naar i conseruaiieue Eeniieidsironi Uit onzen Pijlkoker m IN 0,30 0,30 De katholiek-liberale toenadering *75 Y- tgteaj 42» 57* Jaargang, N'2540 WEEKBLAD Zondrg 1 5 Januari 1928 Tolk der Kristene Volkspartij-Vlaamsche Front P. V. N. Oa Waarheid la ona wapsr Rechtvaardigheid onsdosi Stichter Pieter Daen« j PRIJS per nummer ABONNEMENTEN Por ja«r 15,00 fr. per 6 maand 7,50 fr. o» »oorha*d b«tMlbur abonnementen op alle postkantorenbuitenland port meer. REDAKTIE Hoofdopsteller K. L. Van Opdenbosch, Volksvertegenwoordiger. Postchek 93175. BEHEER: S. M. Drukkerij Volksverheffing 14, Onderwijsstraat, 14, Aalst. Telefoon 188 ANNONCEN De prija der annoncen wordt bepaald bij overeenkomst Voor alle inlichtingen veode men zicb ten bureele. PRIJS per anmmn We vertrouwen er op dat de lezer van ons weekblad niet al te verrast zal hebben opgekeken als zijn dagblad hem op Don derdag 5 Jan. 1.1. wist te melden dat deze toenadering tusschen de katholieke en liberale partijen van België het voor werp was geweest van sympathieke be sprekingen op de laatste vergadering vaD de Fédéraiion des associations et des Cercles Catholiques op Woensdag 4 Dec. 1.1. te Brussel gehouden. Herhaaldelijk hebben wij hier artikelen gewijd aan dit algemeen Europeesch ver schijnsel de conservatieve elementen die zoo wat In alle landen van Europa zich herstellen van de ontreddering waarin het opdrlagen van de democratie van den oorlog hen geworpen had. De hoofdoorzaak van het succes der conservatieven. Sedert drie vier jaar wijzen we op de groeiende kracht van deze conservatieve reactie. Om te betoogen hoe sterk ze op dit oogenbllk reeds is, zal het volstaan even te herinneren aan de dictaturen van Mussolini en Primo de Rivera, aan het Bloc national van Polncaré in Frank rijk, aan de conservatieve regeering Baldwin in Engeland, aan den invloed van de Duilsche nationalisten te Berlijn en aan de regeering Jaspar-Myraans te Brussel. De verklaring van dit succes over groscb de lijn door de conservatieven 'n garsch West-centraal en Zuid-Europa geoogst, de eerste en voornaamste ver klaring ligt in de dwaze machtsvrede van Versailles S Germain Trianon. De democratische landen hebben daar een daad van bruut geweld gepleegd waarvan de democratie zelf het eerste slachtoffer zal zijn, een verdrag zoo dora- brutaal, dat het werk van de absolute monarchen van Rusland, Pruisen en Oostenrijk te Weenen in 1815 na den val van Napoleon ons om zijn Inzicht en gematigdheid met bewondering ver vult, waar hetdemocratisch werk van Versailles ons r iels dan afschuw inboe zemt. Deze vrede van Versailles heeft niet alleen de economie van Europa op een grondige wijze verstoord, maar zijn strafbepalingen en zijn fantastische poli tieke grensveranderingen hebben Europa weer noodzakelijkerwijze, den weg afge dwongen van den gewapenden vrede. Deze politiek eischte van het door een vernietigenden oorlog van vier jaar uit geputte Europa zware, zeer zware offers. De verwezenlijking van enkele demo cratische elschen vergden eveneens gel delijke offers We hebben het hier zoo dikwijls ge zegd een van deze twee offers kon Europa, kon België, wel dragen, niet de twee te zamen. Maar de democratie was ziende blind van 't oogenbllk dat ze baar sociale elschen ingewilligd zag, stemde ze toe in Versailles en in heel den ellendigen na sleep van Versailles. Het einde wasde heerschappij van de bankwereld de conservatief reac- tionnaire macht bij uitstek over het uitgeputte Europa. Overal, in haast alle landen geldnood, bedreiging met failliet, verpletterende stabilisaties, consolidatles en de rest. De toestand in België. De democratie socialistische of katholieke Is in België niet meer voor uitziende geweest dan elders. Hier ook hebben de democratische elementen aan den patriotardlschen waan zin en zwendel meegedaan. Democratie en Rijn