RGODK a Pd E SUIKERIJ DIRK MARTENS ARTH.-GH. CEULE $2^8 'v. - - BREUKEN Aankomst IN "DIRK MARTENS,, GEBROEDERS BOCQUÉ, Vaart 1, AALST STAD AALST Vakvereeniging ui. nat. omeidersceniraiB SyndiHaie Rubriek Openbare Fondsen GRATIS Nieuwjaarsgeschenk Notarieele Annoncen PIJPEN R. Van Biesen Suikerij F. C. Jacobs LANDBOUWERS Gebroeders Vyverman Denderleeuw J. DE DA.FOFLTRIE FABRIEK VAN MATRASSEN Volksboekerij Herleving afdeeling der V. N. Wacht. Lokaal De Verbroedering. De werkzaamheden die met Kerstmis en Nieuw jaar stil gelegd werden, hebben weer hun gang herromen. Nu de gelegenheid zich voordoet de lange en triestige winteravonden aangenaam door te brengen bij het lezen van mooie boeken, doen wij een beroep op alle Viaamsche vrienden oin dit pracht!; en nuttig werk te steunen. Kinderen, groote Jongens en meisjes, volwasse nen kunnen zich 's Zondags van 10 tot 12 uur boe ken aanschaffen in de Verbroedering. 1000 prach tige werken, van de beste Viaamsche schrijvers liggen ter uwe beschikking. N. B. De ultleeningen geschieden gansch kosteloos. Katalogussen liggen ter inzage op het bureel der boekerij. "R. en Vrijheid Een beetje echt gebeurd schrijven, en een beetje uitvinden, daarmee heb ik elke week kopij voor ons gazetzei me verleden jaar eens de Den- derleeuwsche briefwisselaar van het socialistisch weekblad «Recht en Vrijheid». Een beetje uitvinden kan er door, zoolang dit «uitvindsel» volgens de verbeelding en werkelijk heid «waarschijnlijk» is. Dat bed wide briefwisselaar aan zijn lezers enorme leugens vertelt kunnen we niet beletten zoola 'g ze ons niet raken. Maar dat hij in zijn leugens mannen sieurt als onze schepenen Karei De Bruyn en Jozef Heiremans, dat kunnen we zoo maar niet onbesproken laten voorbijgaan. Ziehier een uittreksel uit zijn schrijven van verled-n Zondag DE KOMEDIE IS UIT. - Reeds 3 maal is de speciale Kommissaris naar Denderleeuw moeten komen om de zaken op het gemeentehuis In orde te brengen. Daar vallen natuurlijk kosten op. De groen-eele schepenen werden er voor verantwoor delijk gesteld en moesten zelf die kosten betalen. Daar ze weigerden, zouden nu op 2C Kerstdag hun meubels verkocht worden. Met veel bombast werden de Inwoners der naburige dorpen naar die komedie geroepen, 't Zou er stuiven Maar... ten langen laatste is er de schrik inge slagen en ze zijn gaan aidjokken. Deze laatste volzin vooral is een grove leugen, want deze medewerker van R. en V. weet zoo goed als wij dat onze schepenen NIET hebben betaald Zou hij, die in verkiezingstijd ging snuffelen ln bons van den «pot van den Burgemeester-, of in 't Qerechtsh'd te Dendermonde, en die gehoord had dat Karei De Bruyn op 28 Juli 1926 geroepen had «Weg met den koning», nu niet eens het betalings bewijs van onze schepenen kunnen voorbrengen Hij kan er ter eeuwigen dage naar zoeken, want "t eti bestiat niet en zal nooit bestaan. Zoo de lezers van Recht en Vrijheid met leugens gediend zijn, mogen we ze erg beklagen. Op het verder gebazel over onze gemeenteraads leden zeggen we eenvoudig als tot zijn waardigen konfrater van bet katb. Volksblad «Foei I». In 't verschiet2 Zondagen tooneelfeest in de zaal van 't Front op Huiseghcm en 2 vertooningen in «De Verbroedering». Deze 4 vertooningen zullen opgeluisterd worden door het Volksmuziek der Verbroedering. Iedere VI. demokraat heelt tot plicht zijn best te doen voor het welgelukken dien partijfeesten. Weeral twee proces verbalen. Het Schepencollege neemt