Inlichtingen nopens gesneuvelde en gekwetste soldaten, alsook nopens burgerlijke slachtoffers Hst 'fhiitsehe front- bericht file Ussitsche soldaten maakten 00 de niet- gevluchte Parssienaars den km*m pdrtfk Koning Leopold bracht een nacM te Sluis door Engeland zal alleen voortvechten Niets kakend over de plaats waar Hitler en Mussolini samenkomen Hoe snel de Duitschers oprukten Dp kapitul#»" van Frankrijk HET ALGEMEEN NIEUWS DONDERDAG 20 JUNI 1940 TE AALST OVERLEDEN SOLDATEN Raskings Pierre-Lambert, geb. te Alleur 4-9-1917. won. te Awans. overl. te Aalst 1&>5- 40. Desiré Vyverman, 35e Liniereg., Ie Comp., geb. 17-2-10, won. te Brussel. Bloemis tenstraat 35, overl. Aalst 13-5-40. Marchal Albert, Fransch soldaat. 12e Reg. Cuirras- siers, geb. 23-4-13, won. te Etufonbas (Frank- rijk), overl. Aalst 15-5-40. Meyskens Leon- Jean, 4e Jagers te voet, stamboeknummer 127/82102. geb. te Twee Akren 20-2-14, echtg. van Evrard Carmen Ida Josephine, er wo nende, overl. Aalst 16-5-40. Willem, 4e Ja gers te voet, stamboeknuni. 105 82795, overl. Aalst 16-5-40. Garpard Gaston-Ghislain, 37e Liniereg., Comp. Etat Major, stamboeknr 101/79484, geb. te Grand Axhe 22-11-11, er wonende ru? -Station du Vicinal. 105. overl. Aalst 16-5-40. Roos Charles-Victor-Louis, SIM. 39 C. 47 13/10 D.T., stamboekn 127 88167, gebor. te Hacquegnies 23-1-20. er wonende rue Monceau. 51, overl. te Aalst 17-5-40. Emile Dangreau. Cie C. 47 TOD. I., stamboek nummer 127 88167, overl. te Aalst 17-5-40. Billemont Albert-Georges, 3e Jagers te voet, 7e Cctnp., stamboeknr 127/87740, geb- te An- toing 10-12-18, er wonende rue du Goucou, 87, overl. te Aalst 19-5-40. De Schrijver Jozef-Stephanus, Te Grenadiers. 2e Comp., -geb. te Aalst 4-10-18, er wonende Appelstr. 5, overl. te Aalst, 19-5-40. Fagny Leon-Ca- mille, 2e Gemengde groep Aröeen. Jagers, Ie Comp., stamboeknr 110/80151, echtg. M. Bau- de, geb. te Marbehan-Rulles, 12-1-11, en wo nende te Rulles,-gestorven te Aalst 27-5-40. Roelants Constant-Adeline-Albert. 6e Linie reg., 2e Bat., 2e Comp., .stamboeknr 106/2965, geb. Antwerpen 9-9-16, er wonende Esschen- straat 16. cverl. Aalst 26-5-40. Barbieux Victor-Louis-Joseph-Ghislain. 3e Jagers te voet, Tie Comp., stamboeknr 127/89147. geb. te Croix 24-2-19, wonende te Leuze ïFr.j, rue Vieux Pont. 52. overl. Aalst 26-5-40. Lau- reyssens Eduardus, 5e LinieregIe Comp., stamboeknr. 105/85582, geb. te Wilmarsdonk 12-2-18. wonende te Antwerpen. Schoenstr. 1. overl. Aalst 29-5-40. Keyaert Armand-Leon. Ie Lanciers. 3e eschadron. stamboeknr 139/. 29706, geb. te Elsene, 16-3-20, er wonende rue Aqueduc, overl. Aalst 29-5-40. Varlct Gil bert-Laurent. stamboeknr 127/89206. -geb. te Doornijk 21-9-19, schijnt te wonen te Exau- dain (Fr.). rue Paul Bert, 17, overl. te Aalst, 31-5-40. Isidoor De Roeck. echtg. Julia De Quick, geb. te Ninove. 16-7-02. er wonende Biezenstr. 