Voor de vissers onder ons I '/t Niemand onder de vissers durft nog te ontkennen dat kleine slordigheden tijdens het vissen de visvangst kunnen beïnvloeden. Onder deze slordigheden valt ze ker het gebruik van de haak te vermelden. Er wordt dikwijls met slechte haken gevist; gevolg is dat de haken slecht onderhou den worden aangezien de haak voor de meeste vissers toch maar iets i s 1 dat er bij hoort Het is van primordiaal belang dat de haak goed onderhouden is, daar mee wil ik zeggen dat er geen roest mag opzitten of dat er geen resten van aas mogen opzitten/ Het leven dig aas dat men dart aanbrengt zal vlug levenloos worden, dus waarde loos. Want levend aas lokt de vis aan Qï§C.d§_verzor2ing_van_de haak Met het oog op het aanbrengen van levend aas moet men er vooral voor zorgen dat dehaak niet te groot is. De weerhaak kan eventueel een beet je afgevijld worden. Haken hebben Gen nummer hoe groter het nummer hoe kleiner de haak; gaande van 28 tot 2. Bewaar de haken in water dichte doosjes met wat talk of ge malen krijt. Zorg ervoor dat de haak niet geplooid is. Hoe fijner de haak, hoe gemakkelijker het aas zich laat aanbrengen. Disci pi ine Het is verbazend hoe egoïstisch som mige vissers zijn. Ze horen dat er ergens vis is uitgezet en de volgen de ochtend staan ze daar om hem op te vangen, flu moet je rekenen dat er voor ongeveer 3 miljoen Fr vis uitgezet is in Oost-VlaanderenIk vraag me af wat er hiervan nog o- verblijft een maand na de opening van het visseizoen. Hiertegen is weinig te doen, men kan de wet mis schien aanpassen; dit zou zeker en vast op verzet stuiten bij de uit baters van zulke vijvers. En dan zijn er nog de vissers die vissen om zoveel mogelijk te heb ben, de competitiedrang wordt dat genoemd. Men moet zich realiseren dat, indien de vissers goede vis- waters willen, ze deze samen moe ten beschermen. Dat egoïsme zou eruit moeten. Maar het zal hier wel zijn zoals ik het in andere zaken bij milieu er vaar zolang er geen (eigen) belang bij gemoeid is, is het ieder voor zichzelf. Zo zijn wi j We vragen uitleg aan de overkant en komen te we ten dat kortgeleden gans de straat de kapersvlag had gehezen uit protest tegen de verhaal belasting Pe mensen moeten immers zelf ongevraagde straat werken betalen aan de stad. Pe protesten werden de mond gesnoerd met valse beloften en de keihar de rekening. Sommigen moesten lenen. Verbitte- rino alor.i. We ontvluchten deze lugubere plaats en zoeken ver strooiïn in het zand van een nabij gelegen dorp. Strandgenoegens ergens in Groot-Ninove vraagt u zich verwonderd af Zo, we zijn rond en keren terug naar NINOVE naar de in restauratie zijnde abdijpoort. Als u wat geluk hebt, dan kunt u er misschien, net als wij, de folkloristisch aandoende Baksteenslag meemaken waarbij een gemeenteraadslid (liefst oppositie) Met blijken van medevoelen nemen we afscheid en reizen verder naar een enorm terrein, afgezet met kilometerslange kippedraad. Het grote hek is op slot. Een koncentratiekamp Een rampgebied Zijn we in de buurt van de Miagara-fa 11s He zetten ons gasmasker op en nieuwsgierig lopen we evenopzij van de draag, waar we van een ver schrikte boer vernemen dat we ons naast de stortplaats van VOORDE bevinden. mm f »*r- Welnee, we amuseren ons wat in APPE1- TERRE-EICHEM in de Stationsstraat die momenteel gans open ligt. Nu nog een zandbak, maar komt straks de rekening ïwachten vol spanning. dreigt met een halve baksteen te gooien naar een schepen van de stad die rood aangelopen terug- dreigt "Als ge durft, smijt ik met een hele steen terug Enzovoort, enzovoort. Het is een spannend spel, maar behoed uw kinderen bij het toeschouwen voor vallende stenen. Zo zijn we weer thuis aanbeland na deze leerzame en toch ontspan nende reis. Indien u, lezer, nog mooie plekjes kent in onze stad, breng ons op de hoogte. We

Klokzjiel | 1980 | | pagina 8