VAKANTIESPEELPLEINEN ditoriaa lezersrubriek 't Schietkot LIIC LIS0N Als antwoord op het artikel blz.9 van het 3de nummer van 't Klokzjiël, onder de hoofding "speelpleinwerking", ontvingen wij deze brief. Daar echter niemand van de ondergetekenden werd ge viseerd, nemen wij de vrijheid de tekst niet te publiceren als recht op ant woord. Onze krant wil een open tri bune zijn, daarom brengen wij de brief integraal in de lezersrubriek, (de redaktie) Misschien is Periscoop wel een lid van de jeugdraad, maar heel nauw betrokken bij de werking is hij/zij geenszins. De informatie die in het artikel 'speel- pleinwerking't Klokzjiël (augustus 80) vermeld wordt mist iedere grond van waarheid. De jeugdraad organiseer de inderdaad al 3 jaar de vakantiespeel- pleinwerking te Groot-Ninove. Aange zien de jeugdraad enkel beschikte over vrijwilligers was dit ondanks alle te- kortkomingen een lovenswaardig initia tief. Dit initiatief werd in het ver leden ook betoelaagd in 1979 werd 150.000 fr. buiten de gewone werkings kosten van de jeugdraad voorzien voor de vakantieopvangDit bedrag was ech ter niet voldoende, zodat 40.394 fr. diende geput te worden uit de werkings toelage. Dit is slechts een gedeelte van het ganse bedrag Periscoop Indien iemand voor bewaking en anima tie gedurende de namiddag 1.200 fr. per week ontvangt zonder rekening te houden met de bekwaamheden is er zeker sprake van vrijwilligerswerk. Als daarentegen iemand 2.500 fr. of 1.800 fr. per week al naargelang z'n kwali ficatie ontvangt voor bewaking en ani matie van 8 tot 18 uur is er zeker sprake van een degelijk loon De bij gebouwen lokalen van de oude gemeenteschool te Pollare werden prak tisch gesloopt en in Denderwindeke wa ren er ontelbare klachten. Slechts kleine incidentjes Periscoop Immers in het verslag van de algemene vergadering van de Jeugdraad d°d° 27/01/80 staat 'Dit jaar had men te kampen met meer vandalisme - stukmaken van speelpleinen en het lastig vallen van de kinderen en monitoren - dan an dere jaren (agendapunt verslag vakan ti ewerki ng '79). Ook de monitoren van de speelpleinwer king '79 hadden op de vergadering van 18/01/80 een heleboel klachten. Dat de stedelijke Jeugdraad volop be zig was met de organisatie van de va kantiespeel pl einwerki ng 1980 betwijfe len wij ten zeerste aangezien hie rover niets staat in de verslagen van de al gemene vergaderingen van 27/01/80 en 28/06/80. Dat het dagelijks bestuur van de jeugd raad niet betrokken werd bij de or ganisatie van de vakantiespeelpleinwer- king '80 is een grove leugen. Volgen de pogingen tot samenwerking werden ondernomen -31/10/79 vergadering met Danny Schoon, voorzitter van de jeugdraad, waarbij de tekortkomingen van de vakantiespeel- pleinwerking 79 besproken werden en voorstellen werden gedaan voor deze van 80. De Heer Danny Schoon was heel te vreden met de informatie en zou alles voorleggen aan het dagelijks bestuur van 10 november. -nadien geen teken van leven meer van wege de jeugdraad. -03/01/80 ontvingen de leden van het dagelijks bestuur een uitnodiging voor een vergadering op 18/01 met de moni toren 79. Slechts 1 persoon van de jeugdraad was aanwezig, niet als offi cieel afgevaardigde, maar als geïnteres seerde -28/02/80 uitnodigingen verstuurd voor de vergadering van 06/03/80 onderwerp organisatie speelpleinen 80. Terug was slechts 1 persoon van het dagelijks be stuur aanwezig. -03/04/80 uitnodigingen verstuurd voor de vergadering van 11/04/80 i.v.m. de praktische organisatie. Voor het eerst waren 2 personen van het dagelijks