land bezetting en militair accoord en Roerbezetting en de rest... Het einde was de smadelijke capitulatie van Poullet-Vandervelde voor de ban kiers. En nog heeft de democratie niet ge leerd nu ijvert ze voor de zesmaanden- dienst maar wil het militair accoord met Frankrijk behouden dat België tot een zelfde militaire krachtinspanning ver plicht als dat land waar de diensttijd één jaar duurt I De democratie zal ook blijkbaar hier eerst dan de oogen openen wanneer te Brussel een slmlll-Mussollnl, gesteund door bet francophlele Belgisch officie renkorps en de grootflnancle, de demo cratische organisaties zal ontbonden hebben en Vlaanderen naar de keel sprin gen. Het is hoog tijd dat de democratie In Vlaanderen, zich niet langer laat ver schalken door de Belgische leuzen, be dankt voor de Belgische ideologie en zich richten iaat door een eigen Vlaam- sche en volksche politiek. De eenheid van de kath. partij hersteld Maar laten we terugkeeren naar de vergadering van de katholieke conserva- teurs te Brussel. Bij de laatste vergadering van deze conservateurs te Doornik vóór de regee ringscrisis hebben wij er op gewezen dat deleidingvan.de katholieke partij weer definitief was overgegaan in de handen van Segers, Renkin, Jaspar, Carton de Wiart, kortom van den conservatieven vleugel en dat de katholieke demokra- tea voortaan zouden te gehoorzamen hebben. Dj ontknooping van de regerings crisis, ue verknechting van de katholieke demokraten aan de katholiek-liberale con servatieve coalltte en de ondergeschikte rol door Doublepatte en Patachon in de nieuwe regeering gespeeld, bewezen dat we klaar hadden gezien. De Standaard had toen geglimlacht om onze bewering dat niet Van Cauwelaert maarSeaeri had overwonnen. We b«u- den toen aan het minimalistisch blad een aantal vragen gesteld, waarover de hee- ren wijselijk het zwijgen hebben be waard. Nu stellen we weerom de vraag aan al wie zien kan en mag Wie mag er nu victorie kraaien Segers of Van Cauwe laert? Wie leidt er nu de katholieke par tij de cercles catholiques of de Kath. VI. Landsbond De eenheid van de kath. partij werd hersteld ten nadeele van Vlaanderen en van de demokratle. De toegevingen door Renkin voorge spiegeld moesten niet eecs worden ge daan om dit resultaat te bereiken. De Kath. VI. demokratle die een tijd lang een zekere neiging vertoonde naar zelfstandigheid, is onder het Candijnsche juk der conservatieven doorgegaan en heeft zich blijkbaar onvoorwaardelijk, overgegeven. Kath -liberale coalitie. Dit was beslist een eerste objectief van den conservatieven aanval het einddoel kan dit niet zijn, want alleen beschikt de kath. partij niet over bet voldoende aan tal stemmen om het bewind des lands in handen te nemen. Eenheid in de katholieke gelederen was een eerste stap daarna moest noodzakelijkerwijze een tweede volgen het katholiek liberaal verbond. Reeds verschillende maanden Is men aan het voorbereidende werk bezig. We herinneren hier terloops aan de pogingen van een Brusselsche bank om al de be langrijke kranten van Henegouwen katholieke zoowel als liberale op te koopen ten einde ze allen, de eenen in het katholleksch en de anderen in het Uberaalsch, eenzelfde programma te laten verdedigen. Er zit dus geld achter het nieuwe plan. Trouwens alleen reeds het feit dat Iemand als Carton de Wlart op de verga- derlog te Brussel opgetreden is als de advokaat van de nieuwe combinatie, be wijst dat er ernstige kaneen op succes zijn. Want Carton de Wlart heelt de reputa tie van een behendig man. die alleen au secours du succes ijlt, die dus ge woon Is de partij te kiezen van de win ners. De rede van Carton de Wiart De katholieke leider begon met zich te verheugen over het herstel der eenheid rechts alleen hei taalvraagstuk, zegde hij, heeft een volledige oplossing bemoei lijkt. Ea ook hier is een