Iftiichfiügett nopens ge sneuvelde en gekwetste soldaten alsook nopens burgerlijke slachtoffers De Feestspelen te Bayreuth zijn begonnen Engeland thans een langs alle kanten ingesloten vesting Stuurt Engeland op vrede tusschen Japan en China? Engeland verzwijgt de verliezen, aangericht door ds Duitsche lucht bombardementen Stroomingen tegen de regeering Pétain Drie en zestig slachtoffers bij de mijnramp te Pensylvanië Amerikaansch vlooteskader verliet1 Hawaï TE WETTEREN-KWATRECHT Nieuws over soldaten in Frankrijk Belgische soldaten die uit Duitschland terugkeerden De stelselmatige vernielin gen in België en Frankrijk Terug naar een normaal leven in Frankrijk De verliezen in de lucht HET ALGEMEEN NIÉUWS VfWJsWe't»" Gisting onder de bevolking wordt steeds grooter ROME. 17 Juli. Op grond van berichten uit Londen te Rome toegekomen van diplo matieke vertegenwoordigers van neutrale staten, hangt de Popoio di Roma een beeld op van den huidigen toestand in Engeland. Engeland gelijkt op een, langs alle kanten ingesloten vesting. Niemand kan het bolwerk verlaten, zonder vergunning der regeering. Elke verbinding met het Europeesche Vaste land is verbroken. Het buitenland verneemt zoo goed als niets over de in Engeland heer- schende toestanden. De weinig talrijke bui tenlandsche journalisten die nog in Engeland verblijven zijn aan een strenge censuur on derworpen. De vr*es voor het Duitsche of fensief drukt zijn stempel op het leven in Engeland. Reeds begint een onderaardsche beroering der bevolking zich tegen de regee ring te doen gevoelen. Het vertrouwen in de getroffen verdedigingsmaat-egelen is gering. De steden zijn weliswaar met soldaten opge propt. doch deze soldaten zijn niet geschoold op militair gebied. Volgens wel berekende ramingen, beschikt Engeland slechts over tien a twaalf geschoolde divisies. De neutrale waarnemers zijn van oordeel, dat 50 p. c. der getroffen verdedigingsmaatregelen volledig nutteloos zijn en zelfs in geval van bezetting tot een totale verwarring zullen leiden. De verklaringen der regeering die tot doel had den de gemoederen te bedaren hebben juist het tegendeel voor gevolg gehad. TOKIO, 17 Juli. In aansluiting met de mededeeling van den gouverneur der Malei- sche staten. Jones, dat Groot-Brittannië tus schen Japan en China den vrede wil tot stand brengen, verklaarde de woordvoerder van het Ministerie van Buitenlandsche Za ken. naar het agentschap Domei, meldt, dat de vredesverklaringen van Jones niet ter ken nis van den Minister van Buitenlandsche Zaken gebracht werden. Van den kant van derde mogendheden, Engeland inbegrepen, zou eveneens de hoop gekoestert worden, dat de vijandelijkheden tusschen Japan en China zoo gauw moge lijk zullen geëindigd worden, alhoewel een dergelijke tusschen komst, zooals die van Jones niet ter bespreking staat. LISSABON, 17 Juli. Naar verluidt be klagen de Engelsche bladen ei zich over dat de ambtelijke medecieelingen omtrent de Duitsche luchtaanvallen met den dag onbe duidender worden. Het blad Manchester Guardian verklaart dat de terughouding van de officieele mede- deelingen te wijten is aan de vrees het mo reel van het Britsche volk nog meer ter neer te drukken, daar men klaarblijkelijk de v are verliescijfers niet durft bekend maken. Maar daardoor wordt slechts mistrouwen, verwarring en onrust teweeggebracht. GENEVE, 16 Juli. Het blad «Le Petit Dauphinoiszou uit goed ingelichte krin gen te Vichy vernomen hebben, dat de te rugkeer der Regeering Pétain reeds daarom dringend is wijl er zich in zekere plaatse lijke Fransche kringen stroomingen vormen welke op eene niet loyale houding tegenover de regeering Pétain zouden wijzen. Het is best mogelijk d^t zich nog deze week een lid der regeering naar Parijs begeeft om de zaak op te loèsen. De regeering is trouwens van meening dat kaar terugkeer ovcens noodzikelijk is, ten einde dringende economische vraagstukken op te lossen, wat, van uit Vichy, slechts moei lijk zou kunnen gedaan worden. NEW YORK, 17 Juli. De mijnramp in Sonman (Pensylvanië) eischte 63 menschen- levens. HONOLULU, 17 Juli. Acht kruisers der Vereenigde Staten welke in Hawai aanlagen, hebben met onbekende bestemming Pearl Harbour verlaten in gezelschap van tien des troyers. Ondertusschen heeft ook een an dere groep oorlogsschepen bestaande uit vier kruisers, een zeker aantal destroyers, de slagschepen Colorado en Nevada als mede een vliegtuig-moederschip, de haven VP" Pearl Harbour verlaten in Zuid-Ooste- l:jln. .ichting naar het eiland Maui toe. Negen en dertig Belgische soldaten sneu velden hier, namelijk Kerremans Carolus, 22 jaar, Bornem; Cox Karei, 24 jaar, wonen de te Lier; Boutsen Leonard, 23 jaar, wonen de te Dilsen (Limburg) Adjudant Ghijs Julien, Antwerpen; Vriesacker Jozef, 21 jaar, Zwijndrecht; Warrens Gilbert, 21 jaar, Kiel- drechtDe Decker Roger, 30 j., Deurne sergeant Van Hout Petrus, 35 j„ Leopolds- burg adjudant Mertens Karei, 24 j.; Leysen Hendrik; 23 j., Borgerhout; Moens Frans, 28 j„ GrimbergenGoormans Louis, 20 j., Nijlen De Beider Jozef, 22 j., Lier Ame- linckx Emiel Borgerhout; Delgrun Norman, BorgerhoutDelens Hypolite, La Louvière Boey Frans, 22 j.. NielVerbist Antoon, 21 j., ZandvlietBotte Karei, 34 j., NinoveDe Groof Frans. Kontich Verhaegen Gustaaf. 21 j., Antwerpenwachtmeester Verboven Jozef, wonende te HerentalsDe Clercq Re- né, 26 j., Ne vele Smets Jozef, 24 j„ Heren tals De Decker Julien, 22 j., Schelle Schoepen Frans, 20 j., Mortsel Van Mierlo Frans, 28e Linie. n. 106.98296 Moorkens Hen drik, n. 106.99314, waarschijnlijk wonende te Borgerhout; Daniels Adrien, 26 j„ Merksem; adjudant Van Britsom Frans, 23 j., Antwer pen sergeant De Brabandere Oswald, 28 j„ St-Martens-LatemJanssens Frans, 24 j., Herentals Coomans Pieter, 25 j., Arendonk; Bruylandts Jozef, 24 j., Wijnegem Cools Do- minicus, 33 j.: Antwerpenverder vielen nog drie onbekende soldaten. Zeven Wettersche soldaten sneuvelden op het veld van eer Clapdorp Karei, 41 j. Jozef Famalaer, 37 j. en Oosterlinck Maurice, 36 j„ sneuvelden te Dendermonde De Win- ne Marcel en Matthijs Frederik, sneuvelden te Terdonk Van De Sompel Achiel, sneu velde te Scheldewindeke, en Van der Spiegel, wonende Eminck. alhier. Burgerlijke slachtoffers Blancquaert Ma ria, geboren 6-10-1867Clincspoor Basiel, geb. 8-3-1906 Van Hecke Emiel, geb. 17-10- 1900 Ladon Arthur, geb. 18-11-1883 Raman Karei. geb. 5-3-1887 en Miegem Maria, geb. 7-4-1874, werden allen gedood door de bom bardementen van 20 en 21 MeiNonnoeyer Hendrik, geb. 25-9-1885 en wonende te Me- chelen. Nijs Albertina, geb. 11-19-1932, wonen de te Sinte-Katelijne-Waver, werden gedood door een landmijn, terwijl nog verscheidene personen erdoor gekwetst werden. Lejon Pe trus. geb. 17-11-1884. wonende te