In 1963 kwamen er zodoende twee nieuwe gezichten bij Guy Allard (accordeon) en Laurent Van Der Taelen (sax). En in 1964 Robert (drums). Na een inspeelperiode schakelde Guy over op de sologi taar en Laurent op de basgitaar. Victor speelde nog altijd sinds het begin ritmegitaar. Er werd gerepeteerd dat de stukken eraf vlogen. Toen wilden we ook wel eens weten wat we nationaal gezien waard waren. We schreven in voor De Gouden Micro, toen dé wed strijd voor tienerorkesten. Na twee schiftingen te leper in de Lakenhalle, en met telkens twee autobussen fans, drongen we onweer staanbaar door tot de finale die plaatsvond in het Sportpaleis van Antwerpen, waar we op de 36 fina listen in de twintig eerste eindig den. In totaal hadden zo'n 300 groepen meegedaan aan de schiftingen. Zo fier als een pauw kwamen we thuis, en gingen de zaak nog wat serieuzer aanpakken. De smaak van de wedstrij- den hadden we meteen te pakken en we schreven in te Diest waar we de Oranje-Wimpel zonder concurrentie wonnen. Eerste prijs een plaatop name. Twee nummers uit ons reper toire werden opgenomen. Een eigen nummer van Laurent Wilma, een pa rodie op de Flintstones (toen ge weldig populair), gezongen door Laurent (Chris). B-zijde Mona Lisa, een nummer van Nat King Cole, gezongen door Victor (Danny). De producer van de plaat vond dat bij engelstalige opnamen een engels- talige naam moest, dus met spijt in 't hart werden De Doorbrekers vanaf toen The Swinging Jaguars. Laurent werd Chris Laurens en Victor werd Danny Gold. Toen stond op de affiches The Swinging Jaguars, alias De Doorbrekers met zang van Danny en Chris. Onze volgende wedstrijd was te Oostende, waar we de Gouden Zee meermin wonnen en praktisch alle prijzen wegkaapten persperijs, prijs van het publiek, prijs van de jury, enz. Toen volgde Kortrijk in de stadshallen 2de prijs. Gouden Micro 1965 lOdeprijs OP 400. Ninove Groen-Zwart 2de prijs na de Kontiki's, waar toen Firmin Timmermans de attraktie was op drum en die later onze rangen zou vervoegen. Een tweede plaat werd opgenomen toen de eerste uitverkocht was. De titels A-kant Be Mine door Chris gezongen, B-kant Do the Monkey door Danny. De eerste plaat werd na veel vijven en zessen toch volledig door ons''betaald daar men in Diest forfait gaf. De tweede idem. Op onze optredens werden ze dan aan het publiek verkocht. Iedere zaal in de streek schuimden we af en we mogen wel zeggen dat we een formi dabel succes kenden, steeds bomvolle zalen, zelfs op een kermismaandag Kerksken werd ons hoofdkwartier, daar we er om de veertien dagen optraden in de toen meestbekende zaal van de streek Avalon en later in de Roxy, waar we ook repeteerden. Drummer Robert moest wegens beroeps bezigheden stoppen, ik geloof einde 1969. Vervangen door Timmermans Firmin, die meteen een nieuwe impuls gaf door zijn eigen persoonlijke drum stijl. Tot 1972 ging dat formidabel door. Toen besloot de orkestleider Danny te stoppen daar het hem allemaal een beetje te veel werd. Een vervanger werd gevonden Hedwig sprong in. Er- werd gerepeteerd voor de Ontdek de Ster-wedstrijd op de TV, waaraan werd deelgenomen onder impuls van Firmin, die waarschijnlijk toen reeds hoger mikte op een professionele loopbaan. De finale werd spijtig genoeg niet bereikt. Doch dank zij de uitste kende drumsolo, die Firmin op dé TV ten beste gaf, goed gesteund door de Jaguars, lieten zij toch een fa meuze indruk na. Toen hij de kans kreeg om bijJohan Verminnen aan de slag te gaan, greep Firmin die kans met volledige instemming van The Swinging Jaguars. Toen kwamen de disk-jockeys in op tocht. Slechte tijden op de bals en kermissen. Dit is nu 10 jaar later nog steeds niet veranderd. In 1973 werd voorgoed gestopt. We mogen met fierheid terugblikken op een muzikale loopbaan van neer dan 10 jaar, waar bij onze naam in deze streek om zo te zeggen legendarisch werd.Op de Savooi feesten hopen wij jullie nog eens te laten proeven van de vervlogen goeie tijd met onze meest succes volle nummers uit al deze jaren, samengebundeld in eeen voor ons veel te kort uurtje optreden. Zang-Ritmegitaar Victor Zang-Basgitaar Laurent Sologitaar Guy Zang-Drum Firmin Wij hopen dat alle fans van vroe ger nog eens buiten zullen komen om ons zo nog eens terug te zien na al die jaren, op dit éénmalig optreden en dank zij het bestuur van de Savooi feestendat met dit lumineuze idee op de proppen kwam. Voor The Swinging Jaquars. VICTOR. JOHAN VERMINNEN Alis zijn gitaar hem helpt, dan ziijgt hij voor jou. "Goede wijn behoeft geen krans" zegt ergens een spreekwoord. Dit geldt zeker voor de groep Johan Verminnen. We zijn fier deze groep op het Savooi- plein aan U voor te stellen en dan ken oprecht Johan Verminnen omdat hij tegen onkosten benefiet wou optreden voor de Savooi feestenZo'n kans laat men niet liggen