overeenkomst mogelijk Daarna behandelde hij de aan te nemen houding tegenover de liberale partij De rechterzijde verschijnt nu als de vennoot van de liberale partij, wat van- zelfs meebrengt een rol van vennoot Er Is maar één vraagstuk dat ons zou kunnen verdeelen, merkte de spre. ker op, namelijk het schoolvraagstuk. Dit vraagstuk zal van onzentwege veel voorzichtigheid vergen en helderziend held. De liberalen verwijten on3 een systematische vijandschap tegenover de Staatsschool. We moeten vermijden zulk een verwijt te verdienenals belastingbe talers is de Staatsschool ook onze school. We mogen de dwaasheid niet begaan ons tot dergeliike taktiek te leenen laten we liever de Staatsschsol verdedigen tegen de bolsjewistische kanker, die voortwoe kert. Zoodoende vervullen wij een plicht tegenover de Staatsschool. Daarbij moe ten we niet aarzelen onze stelling te ver dedigen die de rechten der Staatschooi erkent binnen het kader der opmerkingen van de heeren Nolf en Krtglinger. Jk ge loof dat er eenmaal een toenadering tus schen katholieken en liberalen komt. Laten we niets doen om die te bemoeilij ken (Vertaald uit Libre Belgique van 5 Jan. 1.1. Cursiveering van ons). Hoe De Standaard reageerde. Eerst de 7C Jan. reageerde De Stan daard op deze vergadering van den 4« We ontzeggen ons het plezier niet een stuk van zijn artikel hier over te drukken het is zoo typisch Standaardiaansch en kan samengevat worden in de spijtig heid der onmacht of de onmachtige spij tigheid. Dezelfde klank hebben wevernomm na de vergadering van Doornik dat belet de Standaardmenschcn niet toch altijd hun meesters te volgen. Hier gaat nu dit azijnpissers proza van menschen die heel den tijd al kibbe len loopen en eeuwig en ervig een zuur gezicht zetten, maar nooit een besliste? maiyjolil'. u- laten hoorei. Savoureert dit proza De oogen gaan open zoo schreef gisteren de heer Neuray omdat op de laatste bijeenkomst van de Cercles catholiques sommigen, zooals M. Carton de Wlart, de noodzakelijkheid meenen aan getoond te hebben van een toenadering van de ordelievende partijen om de wanorde af te wenden. Notaris Mkhaux, van Charleroi, die in Char leroi de christen werklieden bekampt, vond het jammer, dat er voor het oogenbllk wat haperde In de betrekkingen tusschen katholieken en liberalen. Die hapering is natuurlijk de schoolkwestie. Maar de heeren Carton de Wlart, notaris Mlchaux, M. Neuray, ja. zelfs Staatsminister Segers, koeste ren de Illusie, dat de liberalen op dit stuk wel eens van meemng zullen veranderen. Maar lezen de gangmakers van dit samengaan dan de liberale pers niet Als In koor worden de gevraagde tegemoetkomingen voor de vrije scho len afgewezen. Wij mogen al blij zijn, aldus de Gazette de Charleroi dat het statu quo behou den blijft. Misschien vinden de heeren Carton de Wiart, Segers en anderen dat ook, vermits ze ten lederen prijze voor de samenwerking met de liberalen zijn. In alle geval voor den heer Neuray mag het statu quo, zonder ernstig bezwaar, gerust nog eenige jaren duren, 's Lands veiligheid cn de her vorming van het fiscaal stelsel krijgen bij hem den voorrang. B|J anderen dan den heer Neuray ook. En dan krijgen ze nog van den heer Segers het compliment dat ze wel, ja, dat ze zeer wel gehandeld hebben. Verwacht dan nog van ds Brusselsche conserva tieven, dat ze zich de katholieke scholen aantrek ken. Immers, ze hebben wel, ja zeer wel gehan deld door zich drie keeren In een Jaar te laten afschepen door de liberalen, bQgestaao door socia listen en communisten. Gevaarlijke verblindheid I Kritiek op deze houding van De Standaard. De Standaard verwijt ons wel eens dat we negativisten zijn wel we kee ren hier zijn argument tegen iijn eigen betoog en beweren dat het negatief is. Positieve arbeid In zake schoolpolitiek en in zake katholiek-liberale toenadering