SPORTNIEUWS Kleins Aankondigingen Estafettedienst der provinsie Limburg het Aatwerpsche Voetbalfront De zonnewijzer John Van den Bossche stelt het goed Geeraardsbergen Dienst van Bruggen en Wegen STAD AALST Allerlei HET ALGEMEEN NIEUWS ZATERDAG 8 JUNI 1940 Met alle zekerheid mogen wij u meedeelen dat tot nu toe op het Antwerpsch voetbal- front niets dan goede tijdingen toekomen. Meer nog. verschillende voetballers die reeds als dood en begraven op zekere lipen lagen, duikelen thans mee boven water. Hetzij krijgsgevangen, hetzij terug thuis, •wat de niet dienstplichtigen betreft, kunnen wij thans reeds vermoemen Raymond Braine, Guy Thys René De Vos, Charlie Van de Wouwer en de witte Van Hoeck van Beerschot, de gebroeders Henri. Frans, Berke en Carlo De Deken. Denis Vets en Remy Van Wauwe van Antwerp. Jef Wil- lems van Eendracht Aalst, Sta 1 Joacim van Tilleur F.C., Nandi Brouwers van Tubantia, Leon en Marcel Aerncudts, Jefke Staelens, Nee! en Frans De Vos. Soi Van Nuten. Bert en Stan De Hert. Pelske en Jef De Graaf ■van Berchem Sport. De eene heeft al wat meer heldendaden ©p zijn kerfstok dan de andere, maar allen plakken een prima gezondheid aan Dit is nu maar een beginlijstje want u moogt er van overtuigd zijn dat hier meer dan ooit het hier achter komen er nog, nog, nog troef wordt Kan het u een enkel oogenblik verwonde ren dat niet alleen onze voetbalspelers maar daarenboven de spcrtmassa naar een voet balwedstrijd hunkert Het materiaal ligt voorhanden. Vooruit aan het werk. En al leent het warme zomerweer zich niet 'tot voetballen... voor een wedstrijd met de gekende cracks op een frisch veld als 'n Beerschot en op een avontuur is er al+ijd plaats... onder de zon. L. D. Ten einde de verbinding tusschen het Pro vinciaal Bestuur en de Gemeentebesturen op een meer regelmatige wijze te verzekeren, is volgende regeling getroffen 1. Een Estafettendienst wordt ingericht tusschen het Provinciaal Bestuur en de kan tonhoofdplaatsen eenerzijds, en anderzijds tusschen de kantonhoofdplaatsen en de ge meenten van ieder kanton. 2. Twee maal per fceek. namelijk 's Dins dags en 's Vrijdags, stuurt de burgemeester van iedere kantonhoofdplaats een estafette naar de bureelen van 't Provinciaal Bestuur, Dr Willemsstraat, ten einde aldaar de stuk ken en inlichtingen af te halen ten behoeve van de Gemeentebesturen. Deze estafetten bieden zich gezamenlijk te 10 uur, Duitsche tijd. in de bureelen van het Provinciaal Be stuur. aan. 3- Vier maal per week vaardigt ieder ge meentebestuur een estafette af naar den heer Burgemeester van de kantonhoofdplaats, na melijk a) 's Maandags en 's Donderdags, om aan den heer Burgemeester der kantonhoofd plaats de briefwisseling te overhandigen be stemd voor het Provinciaal Bestuur. b) 's Woensdags en 's Zaterdags, om de stukken en inlichtingen uitgaande van het Provinciaal Bestuur in ontvangst te nemen. De dagen der week zijn dus als volgt ver deeld Maandag en Donderdag de gemeentelijke estafetten brengen de briefwisseling hunner gemeente, bestemd voor het Provinciaal Be stuur, naar den h. Burgemeester van hun kantonhoofdplaats. Dinsdag en Vrijdag de kantonnale esta fetten brengen de briefwisseling van de ge meenten naar het Provinciaal Bestuur, en halen de stukken, beruchten en inlichtingen af, uitgaande van het Provincaal Bestuur, en .bestemd voor de gemeenten. Woensdag en Zaterdag de gemeentelijke estafetten begeven zich naar den h. Burge meester hunner kantonhoofdplaats, ten einde aldaar de stukken, berichten en inlichtingen af te halen, uitgaande van het Provinciaal