Open brief van een socialist aan Oscar De Bunne Wat is er op het Politiebureel gebeurd? UeAfaAgie.'ii Waarde Gezel, Ik heb niet de eer U te kennen. Uw naam herinnert mij aan Uw vader, die indertijd voor de socialistische beweging veel gedaan heeft. Maar gij zijt Uw vader niet. Ge zijt nu naar Aalst gekomen en ge staat aan de kop van de socialistische lijst. Dit heeft zijn oorzaken, die iedereen kent. Ik ben een oude socialist, maar ik heb mij in deze ruzie tussen kliekskens nooit willen moeien omdat dit niets te zien heeft met socialistische strijd. Maar het is niet waar dat de naam De Bunne nu juist voor de verkiezingen alles kan doen vergeten. Gij staat immers niet alleen op die lijst. Ik heb U dan ook enkele vragen te stellen en daarom heb ik U geschreven. 1. Wat is er waar van het volgende dat ik en kele weken geleden las in een manifest van het uittredend socialistisch gemeenteraadslid, Leon Laureys Bij zover we weten oefent Spinoy wel een schrikbewind uit in sommige pariijmiddens...» 2 Wat is er waar van het volgende dat ik las in Voor Allen van 8 Juni 1952, geschreven door Frans Blanckaert Men moet bekennen dat de aangewende praclijken door deze soort lieden ongehoord zijn en loiaal onwaardig van deze zogezegde arbei- dersvertegenwoordigers...» 3 Wat is er waar van volgende beschuldiging door Laureys in hetzelfde manifest «Inmiddels weten wij waarom Bomon zou moeten verdwijnen. Bomon kent financiële schandaaltjes die de haren zouden ten berge doen rijzen. Waren het niet De Bruyn, Van der Haegen, Jan Luyten en anderen, die hem kwa men smeken niet te spreken over deze gevallen en hem deze belofte afdwongen op zijn woord van eer 4. Wat is er waar van volgend schrijven van Blanckaert in dezelfde Voor Allen Ik zal mij ook onthouden andere coöperatie ve zaken aan te raken en die sommige grootroe pers wel in een zeer moeilijk parket zouden kunnen brengen 5. Wat is er waar van het volgende van Leon Laureys. steeds in het zelfde manifest- Loopt kd Bomon ook niet in de weg omdat hij tegenstander is van het opstrijken van twee drie lonen die sommige vooraanstaanden maakt tot grote bonzen die voor rijke kapitalisten niet moeten onderdoen en hun voeten kunnen vagen aan de wil van de arbeiders 6. Wat is er waar van wat volgt, steeds in het zelfde manifest van Laureys «Het is V. D. Haegen, die, nadat Smekens en Arijs uil naam van de Aalsterse verdelers-kliek hem bepaalde eisen in betrek met de S.V.V. Aalst hadden onder de neus geduwd en nadat gedreigd werd met de. openbaarmaking var-! sommige vuile zaken (dit is verklaard in hei Rovershol) gezwicht is, zijn medewerking be loofd heeft... 7. Hebben Bomon en Laureys hun zware be schuldigingen staande gehouden 8. Hebben Blanckaert. Smekens, Arijs en con- soorten. hun zware beschuldigingen staande gehouden 9. Moet ik hieruit besluiten dat Gij naar Aalst gestuurd werd om dit potje te dekken 10 Meent ge dat 't volstaat dat de mannen van Blanckaert en deze van Bomon tot na de verkie zingen wapenstilstand houden en op een lijst verschijnen opdat er niets meer zou overblijven van de zware beschuldigingen die ze zwart op wit hebben neergeschreven 11. Denkt gij dat de overgrote meerderheid van degenen, die vroeger B.S.P. stemden mot sedert lang hun vertrouwen hebben verloren in mensen die elkaar bonzen en bedriegers noe men Zij moeten toch wel weten wat zij aan elkaar hebben, nietwaar 12. Denkt gij dat gij socialistisch handelt wan neer gij deze zaakjes met de naam van Uw vader dekt. maar intussen een eerlijk voorstel van de Communistische Partij om samen op één lijst de C.V.P. te bekampen onbeantwoord iaat, dus dit voorstel weigert Ik niet- gezel De Bunne, en het is omdat ik van deze boel, deze plaaisjesjagerij, deze ver klapte en niet verklapte schandalen mijn goes ting heb, dat ik deze maal Communist zal slem- men en, ik ben er van overtuigd, vele socialisten met mij. Met ware socialistische groeten. Een oude socialist. Enkele dagen geleden zou op het politie-bu- rcc! een zekere Charles D. S., een jonge man, zijn binnengebracht, onder beschuldiging een politieagent omver gereden te hebben. Toen hij niet bekende werd hij duchtig overslagen om hem tot betere gedachten te brengen Hij bekende echter niet en... later werd de ware schuldige ontdekt Er schijnt nu een klacht neergelegd te zijn en een onderzoek zou worden gevoerd door de procureur des Konings. Wij willen weten wie de commissaris is die dit op het geweten heeft en wie de agenten zijn. Ons volk wil niet weten van deze Amerikaanse methodes van aframmelingen, en waarbij ook liet aanleggen van een kaartenstelsel past, dat wij onlangs hebben aangeklaagd. Wie voor Welvaart en Vrede is STEMT COMMUNISTISCH! Wij ontvingen van uw Bond een brief waarin gevraagd wordt of wij bereid zijn uw eisen te ondersteunen. Ja, wij geven ons woord deze te steunen, zoals wij gestreden hebben tegen de C. V. P. om de jaarlijkse openingstaxe te doen afschaffen. Wij communisten stonden steeds aan uw zijde. Trekt zelf uw besluit. Bert Van Hoorick - Raymond De Smet - Frans Stuyver - Jean Rimbout - Rik Van Ussel. Ver. uitg. Dom. Gyscns. Doolliofstr. Aalst.

Het Ajuintje | 1950 | | pagina 8