Inlichtingen nopens gesneuvelde en gekwetste soldaten, alsook nopens burgerlijke slachtoffers ECHO'S DE 9NTRUIMI&3 VAN PARIJS TE BOEZINCE De Fransche vluchtelingen op de Spaansche en Zwitser- sche grenzen Engeland zal volhouden Turijn, Genua, Savona én Imperia gebombardeerd TurkijYs buitenlandsche handel ft HET ALGEMEEN NIEUWS WOENSDAG 19 JUNI 1940. TE RONSE BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Massez Siméon, 42 j., Desmetstraat, 19, echtg. Baert J.; Van Meerhaeghe Elisa. 66 j., Ei- zeelestraat Dehuvijne Raoul, student, 15 j., St. op Elzeele, 112 Van Hamme Marie-Julie, 68 j.. St. op Elzeele, 74, wed. Ansar Jan-Bap- tiste Meuris Hermenie, 60 j., Elzeelestraat, 56, echtg. Vanderhauwaert Remi Van der Hauwaert Leon. 35 j., St. op Ninove, 250, echtg. Debouvrie Rachelle Ghijselinck Remi, 68 j„ Verlengde Athstraat, 220 echtg. Marie Torre Meuris Marie, 58 j., Elzelestraat, 52, echtg. Vanderlinden GomardVanden- hoecke Cecile, 3 j., Elzelestraat, 54 Chérie Marie Carton, 65 j., Ninovestraat, 135, echtg. Carton Louis Broucke Gabrielle, 26 j., Le- monnierlaan, 36, echtg. Segaert Georges Segaert Roger, Lemonnierlaan, 36, 16 m. Declercq Florent, 48 j., 16e wijk 61 Matthijs August, 37 j., 16e wijk, wed. Vandermeulen M.Herpelinck Marie-Thérèse. 61 j., 16e wijk, 121 echtg. Matthijs R. Coesen Marie. 76 j., 17e wijk, Nr 53, wed. Ad. Verleyen Verhelle Joseph, 20 j., Verlengde Athstraat, 42 Saegeman André, 3 j., Stijn Streuvel- straat, 14. VERONGELUKTE VLUCHTELINGEN Pisani Philippe, 55 j., Tubeke Pisani Clé mentine, 30 j., Tubeke Tordeur Marie, 50 j., TubekeDebaster Charles, 14 j., Tubeke Debaster Jacques. 15 j., Tubeke; Debaster Gaston, 35 j., Tubeke Momaert Nicolas, 71 j,. EigenbrakelRemy Ernestine, 28 j., Ohain (Eigenbrakel) Simons Joseph, 9 j., Sterre- foeek Vander Stocken Julien, 51 j., Biert Van Henneman Georges, 60 j., Berchem- Oudenaarde Peeters Jan-Frans, 51 j.. Ster- rebeekDe Coster Frans, 62 j., Sterrebeek Van Erp Frans. Muizen, 14 j.; Tordoor Leo- nardus. 62 j„ Kwaad-Mechelen. IN HET HOSPITAAL OVERLEDEN Feront Armand. 31 j., van Warneffe. echtg. Irene Wery Schoukens Gaston, 39 j., van Dilbeek. TE DIEPENBEEK GEVALLEN SOLDATEN Decock Albert-Clemens, Kortrijk. St. De- nijsstr., 78; De Creé Renatus, Mechelen, Draaibankstraat. 32, te Genk gesneuveld, doch hier begraven. BURGER Blocken. P. H., van Diepenbeek. TE WESTROZEBEKE Achiel Van Damme. gevestigd te West- rozebeke, oud 65 jaar, overleden, op 27 Mei, M. Van der Jeugd, gevestigd te West-ro- zebeke, 39 j.. overleden op 27 Mei. TE POELKAPELLE Wed. Denoo, gevestigd te Poelkapelle, oud 74 j., overleden op 13 Juni. Wed. Becquoye. gevestigd te Poelkapelle, oud 68 j., overleden op 26 Mei. Ocida Cuffé, vrouw Tommelin, gevestigd te Boezinge, oud 40 j.. overleden op 29 Mei. Eudoxie Verhack, vrouw Notredamme, ge vestigd te Boezinge, oud 52 j., overleden op 29 Mei. Adrienne Desimpel. gevestigd te Boezinge, 42 j., overleden op 29 Mei. August Philippe, gevestigd te leper, oud 2 j., overleden op 29 Mei. G. Rabinovitch. gevestigd te Antwerpen, 50 j., overleden op 29 Mei. TE ELVERD1NGE Anna Rackelboom. gevestigd to Elverdin- ge, 20 j.. overleden te Poperinge op 24 Mei. Paula Vandenbusschen, gevestigd te leper, 26 j., overleden op 30 Mei. En nog een 6-jarig kind, gevestigd in Frankrijk, familie van V. D. Bussche. TE WOUMEN BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Juhe Dufay. gevestigd t: Blandin, 56 J, overleden or> 2T Mei. J.