MEENEN BERICHT Mie en prachtige Temüoia DRUKWERKEN KORTRIJK DEERLIJK RONSE Kerstdaguierlns - DemoHrailsche dag U0LKS6ERHEFFING Doodsbrieven en BoodsbeeidtHens de toekomst. Ze zeggen dat alies nog fameus zal opslaan. Alexander De Groot dacht dat goed zou zijn een voorraad van 't een en 't ander op te doen. Maar iets opdoen dat kost geld behalve een pak slagen en eert valling, dat kunt ge voor niets krijgen, Alexander De Groot ging dus naar de dokken en stool al wat hij krijgen kor.. Zoo had hij reeds een inaga- z'jntje vol. Maar de politie die overal haar lange neus in steekt, stak ook haar neus in 't magazijntje en nu steekt Alexander De Groot in den bak, Daar kan hij mediteeren Dat pakken stelen is... En wie dat doet Vaart eenmaal mis. Sarelken van Toetelmie ging met zijn alter ego, dat is met zijn vrouw, naar 't concert. Op 't programma stond als nummer twee Zachte vooiskens. 't Was stille in de zaal als Sarelken al met ne keer achterklap klapte... Sarei wat doede fluisterde zijn vrouw. 'kZing zachte vooiskens, zei Sjarel. Maar in De Flora Bat te Brussel daar zongen ze geen zachte vooiskens. Daar wierpen ze met sjampoeper fles- schen mekaar de hersens in.daar schoten ze met revolvers of regolvers lijk ons Stance zegt. En dat nog wel op Kerst nacht. Tegenwoordig is 't in de groote restarants en in de kavitjes al evenerg als met carneval. Een echt heidensch ge bruik. Om op de Flora Bar terug te komen. Vier jonge lieden zijn daar bin nen gestapt, champagne gedronken en gekheid verkocht met de kortgerokte juffers uit die Bar. Een van de vier is dood. Een zoon van een brave deftige familie. Ja, ja, vader Vondel wist het wel, toen hij over kinderen sprekend, zegde de kleine trappen op het kleed, de grooten op het hart. Tusschen hart met een t en hard met eene d is een groot verschil. Hewel 't gaat er hard in den telegraaf zonder draad. Weet ge hoeveel tijd een antipood noodig heeft om aan ons teeken te doen Eerst en vooral weet ge wat een antipcod is Een antipood is een mensch die aan den.tegenovergestelden kant van den aardbodem woont, waar wij wonen, dus ettelijke duizende uren van ons. Ver onderstel nu dat ge naar zoo'n antipood een invitatie zoudt zenden om bij u zijn voeten onder de tafel te steken en met niefjaar wafels te komen eten. Op hoeveel tijd zou die antipood dat weten peist ge. Op een vierde van een seconde. Ge hebt dus nog al den tijd om'hem te inviteeren, maar eer dat hij zal hier zijn zullen d; wafels wel beschimmeld zijn. En nu mijn beste menschen.. Herhalen ik en Stance nogmaals te gaar Ontvangt ons beste wenschen Een zalig nieuwejaar. Spectator Snuffelator. Zooals wij verleden week schreven, dat wij op onze vergadering veel onzer oud-leden zich opnieuw als lid zagen aan geven, mogen wij daar niet bij stiiblijven. We moeten doorwerken 1 Dat de anderen roepen en schreeuwen, daar mogen wij ons niet laten van afschrikken. Wij strij den voor Recht en Brood, en daarvoor mag niets ons te veel zijn. Wij mogen onze werking ook niet be palen bij de kleermakers alleen; wij moe ten leden inschrijven van textiel, van het bouwvak, metaalvak, enz.; er is plaats voor alleman bij ons. Zooals wij ook beloofd hebben, stich ten wij toekomende maand een Zieken- bond. Van riu af reeds moeten onze vrienden van Meenen beginnen hunne vrienden en kennissen te bewerken voor de inschrijving. Allo, vrouwen en mannen van Mee nen, vóór den oorlog hadden wij daar een syndikaat die ongeveer 500 leden telde. Laat ons terug aan 't werk gaan, opdat wij binnen een jaar dat getal over schrijden. G. B. De 11 weken staking in de Kortrijksche Textielny verheid. (13e Vervolg). Zooals overeengekomen, kwam het drieverbond op den gestelden datum bij een. Na eene lange bespreking werd over eengekomen, vooraleer den strijd aan ie gaan, nog