Inlichtingen nopens gesneuvelde en gekwetste soldaten^ alsook nopens Ergerlijke slaefitofffers Sfoe de pantserdivisies door het front breken EIGENAARDIGE BOEKEN Oorlogsschade en Oorlogsschade vergoeding TE PASSCHENDALE TE ZARREN TE MACHÉLEN (DEIMZE) TE MÖÖRSELE TE LICHTERVELDE TE WIELSBEKE TE DESSELGEM TE ZULTE TE VEURNE üiïwissaüng van stukken van 5 en 20 fr. HET ALGEMEEN NIEUWS DINSDAG 1» JUNI 1M0, LIJST DER PERSONEN ALHIER GESNEUVELD EN BEGRAVEN TE BESE- LARE OP BURGERKERKHOF NA DEN SLAG VAN DEN 27n MEI Langemand René, luitenant, Verviers; Vol ders Cardus, Antwerpen; Bierset Armnad, Luik; Verdaet Hu-bert, Brasschaat. LIJST DER PERSONEN HIER GESNEUVELD EN BEGRAVEN Bouckaert Paul, Leernes; Clos ter Geor ges, Wegnez; D'Hoedt Jozef, Oostende; De Jardin Louis, Stavelot; Daemen Mathieu, Luik; Denis Dieudonné, Verviers; Cosniaux L. C.. Anderlecht; Vonveronne Albert, Je- mappe; Nivard Jean, Dison; De Grosf, Goor- nis; Edward Oscar, Seraing; Ha-vin Genor, Marneffe; Doone Hubert, Verviers; Terbeyns Jozef, Welkenraedt; Landeloos Henri, Wora- mersom; Massin René. Leopoldsburg; Jae- gher Francois, PepinsterMaekels Jozef, Verviers; Lamy Jozef, Ensival; Biet Jo'aan, Hergenrath; Legrand René, Heusy; Rome Georges. Amay; Cremers Louis, Ougrée: Pif- fet René, Ougrée; Beeckers Jean, Luik; Van Rafelgjbcm André, Grivegnée; Regnier Ma thieu, Cer nesse; Sauvag-e Kenri, Visé; Moureau Antoine, Verviers; Cesar Georges, Grand-AsscheNi colas Jean, Gemmenich; Clignet Alfred, Lam- berment; Albert Henri, Msiin; Delsemme Armand. Oneuz-lez-TheuxMaquigny Fern., Landenne s Me use; Collin Jean. Thianister; Mashail Femand. St Georges s/Meuse; Gody Robert. Stembert; Fourier Lodewijk, Her- miel; Waseige Marcel, Luik; Talryn Alfcns, St Truiden; Dehon Leon, Ambly: Kessels Charles, Luik; Brosse Georges. Hanrinne; Clercq Georges, Charleroi; Limbert Raymond Hamèche; Baauette René, BarchonBour- daische Henr, Athus; Charles Ernest, Mar- chin; Lecroix Gilles, Lonage; Vanrosonnne Ferna-nd, Boignies; Kaerts August. Seramg; Masson Marcel, Hyon; Maury Jean, Jehon- ville; Ronveaux Leopold, Dorime Looghen Henri, Rotselaar; Alberys Octave, Grivegnée; Tuteleers Gerard, Waanrode; Ra- maeckers, Eisden; Cordonnier E. J. C.; Pi- rotte René; Seronval, Roulenge s/Geer; De- thier Remy, Housse; Lafontaine August, Bou- lers; Dubois Ernest, Ankee s'Meuse; Legrand G., matr. 101/77547; Denaz Guillaume, matr. 101.77206 31ste Liniereg.; Bonnivers Leon, Walcourt; Verspeet A. R.: Boulez Julien. te Londrain-Londrenouille; Hardy R., 13 48329, Amay; Kinif Nestor, Presles; Rayei; Maurice, 31e Linie; d'Argembeau Octave, Virion; On bekend: Onbekend (Almcezenier heeft papie ren medegenomen cm ter bestemming te be zorgen»; Onbekend; Dominique Francois, Jette; Beckers Jules, luitenant, 31e Linie; Zinnen Antoine. matr. 76066; Van Ruymbeck Helvire, Gent: Hick Hombourg, Seraing; Ma ry Joseph, 43ste Linie, Grand 'ManVleil- bled G., matr. 127/76853, 3e Jagers; Engel bosch Joannes. Zepperen. OVERLEDEN BURGERS EN SOLDATEN Courrois Georges Emile. Helbecq (Heneg.; Brancaert Charles, Leval-Trahegnies; Snevers Emile-Joseph, Beersse-Amw.Brouck Flor.; Noiset Antoine, Elsene (Brab.l; De Ruyter Firmin. leper; Depraetere Remi, Harelbèke; Guillaume Lucien, Lierneux (Luik); Lison Ernest. Lanqqusaint Delaye Joseph, West- outre; Santé Alex, Luik