eene beslissing met algemeene stemmen, om eene afsliiitingsmuur te bouwen voor de gemeenteschool. Couck Louis wordt door het Schepencollege zelf, gelast van dat muurken te bouwen en de gemeente werkman Lagrain August als helper. Nu moeten die inen- schen Donderdag aanstaande naar t tribunaal voor het bouwen van dien muur. Wie ne keer wil lachen zal Donderdag ln Ninove zijn. Alle flnantieele inlichtingen worden be reidwillig en volkomen kosteloos ver schaft door de BANQUE D'ALOST N. V. Agentschap Denderleeuw 3, STATIESTRAAT, 3 Partijgenooten, VI. Demokraien. Onze broodverkoop gaat tegenwoordig zeer goed. De partljmenschen hebben hun plicht begre pen, ze weten dat ons brood een vast goed gewicht heeft, meer dan 2kgren van beste hoedanigheid is. Hoe beter de broodverkoop gaat, hoe beter, en hoe sterker ons muziek wordt I I De broodkar voorziet in het onderhoud van ons volksmuziek en steunt de partij. Wie nog geen klant Is, begrijpe zijn plicht Voordeellg voor 't huishouden Steun der partij en voor U Het Beduur. N B. Alle beknlbbelaars en twijfelaars nopens de p-ijs wurden verzocht ons brood en dat van andere bakkers in de weegschaal te leggen. Mr Leon doet zijn dienst uitstekend; gansch de Svpenstraat is door zijn vriendjes omgewoeld. Zoo ver gaat het, dat de politie van kop tot teen bespat wordt door kantelende voortrijdende auto's. Maar dat kaivMr Leon allemaal niet schelen, hij moet langs daar niet gaan. Wie van de Statie naar Leeuwbrug wil gaan moet maar zorgen dat hij aan een watervliegtuig geraakt, zooniet onmogelijk. Het volk weet nu wie de politieofficier is. of hij zijn dienst goed doet en of hl! als schepen van openbare werken zijn plicht doet. Oordeelt1 Ons Volksblad Een artikel uit Ons Volksblad heeft mijn aan dacht getrokken, n. 1. ditDen groenen Bombast smeekte eerst om het schepenambt van burgerlijken stand, dan om het schepenambt van dit en dat en ten laatste smeekte hij nog voor het schepenambt van openbare werken, om van de straten modder poelen te maken, die mijnheer Leon dan later zou moeten goed maken, maar mijnheer Leon lacht met hem Dat is nu toch mijn aandacht waard. Vooreerst ln 191», met den aftocht der Duitschers, is de Sijpenstraat gansch in stukken gereden door de zware voertuigen der vijanden. En op de kosten van den staat Beigif is die straat gansch vernieuwd ln 1920. En nu een vraag aan de opsteller van dat artikel tje Is die straat dan wel goed gemaakt Wie was dan schepen van openbare werken Wie was dan aan het bestuur Wie heeft op die werken toezicht uitgeoefend Wie Een eerlijk antwoord, heeren katholieken. Maar wat ik nu reeds weet. en wat eenieder hier ziet, dat is dat het tegenwoordig bij na onmogelijk is voor menschen en beesten, nog door dien modderpoel te geraken. Onzen rechtvaardigen, door het volk gekozen burgemeester De Bruyn, heeft in het jaar 1924 een bestek doen opmaken om de Sijpenstraat gansch te doen vernieuwen en op te hoogen. Maar de toelating is in Qent gebleven. Om welke reden? M. Leon weet er misschien meer van Onze gekozenen moeten NIET of ZULLEN niet smeeken heeren katholieken. En als m Leon zich het recht toeeigent alles zelf te willen doen, waar om doel hij het dan niet? Onthoudt heel goed, heeren katholieken, gansch Leeuwbrug (op eenlge hebzuchtige slaven na) is gansch vrij en Vlaamsch nationalistisch en met hen door de modder te sleuren zult ge weinig winnen. Dat zegt u de weggespeette dikke schrljvelaar. Ons Volksblad van