Willebroek, werd dood uit de Schelde opgehaald. Nieuws over Advokaat Van Dessel De h. advocaat Edgar Van Dessel, van Leuven, berichtte ons dat hij zich als krijgs gevangene in Duitschland bevindt. Hij ver zocht ons zijn familie, vrienden en kennissen te willen laten weten dat hij het goed stelt en in uitstekende gezondheid verkeert, wat hiermede dan gedaan is. De h. Albert Van Eegem, wonende Panne straat, 5, te Heist-aan-Zee, meldt ons Ik ben verheugd u te kunnen mededeelen dat de volgende regimenten zich in Frank rijk bevinden. In Estang (bij Aire) Inten dance 7e D. I., B P. S. 2 Sei^eant De Co- cre, van bij Mons (vroeger bij de Karabi- niers); soldaat Callens, Van de Velde, Van- derstock en nog 300 soldaten. De Para van 7e D. I., met ongeveer 300 man. waarvan 30 chauffeurs; eveneens het atelier van de P. A M. I., met ongeveer 500 soldaten; de ge- heele compagnie van de Service van de con- voiement. Ik heb daar de compagnie ver laten op 7 Juli. Daar vertoeven bijna alle soldaten van de klas 1928-1932. Ik schrijf u dit om de bloedverwanten en kennissen te verzekeren dat hun echtgenoot of zoon nog in leven zijn. Indien er personen zijn die nadere inlichtingen willen bekomen, sta ik bereidwillig tot hun dienst. Volgende personen komen per boot uit Duitschland naar Antwerpen, van waar zij, door eigen middelen, naar huis zullen moeten keeren De Bruyker René, Kerrebroekstr., Aalst; De Groot Frans, Hoogevelden, 10. Aalst; Van Haut Jozef, Binnenstr., 128, Aalst; De Witte ozef, Binnenstr., 124, Aalst; De Wit Rich., Ouden Dendermondsche stèenweg. Aalst; Van der Maelen F., Beekstr., Aalst; Meert Kam., Ledebaan, 73, Aalst; De Wit Jozef, Ouden Dendermondschen steenweg, Aalst; De Moor Petrus, Binnenstr., 128, Aalst; Weïlemans F., August Morreelstr., 55, Aalst; Berrez Jan, Keizerstr., 28, Aalst; Janssens Jan, Ajuinstr., 31, Aalst; Hiegnet Leopold, August Mareel- straat. 76. Aaïst; Wassteels Osc., Felix De Hertstr.. 45, Aalst; Van Hamme Maur., Vak- schoolstr., 7. Aalst: Mers Maurits, Drieslen- telstr., 90, Aalst; Doktoor Vlassebroek, Brou- werijstr., te Aalst; Frans Michiels, H. Hartlaan, 21, Aalst; Boeykens Frans, Roosendreef, 22, Aalst; Fr. Braeckman, Spinderstr., 22, Aalst; Osselaer Emiel, Gentsche straat, 85, Aalst; Vanden Bossche AJhprt. Dendermondsche str.. 111. Aalst; De Troeyer Gustaaf, Groote Markt. 3, Dendermonde; Boelens Alfons. Dokter De Moorstr., 135, Aalst; Boeykens Richard. Jan de Windstr., 25/1, Aalst; De Bruvn Frans. Ouden Dendermondschen steenweg, 19, Aalst; Kindermans Louis. Botermelkstr., 9. Aalst; Van der Haegen Victor. Spaarzaamheidstr., 19. Aalst; De Gendt Octaaf, Langestr., 88, Aalst; De Gendt René, Achiel Detiennestr.. 51: Beeckman Modest, Doolhofstr., 100, te Aalst; Van Langenhove D., Kerrel-roekstr., 85. te Aalst; Daelman Frans, Moorselbaan, 261/1, Aalst; Van Langenhove S., Immerzeeldreef, Aalst; Lanckmans Petrus, Lede Snekaerd, 19. Aalst; Kommerman Petrus. Schoolstr., 18. Aalst; Van Vaerenberg Osc., Moorselbaan, 109, Aalst; Bogaert Frans, Doolhofstr., 74, Aalst; Leemans Leop., Pinnestr., 246. Aalst; De Sippelaar D.. Laarstr., 19, Nieuwerkerken; Callebaut Jul.. Rozendreef. 48. Aalst; Cop- pens Alfons Geeraardsbergsche straat. Aalst: De Coninck Petr., Pinnestr., 158. Aalst: Roels Victor. Raanstr.. 17, Aalst; De Smet Jan, Bergemeerschstr.. 6, Aalst; De Veylder L.. Watertorenstr.. 