Mangon Emile, Ransart; Van Staey Jean, Broeckhavenheitle; De Koster FrFanciscus, Groot Bijgaarden Genson Jean-Baptiste. Pondróme Vanden- berk Eugène, Antwerpen; Van Essche Maria, TremelooDemoor Rudolf, Dickelyenne; Ver bande Bertha, Zarren; Doom Martha, Zar- ren; Verbanck Maria, Zarren: MLxhe Mauri ce, Trimester: Aertgeerts Francois, Brussel: Color Emile-Ghislain. Ottignies Seback Georges Vanstav Frans Chirey Albert Maguigny Arthur; Saye Cesar: Bugue P. C Meganck A.; Petremieuse Charles; Bauwens Leon; Bagues S. P.; Claude Joseph, Libret; Vertée Gustaaf; Pregnon Lucien, Villers-!a- Louve; Petit Jean; Van Turnhout Daniel Buiagues: Bayman; Choiny A.: Haulier C.; Deleu Juliaan, leper; Hosten Remi, 62 jaar'. Zarren. BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Maria De Rey, gevestigd te Hoboken, 24 j., echtgenoote van M. Oppens; Victorina Ver- berne. gevestigd te Ooien. 22 j., echtgenoote van M. Schaecken; Desire Dierickx, gevestigd te Macbelen, 71 j., echtgenoot van M. Mans- sens; Martha Voet, gevestigd te Machelen. 47 jaar. ongehuwd; Fr. Theys, bataljon genie. Ie com p.. gevestigd te Borsbeeg (Antw.), 23 jaar. LIJST DER PERSONEN BEGRAVEN NA DEN SLAG VAN 25-26 MEI Messeyne Maurice, Zarren; Verraest Jozef. Lauwe; Boccé André, Andenne; Martin Jean, Hannut; Baeken Charles, Anseremme Sal- mont Louis, Braives; Suray Robert, Beau- raing; Janet, sergeant, le Cie cj'diste M/D.R. I./ch,/n.; Dessordeur Willy, onderluitenant, Brugge; Wanslir Louis, Elsene (Brussel) Thommens Eugene, Aubar.ge. LIJST DER BELGISCHE SOLDATEN ALHIER 8EGRAVEN Hinnekpns René, Moureourt; Coussement Jozet, LichterveldeSellier Victor. Spy; Del- lise Leen, Daussols; Keim Aariaan, Brussel; Develghe Albert, Zwevegem; Reyskens Silv., onbekend; Fumal Guillaume, Hollogne; Weyns Gaston, Antwerpen. Slotmaekers Pieter. Antwerpen: Wamy August, 19e linie, (onbekend); Hardin Desiré, Couvin; Bouchez Leon, Limal; Plateau Florent, Waarmaarde; Vanden breek Georges. Bierzet; Petre Alexis, 6e Ard. Jag(onbekend); Dekleermaeker Guillaume. HceTaert; Willems Lodewijk, Antwerpen; Bonhivert Jules, St-Hubert; Petit Gust-Marcel, luitenant. Leval; Melaerd Laurent. Faueche: Dams Frans, Herentals; Werlds Pieter, Balen-Nete; Hagnoul Pieter, Pellines; Rossignol Georges, Heide; Lemal Jules, Hornu; Elias Leopold, St-Jans-Molen- beek. LIJST DER BURGERLIJKE SLACHT OFFERS ALHIER BEGRAVEN Htiygghe Odiel, LichterveldeVerduyn Maurits, Lichtervelde: Tang'ne Aimé, Lich tervelde; Vansnik Maria-Alice, van Lemoeek; Derogge Maaeieine. Lembeek; Paviollo Aug., St-Jans-MolenbeekWyffens Rosalia. Oost- Roosebeke; Ghoetals Walter. Lichtervelde; Eerw. Zuster Martha, van Lichtervelde (Emi- tte LefereEerw. Zuster Gertruide, Lichter velde (Bertha Bchez) BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Gaston CarelS; Gerard Lapier reHenri Coussement; Aurela Olieux; Al. Van den Bussche; Nathalie Demeulemeester; Alf. Ranschaert.; Achiel Van Hout te; Gerard Ver- bruggen; Alfred Gabbe; Marie Boumarrez; Ernest Van Wontergeir (van Koster)Mau rice Beosiere; Richard Degroote; Richard Lessens gestorven te Oost-Roosebeke)Maria Vernacht (gestorven te Klerken)Hiilaire Gheeraert 'gestorven te Oudenaarde). BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Cyriel Vromant; Maria Declercq. echtge noote C. Vromant; Remy Vromand; Magda- lena Van