Bestuur en bestemd voor hun gemeente. Postdienst De verzending en de uitreiking der brief wisseling voor de provincie Limburg is op nieuw ingericht. Alleen de vroegere postzeegls zijn geldig en de frankeerrechten blijven ongewijzigd. De openingsuren der winketten zijn dezelf de als vroeger. De andere takken van den postdienst zullen geleidelijk hervat worden. In tegenstelling met de Grieken en vooral de Babyloniërs hadden de oude Romeinen niet veel verstand van astronomie en van de loop der zon of der sterren wisten ze dan ©ok niet veel af. Toen de Romeinsche solda ten in de Punische oorlog een zonnewijzer iwitmaakten, lieten ze die in him eigen vader land neerzetten, maar ze hielden er geen re kening mee, dat op een andere plaats dan deze was opgericht de indeeling van de zon newijzer verkeerd moest zijn. Het schijnt dat die fout eerst ongeveer honderd jaar la ter ontdekt werd en de Romeinen hadden dus honderd jaar lang op een zonnewijzer gekeken, die verkeerd liepToen de Ro meinen van de Grieken de dag indeeling in uren overnamen rekenden ze de dag niet van middernacht tot middernacht, maar deelden de tijd van zonsopgang tot zonsondergang in twaalven. Een uur in den zomer was dus langer dan een uur in den winter. De gekende Gentsche en internationale waterpolospeler John Van den Bossche, in zijn vrijen tijd bestuurder van het Stedelijk zwembad van Aalst, vonden' wij terug in een Antwerpsch gasthuis waar gekwetste solda ten werden ondergebracht. De zwemmer ligt er zoo gezond als een visch in het water me: een moreel dat even zonnig uit hem opborrelt. Aan een lichte wonde in den hals denkt hij zelfs niet meer en zoodra de linker knie, waaraan hij gekwetst werd door een stuk projectiel terug in orde zal gedokterd zijn, verlaat hij dra de romans die hij thans met het dozijn verslindt om den levensweg ver der op te wandelen met een optimisme dat hem steeds heeft gekarakteriseerd. L.D. CAMSONNETTE, minstens 750 kg. draagvermogen, in huur gevraagd met of zon der chauffeur, voor het ver voeren van dagbladen. Zich wenden ten kantore van het dagblad. Papie ren nopens wagen mee brengen. De beenhouwers en slachters worden ver zocht hun slachtaangifte regelmatig voort te zetten. Ook de gewoonlijke taksen dienen be taald. als voorheen, ten stadhuize. Het vleesch moet worden gekeurd door den daartoe aangestelden veearts of zijn plaats vervanger, alvorens tot den verkoop ervan te mogen overgaan. Aan de bevolking der stad wordt ter kennis gebracht dat het verboden is zich bui ten huis te bevinden van 10 uur 's avonds tot 6 uur 's morgens, Dui-tsche tijdberekening. De bevolking wordt ervan verwittigd dat 's avonds de verduistering stipt dient toe gepast, zoodat geen enkele lichtstraal naar buiten kan doordringen, ook niet bij het openen van deuren of vensters, zelfs niet voor eenige oogenblikken, daar deze veron achtzaamheden een bombardement van. vlieg tuigen tengevolge zou kunnen hebben. Het is verbotten gealkoholiseerde dran ken te schenken met uitzondering van bier. De ouders worden er op gewezen dat men op de kinderen moet letten, teneinde het veroorzaken van ongelukken te vermij den. Alle saboteering zal met den dood ge straft worden. Beschadiging aan telephoonkabels zal worden aanzien als sabotage, alsook bescha diging van alle toestellen en voertuigen be- hoorend aan het Belgisch en Duitsche leger. Alle personen die zich onledig houden in de nabijheid van militaire instellingen en werken zonde* vergunning zullen worden verdacht van sabotage. Alle ledige metalen vaten, geschikt zijn de tot het inhouden