eens te vragen aan de socia listen, of zij nu de hand niet zouden rei ken aan alle werkers, om eendrachtig den grooten strijd aan te gaan. Er werd dan ook besloten volgende schrijven te ver zenden Kortrijk, den 12 Juni 1923. Aan de Hceren Voorzitter en Bestuursleden der Socialistische Textieibewerkersvereeniging der stad. Mijne Heer en, Zooals Gij, hebben de Kristene, Liberale en Demokratische vereenigingen bestatigd, dat er langs vredelievende weg met de kollektivi- teit L'Industrie Textile du Courtraisis geene overeenkomst te bewerken is. Wij ook zijn dus de meening toegedaan dat er andere middels zullen dienen ter hand te worden genomen en dat binnen kort de Kor trijksche textielbewerkers -sters een scherpen strijd zullen te leveren hebben, niet tegen enkele patroons, maar tegenover de geheele patroonsorganisatie. De ondervinding die we opdeden in betrek met de handelwijze van de patroonsorganisatie moet ons alien tot die gedachte hebben ge bracht dat er in het patroonsmidden omtrent algeheele verstandhouding en innige samen werking bestaat en dat zoo ze voor eene staking zullen worden geplaatst, ze eensge zind hd hoofd tegenover de werkers -sters zullen bieden. Daarop afgaande, zijn wij de meening toe gedaan dat ook van den kant der werklieden eene volledige eensgezindheid en overeenstem mingehandeling zou dienen te worden gesteld. Dergelijke houding vanwege de werkliedensijn- dik aten zou er voorzeker veel toe bijdragen invloed op de patroons uit te oefenen en moge lijk een gansche ommekeer teweeg brengen. Met de gedachte de werklieden in dergelijke gewichtige omstandigheden het meeste goed te bewijzen, zijn wij zoo vrij U te vragen of Gij nog steeds op het standpunt blijft, uiteengezet In Uw schrijven van 21 December 1922 aan de vakvereeniging Helpt El ander gezonden en waardoor de samenwerking met de verschil lende sijndikaten werd van de hnnd gewezen. Moest het anders, iets wat we verhopen en verlangen, dan verklaren wij ons bereid met Uwe afgevaardigden in de eerste dagen bijeen te komen, om langs den weg der bespreking te trachten volledige verstandhouding te bewer ken en een zelfde houding aan te nemen. Wij verwachten Uw antwoord en groeten U ondertusschen beleefd. Namens de Kristene vereeniging G. Bossuyt. Liberale P. Sloots. Demokrat. G. Buysschaert. Op 15 Juni nog geen antwoord ontvan gen hebbende en ziende dat deze zaak spoed vereischte,besloten wij volgende te schrijven, dit als laatste middel Kortrijk, den 15 Juni 1923. Aan dé Heer en Voorzitter en Bestuursleden der Socialistische Textieibewerkersvereeniging der stad. Mijnheeren Bij deze nemen wij de vrijheid Ued te herin neren aan ons schrijven van 12 dezer, waarbij we vroegen of Gij nog op het standpunt blijft van de verwerping der samenwerkin r, zooniet, dat wij bereid waren met Uwe afgevaardigden in onderhandeling te treden, ten einde door de volstrekte eensgezindheid der werklieden de beste vruchten te kunnen plukken ten bote der werkers. Daar wij tot heden avond geen antwoord ontvingen hebben wij dan ook besloten U nog maals om Uwe meening te vragen. Ontvangen wij binnen de 48 uren geen antwoord, dan zullen wij zulks aanzien als weigering van samenwerking, ons verplicht gevoelen onzen eigen weg te gaan en dan ook de noodige maatregelen te treffen door dien toestand geschapen. Aanvaardt ondertusschen, Mijnheeren, onze beleefde groeten. Namens de Kristene vereenigingG. Bossuyt. Liberale P Sloots Demokrat. G Buysschaert Op 16 Juni kwam ons volgenden brief van de socialisten Kortrijk, den 16Juni 1923. Aan de Kristen Demokratische Textieibewerkersvereeniging te Kortrijk. Mijnheeren, Na, in algemeene vergadering van 13 dezer, kennis genomen te hebben van uw schrijven gedateerd 12 Juni 1923, beslisten onze leden met algemeene stemmen, niet te