Geruchten over een revolutie in Frankrijk Lyon en Tours ingenomen $mnk 40 40 Cherbourg ingenomen -- Tusschen Orleans en Wevers werd de Loire overgestoken -- De Duit schers rukken op naar Lyon - Vliegtuigescaders bombardeeren Engelsche vliegvelden en benzine-reservoirs Een onderzeeër tot zin ken gebracht-- Bombar dementen van vlieg- pleinen en steden Van Zeeland, ex-keize- rin Zita en Prins Otto naar Spanje gevlucht Belgische volksvertegenwoor digers vluchten naar DAGBLAD Een ware volksverhuizing aan de Zwitsersche grens De tunnel Mont d'Or opgeblazen Keulen gebombardeerd Het Duitsche legerbericht t: Vijf en dertig duizend Fransche soldaten laten zich in Zwitserland interneeren Het Italiaansch legerbericht Naar Portugal Eerste jaargang. Nr 26 Vrijdag 21 Juni 194Ö Algemeen Nieuws PRIJS CENTIEM VOOR ANNONCEN Em. Jacqmainlaan. 115A, BRUSSEL Beheer en Redactie 117. EM. J ACQ MAIN LA AN. 117 BRUSSEL PRIJS CENTIEM Geen nader nieuws over den wapenstilstand Naar door de Radio wordt gemeld zijn Lyon en Tours in Duitsche handen gevallen. Op de vesting van Tours waait de Duitsche vlag. De Duitschers zetten hun opmarsch overal snel voort. In Bretagne werd Nantes bereikt. In het Oosten werd Roanne en Lyon ingenomen. In Elsaz-Lotharingen zijn de Fransche legers overal afgesneden en door broken. Deze verschillende legers vechten elk op zich zelf voort en trekken zich al vech tende verder terug. In Lyon, dat door de Duitschers Werd be zet, heerscht rust en kalmte. Alles verloopt ordelijk. Alle openbare diensten werken, maar de straten zien er nog verlaten uit. Over de voorwaarden van den door Frank rijk aangevraagden wapenstilstand is tot -hiertoe nog niets uitgelegd. FRANSCH-ZWITSERSCHE GRENZEN, 19 Juni (D.N.B.). De vluchtelingenstroom heeft aan de verscheidene grensovergangen van Frankrijk naar Zwitserland, via het Ju ra gebergte. zooals een medewerker van D.N.B. afschildert, tijdens de laatste 24 uur zachtjes aan de afmetingen aangenomen eener ware volksverhuizing. Te voet. per rijwiel, met kruiwagens, stoot wagens en kinderwagens, met kar en per auto, overschrijden vrouwen, kinderen en ouderlingen, zoowel Zwitsers als Franschen, de grens met het allernoodzakelijkste inge pakt in beddelakens. Daarnaast komen in grootere groepen Fransche soldaten en officieren, ijzerenweg-, grens- en rijkswachtbedienden op Zwitsersch grondgebied toe, waar zij onverwijld ontwa pend en naar het interneeringskamp overge bracht worden. Zooals men weet zijn de Fransche gevol machtigden aangeduid en zijn deze bezig aan het onderhandelen. Frankrijk wacht, naar de Radio meldt, in alle rust en kalmte den uitslag der onderhandelingen af. Pas dan zullen wij vernemen welke voorwaarden door Hitler en Mussolini werden gesteld. Te Rome werd uit Genève gemeld dat al daar geruchten gaan dat er in verschillende deelen van Frankrijk revolutie zou zijn uit gebroken. Ook zou >&r».wen opstand ontstaan zijn op het eiland Korsika, waar hevig zod gevochten worden tusschen de bevolking en de garnizoenen. BERN. 19 Juni (D.N.B.) De Franschen lieten den timnel van de Mont d'Or aan de Zwitsersche grens, ten Westen van Val- lorbe, in de lucht vliegen, zij hebben hierme de de spoorweglijn Lausanna-Parijs, onder broken. KEULEN. 