verleden Zondag maakt groot gewag over het autoongeval dat onzen vriend A. Boone trof. We verzekeren u beste opsteller dat de verantwoordelijkheid van m. Roliier groeit met den dag. HIJ neemt alle uitvoering op zich, doch wat heeft hij reeds gedaan De kwestie der platen van gevaarlijk verkeer, werd gestemd door den ge meenteraad, niet waar Wel antwoord nu V Wie moet de beslissingen van den raad uitvoeren Alle obstruc'ie, zooals u verteld, is nut eloos. want eens gestemd kan er niets aan tegengehouden worden. Wel uitgevoerd. Wie is de schuldige I Snuif uw eigen dommigheid en tegenwerking zeil op en overlaad uw volk niet met lage leugens Wie geeft zijn deel als vriend der gemeente school Wie zijn penning wil storten ten bate van het volkskind der geineentesrhool kan zulks doen in De Verbroedering en bij Don. De Boom, front lokaal. Dank b|J voorbaat Wordt lid van den bond De Vrienden der Oe- meenteschoolLidkaarten te bekomen ln de 2 bovengenoemde lokalen van af 20* dezer. NIET VAN DE DUURSTE WEL VAN DE BESTE niettegenstaande den grooten opslag worden aan 1,98 fr. het pak verkocht Huismoeders bemint uw prof\jt Winkeliers vraagt prijzen en stalen Telefoon 336 Telefoon 336 Opdat eana geldplaatslng voordeellg weze, hoeft gij eerst en vooral gewaarborgd te zijn door de zekerheid die de Bank oplevert. De BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE biedt nopens dit punt alle waarborg. Zij Is filiaal der Société Oénérale de Belglque, te Brussel, de welke de machtigste bankinstelling is des lands en die meer dan honderd jaar bestaat. Rekeningen op zicht2,50 0 Hallmaandelijksche rekeningen tegenwoordig 4,10 Storting op 5 jaar met gemak van terugtrekking 5 50 In bewaarneming van titels. De BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE heeft 35 bijhulzen in onze streek, waar U koste loos en bereidwillig alle inlichtingen zullen ver schaft worden. NINOVE Toenadering tusschen Noord en Zuid. Dit is het belangwekkend, aktueel on derwerp, dat de heer Marcel Stijns uit Brussel, sekretarls van groep Vlaanderen van het Algemeen Nederlandsch Ver bond, Woensdag a. s., 18 Januari, te 20 uur in de bovenzaal van het Vlaamsch Huls, Molenstraat, zal behandelen. AHe belanghebbenden zijn hartelijk welkom 1 Bestuur van den Vlaamscben Kring. Zie zoo gaat het goed in ons Vlaamsch tehuis. Verleden Zondag hadden bij de 50 kinderen zich eens deugd gedaan aan 'n lekker chocoladepartijtje en als we na het feestje aan een van hen vroegen hoe 't verloopen was, dan gaven zij ons ten antwoord Op zijn Vlaamsch jongen. En nu, kleuters, weerde bres in, hoor; uw leider heeft u weer wat moois uit den hoek gehaald waar ge eer en succes zult mee halen, 't Zal wel wat moeilijker val len als uw Repelsteeltje, Maar NU heb ben we eens gezien dat ge kunt. D'er zul len goeie krachten groeien uit uwe groep ten bate van ons groot tooneel. Dat we ook moeten ophelpen, al Is de taak moeilijk, maar die zal gaan als we niet versagen. Aanhouden en werken moeten we, we zullen met onzen tooneel- meester, die eerlijk geen moeite of geen tijd spaart, op 't goede spoor geraken. Maar allen moeten meedoen, er moet uit gezien naar nieuwe krachten. Dat lede reen eens rond kijke er zijn nog wel menschen die eenigzins vrij staan en ons zouden steunen willen als ze 't gevraagd worden. Zondagavond hadden we ook den lle- derzanger Van Trlgt. Die er was heeft een genotvollen avond doorgebracht. Wie heeft er geen danige vreugd van gehad als