't Klokzjiël op de van 11/9/80 Zoals de kinderen met een blij gemoed naar school trokken op 1 september, zo begonnen onze burgervaders met gebruin de aangezichten en zichtbaar ontspan nen aan de eerste gemeenteraad na de vakantie. 't Was wel nodig want er stonden 79 punten op het programma, waarvan 61 1n openbare zitting en 18 1n geheime zitting. 't Begon spannend, want met de gratis bedeling van "De Denderklok" onder de gemeenteraadsleden en de aanwezige perslui, leek het erop dat C.V.P.- raadslid De Riemaecker het vuur aan de lont zou steken. Toen hij bij or demotie het woord vroeg wist iedereen dat het zou gaan over de "Benzine kwestie". Groot was dan ook de ont goocheling toen De Riemaecker enkel naar de periode vroeg, dat schepen Timmermans gestort had, als gevolg van de beschuldiging van De Riemaecker dat de schepen ten onrechte getankt zou hebben aan de stadspomp. Deze storting wordt door het oppositielid aanzien als schuldbekentenis en hij heeft 1n dat verband klacht ingediend b1j het parket van Dendermonde. Het antwoord van Timmermans was al even kort toen h1j zei dat de periode vanaf 1977 bedoeld werd. Hiermee scheen de zaak van de baan en met rimpelloze ge zichten werd er overgegaan tot de dag orde De eerste 52 punten werden vrij vlot behandeld. De oppositie bleef stil staan bij een achttal punten. We noteerden dat de nieuw te bouwen wijk- school van de Geraardsbergsestraat 57.000.000 gaat kosten, volgens De Riemaecker "zalen en lokalen ten voor dele van een klup daar dicht bijgele gen Inbegrepen." Verheugend nieuws 1s ook dat de kerkfabriek van L1efe- rlngen zinnens is aan het 13e eeuwse kerkje te laten werken. Een van de volgende dagen zou de vol tallige gemeenteraad eveneens een be zoek brengen aan Denderwindeke om er de pastorij en de Schone Godweg te gaan bekijken. Drie raadsleden van deze gemeente deden hun uiterste best om zich als "Winnikenaren" te mani festeren (Callebaut, Coppens en Durant) Het zal nog wel een tijdje duren vooraleer de Sporthal zal kunnen ge bruikt worden. De sportvloer- moet er nog worden aangelegd en de Gou verneur trok de opdracht voor de aan besteding terug wegens onregelmatig heden bij de samenstelling van de Jury. "overdreven snelheid van een Schepen dixit De Riemaecker. Zo een sportvloer moet drie maand dro gen vooraleer hij kan gebruikt worden. Dus wachten is de boodschap. Er FLITS UIT DE GEMEENTERAAD Hilaire T0RREKENS Meneer de schepen, waarom wordt de Kerkstraat in Appel- terre niet breder gemaakt tot 14m.? TIMMERMANS Om het prachtig landbouw- bedrijf op de hoek te sparen. DE RIEMAECKER Dan zou 1k de overkant toch niet sparen Met een bulldozer is dat niet lang werk. TIMMERMANS Maar de dorpskom is ge- klasseerd Men kan op die plaats toch wat trager rijden. DE RIEMAECKER Schepen, ik versta U toch niet goed. Bij de afhandeling van Uw dossiers doet ge overdreven snelheid en eenmaal achter het stuur van een auto verwacht ge van de auto mobilisten dat ze nog 10 km per uur rijden zal begonnen worden met de aanleg van een koliektor vanaf de Graan markt naar het waterzuiveringssta tion in het Beneden-Industriepark. Kostprijs 41 miljoen zonder B.T.W., 100 betoelaagd door het Ministerie van Volksgezondheid. We zullen misschien nog meemaken dat er vis jes zullen zwemmen in onze Dender De gemeenteraad besliste ook 35 enkele en 72 dubbele parkeermeters aan te kopen. 