SPORTNIEUWS Inlichtingen nopens gesneuvelde soldaten en burgerlijke slachtoffers Een onderhoud met TE WEVELGEM TE MALDEGEM TE HEULE WIELRIJDEN VOETBAL ATHLETIEK Waar verblijven Frans Van Ransbeek en Jef Van Geel? De leden van het Fransche gezantschap in Italië uit Rome vertrokken HET ALGEMEEN NIEUWS DONDERDAG 13 JUNI 1940 Te Deinze Lijst der personen begraven te Deinze, overleden ten gevolge van oorlogsfeiten Arnaud Gaston. Deinze; Arncud André id André Jean-Max, Latour. (Ard. Jager)Ber- naert Gustaaf, Kieldrecht (Sergeant-onder wijzer); Bleys Jozef, Derschei; Bandin Hen- rin-Tormin. Bertrix (Ardeensche Jager) Bouchat Jezy; Bekaert Maurice, Deinze; Ccussement Alois, Deinze; Capelle Roland. Mezières; De Ruyck Maurice, Deinze; De Bosseher Edmond. Eine; De Moor Jan, Dein ze; De Pourcq Nazaire, Petegem; De VVaele Karei, Deinze; De Volder Juliaan. Deinze Du- jardin Albert-Paul Harelbeke (soldj; De Sloo- vcr Romain, Deinze; De Waele Maurice, Deinze; Delava Herman. Deinze; De Smet Ernest, St. Niklaas; Dhaenens Marcel, Dein ze; De Pourcq Laura. Deinze; Engels Ludovi- cus, Assche; Galle Albert, Deinze; Grillaert Edmond, Deinze; Flamien Marcel-Joseph, Bellefontaine, Grand'rue. 34; Huys Julien, Deinze; Heye Albert. Deinze; Janssens Pru dent, Deinze; Kints Gérard. Deinze; Mortier Gustaaf, Deinze Nicioux Charles-Hubert, Ougrée «Ardeensche Jager); Peers Jeroom, Deinze; Pourquoi Gentiel. Deinze; Rossignon Camille. Jamoigne, «Ard. Jager»; Sogers Jan Baptiste, Derschei; Sans Emmerence, Deinze; Steinfoort Arsène. Flamierge «Ard. Jager); Tienpondt René-Frans, Deinze; Scheerlinck Gaston. Deinze; Thysman Petrus, St. Ni klaas; Van de Walle Antoon, Deinze; Van de Walle Aurèle, Deinze Vermeulen Germana, Deinze; Verwee Camillus. Deinze; Vanhee Prud. Deinze; Vandercruyssen Carlos, Dein ze Vandercruyssen Rcné, id.; Van de Walle Remi, Deinze; Voet Oscar, Kalken; Vander- steen, Petrus-Frans Vermeersch Edgard Deinze. Onbekend manspersoon, bla-uwe over haal, bruin gestreept hemd, twee gouden boven snijtanden. Een briefje werd gevonden op naam van C. Verfaille. Roeselarestraat, 182. met de gemeentezegel van Izegem. Te Hasselt Van Loocke Richard Hendrik, 4e Linie, Lo- vendegem; Bouckhuyt Marcel Gerard, Meu- lebeke; Bouvé Henri, stamnum. 104/7/87544; Christiaens Raymond, 4e Linie, waarschijn lijk van Brugge; Wymeersch. sergeant, 4e Linie, stamnumm. op de zakken 104/86338; De Bruyne Maurits. 4e Linie, Eekloo; Warrot Lucien Polydore, 24e Linie, Moeskroen; De- vaux Fernand, 24e linie, stamnr. 104/82834: zonder verdere inlichtingen Duytschaever Gaston Florent, 4e Linie, Ploegsteert Schaepdrijver Willy Joseph, sergeant van het 4e Linie; Zandvoorde; Hoef Ferdinand- Hendrik, 4de Linie. Jabbeke; Quivron Albert Emile. 24e Linie; Vlaemynck Jules Theodore. 