-B. Dufay. gevestigd te Blandin, 60 1., overleden op 27 Mei. Louis Delecoeuilerie, gevestigd te Blandin, 27 j„ overleden op 27 Mei. Leontine Deracke. gevestigd te Blandin. 58 j., overleden op 27 Mei. Jean Randoun, gevestigd te Bergen. 16 j., overleden op 27 Mei. Maria Verstraete. gevestigd te Beerst, 51 j., overleden op 27 Mei. TE KAASKERKE BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Louis Van Hoof, gevestigd te Brasschaat, oud 19 jaar, overleden op 29 Mei. Maria De Coninck, gevestigd te Kaaskerke, oud 9 jaar, overleden op 29 Mei. TE DIKSMUIDE BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Leon Vandamme gevestigd te Diksmuide, oud 45 j., overleden op 27 Mei; Remi Vanler- berghe, gev. te Diksmuide, 13 j., overleden op 27 Mei; Homerus Van Kerkhove, gev. te Borgerhout, 40 j overi. op 2 Mei; Paulina Van Kerkhove, géboren Haemhouts, gevestigd te Borgerhout. 39 j., overl. oo 27 Mei; Edgard Van Kerkhove. gev. te Borgerhout. 16 j., overl. op 27 Mei; Maria Var.derstichelen, gev. te Diksmuide, 54 j., overl op 27 Mei; Denise Lenvain, gev. te Diksmuide, 12 j., overleden op 27 Mei; Om er Adolf Lenvain, gev. te Diks muide, 32 j., overl. op 2 Mei; Veneranda Len vain, geb. Devos, gev. te Diksmuide 31 j., overl. op 27 Mei; Rita Lenvain. gev. te Diks muide, 3 j., overl. op 27 Mei; Eric Lenvain, gev. te Diksmuide. oud 10 dagen, overl. op 27 Mei; Elvira Wandelaere. gev. te Diksmuide, oud 46 joverl. od 27 Mei. TE HOOGLEDE BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Remv Reyniers. gevestigd te Roeselare. otid 64 j,; Mevr. Reynrers-Huyghe, gev. te Roese lare. oud 60 j.; Elisa Gayse, gev. te Hooglede, oud, 39 jaar. TE VELDWEZELT Alhier gevallen soldaten Het zijn meest Carabiniers. Devroede Jean, Brussel 29-1-1915; Lecharlier, Leon, Laken 13-1-1915; Ehemeghien Jos nr 131.88967; Van- dendrisseïi Edmond, Frasnes-lez-Gosselies Guyst L., Etterbeek; Maes Albert. Ander- lecht; Saeveren Pierre, Sart-Dames-Avelines; Onbekend; Hamelrijk F. B nr 13186569; Wa- thelet Hor ace, Wanfercée-Boulet; Vanhoudt F. L. nr 13186565; Colson G. Ransart; Guil- laume M. L. Stamn- 131.84128; Duyaeyncer; Brugmand Jules, Leuven 17-10-11313;' Van- hoef Rik, Puurs; Vanhees Pier/e, Kleine Spouwen; Adjud. Hauspye; Vandermeulen F. nr 131.85.492; Vanparijs André, Assebroek 28-4-1914; Lecharlier L., nr 131.88.971; De Rolde F. 131.88.958; Vrooman Jul. Elsene Brussel 15-3-1913; Velghe Octaaf Waregem 3-5-1909; Janssens Marcel Schaarbeek; Onbe kend korporaal; Onbekend soldaat Karabi- nier; Cornee Willy-Jean, korporaal, Lanaken 2-9-1910; Thomassen Jean, Opgrimbie (Lim burg»; Vermeulen J. geboren te Paal 16-2-19; Luitenant Bassart 25-3-1912; Grenswachter, nr 111.84564; Grenswachter, onbekend ring aan den vinger met letter F. B-; Bovay Joz. Lanaken; Gregoire Armand, Stavelot; Mer- tens Herman, grenswachter; Onbekend id.; nr 383574; Sarton F., nr 131.85481; De Cos- ter Oscar, Anderlecht 17-4-1913; Ramioulle Jean, Montegnée; Stane nr 110.862; Genie- sodaat, onbekend; Beeckman, sold. Antwer pen; Adriaen Gustaaf, gehuwd 13-3-1939; Bruger, Meulebeke; Gillix Emiel 2e