3 E D I T O Ziezo, net Frans Masereet Fonds Afdeling Aalst heeft er zijr eerste werkingsjaar opzitten. Acht vormingsaktiviteiten, die weliswaar niet allen op een even grote belangstelling mochten rekenen, bestreken een ruime diversiteit van onderwerpen. Gaande van een "Solidari te:i tsavond met de Bevrijdingsbeweging in Zuid- Afrika" over "De Industriële Archeologie in onze stad" tot een geleid bezoek aan de Rubenstentoonstelling in Antwerpen die de totaliteit van Rubens kritisch evalu eerde Dat het voor het fonds menens is met haar voornemen ook "aktief" naar buiten te treden en zich in te zetten voor alles wat het kultureel en architektureel patrimo nium van onze stad beroert, zag men in haar sensibili sering en informatiekampagne rond de klassering van het Aalsters stationsgebouw. Een Frans Masereeltentoonstelling kwam er echeter niet gezien de hoge "huurprijs" van de tentoonstellingszaal in het Oud Hospitaal Het tweemaandelijks informatieblad van het fonds ging evenmin ongemerkt voorbij. Vier nummers verschenen. De drukkosten brachten echter een tijdelijke verschijnings stop mee van het blad. Een bevredigende oplossing is ge vonden. Voortaan verschijnt het blad in offset en wordt het net als voorheen gratis verspreid. Op de algemene vergadering van 21 december 1977 werd er druk van gedachte gewisseld over de evaluatie van het voorbije werkjaar. Dat het bij geen steriele diskussie is gebleven, hoopt het nieuw verkozen bestuur Baert Robert (v ter), De Meeranan Gustaaf, De Waegeneer Marian ie. Iheys Denis (ondervoorzitter) Van den Abbeei Pol sekretarisVan (teert Laurent (penning meester), gekonkretiseerd te zien in de verdere uitstra ling in de ruime en aktieve medewerking voor de aktivi- teiten van het fonds in 1978.

Frans Mareelfonds | 1978 | | pagina 3