be stuur aanwezig. -14/05/80 uitnodigingen verstuurd voor de vergadering van 20/05/80. Van de jeugdraad was niemand aanwezig, wel liet de voorzitter zich voor de eerste maal verontschuldigen. -20/06/80 uitnodiging van de heer Danny Schoon in opdracht van Schepen Stevens voor een spoedvergadering van het dagelijks bestuur op woensdag 25/6/80, op deze vergadering was slechts 1 lid van het dagelijks bestuur aan wezig Alle leden van het dagelijks bestuur kregen van de vergaderingen steeds een verslag toegestuurd. In deze con text kan moeilijk gesproken worden van het doordrukken van een project buiten de jeugdraad om. De brieven onderte kend door diverse schepenen, die op het sekretariaat van de jeugdraad toekwamen, zijn de normaalste zaak van de wereld omdat ingevolge een beslissing van het schepencollege de vakantiespeelplein- werking onder voogdij van 2 schepenen kwam te staan. Volgens Periscoop wekte dit argwaan bij de jeugdraad. Waarom heeft dit adviesorgaan dan nooit de moeite genomen eens in contact te tre den met de betreffende schepenen zodat misverstanden vermeden konden worden Ook de bewering dat zonder enige raad pleging de organisatie uit handen van de jeugdraad werd genomen is, zoals uit de aangehaalde pogingen om het da gelijks bestuur bij de organisatie te betrekken, uit de lucht gegrepen. Alhoewel Periscoop beweerd dat de sche pen van jeugd en sport (onderwijs be hoort nog steeds tot de bevoegdheid van een andere schepen weggewerkt werd uit de organisatie, kan de werk groep melden dat met die schepen juist vruchtbaar werd samengewerkt. De jeugdraad van 14 juni '80 waar Peris coop van spreekt heeft enkel in z'n fantasie plaatsgevonden. Wel was er op 28 juni een algemene vergadering waar de uitwerking van de speelplein werking perfect genoemd werd. Op die vergadering werd ook gesteld dat de werkgroep gevraagd had de daguitstap- pen te willen sponseren. Deze vraag werd echter nooit zo ge steld. Wel werd op de bijeenkomst van 25 juni de problemen i.v.m. de daguitstappen aangehaald en werd ge polst hoe de jeugdraad stond tegeno ver een eventueel financieel bijsprin gen. Periscoop stelt dat hierop een prompte weigering volgde. In het ver slag van 28 juni staat echter 'Het dagelijks bestuur zal deze aan vraag onderzoeken. Alleszinds reageer de de algemene vergadering hierop vrij negatief, aangezien voor speelplein- werking alleen al een tamelijk hoog bedrag voorzien wordt in vergelijking met de andere posten.' Misschien was Periscoop niet op die vergadering aanwezig, ofwel heeft hij wel ergens een klok horen luiden en was hij te onhandig om de klepel te vinden. Alleszinds wilde Periscoop na een te lang verblijf onder water zich eens in het zonnetje zetten. Namens de werkgroep Jean-Pierre Jorissen en Ludwig Rauwet H Zo, hier zijn we terug, zoals be loofd. 't Klokzjiël hangt weer woeliger dan ooit te wiebelen. Df we een maand plat gelegen hebben Vergeet het maar Wie de wijk en straatfeesten in onze stad mee gevierd heeft, zal de aanwezigheid van 't Klokzjiël wel gemerkt heb ben. Het was een goede gelegenheid om onze krant rui mere bekendheid te geven. Zo wordt 't Klokzjiël stilaan een vertrouwd verschijnsel waar naar uitgekeken wordt. We mer ken bij het verkopen dat we steeds minder uitleg moeten geven omtrent de hoedanigheid van de krant. De steeds terugkerende vraag :"Waar blijft het volgend nummer steekt ons een hart onder de riem. Wees gerust, lezers, we doen voort. Wie dacht dat we, "zoals zovele blaadjes" rap sloot zouden vallen; heeft het mis. 