van brand of ontplof bare stoffen dienen te worden ingeleverd of aangegeven Het Bestuur der stad vestigt nogmaals de aandacht der winkeliers, neringdoeners, ambachts- en werklieden dat geen enkele prijsverhooging zal geduld werden noch van waren, geleverd werk of loonen. De basis der prijzen is deze van 10 Mei 1.1. Er zal dienaan gaande een nauwkeurig onderzoek worden in gesteld en in 't vervolg een streng toezicht worden gehouden. Heel strenge straffen zijn voorzien voor de overtreders dezer bepaling. Voor nadere inlichting neme men de veror dening ter inzage van 29 Mei 1.1. die aan iedere winkelier ten huize werd besteld. MEDEDEELINGEN Officieel van Duitsch gezag werd een be danking gericht aan het stedelijke Roode Kruis voor de moeite en opofferingen welke betoond werden bij het verplegen van gewon den. De bevolking werd ook bedank: voor haar rechtzinnige houding ten overstaan der Duitsche bezettmg. Van heden af zijn de bureelen van het notariaat van den heer J. De Ruyver terug heropend en gaan de verhandelingen hun normalen gang. Het bestuur der stad vestigt er de aan dacht op dat de personen voorzien van een witten band, gemerkt met de letter P, door de bevolking moeten worden aanzien als dienstdoende politie en dat dienaangaande de inwoners verplicht zijn deze personen te gehoorzamen. De automobilist brengt een regenachtig en dag thuis door Het bevaarbaar-maken der kanalen De personen die langs de brugjes over te kanaal moeten gaan, hebben kunnen vast stellen dat er reeds gewerkt wordt aan de groote bruggen, welke gesprongen ziju. Wij zijn bij den bevoegden dienst van Bruggen en Wegen om inlichtingen geweest en hebben daar vernomen dat er nog geen spraak is van het herstellen van deze brug gen. Op het oogenblik wordt enkel overgegaan tot het bevaarbaar maken van het kanaal, dit vooral met het oog op de bevoorrading van de bevolking. Wanneer wij hier spreken van bevoor rading. dan geldt het niet alleen de voeding, maar de bevoorrading in kalen. Het kanaal Brussel-Charleroi moet zeker vóór den winter geheel bevaarbaar zijn. Dit zal dan ook het geval zijn voor de an dere bevaarbare waterloopen over heel het land. Steunfonds voor noodlijdende en behoeftige gezinnen der Stad Aalst Vanaf Juni 1940 en tot nader bevel wordt een wekelijksche steimbedeeling in toepas sing gebracht voor noodlijdende en behoef tige gezinnen der stad Aalst. Deze noodsein zal bedragen: 42 fr. per week voor het gezinshoofd of 6 fr. per dag. 28 fr. per week voor de echtgenoote of 4 fr. per dag. 14 fr. per kind dat werkelijk van het gezin deel uitmaakt of 2 fr. per dag. Wanneer het gezinshoofd gemobiliseerd of vertrokken is wordt de echtgenoote als ge zinshoofd beschouwd voor het verleenen van deze ncodsteun. Worden als behoeftigen aanzien: Al de gezinnen wiens inkomsten lager zijn dat de voorziene wekelijksche gezamenlijke gezinssteun. De wekelijksche ondersteuning bedraagt: Gezin 2 personen, man en vrouw. 70 fr. per week en 14 fr. méér voor elk kind. Al de inkomsten moeten wekelijksch worden aan gegeven, dag, uur en plaats zal later bepaald worden. Deze steunverleening is niet toepasselijk aan de gezinnen die op 10 >Iei ingeschreven en gesteund werden door de Commissie van Openbaren Onderstand. Personen of gezinshoofden die door on juiste of verzwegen inkomsten noodsteun ten onrechte zouden genomen hebben zullen op een openbare plaats aan het pnbliek bekend gemaakt worden en den steun worden ont nomen. De wijze van inschrijving en steunverlee- ning zal per plakbrief binnen enkele dagen bekend gemaakt worden. Namens