17, 5e Artillerie, stamboeknr 135/ 14091, overl. Aalst 1-6-40. Hopkins Fran cis-William. echtg. Jenni Ba ld wen Dickson, Engelsch soldaat. H/l Battery 2/R.H.A. stam boeknr 824894. geb. te Barton Hille Bristol 25-3-10. won. te Bristol Muller R. D. Horfied. TE LEDEGEM LIJST DER PERSONEN GESNEUVELD NA "DBN SLAG VAN 27 MEI Lange Paul. adjudant, matr. 126 '81519, St Nicolas-bij-Luik; Noel Joachim, Mol. TE MECHELEN LIJST DER MILITAIREN GESTORVEN IN HET O. L. VROUW GASTHUIS (AF.DEE- LING ROOD KRUIS) EN BEGRAVEN OP HET GEMEENTEKERKHOF Casteleyn Albert, Luik; Van den Eroecke, Gentil. Ressaix; Houben, Albert. Genck' De Waegenier. A'ifons. Nieuwerkerke; Snijkens, Jan. Kinrooi; Magnery, Leon, Hoegaarde Eisen, Alben, Rumst; Leurquin Rene. Wal- hain-St-Paul; De Clippel Arthur. Buggen- hout; Renault Emile, luitenant; Maibreen brigadier; Collinvaux Albert, gemotoriseerd rijkswachter: Michaux Alben, 2c Lichtrec De Rocy Francois, Hoboken. Ti OOSTKAMP Belgische soldaten begraven oo het kerk hof Henri Wille, Oostcamp; Jan T'sas. Brussel; Jan Simon, Venders; Leon Roger, Lirnal; Marcel Dejonghe, Rebecq-Rognon; Roger Robert, Charleroi; Ernest Venoort. Kessel' Camiel Kemp; H. Wyns; Karel stem's, Borgt-LombeckFrans Dhaeseleer, Nieuwen- kerken; Frans Seghers, St Maertaris Bode- gem; Rudolf Roels, Oudei-gem; René Rob- berechts, Nieuwenrode; Onbekend. TE LENDELEDE Volgende burgers werden gedood door het bombardement op 24, 25 en 26 Mei 2940 Drumel Louis, 41 j., Cucsmes: Lefevere Charles, 62 j.. Lendelede Maertens Marie, 50 j., Lendelede; Ghekierc Cyriel. 51 jaar, Lendelede; Leenknecht Zulma, 50 j.. Lende léde; Schotte Camiel, 66 j.. St Bloois-Winkel. Er zijn enkele gekwetsten; waaronder E. H. Pastoor, doch gelukkig niet erg Veel Belgische soldat-en zijn te Lendelede gevallen. Hun lijken werden voor 't meeren- deel met legerautos naar elders overge bracht. Vier ervan zijn hier begraven Verhamme Antoon Lendelede; Onderlui tenant Frissart Jas., St-Pie-.ers Woluwe; Rousseau Henri, Péruwelz; Seret C., 3e gre nadiers, n. 176/15474. TEMUNSTERBILZEN Alhier gevallen burgers: Vrouw Dello-Maris en de dochter Antonia, 16 jaar, onder de puinen bedolven; Tielen Louis, 12 jaar; Deville Henri, gekwetst en te Maastricht overleden. Er sneuvelde hier slechts één soldaat, van Scherpenheuvel, wiens familie reeds ter plaatse kwam.. TE EIGENBILZEN Alhier gevallen soldaten: Korporaal Veriinden, Keerbergen; Crabbé, Merchtem; Sonck, Elsene (Brussel). Gevallen burgers: Welters Louis; Jans Michiel; Swennen Marie, in kelder dood gevonden; kindje Meu- vis; Keppers Jan, die zich op de brug be vond toen deze in de lucht is gevlogen. TE KLERKEN-DIKSMUIDE Inlichtingen nopens gesneuvelde soldaten. De hieronder vermelde militairen zijn be graven te Klerken-Diksmuide Delori Jean, sergeant, gestorven te Klerken 25-5-40. Cortens, Armand. sold., gest. te Klerken 23-5-40. Baeyens Francois, ser geant milic. 1939, 2e Jagers te voet, stam boeknr 126/82631, gest. te Klerken 25-5-40 (geh. te Herstal». Cereghetti Vital, sold, mil. 1924, stamboeknr 168 7993, 6e Bataljon Territoriaal. 2e Comp.. gest. te Klerken 25-5- 40. Mambour Leopold, sold., staniboekni 112/90487, gest. te Klerken 27-5-40. Andries Alois, sold. mil. 1925, stamboeknr 152 12732, van het C.T./2e D.Igest. te Klerken 23-5-40. Ysebram de Lendonck Gerard majoor, 3e Lanciers. geb. te Brasschaat 29-7-92. gest. te Klerken 27-5-40. Legein Paul. luitenant. Artillerie, stamboeknr 33438, geb. 30-3-10, gest. te Klerken 27-540. Navez Maxime, sold, mil. 1921. stamboeknr 155/13041. gest. te Kler ken 25-5-40. Allomene Jules-Joseph, sold V. C. 1919, stamboeknrl45/I9627. gest. Kler ken 25-540. igehuisv. te Fayt-lez-Seneffe). Nenissens Marcel, sold. mil. 1930, stamboeknr 112/9301, gest. te Klerken 25-5-1940. Van Steen Georges, sold. mil. 1939, 