Iedereen in Vlaanderen kent Verminnen Liedjes als "Laat me nu toch niet al leen", "Ze zingt van nanana", "Bar tropiral", "Met zeven aan de tafel", "Spelers en drinken", "Kom ja nine" "Als mijn gitaar mij helpt" klinken zeker bekend in de oren, en hiermee toert hij reeds meer dan tien jaar door Vlaanderen, met af en toe zelfs een serieuze uitstap naar Frankrijk of Wallonië (in 1975 won hij zelfs het Festival van het Franse chanson te Spa! Hij mag zonder enige overdrijving de grondlegger en onverbiddelijke grootmeester van de "polderpop of Vlaamse rock" genoemd worden. Via hem kwamen heel wat belangrijke mu zikanten in de belangstelling (om Frans leven, Jean-Luc van Lommei, Raymond van het GRoenewoud, Jean Blaute en de diep betreurde Koen De BruyneDe huidige muzikanten van de groep achter Johan Verminnen zijn echter eveneens hun gewicht in goud waard onze oud-stadsge- noog FIRMIN TIMMERMANS (slagwerk) waarover elders meer in deze krnat, IVAN DE SOUTER (basgitaar), en tenslotte TARS L00TËNS aan wie de niet zo benijdenswaardige taak te beurt viel op het pianokrukje plaats te nemen waar de zo genoemde Koen De Bruyne ooit zat. Vroeger speel de hij bij Zjef VanuytselHet zijn deze stuk voor stuk toegewij de kerels, die mee de zo typische "Johan Verminnen - sound" uitmaken. Zij ontwikkelden een heel eigen stijl waarin zowel het betere pop- werk als het Grote Chanson op har monische wijze samengaan. Vermin nen maakt teksten over wat hij voelt, op goed klinkende muziek. Geen gedichten, geen boodschappen, geen pamfletten. Het gaat over a- vonden op de weg, in de kaffees waar een meisje van de schoolkrant een intervieuw komt afnemen om haar eigen zorgen tegen iemand te kunnen, over de helden van vroeger die ieder een al lang vergeten is, over Dylan en de Beatles en de Stones, over het J lief dat gaat, over het zoeken naar een opening om de toekomst te zien, en laat dat God of de dronkaards in de nachtkrogen zijn. Een stukje uit "Spelers en Drinkers" "Tussen de spelers en de drinkers de mensen van mijn soort Tussen rates van nachtcafés Van wie de toekomst wordt vermoord Tussen de bluffer en de zwijger Wil ik vannacht blijven Tussen de slaapwandelaars en twijfe laars En late gasten van een fuif Tussen spaghetti vreters en kaarten- gevers Speel ik mijn troeven uit" Kom dus zien naar de Solo Slim van Johan Verminnen op zaterdag, 23 au gustus "Firmin Timmermans, Swakke pour les intimis, bekend vanwege zijn feillo ze Elvis Presley - imitaties en de uitspraak "w'emme nog Belsj geld!" is al ruim zeven jaar drummer bij Johan Verminnen en nog altijd, zon der enige reserve, Johans grootste fan Timmermans Vanaf de eerste keer dat ik met Johan speelde, dat was toevallig op de dag dat Raymond uit de groep stapte, vond ik dat een belevenis. En nu, no zeven jaar, heb ik nog iedere avond dat gevoel van de eerste keer. Ik vind wat Johan doet fantastisch, en ik mag zoiitKzijn als een hond, ik, sleep me naar het op treden, want ik zou er niet graag een missen. Ik heb nog nooit de indruk ge had dat ik op routine speelde, omdat Johan je gewoon die kans niet geeft. Hij doet iedere avond weer 100 zijn best om er wat van te maken, hij speelt ook nooit routine. Dus hou ik hem in het oog, ik kijk wat hij doet, ik luis ter hoe hij die avond dat woord zingt, en dat probeer ik dan muzikaal te accen tueren. Ik vind ook dat de muziek die we tegenwoordig maken altijd beter wordt. We zijn nu meer een groep: vroeger maakte Johan en Koen (De Bruyne) de muziek, en wij voerden die uit, maar nu maken we die allemaal samen, en dat is een fantastisch gevoel. Wat ik van Johan denk Ik vind dat een formidabel tiep, een broer(...) Ik zou voor hem echt door een vuur 1 open samenstelling van de groep zang Johan Verminnen drum Firmin Timmermans bas Yvan De Souter piano Tars Lootens gitaar Eric Meylaerts KATASTROOF ikke kanne kik aa schaam lip o r zien - De Antwerpse Volksgroep Katastroof was reeds verleden jaor te bewonderen op de Savooi feestenmeeer bepaald in de Koeterook. Deze plezante groep maak te daar zoveel indruk dat hij aangespro ken werd om dit jaar op het podium te verschijnen. Dat ze louter spelen voor de leute en niet voor het geld wordt wel bewezen door hun benefiet optreden op de Dag van de Vrede te Ninove enkele maanden te rug, ingericht door het AAKN. Daar bewezen ze bovendien overtuigend zelfs geen geluidsinstallatie nodig te heb ben. Deze groep bestaande uit zjuul krapuuljos smos, jimmeke 't slimme- ke en Rob de Snob, ontstond eind 1977. Ma aanvankelijk een mengelmoes gespeeld te hebben van Engelse en Ierse folk songs, aangevuld met Antwerpse likes van John Lundström, zetten de groeps leden zich zelf aan het komponeren. Hun huidig programma bestaat uitslui tend uit eigen kom po si ties in het Ant-

Klokzjiel | 1980 | | pagina 7