24e Linie, Vorst; Onbekende soldaat op den binnenkant van het vest nr. 194-2763 en op schouder no. 1. Te Lanaken Alhier gesneuvelde soldaten: Giddelo, H. E. L. Lanaken; Croiseau, A. J. A. Re'oecq-RognonPierar, B., Lanaken; Vlas- selaer, E. J. Waver; Vandenhoute, A. An- derlecht; Van Welden. R. Gent; Custers, J. P. Beyne-HeusayLamblot, M. Mettet. Te Maaseik Burgers Marion, Elisa Gellik. Alhier gesneuvelde soldaten: Meesen, L. C. O., St. Katelijne-Waver; Ro giers, L., Kieldrecht;; Vandersaenen, H. L., Audergcm; Van Maldeghem, P. C. E. M. Ei sen e. Te Lummen Alhier gesneuvelde soldaten: Fontaine,, G. A. M., Elsene; Jacquemin, M. A. J., Schaarbeek; Berghmans, A. P. S.. St. Jans-Molenbeek; De Winter, A., Temsche; Lerat, J. J.. Mechelen; De Geyter, M., St. Joost-ten-Noode; Rut ten, J. M. A., St-Pieters- Woluwe; Robbe, H. R., Moeskroen; Vancom- pernolle, J„ Torhout; Bruyninckx. A. J., Ant werpen; De Groof, P. J., Herenthout; Van- dacle, E. K.. Antwerpen; Tialans, R. E. L., Genk; Van Laer, F. J. M.. Deurne; Heyman, J. H. L., Borgerhout; Heymans, J. F. W„ Deurne; De Seek, P. H. S. J. E., Grivegnée; Bols, F., Lier; Deruyver, G. M. G.. St. Pieters- Leeuw; Deryckere. G. R„ Gullegem; Timmer man. M., Sysele; Vandeuren, P., St. Pieters- Woluwe; De Brauwer, E., Laarne; Timmer mans, R. T. H.. BcrchemDe Wolf, E. A.. Molenbeek: Janssens, G. A., Wijnegem: Zwaenepoel. G.. Brugge; De Seffer, M. G.. Berchem; Mertens, C. J„ Wilrijk. Burgers: Weyns, Maria, Lummen. Te Asch Alhier gesneuvelde soldalen: Moors, Leon, soldaat der klas 1939, le Ja gers te paard. Te Beringen Alhier gesneuvelde soldaten: Van den Plas, E., soldaat 35e Linie; Jans sens, Cam., Antwerpen; Een onbekende sol daat. Burgers: Nullens, C. T., Koersel. Te Bilzen Alhier gesneuvelde soldaten: Beurms, A., Zonnegem; Uilenbroeck, F., St. Pieters-LeeuwHardie, H. J., Halle; Peu- tat, R. M. F. M. Goe; Vanpetegem, A. E.. Zwijnaarde; Vanoppen, V. J., Luik. Burgers; Vandebeek. A., Vranckcn, M. J.. echtg. van Vandebeek A.; Vandebeek, J.E.E., kind van 1 en 2; Vandooren. Helena, echtg. van Dr. Gabij; Cabij, Ghislaine, dochter van Dr. Cabij; Brahy, Leonie, echtg. van Gielen, Henri; een broeder der Kristelijke scholen, tot nu toe onbekend; Goossens, J.J., echtg. van Gijsen. Ida, allen van Bilzen. Te Diepenbeek Alhier gesneuvelde soldaten: Decock, A. C., van Kortrijk; De Cree, R.P., Mechelen. Burgers: Blocken, P. H., van Diepenbeek. Te Bavichove Burgerlijke slachtoffers: Cooman Antil, Veys Gerard, Callens Achiel. Te Meigem Hier volgt de lijst der -burgerlijke slacht offers die te Meigem vielen Bytebier Maria. Meigem; Bytebier René, id.; Geurs Rachel, id.: Bytebier Jules, id. Geurs Evarist, id.; Martens August, id.; Van Speybroeck Maria id.; Everaert Elza, id Everaert Mar iet te, id.: Everaert Yvonne, id.; Verschelde Emilie, id.; Verschelde Colletta. id.; Steyaert Emma vrouw Odiel Claeys», id.; Claeys Imelda, id.; Claeys Elza, id.; Cor nells René. id.; Nottebaert Anna, id.; De Wulf Cesar, id.; Cornells Etienne, id.; Cor nells. Francinne, id.; Nottebaert Achiel, id.; Brusseel Martha, id. Nottebaert Suzanne, id.; Braet Roger, id. Dhondt Jules, id. Dhonot August, id. Mortier Maria (vr. Dan. neels), id.; Danneels Simonne, id.; Dan- neels Frans, id.; De Bock Camiel. id.; De Bock Baziel, id.; Van de Vennet Emiel, id.; Cornells René, id Cornells Leonce, id.; De Witte Marcel (vermist), id.; De Vreeze Mau