2e D. I.. Ie P.A.M.I., stamboeknr 190 17181. gest. te Kler ken 23-5-40. De Decker Aloert, brig. mil. 1938, le Art. He Gr-, 5e Bre. stamboeknr 163/ 16497, gest. te Klerken 25-540. Masson Emile, 3e Jagers tc voet. gest. te Klerken 27- 540. Huet Albert, sold., 3e Reg. Ardenner Jagers, geb. 10-2-14, gest. te Klerken 27-540. Onoekend. gest. te Klerken 27-540. On bekend. gest. te Klerken 27-5-40. Inlichtingen nopens militairen die ver pleegd werden in het hospitaal Bevelhebber Vuylsteke, der rijkswachtbri gade te Klerken, laat aan de belangstellen den weten dat hij in het bezit is van voor werpen, papieren, portefeuilles-portemonnaics enz., van militairen welke in oehandeling zijn geweest m het hospitaal te Klerken (kloos ter). Hierbij volgens de namen met noodige gegevens ten einde de familie gebeurlijk óp de hoogte te brengen. Militair zakboekje van S. M. 19/19 Wey- nants Georges-Louis, stamboeknr 102/69054. geb. te Anderlecht 11-12-1899 en gehuisvest te Brussel of Jette. Portefeuille van sergeant Monfils Jean- Pierre. der Cie C 4. 7/T. 13 10 D. I.. geboren te Corbaix 2-9-15 en gehuisv. te Court-St- Etienne. rue de Beaurieux 4. Omslag met papieren van den verplichte geëvacueerde Vandevoorde. Cyriel. geboren te Waasmunster 3-5-21 en er gehuisvest Donker putstraat. Flamion Georges, sold, bij het le Reg. Ar denner Jagers. 2e Bon.. 6e Cie. seb.&eTRclle- foniaine 21-8-17 en gehuisv. tc Moiry-Margut (Ardennen) Frankrijk. Ben in het bezit van paspoort met brieven en kaarten. Mambour Leopold, stamboeknr 112/90487 korporaal bij het le Reg. U. Cy. Frontière.' Ille Bon-VI Cie. Belanghebbende is gehuis vest te Ivoz. Ramet bij Luik. rue Rouffa 31-0. Ben in het bezit van geldbeugel met kleingeld en zes briefjes van 100 frank. Belang hebbende militair is overleden en begraven te Klerken 27-5-40. Portefeuille met papieren enzgeen geld, van Faes Emmanuel-Marie-René-Antoine student, geboren te Vynckt 21-4-18 en gehuis vest te Gendbrugge. Scheldestraat 45. Deblander Jean-Edgard. ijzergieter, sold. ttij.net le Reg. Jagers te voet. le Geneeskun dig Korp>. 4e Peleton. stamboeknr 281/3855 geb. te Lembeek-bij-Halle 11-8-13 en er ge huisvest Schoolstraat 425. Ben in het bezit van portefeuille met porte-monnaie. papieren en geld. Havrenne Fernand. van het le Liniereg le Bon-2e Cie. stamboeknr 101 87171. verders bezit, ik een schrijven gericht aan ziïne vrien din Mej. Deblock Augustine, rue Cayauderie lo, Charleroi, en een portefeuille met porte- monnaie en kleingeld erin. Het is mij niet mogelijk te verklaren of genoemde militairen nog in leven zijn (uit genomen voor wat Mambour L. betreft) en waar zij gebeurlijk zouden kunnen verblij ven. gezien het personeel van het hospitaal met andere gekwetsten de gemeente verlaten heeft voor Westende. TE WULPEN Personen gedood tijdens de bombardemen ten op deze gemeente Barbier TVimé, Wulpen Debandt Simonne. Wb'Peb Thijs Leonard. 30. Kerkstraat. Has- seltGoessaert Johanna. 