het Comiteit van Steunverleening. Bekendmaking De bevolking wordt hierbij verwittigd dat alle voorraden benzine en motorolie, alsook hun ligplaats, moeten gemeld worden op het Stadhuis. Moest het blijken, dat benzine- of motor olievoorraden niet aangegeven worden, of dat zulke voorraden verstopt of begraven worden, dan stellen de schuldigen zich aan de zwaarste straffen bloot. Alle voorraden van genoemde producten moeten ten laatste Zaterdag 8 Juni 1940 om 12 uur aangemeld zijn. De Burgemeester.Eug. DE PREZ. De plaatselijke Kommandant, LINDNER. Waterdienst, Vrijheidstraat, 63 Aan de abonnenten verbruikers inwoners van Aalst en Geeraardbergschen Steenweg, Erembodegem. Het bestuur van de waterdienst van Aalst, meent dat deze week nog, de waterbedeeling nog zal kunnen hei-vat worden. Ten einde deze dienst op regelmatige wijze te kunnen hernemen en voortzetten, worden de volgen de maatregelen genomen. 1. De abonnenten verbruikers bij de water- dienst aangesloten, en wiens verbruik voor het Eerste Kwartaal 1940 niet is opgenomen geweest, moeten zich op de waterdienst. Vrij heidsstraat. 63. aanbieden met hunne GEELE abonnementskaart, indien zij verder van de waterbedeeling willen genieten. Bij het heropenen van de afsTuitingskraan in het voetpad, zal dan het verbruik van hel eerste kwartaal worden opgenomen, en zal de rekening ervan op de abonnementskaart wor den ingeschreven. Deze rekening moet fan den opnemer betaald worden. 2. Deze wiens waterverbruik voor het eerste kwartaal wel is opgenomen geweest, doch hunne» verplichtingen tegenover den water dienst niet hebben voldaan, (hunne rekening onbetaald gelaten) zullen gesloten blijven en van de waterbedeeling geschorst, tot wan neer zij hunne rekening hebben vereffend, wel te verstaan indien de reglementsbepalin- gen van den waterdienst geen andere sanc ties voorzien. 3. De abonnenten die begeeren dat hunne aansluiting zou gesloten blijven of worden ge sloten moeten dit tevens aan den waterdienst komen aangeven, hunne rekening Eerste kwartaal 1940 en April zal dan gemaakt wor den en moet door den verbruiker terstond worden vereffend. 4. De verbruikers moeten van nu al hun ne afsluitingskraan binnenshuis toezetten en slechts openen wanneer zij, het water noodig hebben. Namens den waterdienst van Aalst, De d.d. Burgemeester, EUG. DE PREZ. Voor de WerkgeversIndien U werk krachten zoekt, doet U best een kleine aankondiging te plaatsen in Het Alge meen Nieuws Dit kost U 6 fr. per plaat sing en Uw annonce wordt door duizenden gelezen. Vermiste personen Onderluiten. Smeets P. E., 2e Cie. Ie Ves tingsregiment «Fort van Waeiüem wordt opgezocht door zijn vrouw en zijn familie. Deze zijn gevestigd in het Hotel Mercurius, Consiencestraat„ 51, te Mechelen. 8067 Leontine Bottel- bergs, echtgenoote Van Wetswinckel, afkom stig van Liunmen, is Zaterdag 11 Mei van Bonheiden naar Leu ven vertrokken. Sinds dien datum wordt ze vermist. Bij gebeur lijk nieuws omtrent deze persoon verwitti- ge men de familie Van Wetswinckel - Bottel- bergs, Dorp, Lammen 80675 Dehaes, Georges, 16 1/2 j. oud, wonende te Sint Lambrechts- Woluwe, wordt door zijn moeder opge zocht. Inlicht, wor den met dank aan vaard op adres 350, Leopold I str., Jette- bij-Brussel of op bu reel van het blad 48000 Dewilde, Frederik - Pieter, oud 18 j.. wo nende te Jette-bij- Brussel, wordt door zijn ouders opgezoent Inlichtingen "worden met dank aanvaard op adres Dewilde. Dopé- réstr., 82, Jette-Brus- sel, ol op bureel van het blad. 48001 Belooning voor ern stig nieuws over Ad judant A. Vanneste. 