C. De Groot wint de acht van Chaam Van Gent wint de Blonde van Zaandam WIELRIJDEN IB Fernand Buyle uit Duitsch- land teruggekeerd Schalke en Sportklub Dresden in finaal voor het Duitsch kampioenschap KAATSEN Gewest Aalst Dendermonde 9e Groote Prijs van Sint-Niklaas voor Beroepsrenners 500 KM. IN DRIE DAGEN KOSTTEN 125 FR. Stan Huys en Roger Dsneef in Buenos-Ayres Het Duitsch wegkampioen- schap voor liefhebbers Naar eenheid in de wieler sport- in Nederland Na den lsten Mei-prijs te Hoboken Jean Borotra leider vak de sport in Frankrijk Sportwereld's Criterium te Kortrijk in het teeken der Sportherleving en der liefdadigheid Kleine Baankoersen ATHLETIEK De Duitsche zwemkam- pioenschappen te Berlijn Duisburg wint het Duitsch water-polo-kampioenschap «HET ALGEMEEN NIEUWS WÖÈNSDAC 17 JULITMS^ -9-^a FERNAND BUYLE Bij het eerste contingent Belgische krijgs gevangenen Zondag j.l. uit Duitschland te ruggekeerd, was ook de oud-internationaal en Daringvoetballer Femand Buyle. Men kan zich de vreugde van zijn vrouwtje voorstel len wanneer ze hem na zoo'n lange afwezig heid weer aan het hart kon drukken. Anderzijds is zijn terugkeer weer een flin ke aanwinst voor Daring, die nu reeds een behoorlijk elftal kan in lijn brengen. Hopen we dat de rood-zwarten nu spoedig de oefe ning heraanvatten en de talrijke getrouwen weldra op een oefenwedstrijd zullen vergas ten. Zondag aanstaande in het Olympisch sta dion van Berlijn, zullen de titelverdedigers Schalke en Sportclub van Dresden de finaal van het Duitsch oorlogskampioenschap be twisten. Zulks na de wedstrijden voor de halve-finaal welke volgende resultaten hadden Sportclub van Dresden klopte te Weenen, voor circa 50,000 toeschouwers, Rapid Wien met 21 na verlenging, en Schalke sloeg te Stuttgart, in aanwezigheid van 30,000 personen, Waldhof Mannheim met 31. De verliezers der halve finaal-matchen zul len eveneens Zondag aanstaande de derde en vierde plaats betwisten. Te Wieze werd door de kaatsafdeeling Ge west Aalst-Dendermonde, onder de leiding van de h.h. H. Moens en A. Roelandt, een vergade ring belegd waaraan de afgevaardigden van enkele Denderclubs als Wieze, Dendermonde, Gijzegem, Denderbelle deelnamen. Merchtem liet zich verontschuldigen. Tegen Aalst Hout markt werd een klacht neergelegd, omdat deze ploeg op 7 Juli j.l. te Hamme gespeeld heeft, in de plaats van te Baardegem op te treden. Aalst Houtmarkt werd met algemeenheid van stemmen uitgesloten. Waar Aalst Houtmarkt ook moge optreden, zelfs in een glider verbond, nergens zal een ploeg uit het Gewest Aalst- Dendermonde aan deze lutten meedoen. De wedstrijden die te Gijzegem op 25 Augus tus moesten doorgaan (Gijzegem-Dendermon- de-Wieze) zullen op 15 Augustus gespeeld wor den. Verder werden de volgende scheidsrechters aangeduid 21 Juli te Dendermonde (h. Bosteels); te Dendermonde (h. Jan Moens). 28 Juli te Merchtem (h. Monsieur); te Denderbelle (h. Pieters). 4 Augustus te Baardegem (h. Vander Strae- tèn); te Gijzegem (h. J. Moens). 11 Augustus te Baardegem (h. De Cock); te Merchtem (h. Bosteels). 18 Augustus te Denderbelle (h. Pieters); te Wieze (h. J. Moens). 