kunnen ingaan op uwe vraag tot samenwerking. Met beleefde groeten. De Sekretaris, Louis Lemaitre. Het lot was dus beslist, dè socialisten liever als gemeenzaam op te treden voor de overwinning van den arbeider, traden q-1o vrcrUvW-doolorc-ap Uit geloofbare gegevens vernamen wij dal die fameuze vergadering met die stemming alsvolgt afgeloopen is De leiders namen het woord en deden niets anders dan de leiders van het drieverbond uitschelden, en dat ir, de taal der socialis ten eigen, en sloten met uit te roepen, wie van ons zou dear niet tegen stemmen, dan staken eenige betaalde woelmakers de handen omhoog en de zaak was ge klonken, nmt algemeene stemmen. Het drieverbond besloot dus den strijd alleen aan te gaan, en de socialistische werkverdeelers met rust te laten. ('t Vervolgt.) Burgersstand van Kortrijk. Geboorten Mannelijk 3 Vrouwelijk 6—9 OVERLIJDEN3 K. Groenvveghe, man Ottevaere, handelaar, 63 j, Groeninghelaan; F. Comere, 79 jaar, St Janstraat; S. Dedeurwaerder, w® Maertens, z. b. 79 jaar, Voorstraat; R. Matton, we Dossche, z. b. 88 jaar, Meenenstraat; Alma Bossuyt, z. b. 19 jaar, Wijn gaardstraat; St. Arlequeew, we Caessens, z. b 74 jaar, Steenpoort; Oscar Witdouck, man De Gand, dagl. 32 jaar, Bruggestraat; Hon. Reynaert, pries- ter:bestiiurder, 64 [aar, Budastraat; P. Melsche, 4 maanden, Gentstraat. Gemeenteraad van 14 December 1923. (Vervolg) 9e punt der dagorde Vragen om in lichtingen. Vanderschelden De Vlaamsche oud- strijdersbond onzer gemeente gelast mij den heer burgemeester te vragen waarbij het komt dat op 11 November, feestdag van den vrede, geen vaandel op den kerk toren is geheschen, zooals het gewoonlijk gebeurt op dagen wier herinnering voor ons volk van veel kleinere waarde is dan 11 November BurgemeesterIk heb geen order ge kregen... Vanderschelden Wie staat boven u om u daarin bevel te geven BurgemeesterBrugge, Brugge, de goeverneur. Vanderschelden Wordt hier nooit een vaandel op den toren gehangen zonder bevel van den goeverneur BurgemeesterNeen,.. Vanpanteghem en Degezelle Joannes Protesteeren tegen het gezegde :van den burgemeester en zeggen dat het maar enkel van hem afhangt een vaandel uit te steken of niet. Dermaut (tot den burgemeesterHeeft ook den goeverneur laten weten dat gij moest het vaandel uitsteken op 11 Juli Vanderschelden Daaruit moeten wij nog meer besluiten dat de Belgische offi- cieele besturen de voorkeur geven aan den dag der oorlogsverklaring dan aan den dag van den vrede. De eerste jaren na den oorlog wierd den 4e Augestus overal gevierd met glorie en luisterhet was de'dag der oorlogsverklaring, de dag waarop het grootste lijden voor het kleine volk aanbrak. Vaandels wapperden over al en feestelijkheden werden ingericht door de openbare besturen. De lle No vember is als een doode dag en ware het niet dat oudstrijders en gewezen opge- ëischten evenals het kleine volk dien dag herdenken omdat zij hem nooit zullen "ergeten ais hun verlossingsdag, die dag zou als een doodgewone dag voorbij gaan. Ik zal de oudstrijders aanraden hun protest te richten tot den heer goeverneur. Nu iets anders. Bij het aandoen der ketting door toedoen van den oudstrijdersbond aange kocht rond het oorlogsgedenkteeken, zijn twee der vier pilaarkens omgevallen. Zij zijn' slecht geplaatst geweest en het komiteit die de oprichting van het ge- denkteeken heeftgeleid ofwel het gemeen tebestuur van destijds ik weet niet wie de werken moest nazien heeft niet ge noeg toezicht daarover uitgeoefend. De pilaarkens moeten dus opnieuw, en dit maal goed, vastgezet worden alvorens de afsluiting er kan worden aangedaan. De Vlaamsche oudstrijdersbond heeft reeds 100 frank uit eigen kas uitgegeven voor afsluiting, krocn en 11 Novemberfeesten en deze kas laat niet meer toe de kosten te dragen die er nog te