Overbeke. echtgenoote R. Frcmant; Albert Vromand: Maria Vromand; Gustaaf Taek; Maria Defoir, echtgenoote G. Teek; Clotaire Benoit; Aloys Anckaert; Od. Desmet; Juul Vandenbuerie; Marcel Vandenbuerie; Aug. Pannecoucke (wenend te Deerlijk»; H. Vanderhaegen (wonend te Tienen»Honoré Anraed (en 4 vluchtelingen uit Aalst, wier eenzelvigheid niet kon worden vastgesteld). BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Martha Fierens, gevestigd te Zulte, 36 j., echtgenoote van M. Daenens: G. Van Steen bergen. gevestigd te Zulte, 43 jaar, echtge noot van A Degraeve. Lijst der gedoode personen begraven op het stedelijk kerkhof Caramin Edward. Clabecq: Jacquemin Cle mentine. Doomijk; Veillet Jeanne. Her- seaux; Kesteloot Jozef, getroffen door de eerste bom op Veume geworpen en eerste Veurnsch slachtoffer; Vilain Denise, Veur- ne; Vandepoele Jules, Veume: De Weirdt Godfried. Kokzijde; Ronsmans Maria, Wink- sele; Deghaye Jean. Herstal; Delcloo Maria, Veurne; Flahou Rachel. Veume; Doyen Ma ria, Jemappes; Siaen Henri, Leuven; Delor- ge Georges. Hoei; Sterckx Omer, Elsene; Caesteker Elisa, Veume; Mageno Plaerde, Brussel; Andries André. Court-St-Etienne Geens Jan. Werchter; Leemans Petrus. Ant werpen; Pirotte Marcel, Seraing-sur-Meuse; Janssens Edgard, vrouw en dochter, Scher- penheuvel: Los Eugen, Veurne: Dielis Hypo- lit, Antwerpen; Demeulenaere Wily. Veurne: Walstein Colette en Marie. Tienen; Van- damme Léonie. Veurne; Bruynooghe Sophie. Oosr.-DuinkerkeDeburgraove Edward. Veur ne; Geerts Godfried. Hoes; De Meulenaere Alexander, Veurne; Lambrechts Silvia, Veur ne; Pelgrim Julien, Veurne: Ryckebusch Ju les, Veurne; Blanckaert Hendrik, Veurne; Van Arendt Henri, Nieuwpoort: Van Cauwel- berghe Jules, Wingene: Van Haecke Henri, leper; Hatse Albert, Veurne; Martino Jean, Dison; André Camiel, Ransart; Delancker Désiré. Veurne; Schugalte Beatrice, Brussel; Breugelmans Johannes, Veume: Loncke Elie, Nalines; Flament Henriette. Thumaide; Van Bavinchove, Nieuwpoort: Debandt Amanda, Veume; Debandt Maria, Veume; Jamees, Nieuwpoort Bad; Miller Rebecca Ukkel: Florizoone Justin, Veume: Decoene Gerard. Wulpen; Bolliin Maria, Mechelen; Pingault Albert, Belgisch soldaat, woonplaats onbekend; Van Maeldergem Madeleine. Door- nijk; Paulevn Karei, Veume: Put Emiel, St- Nikolaas Luik; Lemahieu Hektor, Charleroi; Monnoyer Hektor, Montigny s 'Sambre; Ver rijdt E-dward, Antwerpen; Vrijdags Victo- rine Kessel-Loo; Cloet Silvia. Veurne: Ja cobs Franciscus. Turnhout; Adam Eugeen, Marcineüe; Dr Ostijn, West-Nieuwkerke Wils René, Kokzijde; Grijffou Helena, Veur ne; Tassellon Jean, Halle; Verdoolaeghe Ma ria. Veume; Melsens Frans. Veurne; Bekaert Mathilde, Veume: Devoghel Romanie, Veur ne; Putteman Yvonne, Mechelen; Delorge Pierre, Han s/Sacnbre. Hier dienen nog bijgevoegd 20 onbekende personen. 37 Engelsehe soldaten en 8 Fran- sche soldaten. Worden verzorgd in het ArlsLizaret alhier. In het Arts-Lazaret van het Roode Kruis, ingericht in het Klooster der Zusters Annon- ciaten. Vleeschhouwerstraat, werden op 14 Juni de volgende personen verzorgd Feit Schasse Marcus; Maes Marcel; Putman Victor; Puissant Louis: Robecijn Arthur; Vandccasteele Achiel; Vermeulen Louis: Huy- ghe Heronius; Demare Henri; Joosen Karei; Franchessi Armando; Bartholomé; Kesteloot Georges: Duthoy Jules; Decoster Emiel; Vin cent