het er zoo lollig en koddig op los ging van Zoo kust de boer en Qloo' toch Qerfje, ik zal nooit nl, nooit ni Nog langer an Jou sleeptouw blij'ne bllj'ne Jij denk miskien ik kan nie doodne, doodne, Maar mij jare gaan voorbij. Stellig 't Vlaamsch leven en 't cultureel werk staat niet stil en zoo moet het ook. Rust roe3t. Ook mogen we wel op ons actief boeken in onrechtstreekschen zin, dat de andere partijen zich ook meer en meer ongelegen laten aan Viaamsche kunst en verstandelijken en wetenschap- pelljken arbeid in hun kring, al riekt het soms wat aangebrand. De socialen b. v. laten lezen uit Ernesi Claes, werk om eens te lachen zeggen ze. EBfin, wat goed is, is goed al deed men het zelfs niet om 't goede zelf. Van ons huls, zooals het onzen voorzit ter eens zei, moeten we meer en meer een tempel maken van Viaamsche kunst en een school van cultureele volksopvoe ding. Okegem. Flauw schijnt de Zon door de uiteen drijvende donkere wolkenmassa's en huppelt speleziek, met bleeke llchtgut- sen over de veie wachtende gezichten in de zaal De Kroon Immers de heer D'Haese komt spreken. Een echt buitenkansje 11 En hnn oogen stralen een blijden trots uit. Hun ge sprekken zijn vroolijk, hun mond praat ziek Maar op hun aangezicht ligt een groot verlangen, een blijde verwachting. Daar staat de muziekmeester op zijn houten staantroon. Zijn maatstok klieft de lucht. Prachtig gebaarEn plots, als een voortrollende, rolf-lende donder, breekt de Viaamsche Leeuw los ln schetterende, overweldigende koperklan ken. Het volk rijst de hoogte in, het hoofd ontbloot. Oh grljzaards, kloeke mannen en gij jonge volbloeden, wat waart gij prach tig, schoon in die fiere houding. En daarboven, op muren en koppen vllnderplekt de Zon met fletsche bussel- stralen. Plots sterft de muziek uit, mach tig, woest 1 Alles Is stil, niemand roert. Aller oogen zijn op den heer D'Haese gericht en hij, de eenvoudjge, geliefde, j Viaamsche volksredenaar begint te i spreken.... Stil. Hij zegt ons harde waar- I heden, Zijn raak, schetsend woord tee- kent ons de toestanden klaar en juist voor oogen Zijn stemme rijst en hamert woeste drift, tot 't werk, In ons bin nenste. Ja wij begrijpen, wij doorzien en voelen dat er moet gestreden worden, hard en lang misschien, maar strijden In den echten zin van 't woord. Ook zullen wij ons plicht doeo, nietwaar vrienden, Vlamingen van Okegem De hand daarom aan 't werk geslagen en op weg, de leuze voor oogen. Alles voor Vlaanderen. Vlaanderen voor Krlstus. IK DIENE. Nederhasselt. De ln de laatste bijeenkomst aange kondigde vergadering zal plaats hebben Zondag 22 Januari om 10 u. (na de Hoog mis) bij Livinus De Halnaut. Belangrijke dagorde. Horzels. Heden Zondag, 15 Januari, viert de Viaamsche Vriendenkring zijn jaarlijksch feest. Te dier gelegenheid doen wij een oproep tot de vrienden van Herzele en omliggende, die onze gedachten deelen, aanwezig te zijn op de vergadering, te 2 uur stipt. De heeren Van op den Bosch, vclks- verte*enwoordiger en Debeukelaer, adv. zullen er 't woord voeren; daarna bezoek in groep aan onze vrienden-herbergiers. Het muziek HouendeTrou van Aspelare zal ^nze feestelijkheden opluis teren. Om 7 uur trekking van onzen tombola. Wij rekenen dus op al de vrienden, die het met ons eens zijn, opdat de dag van heden een machtsvertoon weze van ver- tiouwen ln onze werking. We zullen al dus aan onze eigene gedachten eene vol doening geven en voor onze vertegen woordigers een goedkeuring