3, Antvyerpschestr GentVertinden Emiel, 63. Anselmostr Ant werpen Denis Georges, 42. rue de la Cuir Rèves Denis Victor, rue Hamlet. Rèves De^ meulenaere Willy, Roodestraat, Veurne. TE AVEKAPELLE Een onbekend manspersoon werd hier door obusscherven gedood en is waarschijnlijk af komstig van Brussel. TE BRIEGDEN Gevallen soldaten: Jan Brasseur, Mons: Laurent Godefroid, naamkaartje, dessinateur-industriel. Korpo raal 6e Bat. Genie. TE STEENKERKE.BIJ-VEURNE Volgende personen zijn hier te betreuren Bulcke KamielVerfaillie Emma zijn echt- genooie Bulcke Godelieve, Maria en Alice (dochters) en 6 Belgische soldaten wier een zelvigheid niet kon worden vastgesteld. Tra gisch kwamen deze 11 personen om het leven, 't Was op 27e Mei dat een hevig luchtge vecht, boven Sleenkerke plaats greep. Opeens stuikte een vliegtuig naar beneden op de hofstede Bulcke en veegde gansch de hoeve weg. Alles vernielende en verkolende. Vier andere personen lieten hier nog het leven Dams Karei, uit GeelVandenbos Louis, St- Niklaas - WaasVonmakipgem Madeleine, Doornik en Robein Leopold uit Houtrage. BERLIJN, 17 Juni. (D.N.B.). Frontbe- richt van het D.N.B. De Fransche legers zijii totaal uiteengeslagen. Van een geregel- den tegenstand onder een gecentraliseerde leiding kan hoegenaamd geen sprake meer zijn. Toch hebben eenige vijandelijke troe- penafdeelingen hardnekkigen tegenstand ge boden. Het gaat nier om gedeeltelijke krijgs verrichtingen zonder samenhang die den oj> marsch van het Duitsche leger niet stuiten kunnen. Het voornaamste strategisch sukses van den dag weid verwezenlijkt door snel vooruit- dringende troepen van uit Champagne over de hoogvlakte van Langres. Daarbij gelukte men erin de Zwitsersche grens bij Besancon te bereiken met het gevolg dat de terugtocht van de Pranscne troepenafdeelingen, die zich in de Maginot-linie en aan den Boven-Rijn bevinden, bepaald afgesneden is. Langs geheel den Boven-Rijn. rond het Saarfront en tot in de streek van 'Verdun, sluit zich een stalen ring, waaruit de Fran schen niet meer ontsnappen kunnen. Een verklaring van Churchill LONDEN, 17 Juni. (D.N.B.)Churchill heeft heden avond een korte radio-toespraak gehouden, waarin hij verklaarde dat het nieuws uit Frankrijk zeer slecht was. Hij betreurde in korte bewoordingen het ongeluk dat Frankrijk overviel. Verder zegde hij dat deze tegenvallen geen invloed zal uitoefenen op het Britsche standpunt. Engeland zal van nu af alleen de zaak van de wereld verdedigen. Tenslotte drukte Churchill de hoop uit. dat de gebeurtenissen voor Engeland een gunstig einde zullen hebben. ROME, 18 Juni. cD.NB.). Onmiddellijk na liet vernemen der laatste berichten uit Frankrijk, zijn de ministers van Buitenland- sche Zaken graaf Ciano en deze van volks opvoeding Pavolini $er vliegtuig naar Rome teruggekeerd. In het Palazzo Venizia hebben zij niet den Duce besprekingen gevoerd. Over de afreis en de plaats der nieuwe samen komst tusschen den Fuehrer en den Duce is niets bekend, maar in de welingelichte Ita- liaansche kringen, wordt gezegd dat die ont moeting weldra zal plaats vinden. Ijlingsche vlucht BERLIJN, 17 Juni. (D.N.B.). In vele gevallen zijn de Franschen in hun vlucht niet meer in staat hun krijgsmateriaal mede te nemen. Zoo werden er bij Sens, ten Zuid- Oosten van Parijs, zeven stukken spoorweg- geschut buit gemaakt. Totale verrassing BERLIJN. 17 Juni. (D.N.B.). Toen een Duitsche afdeeJing gepantserde auto's het station van Besancon bezette, kwam op het zelfde oogenblik volgens de gangbare dienst regeling de sneltrein van Marseille binnen Veel verlofgangers, waaronder talrijke hoo- gere Fransche officieren, waren op het ver schijnen van Duitsche troepen zóó weinig voorbereid, dat zij de Duitschers voor Engel- schen aanzagen... Zij werden gevangen genomen. 