7 E3523r «3!!i rstraks vindt dat het te spoelen. Hij stapt café.1t Stalleke. zou de Heiland hier t niet te vragen, naar er geklasseerde kassei laten we dit dorp en lopen langs een beek- en we het kasteel van e Alpen dichtbij?) een prachtig park er komen we in de /an Lodden met zijn /olksmond) terecht, "de landschap van heeft hij met zin droomwereld geschil - >11 uitgebreid over s koolmijner en ker- len het voornemen imen, stof voor een toch wanen we ons gauw aan de kastelen van de Loire wanneer we dit Drachtig domein betreden van een plaatselijk potentaat. De deken wordt gespreid, de pic-nic-mand bovengehaald. Heerlijk Voorlopig is het nog uitkijken geblazen. Binnen kort open voor het publiek We trekken verder noordwaarts en bevinden ons plots voor... Het geboortehuis van Hans Christian Anderson Het peperkoeken huisje van Hansje en Grietje Bokrijk misschien Mis, Mis, Mis, we zijn simpelweg in OUTER dames en heren. l.'e krijgen honger en besluiten een geschikt gras perk op te zoeken met mooi uitzicht. Dat vinden we in MEERBEKE. Het is wel even klauteren.... Onvervaard als we zijn wagen we ons naar de grens van de beschaving. "Dr. Livingstone, I presume Langs "den Doorn" en "den Ezel" rijden we of gaan (hoeveel dagen al naar een dorp waar we achter de kerk een prachtig huisje ontwaren Enigszins angstig vervolgen we onze weg en komen terecht o; een nieuw gebetonneerde weg die ech ter doodloopt in de velden. Hier treffen wc een zwarte vlag aan een tui npaalAGPELARF. de Ceders van Libanon We vragen het een inboor ling "Welnee, ge zijt hier in OKEGRM, meneer, aan de kerk." En daar, waar komen we langs daar uit We wijzen naar de brug. "Links Liedekerke en Rechts Roosdaal maar dat is al een andere provin cie, n.l. Brabant. Ik zou't mij niet riskeren." We keren ons opnieuw noordwaarts en treffen er deze schapen in dit lan delijke landschap. De plaatselijke tovenaar heeft ze geschoren, vertelt men ons hier in NEDERHASSELT

Klokzjiel | 1980 | | pagina 7