. Het is nu aan gemeen teraad. CasierHet nioet toch verwonderen de beenhouwers moeten belastingen be talingen en 't is maar recht dat de vreem delingen ook moeten betalen. Dat mag niet al overgelaten worden aan de politie die er misbruik van n.aken. Dat zal nog iets opbrengen voor de gemeentekas. BurgemeesterDe politie doet in alles volkomen haar plichtdat is straatklap, gij moet hier komen met bewijzen zij handelen rechtvaardig. CasierIk zou kunnen bewijzen. Burgemeester: Bewijs dan, of wilt ge hier niet, kom dan naar mijn huis. Al de andere leden zwijgen wanneer de burgemeester de politie verdedigt. ('t Vervolgt!- STRIJDPENNING Van nu tot de kiezing wekelijks 0,25; 7 maal 25 centi mes, te persoolijk, 1,75. Uit plaatsgebrek moeten we de rubriek over de II weken staking verschuiven. MEENEN Onze werking voor goed ingezet. Verleden Zondag hadden wij hier eene goedgelukte vergadering voor onze afdee ling kleermakers, er werden gewichtige besluiten genomen, welke wij op 't gepaste oogenblik zullen kenbaar maken. Wij hebben ook met vreugde kunnen bestadigen dat leden die vroeger van onze af deelingen deel uit maaktenzich wederom als lid hebben laten inschrijven. Zoo moet het gaan, we moeten a'len broederlijk samenwerken, geen krachten mogen verloren gaan, dan alleen, als wij den strijd aangaan voor onze arbeiders zullen wij de overwinning behalen. Wij durven ook verhopen dat in de vergadering van Januari alleman op post zal zijn, en elk een nieuw lid mede bren gen. De beloofde tarieven zullen ter bespreking op deze vergadering zijn. G. Buysschaert. Vergaderingen der week Zondag 23 December, groot Kerstfeest voor al de leden van den Ziekenbond Helpt Elkandervan Moeskroen, bij Victor Vanherreweghe, rue de la Mor- lière, Chocoladefeest, Tombola, Zang en Voordracht, begin om 4 uur namiddag. Maandag 24 December om 5 lj2 uur zeer stipt 's avonds, vergadering voor den Hoof draad van Kortrijk. Donderdag 27 December vergadering mar 't Bestuur van den Ziekenbond Kortrijk ten lokale. Alle vrienden die tijd hebben gaan heden Zondag naar ons Kerstfeest te Moeskroen. Vertrek uit Kortrijk met trein van 3 uur. Het Bestuur Burgersstand van Kortrijk. Geboorten Mannelijk 6 Vrouwelijk 3—9 huwelijken: R. Laevens fabriekw. mei -M. Priels dienstm. O. Vanneste Aulogel. met M. Debaisieux. zb. M. Van Bossele, rondventer met M. Wouters zb. P. Deleersnijder metser met M. Vanheuverbeke. OVERLIJDENS Th. Descamps, wc Cossement 62 I. bewaker Her- derstr. M. Vantletereii, wr Possenier 24 J. zb. St. Amandsolaats CBlanckaerl72 j. zb. Voorstr. Oc. Mdes, 66 j. zb. Voorstr. R. Bisschop 66 j. daglooner Heulesteenweg F. Callewaert wr Npt- tebaert 82 j. zb. Vooruitgangstraat G. Degryse wl Ryssaert 48 j. dienstknecht Hoogh Mosschere- dreef F. Schotte75 j. zb J. Demeyere w" Colle 63 j. VJamingstr. F. Colinet, w' Vansteenkiste, 72 j. zb. H. Desaegher wr Mortier. 42 j. zb. Vlaanderenkaai M. Qhesquièrewr Winne 76 j. zb. Boudewljnlaan. 7 Kinderen onder de 7 jaren.

De Werkman | 1923 | | pagina 2