Comp.; Devreeze, Willerzee; Ciard André geboren 10-9-1921; G«heerts Lowie. Cilly; Sitmant Rob. Montigny-lez-TilleurOnbekend; Laloup Re my nr 17715256; Baart nr 79062; De Bock, Aalst; Baudouwin Ernest Landrémalle; De smet Amile Alfons. Schaarbeek; Laurent Lo wie Poupehan (Lux.); Mersch Jean-Albert, adjudant Brussel; Breukeleers Jaen, echtg. Van Aken, Londerzeel; Walgraeve Albert, Schaarbeek; Vandermeulen Jos. Tollembeek; Lamporse Robert-Joseph St. Gillis-Ukkel nr 318 4840; Timmerman André-August Gent; Tarit Edouard-Marcel; Van der Perre Jean, Dilbeek; Daleq Albert te Couvin geboren; Monfort René Houffalise; Moreau te Qua- regnon geboren; Vanderperre nr 131.85029; Vandevenne r 131.86212; De Keermaker Fr. Anderlecht; Van Craenenbroek, Kieldrecht; Gillebaert Henri. Zezate; Luit. Lombaerts St. Joost-ten-Nood; Onbekend; De Wever, gelei der nr 112. 8271; Marcel Willems, Kortrijk; Tilman Jos. Leuven; Pollaert nr 13188985; Ancion Louis. Etterbeek of Oudergem; Van- Steenberghe Seraph. Brussel; Venondel Edm. nr 131.85499168; Huygh Henri. Ruisbroek; Rcelants Marcel. Grimbergen 21-1-1912 18e Linie; Riebouw nr 11992; Bossaert Julien, ge leider geb. te Langemark; Schollaert Leon, Scheldewindeke, 18e Linie Bonduel Petrus, Baasrode 23-9-1912; 18e Linie; Dewaelhens Patrice. Kapellen-Antwerpen; Bastin F., nr 13185435; Drie onbekenden; Soheit Maur.. Tilleur; Korp. Henri. Auvelais. Const. Jean Eigenbrakel; De Balie nr 131.865548 Schaar beek; Peeters Marcel, St. Lambrechts-Wolu- we of Schaarbeek: Guada Constant. Onbe kend chef oudstrijder, 8 frontstrepen. Er vielen hier tevens 36 burgers waaronder twee die niet van de gemeente zijn. Moeder en dochter Wed. Vandervenne van Tongeren die hier met een kermiswagen stonden. TE GITS BURGERLIJKE SLACHTOFFERS August La vers, gevestigd te Gits. oud 41 j.; Henri Verduyn gev. te Lichtervelde. oud 42 j.; Mevr. F. Provost, gev. te Gits, oud 50 j.: Robert Rayé, gev. in Waalsch Brabant, oud 16 j.; Aloïs Verslype, gev. te Gits, oud 68 jaar. TE TORHOUT BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Eugeen Tacke. gevestigd te Torhout, oud 67 j.; Margaretha Tacke. gev. te Torhout, oud 65 j.: Margareta Heldenberg. gev. te Tor hout, oud 56 j.; Gerard J. Ramon, gev. te Torhout oud 18 j.; Leonard Jacques, gev. te Torhout, cud 42 j.: Hector Verstraete, gev. te Torhout, oud 62 jaar. TE CULLEGEM BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Cottvn Jules, Gullegem; Vanbellinghen Al- bert, Bellingen; Vanden Rhvn Jan, Antwer pen. GESNEUVELDE SOLDATEN Bosqué André, Torhout: Huyghe Albert. Hillegem; Onbekende soldaat, nr 15798. 3e Linie; Lemahieu Gaston, Woesten: Vrielinck André. Mariakerke-Oostende Ryckevaert, van Koksijde; Desimpelaere, van Ledegem Alloserie. van Brugge onbekende soldaat, nr 103/85816. 3e Linie, 10e Komp. Graf ge vonden van soldaat Vanpaemele. TE INGELMUNSTER BURGERLIJKE SLACHTOFFERS Ziehier de lijst der burgerlijke slachtoffers: Josson Jeroom. Ingelmunster; Vandenberghe Albert, id.; Defour Alberic. id.; Windels Gen- til, id.; Storme Alberic. id1.; Hansens Oscar, id.; Semitier August, id.: Semitier Margriet, id.; Vrouw Vandeweghe, id. TE MEENEN GESNEUVELDE SOLDATEN Lommaert Werner, le Cie C. 47/7-e D. I., 2e pel. (laatste plaats Vlijtingen bij Maastr.). Lommaert Raphael. 16e Linie. 