rits (vermist), id.; De Vreeze Leon (vermist), id.; Schoeters Alfons, Putte; Van Soenzake (man) Hebbelinck Achiel, Semmerzake Hebbelinck Sylvain, Semmerzake Van Hoe Georges, Zevere; Dhondt René. Zeveren Bouvyn Astère, Deinze; Bouvyn Germaine. id.; Leyzeele Ma rie, id.; Van Hoe Emiel, id.; Moreels Brigitta, id.; Lampaert Germaine (vrouw Bouvyn), id.; De Vlieger Frans, Vinkt; Moeder van Ver- hamme Adolf, id.; Dhondt Cyriella, id.; Van Daele Em.. Petegem-Deinze. Laat alles wat ge vindt op straat en te huis onaangeraakt. Terwijl oud-renner Deolet aan het oprui men was in zijn café, te Deinze, vond hij iets dat zijn nieuwsgierigheid gaande maak te. Ongelukkiglijk ontplofte het tuig en werd Deolet beide beenen als vermorzeld. Lijst der dooden Debaere, Denise. Wevelgem; Mantez, Marie, id.; Tresigny, Jacques, id.; Timmerman, Ma rie, id.; Kind. Beheydt, id.; Deprez, Thophile, id.; Hoet, Louise, id.: Demeire Etienne. chars d'assaut; Lust. Urbain, 160 3711 3 A. E.: 2583881, id. 3 A. E.; 257/3876, id. 2 A. E.; Monte,vne, Gustave, Wevelgem: Meulebrouck, Kamiel, id.; Hantson, Julien, id.; Vanden- abeele, Omer, id.; Deboever, Julien, id.; Be- gein, Victor, id.; Verbeke, Emiel, id.; Braem- Gustaaf, Bissegem; Delrue, Henri. Wevelgem; Deneckere, Joseph, id.; Bonte, Celina, id.: Denis, Elvire, Jodoigne; Ghyesens. Maria, We velgem; Thomas. Virginie, id.; Spruyt, Jose phine, Braine-le-Cnateau; Therry Jules. Qua- regnon; Wetteren, Nicolas. Jemappes; Garra, Armand, Glin; Deieu, Elisa. Wevelgem; Fran cois, Auguste, Glin; Huglier. Bertha, Wevel gem; Vandaele, Eugenie, id.; Derycke, Madeleine, Wevelgem: Piets. R.. id.; Ghesquière, Emiel, id.; Verbrugghe Anire, id.; Van Wymeersch, Albert, Machelen; De- lappyne, Albert. Dottignies; Compernolle. Ad., Wevelgem; Imbrecht, Ida, Erps-QuerbsPin ners. Alfred, id.; Depuydt. Marcel, komen; Cottele, Anire, Avecappelle; Vanderheeren, Kamiel, Oukene; Verhaeghe, Ferd., Nieuw- kerke; Vanassche, Pierre, Wevelgem; Stesn- huyze, Robert, id.; Vanbevelaere, Neliy, id.; Vansteenkiste. Angelus, id.; Rossenen, Wal ter, id.; Vuylsteke, Emiel, id.; Seynaeve, Lau ra, id.; Vuylsteke, Rachel, id.; Deprettere J., id.; Seynaeve, Elisabeth, id.: Deprettere. Ch., id.; Seynaeve, Triphone, id.; Seynaeve Mar guerite, id.; Wetteren, Marcel, Jemappes; Gilles Depelechy, 103 87276; Payen, Joseph. Jemappes; Discart, Juvenal. id.; Buyens Fr„ Lichtaart; Vanmeerhaeghe, Albert,' Asper: Janssens, Prosper, St-Jans-Molenbeek; Ma- hieu, Roger, Leke; Colaux, Louis, Luik; Cas- telein, Albert, Steenvoorde; Hevrick, Valere, Aarseele; Planche, René, 103/87784; Hamil ton, Remi, Oostende; Gavetand, Albert, Roe- selare; 12 55 903. Mil. Rood-Kruis; Fulbius, Harold, 10e Cie 4e Linie; Laverge, Gérard, Stacegem; Dillens. Jules, Mechelen; Goud- ijzer, Albert, Herseeüwe. Lijst der gesneuvelden Hier volgt de lijst der gesneuvelden te Mal- degeni. De nummers vóór de namen ge plaatst duiden het grafnummer aan. 1. Hautman, Kamiel-EUe-Alb., Elsene. 2. Lodewijck. Jean, Etterbeek. 4. Cremers, Gust., St-Jans-Molenbeek. 19. Van de Sande, P. L„ Anderlecht. 