19 Juni (D.N.B.) Door den yijandelijkfn luchtaanval op de stad Keu len in den nacht van 18 Juni werden zeven burgers gedood en eenige gebouwen gedeel telijk beschadigd. Het opperkommando van het leger deelt het volgende mede De Fransche legermacht lost zich al meer en meer op Snelle troepenmachten hebben in Normandië Cherbourg ingenomen. Nabij Rennes werd Bretagne bereikt, Le Mans is ten Zuiden door de Duitsche troepen gepas seerd. Tusschen Orleans en Nevers gelukte men er in op vele plaatsen de Loire over te steken. In Bourgondië trokken snelle troe- Wal de Ehgelschen in De Panne achterlieten Een zicht op het strand van De Panne, na de vlucht van het Engelsche expeditie corps. De Engelsche troepen gebruikten hun voertuigen om in de zee een loopbrug te maken en aldus de dieper liggende schepen gemakkelijker te kunnen bereiken. pen in de richting van Lyon. Ten Westen van Muelhausen staan pantser- en gemoto riseerde divisies, die van Belfort komen, op het' punt zich te vereenigen met. de troepen, die over de Boven-Rijn aangevallen hebben en die bij Munster reeds diep in de Vogezen ingedrongen zijn. Weerskanten Diedenshofen biedt de vijand in de Maginotlinie nog tegenstand. Strijd- en stoottroepen trachten door aanvallen op ves tingen, veldversterkingen, spoorwegen, troe penverzamelingen en kolonnen den tegen stand van den in Lotharingen ingesloten vij and te vernietigen. Vóór Cherbourg werd een handelsschip van 6.000 ton door bommen in den grond geboord. In Engeland bombardeerden Duitsche vliegtuigescaders talrijke vliegvelden, alsook de reusachtige benzinereservoirs aan de monding van de Theems en zetten deze in brand. Vooral het vliegtuig-escader van ge- neraal-majoor Coeler onderscheidde zich ten zeerste. Engelsche vliegtuigen overvlogen in den nacht van 19 Juni het Noorden en Westen van Duitschland, en zooals immer, strooien zij hun bommen over niet-militaire doelein den. Er zijn daarbij 18 dooden te betreuren, onder de politie en de burgerbevolking. GENEVE, 19 Juni (D.N.B.). Naar van de Zwitsersche grens wordt gemeld bereikten in den nacht van Dinsdag op Woensdag 55,000 Fransche soldaten de Zwitsersche grens. Op verscheidene punten meldden zij zich aan en vroeger om geïnterneerd te worden. Zij wer den door de Zwitsersche grenswacht ontwa pend en naar het binnenland vervoerd. ROME. 1P Juni. (D.N.B.)., lïet hoofd kwartier van dr- weermacht maa/i bckencl 'Jnze v-jrKcrning ;viie^vuigen brac'Urn een vijandelijken onderzeeër uot zinken Op het oorl'ogsterrein in Noord-Afrika is de toestand ongewijzigd. In Oost-Afrika trachtte een Engelsche door pantser-auto's ondersteunde legeraf- deeling. die de driekleur geheschen had, in onze stellingen binnen te dringen. Door een krachtigen tegenaanval werd zij vernietigd. Onze luchts' rijdhrachten ded^n een aan val op vijan lelijke luchtvloot-oasissen en. staken daarbij drie vliegtuigen in brand. Door vijandelijke vliegtuigen werd een landbouwnederzetting met bommen bestookt. Dr-2 vrouwen en meerdere kinderen werden gedood. In den a/getoopen nacot voerde de vijand o-i.i'.aanvallei: ui' op :.'.eden in de provin cies Ligurië en Piémont. Slachtoffers zijn er niet t?n ds schade is gering. Ook de Groot-hertogin van Luxemburg De stroom vluchtelingen op de Spaansche grens houdt aan. Onder de vluchtelingen bevonden zich o.m. de vroegere Belgische ministerpresident P. Van Zeeland, alsmede ex-keizerin Zita met kroonprins Otto. Ook de Groot-hertogin van Luxemburg en Maria Isabella en Maria Antonia van Bourbon Panna zijn op de Spaansche grens aangekomen. Zij zullen, trachten naar Portugal door te reizen. SAN SEBASTIAN, 19 Juni (D.N.B.). Tusschen de hier aangekomen vluchtelingen uit Frankrijk bevinden zich o.a. Baron Rot schild, de vroegere Fransche Minister van Buitenlandsche Zaken Malvy en talrijke Fransche en Belgische volksvertegenwoordi gers. Al de hotels ie San Sebastian en andere plaatsen in de Baskische provincie zijn vol. IRUN, 19 Juni (D.N.B.). De voorzitter van den Franschen Senaat Jeanneney is de Spaansche grens bij Irun overgetrokken. Volgens geloofwaardige berichten ziou iüj naar Lissabon afreizen.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 1