- het kind heeft een grote vrijheid langs vergade ringen van volwassenen en kinderen heelt het inspraak in zijn opvoeding t pluralistisch aanbod duwt het kind niet in zuilen of' roepen wat een maatschappij kritische houding ontwik- Kelt Weide is tevens een school waar, door 14-daagse verga deringen, de ouders verplicht worden na te denken over de ipvoeding die zij hun kinderen geven. AKO - WERP - Aktiegroep Kritisch Onderwijs - Volksstraat 31 Antwerpen AKO is een groepering van leerkrachten die in onvrede leven met het huidige onderwijssysteem en de maatschappij die dit systeem i n stand houdt AKO plaatst het onderwijssysteem in zijn maatschappelijke en historische context. Naast onderwijsactie lijkt het ons noodzakelijk te ijveren voor een fundamentele maatschappij verandering. AKO stelt zich dan ook bewust anti-kapitalistisch en anti- burocratisch op. Als uitgangspunt voor de door ons nage streefde socialistische maatschappij stellen wij voorop - zelfbeheer op alle niveau's en in alle geledingen - democratische planning in plaats van vrije markteconomie - socialistatie van de produktiemiddelen en opheffing van de onrechtvaardige bezits- en machtsverdeling. Ten aanzien van de te volgen strategie stellen wij ons pluralistisch op. AKO stelt zich evenwel volkomen onafhankelijk van politieke en syndikale groeperingen op. Wij willen wel meeijveren voor liet tot stand komen van een brede linkse frontvorming en achten vakbondswerk belangrijk genoeg om er onze leden toe aan te sporen actief daarin te militeren. Aangezien wij onderling eens zijn dat een socialistische maatschappij niet kan worden verwezenlijkt zonder' machtsstrijd, opteren wij voor een strijdsyndicalisme

Frans Mareelfonds | 1978 | | pagina 8