14e Cie, in subsistar.ee T. C. F. 10/III, Roumiroir Lean- court (Prov. Brabant». (Laatste adres). Van Coillie Ernest, le Cie C. 47/7 D. I., 3e Pel. 'laatste plaats Moppertinge). Declercq Roger. 13e Linie, 10e Cie. Staf Cie me Bat. (laatste plaats Vlijtingen bij Maas tricht, bij 't muziek). MEDEDEELINGEN VAN HET RECTORAAT DER RIJKS UNIVERSITEIT TE GENT Prof. Dr H. Van de Weerd en zijn assistent Dr P. Lambrechts houden zich ter beschik king van de studenten der kandidatuur (Maatschappij en Instellingen van Rome; Encycopedie Geschiedenis van de Oudheid) 's Donderdags van 10 u. tot 12 u. en van de studenten van het licenciaat (Grieksche In stellingen; Kunstgeschiedenis; dissertaties, etc.) 's Vrijdags van 10 u. tot 12 u. Daaren boven za Ass P. Lambrechts zich met de zelfde studenten bezig houden 's Dinsdags en 's Woensdags van 10 u. tot 12 u. De Rector maakt bekend dat de polikliniek voor nier- en Blaasziekten (Dienst Prof. Dr L. Elaut) terug toegankelijk is den Maandag, Woensdag en Vrijdag voormiddag van 9 tot 11 uur. (Voorloopig Godshuizenlaan nr 4). Prof. Moens zal repetieties. houden op de op het uurroster voorziene dagen en uren. Prof. Dr J. G. A. Wilms hoopt op de vol gende dagen en uren repetities te houden voor de studenten 2e Candidatuur Wijsbe geerte en Letteren voorbereidend tot de Rechten Maandag van 9 tot 11 1/2. Dins dag van 9 tot 10 u. Woensdag van 9 tot 11 u. Prof. H. Van Werveke hoopt op de volgen de dagen en uren repetities of practische oefeningen te houden Donderdag van 10 tot 12 u. Geschiedenis van België; Vrijdag van 10 tot 12 u. Maat schappij en Instellingen van de Middel eeuwen; Zaterdag' van 10 tot 12 u. Practische Oefeningen (candidatuur geschiedenis) BENZINEVERBRUIK TE BRUSSEL Nagenoeg 6000 automobielen hebben thans te Brussel een rijbewijs gekregen. Ze krijgen dagelijks 10 liter benzine die moet worden afgehaald in de Zuidstraat, 144. De Brussel- sche agglomeratie verbruikt dus alle dagen nagenoeg 60.000 liter benzine. VLUCHTELINGEN NAAR SPANJE Sinds de toestand Li Frankrijk zoo hache lijk werd, trekken vele vluchtelingen naar Spanje. De Spaansche overheden laten ech ter slechts weinig vluchtelingen toe en heb ben de bewakingsdiensten aan de grens ver scherpt. Het zijn vooral Belgische onderda nen die naar Spanje uitwijken. IRUN, 17 Juni (D N.B.). Langs de gren zen der Pyreneeën heeft de Fransche politie belangrijke maatregelen getroffen ten einde te voorkomen dat vluchtelingen per auto de Spaansche grenzen overschrijden. De grens- toegangen zijn door hindernissen versperd. Aan de grensbruggen staan sterke patrouil- jes Prikkeldraad verspert verder den over gang van de bruggen. Bij gebrek aan nachtverblijf zijn duizen den vluchtelingen verplicht te bivakkeeren in de stationsgebouwen en in de treinen bij Biarritz en Bayonne. Doordat de Duitsche legers snel vooruit rukken in de richting van Belfort, zijn de bewoners van deze stad op de vlucht gegaan in de richting van Zwitserland De Zwitsersche autoriteiten te Genève en te Lausanne hebben au tos opgeëischt ten einde de vluchtelingen af te halen en ver der in het land te brengen. Naar uit Geneve wordt gemeld zou een Fransch leger trachten op Zwitsersch ge bied ce vluchten. Verschillende geïsoleerde greepjes soldaten zouden reeds over de