't Klokzjiël groeit en hangt niet stil. Zowat in alle deelgemeenten van Groot-Ninove wordt ons gazetje verkocht, soms op ver schillende plaatsen per gemeente. Wat ons ook verheugd is dat er nieuwe medewerkers bijkomen. Ook de abonnentenlijst wordt lang. Blijkbaar krijgen we meer vertrouwen, naargelang er meer nummers verschijnen. Zoiets betekent natuurlijk een flinke steun voor de groep. Heeft u, lieve lezer(es), suggesties omtrent de krant, een mening die u kwijtwil over uw stad, schrijf ons gerust. Dat doet deugd. Tot volgende maand. De redaktie. Een kri ti sch-satiri sclu; o.adskrant, zoals 't Klokzjiël zal of zou moeten worden, staat of valt met de betrokkenheid en de inbreng van zijn lezers. De lezersrubriek kan hiervoor een belangrijke bijdrage 1everen In principe worden alle brieven opgenomen die betrekking hebben op Groot-Ninove of op de inhoud van de krant. Wij noemen onze rubriek 't SCHIETKuT Dit wil zeggen dat hier Groot-Ninove als schiet- kotkan gebruikt worden waarin zowel bloemen als giftige pijlen kun nen worden afgeschoten. Er is één kleine nuance t is gratis voor niks maar de uitbater mag terugschieten. De redaktie zal zich houden aan de volgende spelregels 1. Zij houdt zich het recht voor brieven niet op te nemen die geen betrekking hebben op Groot-Ninove of op de inhoud van de krant. 2. Anonieme brieven worden vertikaal geklasseerd; dit wil zeggen recht in de vuilbak. Op eenvoudig verzoek echter wordt de naam van de schrijver niet voluit geschreven. 3. Zij houdt zich het recht voor té lange brieven in te korten, ech ter zonder de inhoud en de strekking geweld aan te doen. 4. Kritische brieven van persoonlijke aard moeten geargumenteerd en/ of met bewijzen gestaafd worden. Met inachtneming van deze regels nodigen wij iedereen uit die iets kwijt wil over het leven in Groot-Ninove en di.armee misschien nergens anders terecht kan schrijf ons Wij zullen het aan 't klokzjiël hangen, zelfs indien je in je brief voorstelt de redaktie aan datzelfde klokzjiël op te hangen BEMERKINGEN VAN PER1SKOOP X 1 )Oe zo beweerde vergaderinq van 31.10.79 blijkt louter een "gesprek" te zijn geweest zonder meer. 2)De uitnodiging i.v.m. de vergadering van IP.01.PO qebeurde niet op 3.1.SO doch da teert 15.01.SO. Dus laattijdig. 3)Aldus had op 6.3.80 de allereerste en enige vergadering plaats voorafgaandelijk aan de beslissing van het schepencollege. Dan heeft de BTK-werkqroep haar plannen uiteengezetAfspraak werd gemaakt om een nieuwe vergader i ng te beleggen voor gron dige besprekingUitnodiging daartoe volg de tegen II.L.80. L)Inmiddels evenwel was de beslissing van het schepencollege gevallen op 1.0*3.80. Vooraf gaandel ijke grondige diskussie was niet mogelijk geweest. Latere vergaderingen zijn enkel doekjes tegen het bloeden. Van samenspraak tussen enerzijds schepen van kuituur en BTK-werkqroep en anderzijds de jeugdraad was er of is er bijgevolg geen sprake. 1)Omtrent de vergadering van IL juniI980 verwijst Per iskoop naar de inhoud van het verstag van het dagel ijks bestuur van de jeugdraad (zie het reeds verschenen arti kel). 2)Na genoemde vergadering volgde aangaande de gevraagde "sponsoring" een spoedverga dering op 25.6.80 Deze vergadering ver liep inhoudloos gezien slechts I lid van het dagel ijks bestuur van de jeugdraad en 1 lid van de BTK-werkgroep aanwezig was. 3)U i t e i ndeIijk we i gerde de jeugdraad in al gemene vergader ing op 28.06.80 de gevraag de "sponsoring" in het oorspronkelijk arti kel bede Ipenn i ng" genoemd. PER1SKOOP

Klokzjiel | 1980 | | pagina 2