't Is niet alleen in de kerk dat ze stoelgeld komen rond- halen, nu zal het ook gebeuren voor het parkeren 1n de Stad. De inter pellatie van Antoine Callebaut vóór het verlof heeft resultaat opgeleverd. Er komen officiële aanplakborden en er mogen nog suggesties worden bin- nengestuurd Notaris Evenepoel vroeg om zo weinig mogelijk borden te plaatsen zodat h1j ze allemaal kon laten volplakken met aankondi gingen verkopingen. Het laatste punt voor de pauze be trof de kerkfabriek St. Theresia. Het advies over de beslissing tot afbraak_en_nieuwbouw van de pa- röcfi^ëfcërl<"wir3~mët~een VOLT AL LI GE MEERDERHEID GOEDGEKEURD Komera had dan toch gelijk (zie 't Klok zjiël NR. 1). Enkele cijfers De herstelling van de kerk zou 21.493.874 Fr. kosten, de nieuw bouw 19.466.200 Fr. B.T.W. inbe grepen dus goedkoper, maar men houdt geen rekening met de kost prijs van de afbraak De gemeenteraad besliste tot af braak en nieuwbouw van "DE NIEUWE KERK" omdat deze 1n de weg zou staan voor het verkeer. Zou men al reke ning gehouden hebben met een derde mogelijkheid, zoals hierboven voor gesteld bijvoorbeeld INTERPELLATIES IN DE GEMEENTERAAD VAN 11 SEPTEMBER 1980. -Georgette DE KEGEL (V.U.) vroeg hoe men in dringende gevallen de voorzitter van het O.C.M.W. kan be reiken daar deze enkel een prlvénum- mer heeft. Burgemeester Cosijns vond deze vraag al te belachelijk. Iedereen is volgens hem vrij een telefoon te heb ben of niet. "Madame, ge moest ne keer weten hoe ambetant het is een telefoon te hebben als Burgemeester!" antwoor- de h1jZou onze Burgemeester er al spijt van hebben verkozen te zijn De vraag van Mevr De Kegel werd ge steld in verband met de instorting van een woning op de Burchtdam. Werk groep Leefmilieu krijgt hierdoor ge lijk wanneer ze zeggen dat de Burcht- dam aan het verkrotten 1s. -Mevr De Kegel had ook heel wat kri tiek op de vakantiespeelpleinwerking hierbij bijgestaan door ex-chirol elder Antoine Callebaut die sprak van van dalisme in de school van Denderwinde- ke en het beschadigen van Ch1ro-materi- aal in Okegem. "Ja, vrijen en sigaret ten roken dat deden de begeleiders van de speelpleinwerking" merkte Antoine op. Hierop replikeerde raads lid Durant dat de Chiro van Winnik het voorbeeld gaf, want op hun laatste bivak goten de kinderen met water op de leiderstent waar leiders en leid sters lagen te vrijen. Groot tumult op de C .VP -banken "DAt is niet waar, en als er gevrijd wordt dan trouwen ze toch met mekaar was het antwoord. -André Baro hield eveneens een in terpellatie betreffende het B.P.A.- Burchtdam. Dhr Baro bracht een be zoek aan Polderstad Hoboken, evenals het BPA.-BURCHTDAM een project van de groep ICASA. Afgaande op de rekla- me, vond h1j er alles behalve een u- niek, gezellig woonmllieu met woningen aan onklopbare prijzen. Integendeel, hij ontdekte er een "chaotische blok kendoos verkaveling", "zielloos", "mensen op batterijen, zoals men kip pen heeft op batterijen." Schepen Timmermans was het hiermee eens, het project Hoboken is te groot schalig opgevat, doch de realisatie in Ninove zou maar een 200 woningen omvatten en het zou zeker geen getto worden De Riemaecker "Jamaar meneer de schepen, waarover zijn we hier aan het spreken 't Is precies nen arrlvée van een koers en er is nog geen start ge geven Er zijn bezwaren Ingediend, wij moeten ons daar nog over uitspre ken. En daarbij het HOOG K0MITEE VAN TOEZICHT is aan het onderzoeken hoe het komt dat de gronden van de Burcht- dam van bestemming veranderd zijn op het Gewestplan Praat maar rustig voort, maar voor het BPA-Burchtdam is er géén gevaar, HET KOMT ER NIET TIMMERMANS Ik heb hier toch al iets geleerd en dat is zwijgen azaki

Klokzjiel | 1980 | | pagina 3