grens gokomen zijn. Ook wanneer Frankrijk moest kapituleeren De Engelsche Radio heeft bekend gemaakt dat er overal geruchten gaan over vredes voorstellen, die door Frankrijk en Engeland zouden gedaan worden. Deze geruchten be rusten echter op niets. Zelfs wanneer Frank rijk moest verslagen worden, zal Engeland voortvechten tot aan de eindoverwinning. De Engelsche vloot is en blijft meester van de zee en zal overwinnen. Amerika belooft de meest uitgebreide materieele hulp en die zal 'spoedig aankomen. Te Turijn werden door een granaat van de luchtafweer welke in een huis ontplofte, een man gedood en twaalf burgers licht gekwetst. Te Genua werden eenige woningen bescha digd door het vuur van vijandelijke kruisers, met granaten van klein en gemiddeld kali ber. Daarbij werden drie burgers gedood en twaalf gekwetst. Door den aanval van vijandelijke lucht- en zeestrijdkrachten op Savona. verloren zes burgers het leven en werden er 22 gewond. Te Imperia kwam een man van 72 jsar cm het leven. Acht burgers werden door den aan val op Venetië gekwetst. Elders werd geen melders waardige stoffelijke schade aange richt. Ook de bewoners bleven er ongedeerd Wenscht U meubelen, huisraad of an dere voorwerpen te koopen of te verkoo- pen Plaats dan een kleine annonce in Het Algemeen Nieuws Dit kost U 6 ft. per plaatsing. Da Duitschers naderden zoo snel dat het beton der nieuwe ver sterkingen nog niet droog was PARIJS. 17 Juni (D.N.B.l— Toen de Duit- sche troepen Vrijdag voormiddag Parijs bin nenrukten. was de stad door de Fransche ■troepen ontruimd. Kleine afdeelmgen van het Fransche leger werden in de voorsteden gevangen genomen en ontwapend. Een deel der bevolking had de stad verla ten. Het plan om de geheeie stad te ontrui men kon niet verwezenlijkt worden. Naar het in Parijs gebleven deel der bevol king vertelt konden de vluchtelingen in hun haast slechts eenige onontbeerlijke voorwer pen medenemen. Onbeschrijfelijke tooneelen speelden zich voornamelijk in de stations af. Nu nog ontwaart men sporen van de tij dens de vlucht achtergelaten valiezen, kin derwagens. gescheurde kleedingstukken, kaar ten en documenten. De in de stad gebleven inwoners beleefden bange uren vóór den intocht der Duitsche troepen. De laatste verdedigingslinie bevond zich juist vóór de stad. Men had er nochtans geen vertrouwen in. Al de bruggen over de Oise waren gesprongen. Talrijke kleine ver dedigingslinies waren aangelegd. Maar de Duitsche troepen waren zoo snel deze verdedigingswerken genaderd, dat vele betonnen schuilplaatsen nog van hun houten schutsel voorzien waren, toen ze ingenomen werden. Ook het beton der barricades was nog niet droog. Parijs is sedert de Duitsche bezetting vol komen rustig. De toestand is bijna normaal. Op de straten wordt het verkeer geregeld door de politie en de gendarmerie van Parijs, die ook de orde handhaven. Lijk vroeger rijdt de brandweer snel door de straten naar een zuidelijke voorstad om er een brand te blusschen. Zelfs de briefdra gers doen hun gewonen dienst. Terwijl het Fransche leger totaal verslagen wordt, her neemt het gewone leven in de hoofdstad van Frankrijk. De correspondent van de Frankfurter Zei- tung te Ztirich ontleent aan verhalen van reizigers uit Frankrijk, dat in de dagen welke aan de