1 PARIJS. 17 Juni (D. N. B De Fran sche hoofdstad lijkt wel uitgestorven. Het aantal personen die de vlucht namen en die vanwege de Fransche regeering bevel ont vingen hun haardsteden te verlaten, beloopt rond de twee millioen. Zij o»e over een auto beschikten, waren natuurlijk het eerst van door. zoodat de voorname wijken te Parijs daar eenzaam er. verlaten liggen. In de voorsteden evenwel valt neg een zekere bedrijvigheid te bespeuren Wat ae Fransch-Engelsche propaganda over oe Duitschers de wereld inzond, be werkte begrijpelijker wijze dat de Parijsche U vol king aanvankelijk erg schuchter was De vragen van de Duitschers worden be reidwillig door de bewoners van Parijs be antwoord. terwijl de bevolking gedeeltelijk de tvoepei. en voertuigen door de stralen begeleidt. Meer en meer komen de nieuws gierigen uit de huizen kijken. Van Amerikaansche zijde kwam het onzen berichtgever ter oore, dat de Duitsche sol daten en den voorbeeldigen tucht die onder hen heerscht. den besten indruk hebben ge maakt op de Parijzenaars. Wat de hotels, spijshuizen en winkels be treft. deze zijn gesloten. Enkel het hotel Ritz heeft zijn deuren geopend, maar de kelners zagen er eveneens schuchter uit. Wel dra veranderde deze vrees in vertrouwen. De ondergrondsche trein rijdt nog niet. de omnibussen evenmin, daar alle voertuigen zich buiten Parijs bevinden. De waterbevoorrading echter is geregeld. Volgens het c Dagblad van Noord-Brabant en Zeeland heeft de Belgische Koning met zijn broeder Prins Karei vóór de capitulatie van het Belgischj leger een nacht verblijf gehouden in een werkmanswoning in de Vjeuwstraat. te Sluis, bewoond door zekeren J. Dhon.. De huishoudster Dhonl deelde daar omtrent aan het dagük.d he' volgende mede: Het was hier op 23 Me» druk met Belgi sche soldaten 's Nacats. om een uur of twaalf kwam hier een soldaat, die in 1914 tijdens de vlucht in Sluis geboren was. Hij vroeg of hier een paar officie«en konden slapen. Door de verduistering kon ik niet zien wie de hee- ren waren. Zij kwamen met hun vieren, maar twee er van stapten weer in een auto. die voor de deur stond. V.akbij stopte ook een vi acht wagen met acht soldaten, die de wacht helden. Ik ging op de sofa in de beneden kamer slapen en de twee hecren. die erg ver- mof-ij waren, boven Eén wilde de wekker meenemen, omdat zij om vier uur weer vertrekken moesten. Ze gingen daarom gekleed rusten. Koning Leopold maar dat wist ik later pas vroeg nog om een stuk papier, dat hij over het bed spreidde, omdat hij zijn laarzen aan moest houden. Ik zei, dat ze gerust konden zijn en dat ik hen zeker om vier uur zou wekken. Ik wist echter niet wie ik in huis had. Wel ging er om vier uur ook een soldaat aantikken, dieii ik hoorde zeggen Sire. liet is tijd Maar wie denkt er aan zooiets In de keuken zette ik een waschkom met water en een handdoek met. zeep gereed Ik had koffie gezet en voor allen een kop- nel eieren gekookt. Ik had niets anders meer in huis dan bruin brood. De soldaten, die buiten stonden, wilde ik ook binnen laten komen om koffie te drinken, maar dat mocht pas toer» de officieren in de kamer gegeten hadden In de keuken oen ik toen toch geschrok ken. Het was wat lichter geworden Maar mijnheer zee ik ineens. is u niet de Bel