NEGENDE SAVOOIFEESTEN VIVAN ONS STROTJEN En vlvan om itrotjen, en we zen eA. gelren baa...". Het vooa- laat&te weekend van augmtui zaZ dit ja.Ken-ou.de nlnoo&i liedje weerklinken over de Wijk Savooi- itraat-Nleper&veld en aanpalende itraten. Van een wegkwijnende traditionele wljkkerml-i hebben "Ve Mannen Van Ve Savool&traat" en hun volgelingen dankzij volge houden Inzet Nlnove fieeiten gege ven die geruit de vergelijking kunnen doontaan met hun grotere broem ali de Gent&e Fee&ten, de Lokene F eesten o& de Pauluipleln Teelten te Ooitende. Dit jaar gaan de Feesten door van vrijdag 22 tot maandag 25 augustus. Als de weerman meew il beloven de organisatoren, de VZW Werkgroep Savooi feesten en het Wijkkomitee Savooistraat Niepersveld, er terug het beste van te maken. Over het eigenlijke programma zal U in het lang en het breed ingelicht worden in het volgende Klokzjiël. We' kunnen U nu alvast verklappen dat er in de koelissen gesproken wordt over groepen als André Bialek, Katastroof, Puzzel, De Snaar, Wal ter De Buck, De Veulpoepers, Voljeir (uiteraard) en zelfs over een uniek heroptreden van de legendarische Swinging Jaguars De moeite waard dus om die data vrij te houden. In deze bijdrage willen we U alvast warm maken voor enkel specifieke onderde len van het programma waarvoor be roep gedaan wordt op uw medewerking. VRIJ PODIUM De Savooi feesten hebben niet enkel de bedoeling reeds gevestigde namen te programmeren. Daarvoor zijn er de overtalrijke festivals. De or ganisatoren wensen ook beginnend plaatselijk talent een kans te ge ven hun beste beentje voor te zet ten voor een breder publiek dan dat van hun familieleden, geburen en lie ven. Daarom maken ze op 23 en 24 augustus tussen 18 en 20 u. een plaatsje vrij voor een 'vrij po dium'. Daar de tijd beperkt is kunnen er slechts drie groepen per avond aan bod komen. Indien U mocht belangstelling hebben, neem dan zo vlug mogelijk (zeker voor 10 juli) kontakt op met het Keelgat, zelfde adres als dit blad, en vergeet niet de naam van uw groep, het adres en uw gen re van muziek te vermelden. U zult dan later verdere informa tie ontvangen. LIEKESWEDSTRIJD De maandagavond van de Savooi feesten (25 augustus dus) gaat, zoals elke echt geaarde ninovie- ter weet, de reeds traditioneel geworden 1iekeswedstrijdofte "zoektocht naar het beste Ninoof- se lied", door. Dit volks Can- zonissima of Songfestival op ni- noofse maat, heeft reeds drie maal bewezen dat er nog veel ver doken zangtalent in de streek rond loopt. Daarvoor hadden wij de reeds ter ziele gegane 'Gong Show' niet nodig. Met deze wedstrijd, met een speciale prijs medaille) van de jury, en een speciale prijs van het publiek, zijn geen fortuinen of pla tencontracten te winnen. Wel krijgt ELKE deelnemer de kans om in de volgorde van het aantal behaalde stemmen bij het publiek, te kiezen uit een overtalrijke hoop prijzen in natura. Kandidaten kunnen zich inschrijven tot 25 augustus 20u Indien er te veel kandidaten zijn, hebben de eerst ingeschrevenen de voorrang. Steekpenningen worden niet aanvaard ZEEPKISTENKOERS Verleden jaar werd ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan van de wijkkermis, en als tegenhan ger van de wielerkoers voor juniores, voor de eerste maal een Zeepkisten- koers georganiseerd. De talrijke aanwezigen en de mensen die de prachtige dia-reeks van Focus hebben gezien, kunnen getuigen dat deze eerste "Grand Prix Formule I van Ninove" op het circuit van het Nie persveld een prachtig gelukt initia tief was Hei- rieD om herhaling.^ Daarom wordt op zondagnamiddag 2t augustus voor een tweede maal zo'n zeepkistenkoers georganiseerd. Het startschot wordt gegeven om 15u in de Dwarsstraat. De inschrijvingen die nen te gebeuren voor 14u in 't Keel gat. De leeftijdsgrens werd vastge steld tot 17 jaar, maar vader of ou dere broer of zus mag natuurlijk mee- knutselenDe enige technische ver eiste die gesteld wordt aan de deel nemende 'wagens' is dat ze bestuur baar zijn, kunnen remmen, en niet voortbewogen worden door pedalen of motoren. De rest wordt overgelaten aan de kreativiteit van de racers. Er zijn prijzen in natura voor elke deelnemende ploeg. Men zegge het voort INFOSTANDS Walter De Buck, de grote animator van de Gentse Feesten, zei eens in een interview De straat is altijd een omstreden plek geweest om muziek te maken. Muziek maken, gewoon voor de lol of omdat je vindt dat de straat best wat leven diger mag worden, gaat er bij veel mensen - en vooral gemeente ambtena ren - niet in. Een artiest wil de dingen scherp stellen, wil stekelige signalen geven, vecht bijna tegen windmolens. Dat is ook de reden waarom we geen sterke financiële steun krijgen. De officiële slip dragers houden niet van die tegen- politieke stromingOp het plein tje krijgen de kraampjes van ver schillende politieke werkgroepen, milieugroepen enz. steeds een be langrijker plaats. Geen feesten zonder diskussie, zonder polemieken, want dat houdt de boel inbeweging Deze ervaringen én deze visie ko men goed overeen met deze van de inrichters van de Savooifeesten. Ook zij hebben de grootste moeite om erkenning en subsidiëring te be komen, daar ze niet passen in het kuituur-zuilen beleid van deze CVP-staat. Ook zij moeten vechten tegen gemeente-mandatarissen a la Baro voor wie de Savooi feesten een doorn in het oog zijn. Ook zij moe ten met lede ogen vaststellen dat rp r-i iff r** de politie, rijkswacht en BOB overtalrijk aanwezig zijn (om de mensen tegen zichzelf te be schermen zeker en op de minste klacht van één of andere psycho paat de boel met veel machtsver toon komen stillegen en dit on danks de aanwezigheid van nog ruim duizend feestvierders. Brood en spelen bieden, zonder aandacht te hebben voor de bre dere samenhang van onze maatschap pij, waar onrecht nog steeds hoog tij viert, zou tegen de principes van de inrichters ingaan. Hun maatschappij-visie trachten ze te etaleren door de kreativiteit en zelforganisatie aan te moedigen, straten en pleinen terug te geven aan hen die het toekomt de buurt bewoners, geëngageerde artiesten een podium te bieden waar ze hun boodschap kunnen door geven. Evenals vorige jaren zullen daarom ook dit jaar terug info-stands in gericht worden rond het Savooiplein tje. Daar er dit jaar meer info- ruimte ter beschikking kan gesteld worden, worden alle progressieve organisaties die een info-stand wensen in te richten, uitgenodigd kontakt op te nemen met de inrich ters, om zodoende tot een gepaste plaatsverdeling te komen. Er wordt uiteraard geen stand geld gevraagd. TENSLOTTE Indien één dezer dagen iemand van het wijkkomitee of van de Werkgroep U een steunkaart of toegangsticket aanbiedt, wees dan indachtig dat het voor de goeie zaak is. D.D.T. BELANGRIJKE VERRASSING Johan Verminnen en groep treden zeker op met de Savooifeesten! m

Klokzjiel | 1980 | | pagina 11