tel. 053/21.13.99 2 Het thema kan samengevat worden in de zin "De eigen heid van ons socio-cultureel vormingswerk". Zonder de gebeurtenissen vooruit te willen lopen kan nu al gezegd dat de bijdrage van het Fonds de visie is op het politise rend vormingswerk, NIET als drukkings- of aktiegroep die los van alle bestaande realiteiten maatschappijvormend wil zijn, maar als vormingsbeweging, als groep van samenwerken de mensen die anderen wil helpen om hun macht te zien, en met die anderen zoekt naar de aansluiting op wegen tot verandering. Wij willen werken aan het ontwikkelen van het politiek bewustzijn, en de bestaande kiemen van verandering in onze samenleving, in Vlaanderen helpen ontluiken. Dit doen we vanuit een marxistische inspiratie, met andere woorden, niet dogfnatisch door het herkauwen van teksten en citaten, tientallen jaren oud, maar door het scheppend ge bruik in het kader van de Vlaamse realiteiten NU, van het marxisme Vandaag is er bij vele mensen de vraag naar de betekenis van het marxisme. Velen willen er nader kennis mee maken, zijn bereid te ageren. Het is één van onze taken hen die mogelijkheden te geven. Maar daarin staan we niet alleen, vandaag zijn ook andere vormingsbewegingen in Vlaanderen, vanuit christelijke, socialistische en vlaams-nationale bewogenheid op zoek raar verandering. We moeten die opening die hier openligt aangrijpen en waar mogelijk samenwerkings verbanden aangaan. Rond deze ideeën werd er in de voorbije jaren reeds gewerkt. Het was slechts een begin. Ook hebben we gezocht naar de middelen en methodes om deze objektieven waar te maken. Het kongres en de voorbereiding moeten deze objektieven naderbij brengen, om daarna met des te meer kracht en inspiratie doelbewust en vol overtuiging het Masereel Fonds verder uit te bouwen en aan slagkracht te doen tcenemen. Mutualiteit g EENHEID Nieuwbeekstraat 35 93OO Aalst

Frans Mareelfonds | 1978 | | pagina 2