24. Jacque, Hector, St-Gillis-Brussel. 30. Heytselaer, Guill., Dilbeek. 33. Bertholet, Emile, Schaarbeek. 40. Cammaert. Henri, Schaarbeek. 44. Van Huffel. Pius, Anderlecht. 54. Depas, Henri, Brussel. 61. De Brochowoki, Lad., kap. kom., Brussel. 70. De Nolf, Odiel, rue Général-Henri, 137, Etterbeek. Lijst der gesneuvelde soldaten en burgers Dermaux, Georges, Heule; Joye. Gustaai, id.; Deschamps, Gustaaf, id.; Decrans, Maria, id.; Deschamps, Noël, id.; Deschamps, Andre, id.; Wandcls, Remi, id.; Cattebeke, Made leine, id.; Vandervcruyssen. Michel, Munte; D'Hossche. Kamiel. id.: Onbekende vrouw persoon; Van Dam. Emma; Vrouwpersoon onbekend; Vandiest, Georges, Tervuren; Rahyz, Jean, Beyne-Heusay. SOLDATEN Coomans, Leojx»ld, Mol; Onbekende sol daat, nr. m. 139/26567; Vandoorneveldt, H., Aalter; Decouvreur, Gilbert, Everbecq; Pro- disterk, René, zonder verdere inlichting; Helsen, August, Vorsselare; Leroy, Albert; Lt. Reybroeck. De crack van Kalmpthout zag de dood verscheidene keeren voor oogen, kwam gelukkig onge kwetst thuis, is thans definitief gedemobiliseerd en begint deze week nog... de stayersoefening Albert Hendrickx is... Albert Hendrickx. De oorlog heeft hem geen sikkepit veranderd. Hij is de onverwoestbare optimist gebleven, dien hij was. is en zal blijven. Hij streed in Limburg, in Kampenhout, in Ingelmunster en in Diksmuide. Te Kampen hom werd het dak weggeschoten van... het kiekenkot waarin, hij met Albert Francken, deugdelijk lag te slapen. Hij bleef doorsla pen. Te Steenockerseel, had hij met zijn ci troentje van 1924, wij zeggen juist van 1924, zooveel succes, dat de vliegers bijna heel zijn kolom wegmaaiden cn hem alleen overlieten. Te Diksmuide trof Hendrickx op den draai van een baan, een zestigtal gendarmen aan, diep in de gracht verdoken, die gevlucht wa ren voor de Messerschmits. En die Messer- schmidts waren dan niets anders, dan het voorhistorisch onmensohelijk geronk van zijn Citroen, type 1924 Ge moet het hem hooren uitleggen: het is goud waard. Ook over andere zaken heeft Hendrickx verteld en zoo heeft hij. eeuwige optimist, maar terzelfdertijd eeuwige dé- brouillard. toch reeds de gelegenheid gevon den, zich bepaald te laten demobiliseeren Ja hij heeft vast wérk en lanceert zich thans in den vleeschhandel van zijn schoonouders. Dat heeft er toe geleid hem bepaald khakivrij le maken. Sterk en slim is goed! Slim alleen zelfs, kan nog gaan. Maar zijn toekomstplannen als renner nu. A. HENDRICKX WORDT STAYER Zijn manager, raadgever en vriend Jos Vinck heeft den handelaar in vleeschwaren kunnen overtuigen, dat zelfs die commerce, niet bepaald de rennersloopbaan in den weg staat. Maar Hendrickx is een wegrenner, vooral een internationaal wegrenner, die voor de lokaalkoersen niets voelt. En vermits hij wat traag valt. om sterk pistrijder te worden, is het besluit spoedig gevallen; hij wordt stayer. Leon Van Gastei heeft de noodige voet stappen gedaan, om het Sportpale.s eerst voor de gewone oefenuren en daarna voor koersen te mogen heropenen. Elk oog^nblik wordt de toestemming verwacht. Op den dag dat die