25 Augustus te Dendermonde (h. Aerts); te Baardegem (h. Van der Straeten). 2 September te Gijzegem (h. Aerts); te Baardegem (h. Bosteels). De inrichtende maatschappij Z. W. D. Stads belangen neeft de bevoegde overheid de toe lating gevraagd den jaarlijkschen Grooten Prijs te verrijden op Zondag 7 of 14 Augus tus. De omloop zou 8 of 9 ma-1 de volgende straten doortrekken, en aldus ongeveer 130 km. bedragen. Statieplein, Statiestraat, Markt, Kokkelbeek, Kor.gostraat, Pastoor Demeerleerstraa. Moleken, Belsele, Aauostrade, Ster. Antwerpsche Steen weg. Mercatorstraat, Statieplein. Onze renners weten dat St. Niklaas tot het Ïilatteland behoort en het dus vanzelfsprekend s dat de omloop geschiedt langs prachtige banen. Het inrichtend comité deelde nu reeds mede dat het er in gelukt is zonder verderen steun of omhalingen dezen, koers geldelijk op touw te zetten. Immers, de nog beschikbare gelden laten toe van nu reeds te verzekeren en aan te kondigen dat de eerste prijs minstens 1,000 frank in geld zal bedragen. Zooals telkenjare zou er tijdens het verloop van den baankoers een niet minder belangrij ke wedstrijd op den velodrom ingericht wor den Voor nadere inlichtingen kunnen de renners zich wenden tot den h. Armand Smet; Pastoor Demeerleerstraat, 9, te St. Niilaas-Waas. De tocht van Ciaeys en Van den Bossche naar Luik Nauw met de beoefening van de wieler sport in deze dagen zijn verbonden, de ver plaatsingsmogelijkheden van de renners. In de landstreken, die ver van een startpunt gelegen zijn, wordt opgezien tegen de kosten, welke de reizen met zich meebréngen. In dit verband achtten wij het wel actueel eens den tocht te verhalen, welke Marcel Claeys en Eugeen Van den Bossche hebben moeten doen, om van het Meetjesland in Luik te komen en weer terug te keeren. Een afstand van 200 km. ligt tusschen Eekloo, de plaats van vertrek, en Luik. Daar voor zijn ze eerst Zaterdagmorgen half negen vertrokken. De geest van avontuur, welke in iederen renner een beetje leeft, deed beiden de rantsoeneeringszegels veronachtzamen. In Dendermonde hadden ze reeds moeilijkheden brood te verkrijgen. Een soldaat ontfermde zich over hen en bezorgde brood. 's Avonds om zeven uur bereikten zij Luik. Het vraagstuk van zegels voor vleesch bleek geen... vraagstuk te zijn, want ze vonden dit tamelijk gemakkelijk. Ze ontmoetten daar den kleinen, levendigen Louis Michiels, die hen uitnoodigde den Zondagnacht bij hem in Boutersem te overnachten. Daardoor ble ven de hotelkosten tot één nacht beperkt en bedroegen de kosten voor ieder 125 frank. In totaal hadden ze, na terugkeer te Eekloo, inbegrepen de koers, 500 km. in drie dagen afgelegd. En vermits het eigenlijk voor training begonnen was, behoefden ze het zich niet te beklagen. Op 14 Mei 1.1. heeft vader Huys van zijn zoon Stan, die in gezelschap van Roger Deneef naar Buenos-Ayres was vertrokken, nieuws ont vangen dat zij aldaar op 11 April goed waren aangekomen. Zij werden daar onmiddellijk op sleeptouw genomen dóór een Hollander, die sinds 45 jaren m die stad vertoeft, en die hun als zijn eigen kinderen vertroetelde. Stan was dan ook vol lof over de ontvangst en ook over het werk dat hij zelfs als licht betitelde. Er vieien enkel nog wat uurkoersen en 100 km.