STAD AALST FEL GEHAVENDE ANTWERPSCHE KEMPEN DE Handige reclame De spoorwegbrug over den Dender te Aalst. t>e kerk te Nijien welke men uit militaire noodzaak heeft doen springen. De Tuinwijk te Lier welke afgebrand is. - HET ALGEMEEN NIEUWS MAANDAG 10 JUNI 1940 Te MoorsesJe Soldaten gesneuveld op 25 Mei. Ver- ra est Jozef, Lauwe. 4e Linie; Sergent Mar tin Jean. Hannuit; Bovekers Charles, Anse- remme; Salmon Louis. Braives; Suray Ro bert. Beauraing Sergent Janet, le Arden- sche Jagers; Thomas Charles. Warnant; De Stordeur Willy, 4e Linie. Brugge; Bocca An- dré And enne. Burgerlijke slachtoffers gevallen op 25 Mei. Onbekende vrouw, blond van haar, zwarte mantel, gebloemde voorschoot, blau we golf. groene pull-over, zwarte rok; Six Alexia. Moorsele; D eg rand Marie-Louise, 12 jaar. van Hoeselt Puttcmans Emiel en vrouw; Romanus Joanna, van Overijssche Van Ophem Frans en zoon Raymond, van Overijssche. Soldaten gesneuveld op 24 Mei. Wau- thier Louis, van Elsene-Brussel Thommes Eugène, Aubange. Overleden op 23 Mei Messevne Maurice, van Z arren. Te Sf. Amand'herg (Genf) Lijst van soldaten gestorven in tiet Hulp- fiospiiaal 30. te St-Amandsberg. De Pauw Maurice. Gent; Verniers Louis, Gent Re- dant Albert; Dare Louis. Schaarbeek; Dan- kaert. Gustaaf. Jemeppe s/Meuse Boon Francois; Hougardy Jules, Rocourt; De Vos Germain. Meenen Houben Jozef. 5e Art Antwerpen; Philippe Albert. 2e Ard. Jagers; Van de Voorde Jan-Bapi. Hubin Jos., 2e D. C.; Bastin Louis. Samrée (Luxemb.); Van den Voorde Marcel. 3e Linie. Gent; Laineau G.. 21e Gen.; Seifert G.. 6e I. R. 171; Irida- burg, 30; Kuhnert. Otto. 6e I R 192; Roden- bach; Abraesart Augustin Anderlue. Te GuMegem Soldaten gesneuveld op 23-24 Mei. Bo- cqué Atidre. Thorhout, 3e Linie; Huyghe Al- bert, Hillegera. 3e Linie: Onbekend No. matr. lo798. 3e Linie; Lemahieu Gaston. Woesten 3e Lime; Vrielinck André. Mariakerke-Oos- tende; Ryckevaert. Koksijde; De Simpelaere, Ledegem; Alloserie. Brugge: Onbekend: No.' matr. 103/85816, 3e Linie, 10e komp. Burgerlijke slachtoffers tusschen 23-24 Mei. Cott.yn Jules, Gullegem; Van Bellinghem Albert, Bellingen; Van den Rhijn Jan, Ant werpen. Te Marke Lijst der Burgerlijke slachtoffers Theys Odiie; Kesteloot Annie; De Kimpe Raphaël; Callens Cjriiie. Te Heule Aliiier gesneuvelde soldaten. Coomans Leopold. Mol; No. matr. 139 26567; Van Doo- renveld Henri, 4e Linie, Aalter Decouvreur Gilbert, luit. 24e Linie, Everbeek; Prodister Rene, 24e Linie; Helsen August. Vorsselaai" Leroy Albert, Luit., Zuidschote; Major Rev- broeck, 24e Linie. Burgerlijke slachtoffers. Georges Der- maux. Heule Joye Gustaaf. Heule Des- champs Gustaaf, Heule; Decrans Maria; Des- champs Noël; Descliamps André; Wandels Remi; Cattebeke Madeleine, allen van Heu le: Van der Cruyssen Michel. Munte; D'Hoos- sche Camiel, Munte; Van Dam Emma. Ep- pegem: Vandiest Georges. Tenrueren; Rahv Jean, Be.yne-Heusay, Te Lauwe Lijst van burgerlijke slachtoffers 1. Deremeaux, Jidcs, Lauwe; 2. Callewaert, Evarist. Lauwe; 3. Dccat. Emerance, Lauwe. 