zou geweest zijn de speciale Vlaamsche belangen in deze naar voren te brengen en er een positieve gedragslijn uit af te lelden. We constateeren dat de Standaard dit niet doet. we willen het hier doen in zijn plaats. En nu weten we dat enkele lezers weerom allicht zullen mopperen over de lengte van dit artikel. Laat ik hun doen opmerken dat ik hun kritiek niet kwalijk neem, maar ander zijds dat de liefhebbers van kleinere arti kelen, van nieuwtjes en berichten elders in ons blad hun gading kunnen vinden. Een weekblad 1> geen dagblad ra. i. misstaat één langer artikel elke week niet. Onze groep, meer dan welke andere ook, heeft nood aan de vorming van een flinke kern politiek geschoolde ele menten. En men kan onmogelijk om het even welk politiek vraagstuk met den noodi- gec ernst en de onontbeerijke uitvoerig heid behandelen in de ruimte die één kolom van ons weekblad biedt. Trouwens, wie die belang stelt In poli tiek zou geen uurtje van zijn Zondag over hebben vooreen, weliswaar eenlg- zIds lang artikel, maar doorsneden met ondertitels en waarin de meest actueele vraagstukken van de week worden be handeld. En na die korte afwijking, retournons a nos moutocs. Vlaa deren en de katholiek-liberale toenadering. Voor Vlaanderen is dit de slechtste politieke combinatie die denkbaar Is. Voor ons, van een partijstandpunt bekeken integendeel een zeer gelukkige de katholiek-liberale collusie zou een nog grooter aantal jonge katholieke Via mingen naar ons toedrijven en de wer vingskracht van het Vlaamschbelgic/sme nog vermeerderen. Maar wij zijn geen partijmaniakken, daarom wenschen we die voor Vlaanderen meest schadelijke combinatie niet. De meest schadelijke Inderdaad': In de liberale partij telt het Vlaamsche element nift mee in de katholieke partij staat het laksche Vlaamsche element onder de voogdij van de conservatieve franski! jons. Ook voor de demokratle is deze com binatie de meest schadelijk, die denk baar is. Niemand zal loochenen dat in elk op zicht Vlaamsch en demokratlsch v >or ons in de gegeven omstandigheden een regeering van den aard Poullet Van der Velde gunstiger is dan de huidige regeering Jaspar Hymans Als Vlamingen en als demokraten zooveel te meer a!s Vlaamsche nations- listen moeten we elke toenadering tusschen de katholieke en liberale partijen met inspanning van alle krachten be kampen. rerVIrattüS K |,p*e delingspogingen dulden, zooniet steunen achter de schermen, bedrijven eenen noodlottigen aanslag op onze heiligste beginselen. Hier, tegenover deze nieuwe anlivlaarn- sche oorlogsmacbi.ne blijkt weer, voor de zooveelste maal, dat Vlaamschgezind held en Vlaamsch nationalisme eener- zijds en demokratie anderzijds, boidge- nooten zijn en mekaar hebben te steunen op straf van te zamen onder te gaan. Vlaanderen en het schoolvraagstuk. De behandeling van dit vraagstuk alleen zou op zich zelf reeds een herl artikel vergen. We kunnen hier alleen vluchtig de groote lijnen aargeven en verzoeken oDze lezers daar even zelf te willen over nadenken. We kunnen begrijpen dat Brusselaars en Walen In deze gemakkelijker geneigd zijn zich neer te leggen bi; de liberale thesis. Maar het schoolvraagstuk stelt zich andersin Vlaanderen dan in Wf-llonlë. Voor ons Vlamingen gaat het in deze nog om wat anders dan om een cor.fes- slonneel vraagstuk voor ons gaat bet hier eveneens en evenveel om een natio naal vraagstuk, een vraagstuk van groot cultureel belang. In Vlaanderen is de vrije school van overwegend belang de enorme meerder heid van de Vlaamsche kinderen wordt opgevoed in de vrije scholen. Al wie eenigzins o?sitief denkt in de politiek moet toegeven 1) dat het niet opgaat die vrije scholen af te schaffen 2) dat, éénmaal bestaande, die scholen evengoed moeten zijn als de Staatscholen of dat anders de Vlaamsche cultuur er onder lijdt. Zonder