- wedstnjden per ploeg te doen. Als we af en toe eens demarreerden schreef Stan, kwes tie van eens te probeeren of de anderen te meten, lagen ze allen onmiddellijk los. Met ongeduld wachtten onze landgenooten dan ook op de Zesdaagschen, waarvoor zij spe ciaal waren overgestoken en waarover de on derhandelingen met de verscheidene inrichters nog in vollen gang waren... als de oorlog uit brak. Ten minste alhier, want ginder bleef men zorgvuldig buiten de vlaag. Maar daarmee was het gedaan met correspondeeren en kon men van hen geen verder nieuws erlangen. Doch als Huys en Deneef reeds na hun aan komst mochten berichten dat zij goed hun brood verdienden, zal dat ten minste wel zoo gebleven z.jn, daar aldaar niets heeft belet dat het ontwerp van die Zesdaagschen te ver rijden zou verwezénlijkt worden. Het Duitsch baankampioenschap voor lief hebbers, over 233 km. met vertrek en aan komst te Maagdeburg, werd in den sprint gewonnen door Kissteiner, vóór Preiskeit, Schoepflin en Richter; deze vier mannen re den aan een gemiddelde snelheid van 32 km. 700 meter. De Nederlandsche Wielerbond, ontvangt van tal van zijden bewijzen van instemming bij zijn streven tot eenheid in de Nederland sche wielersport. De bekende sportjournalist Joris Van den Bergh hee/t thans eveneens als ondervoorzitter zitting in het hoofdbe stuur genomen. Opnieuw rouw in de Aaltersche sportmiddens Waar de V. C. «De Velovrienden reeds mocht treuren over een van haar bestuursle den, heerscht er nu ook rouw in de Voetbal- klub P. C. Daring^Aalter. Het bericht dat we kregen is thans droeve werkelijkheid geworden. De jonge belofte Mar cel Vande Walle is eveneens gevallen op het veld van eer. Zijn stoffelijk overschot werd- ontdekt in Ronsele. Onze christelijke deelneming aan zijn echt- genoote en familieleden. Nagenoeg al de prijzen, welke in den 1 Mei- koers te Hoboken werden verdiend, zijn thans door de renners, aan wie ze toekwamen, afge- gehaald geworden. Van Hove René, Llngier Jules, Kemps Rich., Reynders en De Vos J., bleven nog achter. Zij ween hiermede verwittigd dat zij het cun ver schuldigde mogen afhalen bij den h. Jos. Wou ters, sportafgevaardigde, Leopoldslei, 8, te Ho boken. Uit Vichy wordt gemeld dat de Minister van Opvoeding Ybarnegarey, Jean Borotra, den oud-tenniskampioen, tot leider van de sport en van de lichamel'jke opvoeding heeft benoemd. i Vóór Valentijn en Pauwels van Kieldrecht Ook Brabant heeft den ban der werkeloos heid op wielergebied gebroken. Na tweemaal tengevolge van den loop der gebeurtenissen te zijn uitgesteld, opende het wegseizoen in het. Zuiden Zondag dan toch met de befaam de Acht van Chaam. Voorgaande jaren werd de dag ingeleid door een wedstrijd voor amateurs, ditmaal waren alleen de professionals en de onaf- hankelijken aan het woord. Zij hadden 12 ronden van 11 km., dus 132 km. af te leggen. Dank zij demarrage van Gommers. Valen tijn, Lauwers en Joosen ving de beslissende slag 1 1/2 ronde voor het eind aan. Er werd toen fel gereden en met 10 man op jacht naar de