doen zijn om die pilaarkens vast te zetten. Diensvolgens ben ik gelast vanwege den oudstrijders bond te vragen of de gemeentekas deze kosten zal dragen. (Niemand der meerderheid spreekt). Vanderschelden Stelt voor den oud strijdersbond vanwege het gemeentebe stuur, te gelasten de noodige inlichtingen betreffenue het te doene werk en de kosten er van, te laten inwinnen en aan den ge- meentemeenteraad voor te leggen die alsdan, alvorens het werk te laten uitvoe ren, za! beslissen. Aangenomen. Vanderschelden Ondervraagt aan gaande het betalend schoolgaan en het kosteloos schoolgaan. Hij vraagt of er desaangaande lijsten bestaan en of de gemeenteraadsleden er kunnen inzage van nemen Antwoord Ja. Vanderschelden Waarop steunt men zich om de kinderen kosteloos te laten naar school gaan of om de ouders te doen betalen voor het schoolgaan hunner kinderen De sekretaris Dat wordt geteund op aanduidingen van den ontvanger der be lasten, het is te zeggen ingevolge de ouders betalen of niet betalen hetgeen men noemt supertaks. Vanderschelden Vraagt inlichtingen aangaande de heffing van dien supertaks. Het schepenkoliege verklaart daarvan ook niet op de hoogte te zijn. Vanderschelden In de begrootingen en rekeningen der gemeente komt een post voor die aan de gemeenteraadsleden een zitpenning toekent van omtrent 25 fr. "per jaar-. Al de gemeenteraadsleden, uit genomen M. Dermaut, hebben hun zit penning afgestaan om de afsluiting aan het oorlogsgedenkteeken aan te koopen. Reeds twee jaren en half hebben wij* hier zitting en, niettegenstaande in de rekeningen der gemeente de som bestemd tot zitpenning wordt ingeschreven, heb ben wij nog geen centiem ontvangen. Wij hebben dus uit onzen eigen zak dat geld moeten vóórschieten om de afsluiting en de kroon aan te koopen. M. Dermaut heeft geweigerd dit voor schot te doen, zeggende dat het bestuur van den Oudstrijdersbond het bedrag dat hem (M. Dermaut) toekomt in zijne plaats mag ontvangen van het gemeente bestuur. Welnu, ik vraag dat de zitpenning die de raadsleden te goed hebben zoude uitbetaald worden. Wanneer denkt het schepenkoliege dat dit zal gedaan wor den Burgemeester (na een poos stilzwijgen): Ik weet niet,... dat zal ook komen... lijk het andere, lijk het andere... Vanderschelden Dat is geen bescheid, er zijn dingen die seffens betaald worden, er zijn andere die nooit betaald worden. Aangezien dit geld wordt in rekening gebracht moet het aan deze die er recht op hebben uitbetaald worden. Hoe ging dit vroeger, eer wij hier waren (Niemand spreekt). BurgemeesterZend uwe rekeningen in... Vanderschelden Dat is belachelijk, maar ik kan ook tot het belachelijke over gaan en ik zal u mijne rekening inzen den. Ik verzoek de andere raadsleden dit ook te doen. Nu, nog iets anders, ik kan niet nalaten nogmaals terug te komen op den toestand van sommige straten. Het schepenkollege kent de straten waarover ik reeds zoo dikwijls gehandeld heb. Als het een beetje regent staat aan de herberg Het Katje als een vijver water. Het water moet een zekere hoogte hebben eer het in den duiker kan loepen, Met klein werk kan dat verbeterd wor den. Langs oen steenweg naar Waeregem, aan de herberg De Merlaan staat het water tot op den steenweg. Ik za! er geen lang verhaal over maken, ik heb er reeds zoo dikwijls over gezaagd en de beste zaag zou versleten geraken (gelach). Geloof echter niet dat mijne zaag zal versleten geraken, geen tandje zal er van afbrokkelen. burgemeesterZult gij nu gaan dijken maken Vanderschelden Ik heb dien gracht niet doen vullen, en het is ook aan mij niet hem te doen hergraven. Burgemeester Het is den ingenieur Vandendriessche die dien dijk heeft doen vullen... Vanderschelden Dat is ongelooflijk. Ysebaert (schepen) Dat zal een mis verstaan geweest zijn. Sekretaris De ingenieur