voor hunne werking. Deze week beginnen we het offensief ter versterking onzer politieke afdeeling. We hebben meer dan 4400 stemmen gebaald in de laatste gemeentekiezlDg. Zeker 2200 mannen hebben hun stem uit gebracht op onzen lijst, hun steun gege ven aan onze gedachte. Eer het een jaar verder is moeten we met 1500 leden gegroepeerd staan, leden die onze voordrachten volgen, onze ver gaderingen bijwonen, aan onze bespre kingen deelnemen. Ten minste 1500. Deel uit maken van Ziekenbond, too neel, vakvereeniging, muziek, svmfoole, enz., is goed. MAAR NIET VOLDOEN DE I All's draait rond de kracht en de macht van ons politiek ideaal, alles hangt af .van onze politieke sterkte, van onze politieke organisatie. We moeten onze politieke afdeeling, het hart en de ziel en den geest van onze partij, uitbouwen tot een grootsche, de grootste onzer afdeelingen. Aan 't werk propagandisten. Aan 't werk bestuursleden. Aan't werk goeie, trouwe partijgen. Aan 't werk boden en broodvoerders. Laat ons, van deze noodzakelijkheid overtuigd, de eerste dagen er aan beste den om leden aan te werven. De bijdage is bepaald op 0,10 fr. per week voor gewone leden. 1 fr. beschermleden. De rechten en de plichten van belde zijn gelijk. De leden van den ziekenbond zullen een inschrijvingshulletijn ontvangen. We drukken ze en dringen er op aan dat geen enkel oningevuld zal terugkee- ren. Daarvoor zorgen onze propagandis ten en onze boden. AAN DE LEDEN ONZER Op Zondag 15 Januari, om 2 uur namiddag, in het Vlaamsch Huis, Mo lenstraat, 57, Aalst, stichtingsvergade ring onzer centrale. De dagorde vermeldt de volgende punten 1. Aanspraak door den heer Van den Berghe uit AalstDe noodzake lijkheid onzer beweging 2. Uiteenzetting door den heer De Clercq uit Iseghem: «Reglement-vorm propaganda 3. Bestuursverkiezing. Daar deze vergadering er eene is van bijzonder oelang voor ons vak verenigingswezen, durven we verhopen dat U er zult aan hou den tegenwoordig te zijn. We moeten door onze talrijke op komst aan de talrijke aanwezige afgevaaardigden van de andere deelen van 't VI. land toonen dat het gewest Aalst er op staat zijne vereeniging nog sterker en bloei ender te maken. Wijk kring Frans Daens Koolstraat, bij Omer Latour. Op Zondag 15 Januari, om 5 uur, geeft de kring gaar Nieuwjaarsfeest gevolgd van tombola en zang. Niemand mag achterblijven. Wljkkring Pieter Daens. Breedestr 42 bij Leon Roelandt. Op Zondag 15 Ja nuari, om 5 uur, algemeene vergadering. Alleman op po«t. K. Viaamsche Vrouwen- en Meisjesbond De Dender lelie MISSIEFEEST Op Zondag 5 Februari, om 4 u., richt De Denderlelle een kunstavond in met De Zingende Meisjes van Halle» die hier verleden jaar zooveel bijval genoten en over dewelke in ons blad van verleden Zondag met zooveel lof werd gesproken. Daar het feestje ingerluht wordt tot steun van het Missiewerk van de gewe zen voorzitster van den Vlaamschen Landsbond, Julia Putman, thans als Mis siezuster naar Engelschlndlë vertrokken, durven we hopen dat geen Vlaming wei geren zal het werk te steunen. Kaarten van 2, 3 en 5 fr. zijn te ver krijgen in 't Vlaamsch Huls, waar deze zullen genummerd worden op Zondag 29" januari, van 10 tot 12 uur. Viaamsche Toeristenbond. Zon dag a.s. 15 Januari, uitstap naar de bloemenserres te MOOPSEL. De voet gangers vertrekken te 13 u. stipt aan de kerk van Mijlbeek, de fietsers te half twee op dezelfde plaats. Na het bezoek, mooie wandellog naar de autobus te Hekelgem of bij