vluchtelingen gegaan na 7 ronden ontsnapt en die werden mgeloopen. De uitslag 1. C. DE GROOT (Amsterdam) in 3 u. 39 min.; 2. C. Valentijn (St. Willebrord) op 1/2 lengte; 3. F. Pauwels (Kieldrecht), op 1 lengte; 4. C. Joosen; 4. G. Saes; 6. Th. Hopstaken; 7. A. Overweel; 8. M. Buuron; 9. C. Wijdenes; 10. J. Braspenninx; 11. J. Gommers; 12. Steenbakkers; 13. W. Lauwers; 14. V. a Zande; 15. P. Reinders; 16. Bras penninx Sr; Groenberg; J. De Meyer; Mont- frooi. Zondag 4 Augustus, op de paardenrenbaan Henri Van den Hende, te Kortrijk Wij hebben met genoegen mogen vaststellen dat het sein tot herleving, welk Sportwereld een van de eersten was om te geven aan de wielersport, niet alleen met een blijden mon kel werd ontvangen bij ons sportminnend pu bliek en onze werklustige renners, maar ook dat het andere inrichters heeft opgewekt even eens eene DAAD te stellen. Waar we reeds op een Zondag, nl. gisteren 14 Juli, drie wedstrijden mochten beleven, kunnen wij er vast .fin aan dat het reusachtige sukses, welkons hVntèrfum zal genieten nog. een grootere stuwlrracht zal leggen in de be geestering. waarmede zoovelen den heropbloei der wielersport begroet hebben en wenschen te bevorderen. Want een reuzensukseswordt het. Dat kan men alleen reeds opmaken uit de namen •der deelnemers, welke wij hier laten volgen, en welke nog slechts een soort voorste le gioen uitmaken van het klein legertje van 40 man, dat wordt aangeworven. Maar dat kan men eveneens voelen uit de blijde hunkering, waarmede Kortrijk en zij ne omgeving, van uren ver, den dag van 4 Oogst tegemoet ziet, om, na zooveel bange drukte, na zooveel kommer en zorgen, weer eens te genieten van de geliefdkoosde sport en weer eens de jongens van hun hart aan den trok te zien. nadat zij er zich als het ware eeuwen van gescheiden hebben gevoeld. Hier volgen een eerste reeks schoone namen van VASTE DEELNEMERS Gust. Danneels, Albert Billiet, Albert Billiet, Emieil Van de Pitte, Alois De Bruyne, Sylvain Grysolle, Robert Naeye, Adelin V. Simaeys, Lucien Vlaeminck, Achiel» Samijn, Jan De Man, Marcel Kint, Juul Lowie. Jef Moerenhout, Andre Del oor t, Cyriel V. Overberghe, Roger Cnockaert. Kamiel Desmet, Alberic Schotte, Marcel Van Houtte, Emiel Faingnaert, Albert Ritserveldt, Gust. V. Cauwenberge, Er weze nu nog herinnerd dat het totaal prijzen vast boven de 5000 frank reikt en mis schien wel oe 10.000 frank zal benaderen In elk geval, niemand zal er aan zijn voor zijne moeite, daar elke deelnemer op een brief je van 100 frank rekenen mag. Er worden slechts 40 man aanvaard. Er zal ook een koers voor JUNIORS zijn de jongeren welke daar wenschen aan deel te ne men. mogen zich aanmelden ten bureele van ons blad. 127, Emiel Jacqmainlaan, te Brussel. Het programma wordt opgemaakt in dezc-n zin dat het elkeen zal bevredigen en dat men meer dan ware voor zijn geld zal hebben. Bericht aan Zuidwest- vlaamsche renners Gezien het aantal deelnemers be perkt is worden de Zuidwestvlaamsche renners, die nog niet ingeschreven zijn voor dit criterium, verzocht dit dade lijk te doen, daar we anders deze zul len aanvaarden van renners uit andere