was kwaad toen ik hem vroeg cf bret waar was dat op zijn bevel dien gracht gevuld is. Vanderschelden Dat zegt genoeg. Ik zwijg er nu wederom over tot toekomende keer (gelach). (Op voorstel yan schepen Ysebaert wordt een brief gezonden aan den steen bakkersbaas wiens gerij den gravier in de Paenderstraat zoo erg beschadigd. Deze wordt er van verwittigd dat de gemeenteoverheid schadevergoeding zal eischen.) Vanderschelden ondervraagt over de betaling der werken uitgevoerd aan de gemeenteschool te St-Louis en over de leening daartoe aangegaan met het ge meentekrediet. De sekretaris zegt dat het gemeente krediet heeft laten weten dat de kas ledig is dat de aannemer de helft der som ontvangen heeft en de gemeente voor- loopig de intresten (kroozen) moet beta len aan den aannemer over de som die hij nog te goed heeft. Punt 10. Brieven a) der onderwij zers Opsomers en Lambert, overste van klooster St-Louis b) gemeentekrediet. Meester Prosper Oosomer laat weten dat het hem niet meer mogelijk is te zorgen voor hei kuischen der schoollokalen. Het schepenkollege moet dus iemand zoeken om dit werk te doen. Meester Lambert van St-Louis laat weten dat de vergoeding toegekend voor het kuischen der schoollokalen (150 fr. per klas en per jaar) te gering is en hij vraagt daarin verbetering. M. Dermaut stelt voor 50 fr. per klas en per jaar meer te geyeii, dit voorstel wordt door het schepen kollege gesteund en door den raad aldus met algemeenheid aangeno men. Aan de kloosterschool te St-Louis wordt met algemeenheid eene tegemoet koming van 200 fr. toegestaan. De brief van het gemeentekrediet han delt over de toestand dezer kas en vraagt dat de gemeentebesturen het publiek er toe zouden aanzetten aandeelen er van aan te koopen. De vergadering eindigt omtrent 8 uur. Heden Zondag 30 December, Pintedek ter herberg In den Hazewind Vergadering Heden Zondag," 30 December om 3 u. namiddag, algemeene vergadering voor de partijgenooten van Deerlijk en omlig gende in den Tuba bij E. Nickelson. Al wie lid is van een onzer instellingen (ziekenbond, propagandakring, muziek, vakvereeniging), wordt tot deze vergade ring uitgeroodigd. Er is eene bijzondere bespreking te houden. Vrienden van Kortrijk zullen de verga dering bij wonen en een bijzondere spreker zal het woord voeren. STRIJDPENN1NG. Wekelijks A. V. EecKhout 1,C0; wekelijks A. Ver- straete 0,58 Verkoop van liederenboek- jes 2,25Omdat een demokratische druk ker nieuwe- iierfereufbQekjes-^o-ude-f.d-r^k- ken 0,25. Burgerstand van Deerlyk GEBOORTEN Jerooin Ameye, zoon van Maurice en Helena Laverge; Maria Vanherrevveghe, dochter van Gen- tiel en Elisa Ravelingien; Maria Deleersnyder, dochter van Georges en Eulodie Vanderbeken. ÓVERLIJDENS Eugenie Meurisse, buish. 77 J. weduwe van C. Vanhaeselbrouck; Derycke, mannelijk geslacht; Georges Derycke, 1 jaar; Cyriel Bossuyt, 30 jaar, ijzerenwegbediende; Remi De Backer, 11 maanden SWEVEGHEIVi Zondag a. s. 30 December, geven de Kristen Demokratische Vlaamsche Natio^ nalisten van Sweveghem een avondfeest ter gelegenheid der 125e «erjaring van den Boerenkrijg. 's Morgens wordt te 7 ure mis opge dragen ter zielelafenis der gesneuveidg Vlamingen van den Boerenkrijg. 's Namiddags om 4 uiir gezellig en kosteloos avondfeest in het lokaal der tooneelgilde Naar hooger Leven Lied Aan die van Havere. Opvoering van VRIJ, drama in één bedrijf door W. Hegeiing. Kerstlied, koorzang. Rede over den Boerenkrijg door H. J. Leuridan, dokter in Germaansche philo- logie. Liederen en deklamatie. Al de vrienden zullen er aan houden dien dag mee te vieren en dit als een uitnoodiging te willen aanzien. We ver wachten ook de vrienden uit Deerlijk, Vichte, enz. Iedereen drage het zijne bij tot het welgelukken van dit feestdit weze voor iedereen een gelegenheid tot blijk geven