1. Vlassenbroeck. Franciscus, Zandberg (Ninove); 2. Reynders. Malvina, woonplaats Manspersoon, ongeveer 50 j.. dragende voor naam Jozef, vermoedelijk uit Westerloo; 5. Jongen gekleed met een studenten uniform, 11 a 12 jaar, voornaam Louis, zoon van nr 4; 6. Vanciromme, Bruno, Muizen; 7. Jongeling, met grijs kostuum (golfbroek*. 16 a 17 jaar! zoon van nr 6, voornaam Ludovicus' 8 Manspersoon, rond de 50 j„ fluweelen broek! blauwe vest. schoonbroeder van nr 6. Volgens ingewonnen inlichtingen zijn de echtgenoo- ten van nrs 6 en 8 twee gezusters en hebben onmiddellijk na de paniek, hunne familie leden verlaten. Voornoemden zijn allen ge storven op 24 Mei 1940; 9. Decouvreur An gle. 17 jaar. geboren Zandberg; 10. Verhey- den, Pierre-Charles, Schaarbeek Te Deirtze Lijst der personen begraven te Deinze Arr.aud Gaston, Deinze; Arnou André. Deinze; André Jan-Max. Latour (Ardeensche jager); Bernaert, Gustaaf, Kieldrecht (ser geant-onderwijzer; Bleys, Jozef Derschei Bandin. Henri-Tormm, Bertrix (Ardeensche Deinze; Coussement, Aloïs, Deinze; Capelle, Roland, Mézires; De Ruyck, Maurice, Dein ze; De Bosscher. Edm., Eine; De Moor, Jan, Deinze; De Pourcq, Nazaire, Petegem; De Waele, Karei, Deinze; De Volder, Juliaan, Deinze: Dujardüi, Alb.-Paul, Harelbeke (sol daat); De Sloover. Rum., Deinze; De Waele, Maurice, Deinze; Delava, Hei-man, Deinze; De Smet, Ernest. St-Niklaas; Dhaenens Mar cel. Deinze; De Pourcq. Laura, Deinze; En gels. Ludovicus, Assche; Galle. Alb., Deinze; Flamien, Marcel-Jos., BellefontaineHuys, Julien, Deinze; Janssens. Prudent, Deinze; Kints, Gerard, Deinze; Mortier, Gustaaf. Deinze; Nicloux, Ch.-Hub., Ougrée (Ardeen sche jager»; Peers, Jerome, Deinze; Pourquoi Gentiel, Deinze; Rossignon, Cam.. Jamoigne (Ai-deensche jager); Siegers, J.-Bapt.. Der- schel; Sans, Emmerence, Deinze; Steinfoort, Arsene, Flamierge (Ardeensche jager)Tien pond t, Fené-Frans, Deinze; Scheerlinck, G., Deinze; Thvsman. Petrus, St-Niklaas: Van de Walle, Antocn, Deinze; Van de Walle, Aurèle, Deinze; Vermeulen. Germana, Dein ze; Vandercruyssen, Carlos, Deinze; Vander- cruyssen. René. Deinze: Van de Walle. Re- mi, Deinze; Voet. Oscar. Kalken; Van dei- Steen, Petr.-Frans Vermeersch, Edgard, Deinze. Onbekend manspersoon, blauwe overhaal, bruin gestreept hemd. twee gouden boven snijtanden. Een briefje werd in de nabijheid gevonden op naam van C. Verfaillie. Roese- larestraat. 182 met de gemeentezegel van Ize- gem. Te Meenen Tweede lijst der verongelukte burgers Bruyn. Jan., 41 j., Mechelen; Istasses, Alfons, 39 j., Fleurüs. Te Meulebeke Lijst tier gesneuvelde soldaten die alhier begraven liggen Bruyère Victor, 8e linie, Luik Bleuck Georges, 8e linie, Elsene; Crusifix Albert, 8e linie, Brussel; Collard Libert, 21 linie, Be.yne- Heusay; Dieu, serg. 21e linie; Dewilde Jean, Luik; Devroye Jozef, 44e linie, Koekelberg Dessy Franz. Gcsselies; Desmet Pierre, Ter- vuiws; Descamp Hector. Luik; Delvaux V. E. G.. No. 113.44247; Daems Martijn, 44e Linie, Antwerpen Fesier Jules, 13e linie, Goche- nee; Gouvart Henri, Wauthler-Bi*aine; Gon- cet Prosper, serg. 44e linie, Marcinelle; Glo- rieux Norbert. 