toelagen, overgelaten aan haar lot, kan de vrije school hoe langer hoe minder coocurreeren met de Staatschooi, omdat inrichtings- en onderhoudskosten van het onderwijs hoe langsom drukker- der worden. Het eerste slachtoffer van dien onduld baren toestand is niet de Kerk want het vrij onderwijs blijft toch bestaan, maar Vlaanderen. Daarom kan Vlaanderen dit compro mis in zake schoolkwestie tusschen de katholieke en liberale partijen niet du! den, omdat Vlaanderen er het slachtoffer van wordt. Kan dat werk van Brussel ongedaan worden gemaakt Die bedreiging kan in de kiem worden gestikt met het meeste gemak van de we reld. Acht man van de kath. VI. Kamergroep die hun Vlaamschen plicht doen bij de behandeling van het legervraagstuk, en bet conservatieve katholiek liberale plan stort la duigen. En hier zou weerom een heel artikel Wordt slaaf uit vrijen wit j In De Schelde verscheen van een occa- sloneelen medewerker een bijJ«age voor het debat ontsponnen rond de hulde door dichter Matnlc Gijsen gebracht aan het arrivisme. Dit artikel kar. gekarakterlzeerd wor den door het zinnetje dat we er uit gelicht hebben om aan het hoofd van dit stukje te plaatsen. Oonoodig in 't lang en in 't breed te betoogen waarom we het daarmede niet eens zijn. De Standaard bracht jubelend een lang uittreksel uit bewust artikel, wat «en ver diende veroordeeliog voor den schrijver van het Schelde artikel. Wij zeggen niet tot de Vlaamsche na tionalisten Kiest voor alles het brood en blijft in stilte uw ideaal trouw Er zullen er altijd genoeg zijn die ook zonder onzen raad eerst het brood zullen kiezen en misschien het ideaal trouw zullen blijven maar vooral in stilte. Wij moeten een elite kweeken van of fervaardige strijders, bij wie de zorg om het niet in stilte maar opetbaar beieden ideaal, \óór de zerg gaat om het broed. Anders is het ideaal over een paar jaren dood. Wij hebben in Aalst een prachtig voorbeeld. Hier stonden mannen die niet het brood vooraan hebben gesteld, die niet ia stilte maar vrijwel In 't openbaar hun ideaal hebben beleden. Die mannen hei>ben het ideaal var. de Én zij zijn er stotfeHjf bij'ten onderen gegaan Ze hebben dubbel hard moeten werken jawel maar de taaiheid en de wilskracht en werkzaamheid betoond in den strijd voor hun ideaal, hebben ze ook aange wend in hun strijd voor hun brood en ze zijn er e.-engoed, zooniet beter gekomen dan de labbekakken die slaaf werden uit vrijen wil DE KATHOLIEK-LIBERALE COALITIE De t*ee dmokratische ministers hebben stelling gekozen tegen den op roep van den conservateur Carton de Wlart om een verbond te vormen van de katholiekeen liberale partijen. De heer Carnoy voerde volgens De Standaard het woord te Jette en ze^de sprekend over de stichting van de zoo genaamde ordepartij Dat is een zeepbel, omdat in dit ge moeten gewijd worden aan de politieke beteekenls van gewestelijke Indeeling en Vlaamsche legerdivisies. Maar daar komen we naaste maal op terug, om dit vraagstuk in den breede te behandelen. Om te sluiten vandaag alleen dit Jispar heeft behendig gemaneuvreerd. Na den val van Poullet heeft hij door verwijdering van de katholieke demokra ten en opneming van de socialisten in zijn ministerie, de democratische rechterzijde vervreemd van de socialisten. Nu heeft hij de socialisten uitgestooten - om de katholieke demokraten op tr ne men en aldus de socialisten vervreemd van de demokratische rechterzijde. Maar zijn fijn politiek spel zal ten slotte toch mislukken, als de demokratische rechterzijde niet alles verloochent. De koning heeft de Broqueville ge dwongen, en met hem heel de regecring van Jaspar II. positie te kiezen tegen ver korting van diensttijd. Frankrijk en dus Brussel zal ook niets willeo weten van gewestelijke In deeling en zijn noodzakelijk gevolg, een talige eenheden, Vlaamsche legerdivisies. Ook de