26e Artillerie. Ie B.. Ie Gr., laatst adres 806/1. Vanneste, Ver- heydefistraat. Molen beek-Brussel. 80678 Belooning aan den persoon die ernstig nieuws kan bezorgen over soldaat Richard Schueremans - Bams van Mechelen. Zich wenden Cinema Sal ie de Paris te Me chelen. 80686 Ernstige inlichtin gen worden gevraagd over soldaat Jaak De Vos, Coiffeur, Augus tijnenstraat, Meche len. Zich aldaar wen den tegen belooning. 80687 Vanden Berghe Ro bert. 19 jaar oud. wo nende Schoolstraat 12, te Goeferdinge (bij Geeraardsbergen werd naar het schijnt door een bom gekwetst tusschen Komen en Meenen. Wie inlich tingen over hem kan verschaffen, wende zich tot zijn familie of op het bureel van het blad. 80692 André Janssens, echtgenoot van Liset- te Serneels, wonende te Oudergem, is Za terdag 18 Mei te Kort- rijk gezien. Sinds dien datum wordt hij ver mist. Bij gebeurlijk nieuws omtrent dezen persoon verwittige men vrouw en moeder, Janssens - Cresens. Lammerendries 13. Oudergem, of op bur van het blad. 80696 Lyagre, L. S., Rue- lensvest, 185a. te Leu ven, laat hierbij zijn vrouw en zoontje Re- gina Bijnens, verblij vende te Kortemark, bij LouLs Lyagre, Thouroutstraat 11, we ten dat hij thuis is en verzoekt hen naar Leuven te komen 80695 BRIG MARCEL" VAN JCLE (Antwerpen) s. R. A„ laatst verbl. Hop. Mil. Ecole Norm, rue des Carmes, Doornik, wordt opgez door vrouw en fain. Inl. Ra ca ut. Kon. Astrid- pleia, 14, Antwerpen. 80700 DE WILDE. MAURICE van Kathelijne-Wa- ver. Duivestraat, 19, zoekt zijn ouders op. Hij zou gaarne ern stige inlichtingen om trent hun verblijf be komen. Hij zelf is in goe d e gezo ndh e i d 80701 DE FAMILIE HERTEN te Meerbeek, stelt het goed en verlangt nieuws van J. Trap- peniers, 1 T. A en J. Werbroeck 22e T. Tr 80702 Wie kan inlichtin gen bezorgen over Soidaat EM DESMET 4e Peg. Carab. 4e C. 3e P. 6e C. R'. I Klas '40. Matrik. 2532036. Adres Wwe Desrnet, Spillemansstraat. 17, Burgerhout - Antwer pen. Onkosten wor den vergoed. 80705 Plaats- aanbiedingen BAKKERIJ vr. 3de gast H. Van Steenh/ayse'. ..67, Bra- bantstraat te Brussel. 80709 DEFTIGE MEID gevr. kunnende ko ken, geen wasch, 18, Picardstraat, Molen beek-Brussel. 80703 Te huren GROOTE GEMEU BELDE KAMER te huren, W., g., elec., 225-151 fr. mag ko ken. Villa. Meysse- laan. 51, Dikke Linde, Brussel II. 80699 CAMIONNETTE minstens 750 kilogr. draa gvermogen. Tn huur gevraagd met of zonder chauffeur voor het vervoeren van. dagbladen. Zich wen den ten kantore van. het dagblad Papie ren nopens wagen meebrengen. MOTO GILLET m. s. c. te koop voor 2,850 fr. 55, Schaar beekstraat, Brussel. 80708 HOLLAND Zij die belangen hebben in Holland, kunnen, voor inlich ting. zich wenden tot de Belgische N V. Van der Graaf Cie. Zelf- regeeringsstr 4. Brus sel, Zaterdag 8 dezer van 10 tot 12 uur i3o verdieping). 80698 BISSCHOPPELIJKE NORMAALSCHOOL St-Niklaas-Waas Langs dezen weg verwittigen we onze Hee- ren Professors en Studenten dat de leergangen hervat worden Maandag a.s. 10 dezer. HET BESTUUR. 80 7 06 O. L. VROUW PRESENTATIE St-Niklaas De leerlingen van a) Het 4e Studiejaar der lagere Normaal school; b) Het 2e en 3e Studiejaar der Froebelnor- maalschool; c) Het 2e Voorbereidend jaar der Middel bare Normaalschool, alsook de Aspiramen-Re- gentesser. en de Regentessen, mogen Maandag 10 Juni naar de Normaalschool terugkomen. De leerlingen van Sint Niklaas en omgeving moeten extern zijn. De leerlingen van de niet vermelde studiejaren zullen tijdig van hervatten der lessen verwittigd worden. Het Bestuur. 8O70f

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 7