68, Aalst; Brekpot Alfons, Oude Gentbaan, 23, Aalst: De Bruycker Rob., Breedestr., 181. Aalst: Van Eygem Petrus, Binnestr., 150/N, Aalét; Kindermans Jan, Hoogevesten. 52. Aalst: De Waen Donatus, Dokter De Moorstr., 128. Aalst; Bocque Isidoor, Molendries. 45, Aalst: Boel Jozef. Eilandstr., 24, Aalst; Vandamme Gaston, Naarstigheidstr., 34, Aalst; Hofman Frans. Gentsche steenweg, 113. Aalst; De Cock Henri. Eilandstr., 44. Aalst; Blanckaert Louis, Arbeidstr., 122, Aalst; Sonck Evarist, Moorselbaan, 231, Aalst: Zwanepoel Maur., Nieuwstr., 13. Aalst; Cobbaut Joris. Geldhof straat, 61. Aalst;' De Saedeleer Jozef, Gustaaf Papestr., 58, Aalst: Boone Constant, De Kei- serstr., 24. Aalst; Anne Roger, Schoolstr.. 34. Aalst: Van Ket Frans, Koolstr., 68. Aalst: Meganck A.. Schendelbeekstr., 6. Aalst: Van Goethem Georges, Breedestr.. 172/8. Aalst; Stevens Omer. August MareeMr., 66, Aalst; Goeman Frans, Diepestr., 107, Aalst; Van den Bossche Const., Korte St. Jorisstr., 9. Aalst; Van Nuffel-Gustaaf, Gentschestr., 47, Aalst; De Neef Fr., Rozendreef, 19. Aalst; Verleysen Jozef, Korte Zoutstr., Aalst; Bal- linckx Albert. Koolstr., 30, Aalst; De Loos Albert. Van der Nootstr., 1. Aalst: Duprez Felix. Boudewijnkaai, 41. Aalst; Mathieu Ka- rel, H.-Hartlaan, 31, Aalst; Schollaert Ath., Gentsche str., 11, Aalst; De Nil Louis, Bou dewijnkaai, 3, Aalst; De Wit Clement, Dok toor De Moorstr., 99, Aalst; De Simpel Louis, Jan-Bijlstr.. Aalst; Francois Omer, Ajuin- veld, 2, Aalst; Bruvlandt Albert, Hammestr., Aalst; De Sutter Leonold, Eroestr., Aalst; Liebaart Victor. Assendries, Aalst; Van Couter Hubert, Nieuwe Beekstr., 48, Aalst: De Cock Eduard. Slotstr., Aalst; De Neef Leopold, Driesleutelstr., Aalst; Van den Brempt Alb., Ledebaan, Aalst: Van Emelrijk B, Moorselbaan, Aalst; De Nayer Armand, Brouwerijstr., Aalst; De Saedeleer Prosp., Posthoorn str., Aalst; De Saedeleer Edm., Die pestr., Aalst; D'Haese Jan, Diepestr., Aalst; D'Haese Louis, Kerrebroekstr.. Aalst; Dumu- lin Pieter, Langestr., Aalst; Matthieu Jaak, Doolhofstr., Aalst; Nichels Georges, Molen straat, Aalst; Cornells, Koudronstr., Aalst; Podevijn Const,, Ajuinstr., Aalst; Sonck Leo pold, Auinveld, Aalst; Roeland Alfred, Kou- terbaan, Aalst; Van Wijenberg, Kandries, 20, Hofstade; De Rop Jozef. Withuisstr., 16, Aalst; Van der Meersche Robert, Doolhofstr., Aalst. OP HET FRONT. De eene bunker na den andere wordt onderzocht. Handgranaten, geweer en mitrailleuse worden in gereedheid gehouden. Een verklaring van Dr. Ley BAYREUTH, 17 Juli. In verband met de voorstellingen van dit jaar, waarop negen tien duizend arbeiders en soldaten als gasten van den Führer uitgenoodigd zijn, ontving gisteren de inrichter Dr Ley de vertegenwoor digers der Duitsche pers om hun, bij het be gin der Kriegsfestspiele 1940 een overzicht te geven van het oorlogswerk der Kraft durch Freude-organisatie Dr Ley beantwoordde eerst de vraag waar om de Feestspelen in oorlogstijd doorgaan. Het Duitsche volk, verklaarde hij. aan schouwt den oorlog niet als een straf, maar als de schoonste en laatste beslissende proef van zijne kracht 'en levenswaardigheid. Voor geen ander volk gelden de woorden Lier en zwaard hooren samen» zooals voor het Duit sche volk. Over het werk der «organisatie» Kraft durch Freudemaakte Dr Ley bekend dat sedert het begin Van den oorlog, deze instel ling voor het leger alleen meer