Alfcns; Levecque Jozef: Taca Henry; Vanginnicken Pierre; Dolphen Adhemar; Lorio Felix; Leleux Leopold; Wuyts Jozf; De Grieck Frans; Deloraine Albert; Braham Jozef; Dutrieux Maurice; Moreels Jerome; Loos Louis; Triest Vitolis; Lamote Henn; Ben tem Valère. Volgende namen opgenomen op 15 Juni Lemaire Thérèse: Keteleers Euphasie; Ro becijn Adrienne; Schepens Silyia; Roland Leopoldine: Mortehan; Maessen Anna; Fla hou AngèleCelis: Vileyn-Ccolen; Spille been Clara en Agues. Men heeft zich meermaals afgevraagd hoi het toch mogelijk is, dat de Duitschers de vijandelijke linies steeds zoo gemakkelijk kunnen doorbreken. Waar men tijdens den wereldoorlog jaren lang tegenover elkaar lag en er nimmer m slaagde door de vijandelijke versterkingen heen te breken, daar schijnt dit thans een peuleschilletje Het D.N.B. geeft in een frontbericht het antwoord op deze vraag, dooi een beschrij ving te geven van den opmarsch eener pant serdivisie, waarmee deze doorbraken geschie den. Ei* zijn zoo pas drie dagen verstreken, se dert de pantserwagens den overgang over de Somme veroverden. Reeds staan wij tusschen Somme en Seine om den vijand bij de po ging zich te onttrekken aan de afsnoering tot den strijd te dwingen en te vernietigen. De doorgang, die de pantserwagens door den vijand heen breken, is vaak slechts en kele kilometers breed. Rechts en links staat de vijand. Zulke doorgangen werden tot een diepte van 10 en meer kilometers door den vijand heen gedreven, al naar de sterkte van den vijandelijken tegenstand de wegversper ringen of de mijnenvelden. Vooraan, bij de zware pantserwagens, leidt de divisie-comma.idant zelf de operaties. De gevechtsopstelling van een dergelijke pant serdivisie is hoogst gecompliceerd en beschikt over alle technische mogelijkheden. Achter de pantserwagens de beschermingsregimen ten. daarachter de tros der pantserstijdkrach- ten. die voortdurend nieuwe munitie en nieu we brandstof aanvoeren. Toen wij ver voo- bij het doel van den dag de doorbraak afgedwongen hadden, parkeer de de tros der afzonderlijke troepen op het vrije veld. Toen vijandelijke jagers en bom menwerpers deze plaats aanvielen, verdreef licht en zwaar luchtafweergeschut den aan valler en haalde twee machines neer. Op het bericht, dat de vijand in diehte colonnes trachtte zich te omtrekken aan de afsnoe- ring. werd de aanval ook des nachts voort gezet. Zonder lichi ging het verder, over het vrije veld. over weiden en akkers, over heg gen en slooten, en in de door de pantser strijdkrachten geslagen doorgang marcheer den de trossen, de stacen, de artillerie en het afweergeschut. Bij het aanbreken van den dag hadden onze pantserwagens de stellingen bereikt, van waar zij den vijand onder vuur konden hou den op de terug tochts weg en Dan zijn ook de trossen genaderd om de strijdende troe pen te voorzien van alles, wat zij noodig heb ben. De voertuigen zijn verdekt opgesteld. Vliegtuigen en pantserwagens vullen elkaar aan In de Frankfurter Zeitung trekt in ver- band hiermede een eerste-lui tenant e enige lessen uit de huidige strijdwijze. De Stuka's (Sturtzkampf-vliegtuigenschieten haarfijn, maar de artillerie is door do gevechtsvliegers niet overbodig geworden Veeleer heeft ze zich op allerlei manieren ontwikkeld en bij het Westelijk offensief zich schitterend ge weerd. Tegenwoordig wordt ze