44e linie, Moeskroen; Glaude R. J. G. No. 113.45087'; Geeraarts Guill., 44e linie, Heverlee; Hegemann Claude, adjud., 14e art.; Hamaide Leopold, Rebecq; Leieux Leon, 8e linie; Mulquin Marcel. La Buis- sière; Motte Marcel. 14e reg. 2e komp.; Me- haudens José, 8e linie, St. Pieters-Leeuw Meeus André Laur.. 8e linie, Elsene; Parfait Jules, Leuze; Simonet L. J. R. 5e Art. lie B.; Semal V., serg. 8e linie, Brussel; Toussaint Marcel, 44e linie, Vaux-Borset; Thienpont Benoit, onder-luit., 8e linie. Anderlecht Van den Spiegel A. L. C., 14e Reg.; Vandenbosch Joseph, 44e linie, St. Gillis-Dendermonde Vandekerckhoven, 8e linie, Ukkel; Van Ees- beek Auguste. 42e linie. Turnhout; Van Neu ker Victor, No. 108.84144; Verbraecke Jozef. St-Jans-Molenbeek; Wautelet Alfons. 44e li nie, Lambusart Withofs Maurice, Avernas Mulkens FelLx, 42e Linie; Moermans Maur. 42e Linie, Comblain-au-Pont; Goffard Com mandant 16e Linie Brussel; Lisse Marcel; Gi- lot Alfred, Luik; Lioen Marcel Bouffioulx; Uyttenhove Jan Braine-le-Comte; Fernand 13e Jag.; Onbekend 12e piot. 11 comp. nr 112.73083; Van Ongeval nr 102.89856; Van Ackaer J., 102.86472; Hock B.O.O. le regt. D.T.C.A. nr 223 3373; Dewolf Remi III/ 14 A.S.M. 39; Van de Sompele le C. 17; Ruys id.; Somers August id.; De Man Walter id.; De Ceuster id Van Loo 13e Linie. Ecausines; Collaert Paul 13e Linie Biesmerée; Huigens René 4e Art. Antwerpen; Dhyne Albert 19e Linie Villeparisis; Noiret Francois 13e Linie Depauw Emiel Korp. 21 Linie Luingne; de Moreau d'Andoy, aaJmoezenier. 13e Linie CiergnonCu.vpers A. J. L. nr 112 83514; Vandezande Dominique gcb. 4-8-1913; Simon Jan Bapliste nr 122 87736: Balscau Francois 25e Linie, 8e Comp. Lijst der burgerlijke oorlogsslachtoffers.— Cauwelier, Cyriel, Meulebeke: Delafontai- ne, Jan. id.; Vrouw Demeulenaere-Desmet Francis, id: Vrouw Goethals-Vancoillie, Pie- ter, id.; Vrouw Laleman-Debouck. Emiel, id.; Lannoo, Camiel, id Vrouw Lannoo Camiel, id.; Vrouw Minne-Verbrugghe. Oscar, id.; Vanglabeke Rich., id.; Vanhoutte. Remi, id.; Vansteenhuyse, Aloïs, id.; Verbrugghe. Cy riel, id.; Claerhout, Remi, Pittem; Decock, Weduwe, Heestert; Decock, Maria, id.; De- freyne, Petrus, Hulste; Honoré, Jozef, id.; Kerkhove, Margareta. Kortrijk; Soenens. Marcel, Hultse; Vanpaemel. Antoinette, id. Vanpaemel. Henri, id.; Wielfaert, Jules, id.; Wielfaert, Maria, id. -«"©-O De componist Millöcker, die o.a. de Bet- telstudent componeerde, kreeg op zekeren dag bezoek van een tenor, een goed vriend van hem. De vriend werd aangediend, maar moest eenigen tijd wachten, want de meester was nog bezig met een repetitie. Toen deze afgeloopen was. zag de tenor een groot aan tal bakkers-, schoenmakers- en slagersjon gens uit het lokaal komen. Hij vroeg daarop den componist, wat dat te beteekenen had. waarop deze hem lachend het volgende ge heim verraadde Kijk, dat zijn allemaal echte goeie flui ters en zangeis. Ik heb hen de melodieën van mijn nieuwste operette geleerd; die gaan ze nu op straat zingen en fluiten en dat alles is een goede voorbereiding voor het succes, dat ik van het stuk verwacht. Drukkerij N V. PERIODICA 127, Em. Jacqmainlaan, Brussel.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 8