toelating er is, begi.J de ronderenner Albert Hendrickx, zijn oefe ning als stayer. En als het aan de macht moer liggen, dan wordt hij gewis een genre Erich Méize, die vroeger ook een stek rondeman geweest is en daarna een formidabel stayer is geworden. We loopen de gebeurtenissen echter niet vooruit en wachten af, wat Albert Hendrickx, als dusdanig zal presteeren. De Antwerpsche junior Budts werd het slachtoffer van een luchtbombardement Terzelfdertijd als een zijner vrienden, werd de Antwerpsche junior Budts, die zoo dik wijls uitblonk in het Sportpaleis, evenals op de baan, gedood tijdens een luchtbombarde ment, in de omstreken van Gent. Hij was als burger gevlucht, omdat hij in de kategorie viel tusschen 16 en 35 jaren. Jos Van den Broeck van Contich is thuis De sportmannen herinneren zich nog dat de crack van Contich te Vilvoorde, op 21sten April, te Vilvoorde een zeer ernstigen val deed. Hij werd naar het legergasthuis over gebracht cn was op 10 Mei, toen ons land in oorlog kwam, nog in ziekteverlof. Toch trok Jos mee tot in Vlaanderen, waar hij natuurlijk ook krijgsgevangen genomen werd, ten gevolge van de overgave van het Belgisch leger. Aan het hoofd draagt hij nog verschillen de groote lidteekens van zijn val en ver mits zijn ziekverlof nog niet ten einde is. werd hij door de bevoegde overheid netjes en definitief naar huis gezonden. Nu we toch van Contich spréken, van den flinken junior Verreycken vernamen we nog geen nieuws. Van don Contichschen sportaf- gevaardigde Karei Van Rov vernamen we, dat hij te Polygoon verblijft en deze week naar huis zal gezonden worden. De oud-renner Deolet bij een ontploffing gewond EEN ONGEVAL TE DEINZE De bekende oud-renner Aimé Deolet, die thans als cafébaas te Deinze is gevestigd, werd dezer dagen door een ontploffing tame lijk ernstig gewond. Hoe het ongeval zich precies toegedragen heeft, kon nog niet vast gesteld worden. Men neemt aan dat Deolet een ontplofflpgstuig onderzocht en niet be kend met de werkwijze, onvoorzichtig het contact heeft aangelegd. Deolet kreeg zware vleeschwonden aan zijn beenen en moest naar het hospitaal te Gent vervoerd worden GEZIEN IN DE OMGEVING VAN DOULLENS Belgische vluchtelingen die te Warcgem zijn teruggekeerd, hebben, naar wij verne men, den wereldkampioen Marcel Kint in de omgeving van Doullens (Noord-Frank rijk) ontmoet. Kint bevond zich daar in een groep Belgische soldaten. Zuid-West-Vlaamsche rijders veilig thuis Uitzondring gemaakt voor Kint. die er gens in Frankrijk verblijft zijn de meeste renners uit Kortrijk en omgevmg weer vei lig thuis. Althans bevinden André Defoordt, Medard Barbe. Alberic Schotte. Christiaens. Dujardin. Windels Dulromont. zich weer bij hun ouders of bij hun gezin Ook Emiel Van de Pitte troffen wij onlangs bij hem thuis te Staden. De Kortrijksche midvoor M. Claeys, te Zwevegem begraven Dc bekende midvoor van Kortrijk Sport, Maurice Claeys. is onder groote belangstel ling in zijn woonplaats Zwevegem plechtig ter aarde besteld. Naar men weet heeft Kortrijk Sp den be gaafden speler het vorig jaar voor een be drag