door duikbom- werpers enz. allerdoeltreffonriM aangevuld en de heerschappij in de lucht lie: zich bepaal delijk tegen de Fransche pantserwagens gelden. De deskundige herinnert dan aan alle be zwaren. die in de laatste jaren tegen een snelle motorisatio van het leger worden in gebracht. Men duchtte moeilijkheden met den benzine-aanvoer en het verlammen van die gevechtsmiddelen door wegversperringen Hun grootste nut ziet deze officier in'do schrommeli.jke verwarring, die zc stichten. Hij stoncl versteld van de regelmaat, waar mee dit wapen zijn marsch kon voortzetten in weerwil van opgeblazen bruggen De Duit- sche gevechtswagens hebben maar zelden do wegen verlaten en de DuiUche officier krteg diepe indrukken van de mate. waarin de te enstanders overrompeld werden En wat de stoeten vluchtelingen betreft, zij. zegt hij. haten de Duitschers net zoo min als ze van hen houden; als een natuur geweld is dit alles over hen gekomen. In tegenstelling met de Maginot-linie is z.i. de Duitsche westwal niet klein te krijgen Afgescheiden van het lenige stelsel, dat do Duitschers. anders dan de Franschon. bij den aanleg toeDasten voert hij als bewijs aan. dat in Duitschland nooit de gedacht? wortel geschoten heeft, dat die linie alleen van bin nen uit verdedigd kan worden. Het duurste boek ter wereld is vermoede lijk een bijbel, die nog door den Duitschen boekdrukker Gutenberg is gedrukt. Guten berg wordt, zooals men wel weet, door velen geschouwd als de uitvinder van de boek drukkunst. Anderen daaren'egen houden stijf en strak vol. dal het de Hollander Lau rens Janszoon Koster uit Haarlem .is ge weest, die het als eerste mogelijk heeft ge maakt, met losse letters boeken te gaan drukken. Bij ons wordt Dirk Martens van Aalst als de uitvinder van de boekdrukkunst, aanzien. Vóór dien tijd werd bijna alles met de hand geschreven. Dat was natuurlijk een uiterst tijdroovend werkje. Gewoonlijk de den monikken het die vaak prachtig versier de krulletters konden teekenen. Van de bijbels, die Gutenberg in Duitsch land heeft gedrukt, zijn er nog maar een I dan 5020 aeelen van 170 pagina's elk, alles paar overgebleven. Door liefhebbers van heel bij elkaar dus 853.000 pagina's Het werd in oude boeken worden er geweldig hooge prij- het begin aer 17de eeuw op bevel van den zen V901* betaald. Zulk een Gutenberg-bijbel toenmaligen keizer van China gearukt. vond. Zoodoende moesten alle specerijen en edelgesteenden ui: Azië en Ir.dië over land met kamelen tot de kust van Klein-Azië wor den vervoerd. Daar werden ze overgeladen in schepen en zoo naar Venetië en Genua ver voerd. Dan gingen ze weer over land verdc* naar Duitschland. waar vooral de Zuid- Duitsche steden, als Würzburg. Neurenberg en Augsburg een bloeienden handel dreven. Daar er zooveel lekkere specvijen uit vreem de landen aankwamen, verlangden ae huis moeders uit dien tijd erg naar goede recep ten en die konden ze dus in het geschreven kookboek vinden. Het omvangrijkste boek ter wereld is een Chineesch woordenboek, dat in het Chinees Tu-schu-tschi-fscheng heer. Dit woordenboek bestaat uit niet minder heeft 'onlangs een som van 10.000.000 frank opgebracht Zooals gezegd, is deze bijbel daardoor waarschijnlijk het duurste boek ter wereld. Het oudste boek ter wereld bevindt zich in Parijs, in de Nationale Bibliotheek. Eigenlijk is