gische koning Hm. Hm. Hm antwoordde de Koning alleen. Ik spoelde de waschkom uit om ook water klaar te zetten voor prins Karel. De Koning liep met een briefje naar bui ten en toen hij ging ontbijten, zag ik hem tweemaal met zijn blik heel de kamer opne men. Er lav ook een groote landkaart Prins Karei bleef 's nachts en 's morgens steeds vlakbij den Koning. Ze waren alle twee erg kalm en bedankten mij heel vrien delijk toen ze vertrokken. Maar ze zeiden bij na niets. Dienzelfden dag zijn ook Dhont en ik moe ten gaan vluchten. De Koning kon natuur lijk niet zeggen wie hij was, maar al zei hij geen ja of neen. ik kan mij niet vergist heb ben. stt kon ik ook eerst mijn eigen oogen niet geiooven. Koning Leooold, zoo besluit het blad. was dus een nacht de gast van een eenvoudigen Sluischen burgerman. Ook anderen hebben hem daar herkend Italinansche Persstemmen ROME. 17 Juni. (D.N B.). Frankrijk legt de wapens neer. Frankrijk kapituleert. De nieuwe Fransche Regeering verzoekt om Wapenstilstand. Ziedaar eenige van de met geweldige groote letters door de Romein- sche avondbladen gepubliceerde titels, boven de verklaring ran Maarschalk Petain. Frankrijk, zoo schrijft de Giornale d'Italia ziet ten gevolge van den totalen oorlog, dien de Mogendheden van de spil Berüjn-Rome met tcóenen durf en moecl te gen dit land ondernamen, gansch zijn poli tiek en militair systeem uiteenvallen. Dat systeem was gegrond op vier hoekstoe nen de Maginot.-linie. waardoor de beide Mogendheden tot een langen oorlog gedwon gen moesten worden de ontzaglijke impe riale en geldelijke reserves; het verbond met Engeland en tenslotte de politieke en mili taire verdragen met de mogendheden in Oost en Zuid-Oost Europa. Het zijn deze verdragen, schrijft Gayda verder, die de onmiddellijke oorzaak vormen van het feit. dat Frankrijk in den oorlog meegesleurd werd. Hetzelfde zou men kunnen zeggen van het bondgenootschap van Groot-Bretannië. Amsrika.3nr.che nersstemmen NEW YORK. 17 Juni. (D. N B.i. —De berichten over het aftreden van het Kabinet Raynaud en van de militaire ineenstorting van het Fransche front op de Maginot-linie, hebben bewerkt, dat. de bladen niet meer spreken van den ongebroken Franschen te genstand De dagbladen leggen er den nadruk op. dat men nu op alles voorbereid moet zijn. De Franschen overleggen of zij verder strijden zullen of zich gewonnen geven zoo luidt het opschrift van de New-York Herald Tribune Het aftreden van Raynaud, zoo stelt het blad vast. wijst op den wanhopigen toestand, waarin Frankrijk verkeert. Het feit dat de man. die net symbool geworden was van den tegenstand tot het uiterste, het rcgcerings- beleid in andere handen legde, spreekt voor zichzelf De bladen melden dar de doorbraak van de Maginct-linie door de Duitsche troepen en de radelooze vlucht der Fransche legers te Was hington een zeer slechten indruk hebben te weeggebracht. Ook de electrische verlichting functionneert. Er worden geen groote daden van sabotage door de bevolking verricht. Alleen de olietanks worden op speciaal ton vel van de Franschen in brand gestoken. Overal ziet men politieagenten, die het verkeer regelen. Ook de bereden politie doel reeds haar dienst. De algemeenc indruk is. dat na afzienbarsa tijd de orde volledig zal hersteld zijn.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 5