bezetting van Parijs voorafgingen, de wachtkamers van de stations vol vluchtelin gen zaten, die wachtten op treinen om weg te komen. Het goederenvervoer was ontred derd. waardoor aan bederf onderhevige arti kelen soms in slechten toestand de bestem ming bereikten. De wegen, die uit het krijgsgebied lelden zijn voi vluchtelingen, die op allerlei v oei tui gen have en goed in veiligheid trachten te brengen. Volgens een Amerikaansch journa list. hing een donkere rooksluier over de stad van de slagvelden in het Noorden. Oosten en Westen. Soms regende-het asch 'van de daar in brand geschoten plaatsen.. Eenige dagen voordien waren de voornaam ste bescheiden uit de departementen van al gemeen bestuur weggevoerd. Een deel ging niet naar Tours, maar naar Poitiers. Dinsdag verschenen de Parijsche couranten in den gewonen vorm voor de laatste maal. De Pa rijsche uitgave van de New-York Herald Tribune alleen heeft hier een uitzondering op gemaakt. Naar men weet werden de voor naamste Parijsche bladen naar provincie steden verplaatst. Van officieele zijde be stond het voornemen een blad uit te geven, uitsluitend voor de ambtelijke mededeelingen e?i om onjuiste geruchten tegen te spreken. Voorts werden in steden en dorpen uit oud-gedienden garden gevormd, die val schermjagers zouden moeten bestrijden. De vrees voor de zgn. vijfde colonne zat erin, openbare gebouwen werden bewaakt en de burgers moesten in hun bezit zijnde wapens inleveren. Nieuwe problemen Het A.N.P. meldt uit Berlijn In de veranderingen, welke sedert het uit breken van den oorlog zijn ingetreden in den buitenlandscheri handel van de landen in Zuid-Oost-Europa en van Turkije heb ben al deze landen gemeen, dat zij zich thans geen zorg meer behoeven te maken over den afzet van hun producten. Daaren tegen moeten zij hun geheeie aandacht schenken aan den onmisbaren invoer. Ter wijl door den Duitschen uitvoer naar den Balkan het ontstaan van een ernstigen toe stand aldaar kon worden vermeden, zooals deze anders door het verdwijnen van de Westelijke mogendheden op de fnvoermarkt onvermijdelijk zou zijn geweest, heeft Tur kije met verschillende moeilijklieden op het gebied van den invoerhandel te kampen. Waren de Franschen en Engelschen reeds sedert het najaar van verleden jaar hun leve ringscondities niet nagekomen, zoo kunnen zij dit thans ten gevolge van de transport problemen in de Midde 11 andsche Zee nog minder. Van hoeveel beteekenis de Duitsch-Turk- sche handel is geweest, vóór de vtrrekenings- overeenkomst op 31 Augustus 1939 niet werd verlengd, blijkt hieruit, dat het Duitsche rijk ondanks den achteruitgang van den goe- derenruil in de laatste vier maanden van 1939. nog steeds op de eerste plaats in den Turkschen buitenlandschen handel stond. In verband met dezen toestand dient er rekening mee te worden gehouden, dat de beperkte overeenkomsten, die in de afgeloo- pen maanden tusschen Duitschiand en Tur kije tot stand kwamen, in de toekomst door een uitgebreidere regeling moeten worden vervangen. Dit is te meer waarschijnlijk, daar Duitschiand den Turken heeft aange boden ook met Turirije handel te drijven, voor zoover dat niet alleen de goederen mn- biedt waaiwoor het elders geen afzet toan vinden.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 5