het geen boek. Het zijn namelijk een aan tal vellen papyrus, waarop teekens zijn ge schreven. Dit boek van papyrus is gevonden in een pyramide in Egypte. Daarin begroeven de oude Egyptenaren, die een paar duizend jaar vóór het begin van onze jaartelling leef den, hun gestorven koningen. Die gaven ze dan allerlei dingen mee in het graf, zooals onze Germaansche voorouders dit ook de den, die aan de gestorven krijgers wapens en kannen drank meegaven, waarvan zij in hun leven veel hadden gehouden. Het kleinste boek ter wereld is maar 10 millimeter lang en 6 millimeter breed. Een echt Lilliputtersboek dus. Het is in 1897 ge drukt en bevat toch nog altijd 208 bedrukte pagina's. Onder de bescherming van het Office de Defense des Classes Moyennes is er een Groepeering van slachtoffers in verband Die oude Egyptenaren «breven heel an- £S£fiSS% 'ïLn'Tol dfeXt&S' ders dan wij het doen. Eigenlijke letters hlropbSJwinwn^hefoDS tellen vantosf? hadden ze niet. doch wel mooie teekeningen I Je °Pst«1Ien van voor de voorwerpen, die ze wilden aandui- 00rl.0?ssctlade- den. Zulke teekeningen staan ook op de pa pyrusrollen in de Nationale Bibliotheek van Parijs vermeld. Het boek dateert uit het jaar 3350 vóór Christus. Het is dus al 5285 jaar oud. bijna 53 eeuwen derhalve, zoodat het wel het oudste boek ter wereld is. Het zwaarste boek ter werell is een werk, dat tot titel heet De geschiedenis van Ithaka Het boek is in het begin van onze eeuw geschreven door een Oostenrijkschen aartshertog. Het weegr maar eventjes 96 pond. Het grootste boek ter wereld is een platen boek, dat het menscLelijk lichaam behan delt. Wat denkt ge wel, hoe groot deze mis onder de boeken is De hoogte er van be draagt 1.90 meter, de breedte is 90 centi meter. Het duurde zeven jaar, namelijk van 1823 tot 1830, voordat het was gedrukt. Te genwoordig wordt dit werk bewaard in een museum in Weenen. Het oudste kookboek dateert uit de 14e eeuw. Het werd in de 14de eeuw in Würz burg in Zuid-Duitschland samengesteld. Na tuurlijk is het geen gedrukt bGek, want de boekdrukkunst was toen nog niet eens uitge vonden. Het is een van die boeken, die met mooie sierletters langzaam zijn geschreven. Würzburg was in de 14de eeuw nog een van de belangrijkste plaatsen van Europa. Amerika was toen nog niet door Christoffel Columbus ontdekt, die pas in 1492, aan het eind der 15de eeuw dus, de weg er heen De ondervinding heeft ons geleerd dat de slachtoffers van den oorlog, met zich te ver eenigen, doeltreffender geholpen werden, dan wanneer eenieder op zichzelf zou handelen; er wordt ons medegedeeld dat de Parket- afdeelingen zich reeds gelasten met expertises waar de belanghebbenden zouden moeten bijgestaan worden. Wij raden dus aan allen aan. van wie de huizen of eigendommen vernield of bescha digd werden, aan de slachtoffers van plun dering. aan de oorlogsweduwen en weezen, zich in massa bij deze Groepeering aan te sluiten. Zij kunnen zich met hun stukken aanbie den bij het Office de Défense des Classes Moyennes 65, Warmoesberg. Brussel, waar zij gratis en zonder verbintenis inlichtingen kunnen bekomen. 80938 Personen die stukken van 5 fr. en 20 fr. wenschen te ontvangen in ruil van baak briefjes. gelieven zicli te wenden ten kantore van ons blad tusschen 2 en 4 uur.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 5