slecht weer, gezellig samenzijn in 't dorp. Dien dag wordt tak Moorsel gesticht. V.T.B ërs, brengt vrienden en kennis sen mee I Qlj zljt voorzichtig ln alles. En dat is ook zeer aan te prijzen. Maar waar het uwe plaat singen van geld betreft, daar staat gtl als een schip zonder stuur. QtJ zljt bet schip. Zoekt ei) een stuur? wendt U dan onmiddellijk tot de HANDELSBANK Albert Llénartstraat, 10, Aalst. Ook te Oent en Brussel en in al de bijzonderste plaatsen van Oost- Vlaanderen. Hebt U al eens een kleedlngstuk ge kocht ln de Oroote Magazijnen St Jozef te Sottegem, Markt Beproeft en gij zult er altijd terugkeeren. TEKSTIELN1JVERHEID. Met de plots uitgebroken staklrg te Ninove, wil I het maar niet vlotten. De meer dan 100 werklieden ln dit kon- flikt betrokken, zouden door M' Schuer- mans als ontslagen beschouwd worden. Alle bruggen schijnen niet te zijn opge blazen. Men zal pogen opnieuw te onder handelen. Moesten de werklieden uit de tekstlel- nijverheld worden opgeroepen, dan vx2 gen wij hen van nu af voor zoo talrijk mogelijk aanwezig ie zijn op onze ver gaderingen. - «Een goede uitslag kan telkens afhangen van een flink betoonde belangstelling. Inafwachting vande dingen die komen, wachten we op de tusschenkomst van den hoofdarbeldsopzichter, Mr Mommens die gevraagd is. HOUT EN AMEUBLEMENTSNIJ VERHEID In het Ministerie van Arbeid en Nijverheid, vergaderde deze week de Gemengde Kommissie voor de Hout- en Ameublementsnljverheld. Door de arbeider; wordt aangedrongen op de geleidelijke aanpassing, op grondslag van de ln 1924 getroffen loonovereen- komst, van de loonen bij het huidige indexcijfer. Door de vertegenwoordigers der werk gevers werd verklaard, dat over die kwestie geen akkoord bestaat, in den schoot hunner federatie. In deze zal even wel tot eene bespreking van het vraag stuk worden overgegaan, met het oog op eene nbuwe vergadering van de Ge mengde Kommissie, waar dan, zoomen het over het begirsel van een aanpassing voor het gansche land eens kan worden, de cijfers zouden worden besproken. Geraakt men alsdan tot geen overeen komst, dan zal men trachten aan de abnormale toestanden door gewestelijke en plaatselijke verstandhoudingen te verhelpen. WISSELAGENT 5, NI VERHEIDSTRAAT, 5 AALST Beursorders - Inschrijvingen Regulariseering van Titels Koepons Vreemde Muntet Deposltos op termijn 1 Sottegem Aalst Ronse 18, Hoogstraat Lange Zoutstraat, 2 Peperstraat. 5 Gedurende gansch de Nieuwjaarsmaand wordt door de firma ROODKAPJE aan iederen kooper van Palatot, Pardessus RSgsnmantsl ol Pais (tourrure) ais Nieuwjaarsgeschenk een prachtige WOLLEN ECHARPE aan geboden. ROODKAPJE is altijd voordeelig. Breigoederen aan fabrlekprijs. Paletots, prachtige modellen, laagste prijzen. Pardessus in de modekleuren van 't seizoen. Regenmantels, trenchcoat, matamacs, gabardines en pelerines voor kinderen. Pelsen (fourruren) aan prijzen buiten concurrentie. Studie m den notaris lïlEERï, te Erpe De Notaris MEERT, te Erpe, zal met de pleeg vormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen QEMEENTE IMPE. Een perceel Zaailand te lmpe. gekad. sectie A. nr 372. groot volvent meting 20 aren 37 ca. Gebruikt door de mede-eigenares, dame wed. Vincentlus Libbrecht-Janssen», te lmpe. ENKELE ZITDAO: Om 2 uur van den namiddag, te Aalst, Kapelle- straat, ter zltllngzaal van den; heer Vrederechter. Ta koop uit tor hand Een welgelegen Handelshuls te Aalst. Qent- schensteenweg 159, groot 3 aren 20 centiaren. Kortelings Ingebrulktredlng. Zich Ie bevragen bij Notaris Meert te Erpe. HUIS met groote poort te Aalst, Onderwgs- straat 20, groot I aar. Onmiddellijk Ingebrulktr. Te bevragen bij den Notails Meert ol Molen straat, 63. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op Erpe- knuter, gekad. sectie C, nummer 289a, groot 44 a. 70 cent. Oebmlkt door M. Jean-Baptist Lepage. Een perceel Land te Lede, op Steen land ge kadastreerd sectie D, nr 648. met eene grootte van 29 aren. Gebruikt door M. Florttnond De KerpeJ te Lede. Voor prijs en voorwaarden wende men zich ter Studie van den Notaris Meert te Erpe. RFI fl zoofnoemden Notaris MEERT, te uLLU. Erpe, zi|n, ook te bekomen groote en kleine kapitalen, aflosbaar ln bet geheet ol met gedeelten.Ook om bulzen tebouwen en te koopen, aan 6.25 Ir. °/o De prachtigste aan de laagste prftieo. Ziet onze laatste nieuwigheid onze kubistisch opgevatte Engeische mo delleniets waarlijk modern I Komt out uiiiUUiiiei zin Kattastraat, 46, Aalst Korting aan V. T. B. leden. de strafste. Gebruikt er min MEN VRAAGT deftige meld bekwaam om een klein huishouden op te drijven; zich te bevragen Nazaretbstr. 67, Aalst. UIT TER HAND TE KOOP Huls, dienstig voor herberg of winkel, gelegen Houtmarkt, 21, Aalst, Zich te wenden 24, Lange Zoutstraat. Telefoon 416 Postcheck 1019.81 wendt U voor dralneerbulzen, betonstijlen voor welden en hoven, betonbulzen en muren, cement, kalken, pannen, faiën- cen, en andere bouwmaterialen tot de AANNEMERS ONDERNEMERS (Lichtenhoek) Telefoon 80 Denderleeuw break, zak king, verplaatsing, inge- wandsuitatorting en alle gebrek van de üchaazns- deelen, door de nieuwe gebreveteerde toesteilen van den gediplomeerden specialist-breukmeester A.DUMONCEAU Belgische Firma opgericht in 1885 vijfmaal gebreveteerd. eert- diplomas, gouden medal les. Deze toestellen, volkomen zon der rug- ol xgveeren, zonder gummi of eiastisk. worden dag en nacht en voor alle werken zonder eenlg ongemak gedragen, weerhouden niet alleen lijk de zwaarste ZAK WATER NAVELBREUK, maar volbrengen bU de nog mogelijke gevallen de ZEKERE VOLLEDIOE OENEZINO. ZIEHIER BEWIJZEN Heer O. Desmet, ltterbeekscbesteenweg, '561, zijn doebterke genezen van dubbel breuk. Wyns Rem!, Julee Delhalxestraat, Molenbeek, van dubbel breuk. Lecture Leon. Wachtebeke, op 5 maand genezen. P. Paabnyze. 5, Leuvensabeeteenweg, Tbtenen, laat weten Mijne schoonmoeder te vol ledig genezen van hare zware Navelbreuk, na 10 maanden toepassing van aw speciaal Hulkgordel. BREUKLIJDERS, vertrouwt U aan onze zor gen. W|) handelen aan MATIOE PRIJS met alle WAARBORO. Koeteiooxe raadpleging In 'I VLAAMSCH. van 9 tot 2 uur, te QEERAARDSBERQEN. de I* Maandag van Ie dere maand. Hotel de 1'Europe (Statie) OENT, de 3* Zoodag en 2* Vrfdag. Hötelde Tennonde. 4. Wtlsonplein (Zuid). AALST, de derde Zaterdag, vu 9 tot 2 nor HAtel Comte de Flandre (Statie). DENDERMONDE, de 3* Maandag, Hotel de la PaU, (Statie.). BRUSSEL, eiken Woensdag en Donderdag en 3" Zondag, vu 8 tot 4 unr, 65-67, ree de la Mesae (b| Jubeliaan kerk St Remr). van een partij prachtige zwarte STOFFEN en ZIJDEN voor Huwelijken en Rouw. Goede waren, onveranderlijk zwart. Gemaakte [Kleederen en Paletots. Roaw- kleederen op 24 uren gemaakt. Bezie de uitstallingen. Warm aanbevolen Molenstraat, II, AALST, 36, Lange Zoutstraat AALST Wol - Peerdshaar - Flocon -enz. Kinderkamers Tapijten Salongarnituren Clubzetels Matrassto Engeische bedden

De Werkman | 1928 | | pagina 5