yan zijn Vlaming zijn Vlaan/ deren gaat gebukt onder den last der ver drukking. Aan ons het te redden. \yezcn we durvendedurvers met koppige koppen en ijzeren vuisten Iedereen in 't gelid en vervulle zijn plicht. Zondag weze allemaal op post. STR1JDPENN1NG. Van nu tot de kiezing 0,25 Prtijgenooten gedenkt den strijdpen- ning. Den vierden Dinsdag der maand komt volksvertegenwoordiger Staf De Clercq zitdag honden te Ninove, bij Gust. Buy- dens, Burchtdam, van 8 1/2 tot 1) uren. Wie raad en hulp noodig hebben kun nen er heen. De christen demokraten van Dender- windeke, Neigem, Lieferingen, enz.., mogen zich in volle vertrouwen wenden tot STAF DE CLERCQ, volksvertegen woordiger te Kester. Zij zullen er met de meeste bereidwilligheid en in de mate van het mogelijke geholpen worden. Ons Chokoladefeest, niet zoo voorbe reid als verleden jaar, is ook niet zoo wel gelukt, alhoewel er toch nog eens hartelijk te lachen is geweest met de kluchtliederen van Van de Walle Fr. en Deraed P. Voor de bereiding der choko- lade is er ook eene melding voor de lokaalhoudster, die smaakte eerlijk goed. Nu vrienden gezorgd dat voor het vol gende jaar het dubbel weze van het geen het nu was. Het bestuur van de «Foyer Rénaisien laat weten dat de werkmanswoningen gelegen over 't Kerkhof zullen verkocht of verhuurd worden. Alle aanbiedingen moeten gedaan worden bij Maurice Pot lusschen 5 tot 6 uur iri zijn bureel (Oud Hospitaal). De woningen in Broeke gaan ook vooruit. Een tientai zijn reeds onder dak. Na lang wachten zal het er toch nog van komen. Met het aanbreken van het jaar 1924 wenscht liet bestiur aan allen een geluk kig Nieuwjaar. Het vraagt ook dat u eens een terugblik zoudt doen op het verloo- pene jaar, eens onderzoeken waar gij in uwe plichten van Dernokraat te kort zijt gekomen met iemand te zien benadeelen en niet tusschen te komen, met op verga deringen zonder reden te ontbreken, met uw bestuur niet intijds te verwittigen over de werkgeschillen in uw fabriek,enz. Waar gij te kort zijt gekomen aan uwe plichten van propagandistmet de demo- kratie en Vlaamsche gedachte te hooren aanvallen, uwe leiders te hooren beschul digen zonder die te verdedigen, met ver zuimd te hebben jongens die onze ge dachten genegen zijn mede te nemen naar uw lokaal en ze te bewerken, enz., enz. Het bestuur wenscht dat het jaar 1924 voor allen op zedelijk en stoffelijk gebied voorspoedig weze, en verhoopt u allen rond ons heen geschaard te zien om ons te steunen in den harden strijd der demokratie. JORIS. WIE een meeting wenscht te beleggen! WIE een voordracht nuttig acht. WIE een feestje wou zien. WIE propagandanummers hoeft. WIE affichen weet te hangen WIE inlichtingen wenscht om het even welke vereeniging. Wendt zich per brief of persoonlijk Kristene Volkspartij-Vlaamsche Front Afdeeling propaganda, 36, Lange Zoutstraat, Aalst. Kristene Volkspartij en VI. Front AALST. naar zeer schoone prijzen, wgarpnder een naaimachien, damenvelo, heerenvelo, uur werken, sc'nouwgarnituren, enz. enz. Prijs per iot 0,50 fr. Van heden af kan iedereen loten beko men in 't lokaal Volksverheffing in al de lokalen van de wijkkringen, bij al de boden van de Ziekenbonden, bij de brood- voerders en bij al de gekende propagan disten. De partijgenooten dje lofen wjllen om voort te verkoopen, kunnen deze altijd bekomen bij Prosper De Hauwere, Gent- schestraat, 7, Aalst, Zeer belangrijk Bericht De trekking van den Tombola voor ons muziek is bepaald vastgesteld op Zondag 27 Januari aanstaande. Vergeet het Steunfonds niet DRUKKERIJ §.iyi. Ondepwijsstraat, 21 AAI ST Men gelast er aich met het drukken van al wat den stiel g betreft Plakbrieven, Omzendbrieven, Prijs - CourantenFakturen Omslagen en alle Handels drukwerk. Verzorgd werk Matige prijzen

De Werkman | 1923 | | pagina 2