van 18.000 fr. aangekocht. Claeys die in het Belgische leger dienst als luitenant deed, sneuvelde te Maldegem De voetballer Jean Capelle even wel ligt in het gasthuis Zooeven bezochten we Jean Capelle, de midden-voor van Standard Club Luik. die zoo menigvuldige keeren diezelfde plaats met sukses in het nationaal elftal bekleedde. Jean ligt in het hospitaal te Antwerpen. Ligt bij wijze van spreken, want wij troffen hem aan op wandel in het gasthuis. Tijdens het verwoed gevecht op de Leie werd hij door een stuk kartets aan de rechterhand ge raakt. Het tuig brak hem het kaaksbeen, schampte af cn zocht een uitweg langs den hals. Heb ik daar geluk gehad, aldus Jean, «geen honderd maar honderd en tien ten honderd, op nauwelijks een paar millimeter van het ruggemerg! De advokaat Capelle kan spreken Welis waar nog tusschen de tanden, vanwege het verband, maar hij maakt zich toch verstaan baar. Zijn Antwerpsche vrienden die hem willen bezoeken vernemen hierbij dat hij in het Constance Teichmann-instituut verblijft en er van 2 tot 4 uur te spreken is. Jean, we wenschen u een spoedig en alge heel herstel! Kortrijk Sport heeft nog twee spelers te betreuren Kortrijk Sport heeft naast Mw Claeys nog twee spelers te betreuren. De speler Raym. Baert, bijgenaamd zotje is als soldaat gesneuveld te Maldegem. De talentvolle De- baecke overleed tijdens een bombardement in Noord-Frankrijk. Met den looper Jan Chapelle is alles in orde De sympathieke aannemer van Berchem, looper van Metropol en kampioen van België, Jan Chapelle. stelt het opperbest. Wij zijn des te gelukkiger u dit bericht te mogen meedeelen daar in Antwerpen het ge rucht de ronde deed dat Jan gekwetst in het hospitaal lag. Dat het hier een vergissing betrof met zijn quasi-naamgenoot Jan Capelle, de voetbal speler. wezen de gebeurtenissen later uit. In afwachting u een meer uitgebreide lijst der athleten van Metropol A. C. en van Beer schot mede te deelen, kunnen wij, wat de paars-witten aangaat, reeds de namen voor- uitzetten van Bert Hermans. Louis Van der Heyden en Ludo Keirsmaeckers. *+++- De gekende Belgische beroepsrenner Frans Van Ransbeek. en de oud-kampioen van Bel gië der juniors Jef Van Geel. uit Buggenhout, zijn net als zooveel anderen, bij het naderen der Duitsche troepen naar de Fransche grens geweken. Het moet voor beiden zeker een zeer avontuurlijken tocht geworden zijn. ver mits wij uit welingelichte bron vernamen dat de eerste te Charleroi was geraakt, en dat zijn rijwiel werd afgenomen. Wat er met beide renners achteraf is ge beurd. is men tot hiertoe nog niet te weet gekomen. Men is momenteel zonder nieuws over hun. al veronderstelt men dat beiden nog tijdig Frankrijk zijn binnen geraakt, en daar thans de gelegenheid afwachten om naar de haardstede terug te keeren ROME, 11 Juni (D.N.B.) De Italiaan- sche ministerraad is heden voormiddag te 10 uur onder de leiding van den Duce bijeen gekomen. De leden van het Fransche ge zantschap zullen vandaag te 20 u. in een specialcn trein de hoofdstad verlaten.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 5