conservatieven zullen dit niet dulden. We zullen naaste week uitleggen waarom. We besluiten als de 8 man van de Kath. VI. Kamergroep, ook genoemd demokratische recb'erzijde, gevonden worden, zal de bedreiglDg, die voor Vlaanderen besloten ligt in de katholiek- liberale toenadering, worden afgewend. We hopen uit ter harte dat die acht man hun VJaamsch-demokratische plicht zullen doen. Maar, en wie die de ontwikkellcg sedert den wapenstilstand heeft gevolgd, zal ons dit kwalijk nemen, we vreezen dat ook die acht man er niet zullen zijn. A. D ff. val de liberale en de katholieke partij zouden ophouden te bestaan. Spreker twijfelt eraan of de liberale partij haar strijd tegen de vrije school opgeven zou en anderzijds kan de katholieke paitij haar strijd voorde katholieke school riet staken, want dan zou het gevaar voor de verbiokkeiirg van de paitij groot zijn. Kortom die partij van orde zou in B-lgië geen meerderheid bereiken. En de heer Herman verklaarde volgens dezelfde bron te St. Niklaas (Standaard 10 Januari 1.1.) De regeert Dg is geen huwelijk van de kath die ken met de liberalen. Voor alles zullen wij eerst voortgaan met de eenheid onder de katholieke n te bewer ken. Dat men nergens droome van een een burgersblok. Dit zou als van zelfs een ander blok doen ontstaan veel machtiger het arbeidersblok Dit zijn de woorden. Nu wachten we op de daden er komt een uitstekende gelegenheid bij de be spreking van legerhervormlng. Denkt om de gewestelijke Indeellng cn de Vlaamsche legerdivisies. BV THE SEAT 01 ms TROUWERS. Dat is Engelsch cn dat w il zeggen bij de zate van zijn broek en dat Ereelsch staat te'e:en in de Brusselsche kranten bij het rela?s van een sledeongeval overgekomen aan den koning der Belgen in Zwitserland. Bij een bocht werd de sfu jrman uit de slede geslingerd. De ndere opzittende urn neigen of sear cr'hts trousers en trok hem op 'de plaats waar I ij hem wilde hebben. We geloovea dat die Eigclschman aan de Vlamingen een uitstekende les heeft gegeven In de praktische politiek. PATRIA BELOICA. Le Solr meldt het huwelijk van een dochter van Carton de Wlart met een Franschman. De zoon van R*nkin is met een Fran sche getrouwd. De practlsche HefJe vcor hunne patria belgica. VICTOR DE LA MONTAGNE. Daar htt graf van den tijdens den oor log te Le Havre gestorven Vlaamschen dichter, Victor de la Montagre, verdwe nen is en van een overbrenging van het stoffelijk overschot naar Vlaardenr. dus niets zal komen, bereidt een voorloopig comité, onder voorzitterschap van D' Msurlts Sabbe. in overleg me» de Vlaam sche Vereeriglng van Letterkundigen, een andere hulde voor. De bedoeling is een borstbeeld van Victor de la Mor tagne te laten vervaardigen en het te schenken aan de Kon. Vlaamsche Academie. GROOTE VERJAARDAGEN. In den loop van het jaar 1928 wordt de honderdste veijaardag gevierd van de geboorte van den groeten Noorschen drama'urg Henrih Ibsen (2 Maan), van den Spaanschen schilder Goya (16 Juli), en van den Russischen romanschrijver Leo Tolstcï (28 Oogst). ZOUT EN' VARKEVLEE8CH. A. D Haese heeft volksvertegenwoor diger L. Vindevogel In De Schelde van antwoord gediend. En het luidt Of ik heb gehoopt u te bekeeren Neen mijn waarde. U kent de Evangelische Raden, niet waar Wel. wij zijn de paters van Vlaan deren en gijlie zijt de anceren. Wij zijn bet zout van Vlaanderen als het zout bederft, bederft ook het varkevleesch. EENE BELANGRIJKE MAAND VOOR D BORMS. Op 8 hebruari a. s. begint het 10* .aar van Borms gevangenschap, op 23 Fe bruari is hij 25 jaar gehuwd Hij zal zijn zilveren jubelfeest vieren in de cel en zijn 10* gevangenisjaar. Op 14 April a. s. wordt U Borms 50 jaar. DE MILITAIRE GOUVER- NEMENTSCOM,MISSIE. Samenstelling 9 generaals en boo- gere oflicleten 10 Waalsche afgevaar digden Vlaamsche afgevaardigden.

De Werkman | 1928 | | pagina 1