dan honderd duizend voorstellingen gaf. Voor Westwal- en frontarbeiders werden over de 30.000 voor stellingen gegeven. In het geheele Rijk wor den 15000 voorstellingen per maand geteld. Di Ley voegde er aan toe dat al deze voor stellingen, ondanks de moeilijkheden die met dergelijke ondernemingen in oorlogstijd ge paard gaan, op een zeer hoog artistiek peil staan. De opvoering van De Vliegende Hollander Dinsdagavond had de eerste feestopvoering plaats voor de door den Führer uitgenoodig- de soldaten en arbeiders. Men speelde «De Vliegende Hollander De opvoering was een trouwe herhaling der nieuwe insceneering van verleden jaar. Onder de algemeene leiding van generaal- intendent Staatsraad Heinz Tiet jen. beant woordde deze eerste voorstelling aan de groo te traditie van Bayreuth. Het beroemde or kest stond onder leiding van Karl Elmen- dorff. Rudolf Bockelmann zong de Hollan der»; Maria Muller Senta Ludwig Hof- mann «Dalant»; Frans Völker «Erik»; Erich Zimmermann «de Stuurman» en Ria Focker Mary Dr Ley woonde de voorstelling bij als lei der van het Duitsche arbeidsfront met Gau leiter Waechter en Mw Winifred Wagner. De geestdriftige toeschouwers vergastten de vertolkers op langdurige toejuichingen. Dokumenten door het Duitsche leger gevonden BERLIJN, 17 Juli. De stelselmatige vernielingen die de vluchtende Fransche le gers overal in België en trouwens ook in Frankrijk verrichtten konden tot heden slechts door ooggetuigen vastgesteld wor den. Thans zijn het Duitsche leger verschil lende dokumenten in handen gevallen waar uit blijkt dat de Fransche troepenafdeelin gen steeds handelden naar van hooger ont vangen bevelen. Hieromtrent is een al te duidelijk bewijs te vinden in een order van den generalen staf van het Fransche Noord- Oosten front, gedateerd van 29 Mei 1940. Om door vernielingen een ernstige ver traging in den vooruitgang van de vijande lijke gemotoriseerde afdeelingen te berei ken, moeten deze volledig uitgevoerd wor den. Bijvoorbeeld moet men niet aarzelen in één dorp meerdere huizen te doen sprin gen om aan een kruispunt omvangrijke ver sperringen te veroorzaken, waarvan de ver wijdering langdurigen arbeid eischt. Banken en openbare kassen heropenen PARIJS, 16 Juli. In het Seine-departe- ment hebben de banken en Openbare kassen hun winketten heropend. Alle beperkingen op het opheffen der gel den werden ingetrokken. Ook werd de dienst der betalingen van pen sioenen en interesten op de kasbons en oor- logsleeningen hernomen. Nieuwe treinen in omloop MADRID, 16 Juli In overeenstemming met de Duitsche overheden hebben de Fran sche staatsspoorwegen hetverkeer tusschen Parijs-Toulouse, Parijs-Clermont-Ferrand en Lyon weder opengesteld. Dit verkeer verzekert in de eerste plaats het postverkeer tusschen beide streken. Deze lijnen zijn tot nader order aan de burgerbevolking verboden. Een Duitsche rechtzetting BERLIJN, 17 Juli. Tegenover de bewe ringen der Engelsche propaganda volgens dewelke de verhouding der Duitsche verlie zen aan vliegtuigen in de tijdspanne van 23 Juni tot 12 Juli vijf tegen een en zelfs zes tegen een zou zijn, stelt de Duitsche pers vastTijdens bedoelde periode ver loor, luidens de legerberichten, de Engel sche luchtmacht 223 vliegtuigen terwijl van Duitsche zijde 47 vliegtuigen vermist of ver loren gemeld werden.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 6