provincies. Dit bericht geldt vooral voor Geor ges Christiaens, Noël Declercq, Albert Bekaert, Alfons Ghisquière, Lucien Storme, André Heydcns, Marcel Claeys, Medard Barbe enz. CHRIS. VAN GENDT Vóór Schulte in de spurt geklopt Onder uitstekende weersomstandigheden en ten aanschouwe van een zeer talrijk pu bliek langs het geheele parcours is Zondag voor de vierde maal de Ronde van Zaan dam verreden. Schulte, die er alles op gezet had- ook dit maal het criterium te winnen verleden jaar ging hij als eerste met een ronde voor sprong door de finish werd ditmaal in een uiterst snelle en spannende sprint met een halve wiellengte geklopt door den Rotter dammer Chr. van Gent, die het traject van honderd ronden (96 km.) aflegde in den tijd van 2 uur 20 min. 21 sec. De uitslag Profs en onafhankelijken 1. CHR. VAN GENT (Rotterdam), 2 uur 20 min. 21 sec. 2. Schulte 's-Hertogen- bosch); 3. A. Lodewijks (Leiden); 4. Engel (Amsterdam»; 5. Bakker (Zaandam); 6. Van Vliet; 7. Reuter (Amsterdam); 8. A. van Am sterdam (Princenhage) 9. Houtzeel (Am sterdam); 10. Motke (Amsterdam); 11. van Gelderen (Terneuzen) 12. Boeyen (den Bosch). Te St. Eloois-Winkel 92 vertrekkers. 54 km in 1 u. 29 min. Uit slag 1. MOMMERENCY ARTH. (Kortemark); 2. Desplenter Joris; 3. Rondele Jef; 4. Stads bader; 5. Casier; 6 Vanneste; 7. Pieters; 8. Gruyaert; 9. Goderis;. HL TaiUieu; J.1. Devos; 12. gelijk 30 renners. Nieuw Duitsch record der 10.000 meter Max Syring liep Zondag te Jena de 10.000 meter in den nieuwen recordtijd van 30 mm. 6.8 sec. Hij verbeterde hierbij zijn oud re cord dat. m 1936 tot stand kwam. toen hij dezen afstand liep in 30 min. 40 sec. Bij het behalen van het nieuwe record werden de volgende tusschen lijden genoteerd: 5000 me ter in 14 min. 58 sec. en de 7500 meter in 22 min. en 34.6 sec. Plath verbetert het record der 1000 meter In 't Olympisch stadion der Duitsche hoofd stad grepen tie eerste oorlogskampioenschap pen in zwemmen plaats. Hieronder De uitslagen EERSTE DAG Mannen 100 meter crawl BIRR, in 1 min. 02.4 sec. 100 meter rugzwemmen 6CHROEDERin 1 min. 11.3 sec. 400 meter crawl PLATH, in 4 min. 05.4 sec. Kunstspringen WEISS. Aflossing 4 x 200 meter streekzwemmen HELLAS (Maagdeburg'), in 10 min. 11.8 -sec. Vrouwen 400 meter crawl 6CHMITZ, i» 5 min. 54.9 sec. Duikelen OLGA ECKSTEIN. TWEEDE DAG Mannen 200 meter crawl PLATH. in 2 m. 16.2 sec. 1500 meter crawl PLATH. in 20 m. 03.3 sec. Tijdens dezen wedstrijd stelde Plath over 1000 meter, met den tijd van 13 min. 18 9 sec. een nieuw Duitsch record op zijn naam. 200 meter streekzwemmen BALKE, in 2 min. 43.8 sec. Aflossing 4 x 100 meter crawl) SPANDAU, in 4 min. 17.8 sec. Vrouwen 100 meter crawl POLLACK, in 1 min. 10.4 sec. 200 meter streekzwemmeo SCHMIDT, in 3 min. 03.3 sec. 100 meter rugzwemmen WEBER, in 1 min. 20 sec. Kunstspringen DAUERLANG. Aflossing (3 x 100 meter crawl) SPANDAU, in 3 min. 41.2 sec. Het Duitsche water-polo-kampioenschap werd gewonnen te Berlijn, door Duisburg, na zijn zege met 91 tegen Muenchen in den eind-match. Drukkerij ;./v v periodica 127. tm. Jacqjnatnlaan, Brussel.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 15