De tegeltuinman en de administratie. Fietspaden te Ninove EENDRACHT Kampioen Lj,i' PIETLUTTIGHEID IN DE STADSBIBLIOTHEEK, OF HOE MEN VAN LEZEN NEUROTISCH KAN WORDEN. KAATSEN 4 info van mei 1980. Leuze in de bloemetjes zetten. EEN TEGELTUINTJE Hoe Ninove Het is eigenlijk erg simpel u haalt één tegel voor de gevel van uw woning weg en plant er wat groen in. Hiervoor dient echter een aanvraag in gediend en hier zit de knoop. In mei heb ik mijn vergunning aange vraagd aan het College van Burgemeester en Schepenen van de stad. Na 2 weken komt plots iemand opdagen om een foto van mijn woning te maken, en weer een formulier in te vullen, Ik denk bij mezelf, ik kan gerust mijn plantjes halen, want dat zal niet lang meer du ren met die vergunning, daar ik aan al de punten voldoe. Maar nee, na 3 we ken nog steeds geen vergunning in mijn bus. Ik begon mij al af te vragen of mijn bus wel groot genoeg is om dat pa pier erdoor te krijgen. Dat was het niet. ADMINISTRATIE Het is een prachtig idee om de straten op te frissen en meer groen in de stad te brengen. Want als je er even rond loopt, ziet die er toch maar grijs en vuil uit. Als iede reen eens gewoon een plantje buiten zet, dan zouden de straten er al heel wat frisser uit gaan zien. Over een tegeltuintje is er al sprake van in mei 1980, met uitleg hoe, waar, waarmee, hoever, enz...Dit alles werd kort en duidelijk uitgelegd in Ninove- Ik ga uitleg vragen bij openbare werken, waar men vertelt dat de aanvraag nog vóór moet komen, zeker op de gemeente raad van 8 jul1 E1nd juli komt dan eindelijk de vergun ning. Mijn aangekochte plantjes hin gen al op half zeven en waren uitge- bloemd. De administratie kent immers geen seizoenen. Ben je dus zinnens zelf een tegeltuin tje aan te leggen, doe dus je aanvraag een seizoen voor je je plantjes koopt. De tegeltuinman moet vooruitziend zijn. Eenmaal de bloemetjes buiten, wordt het wel mooi Benjamina Waarschijnlijk zijn er veel mensen van Ninove die zich ergeren aan het te strikt toepassen van het boeteregle ment in onze stedelijke openbare bib- li otheek (Men mag 5 boeken 3 weken le nen en als je één dag te laat bent moet je voor elk boek 5 Fr boete betalen zelfs als de bibliotheek die dag om een of andere reden gesloten is, en dat ie dere week die erop volgt, géén excuses!) Nu de stadsbibliotheek verhuisd 1s van de Oude Kaai naar de Dreefstraat is er nog niéts veranderd aan het schoolmees terachtige gevoel die er in het lokaal aan de Oude Kaai heerste. Vermoedelijk zijn er veel mensen, die met rode kaken hun onverwachte boete van 25 of 50 Fr en dikwijls meer, beta len en denken "dit is de laatste keer dat ik zo stom ben om hier een boek te 1 enen Wie gewoon is in een grotere bibliotheek ergens in Brussel of Gent een boek te lenen (bibliotheken die een ganse dag open zijn) weet dat er overal een regle ment is, maar zeker niet zo streng en strikt toegepast als in Ninove. Je zou haast denken dat de uiterst kor- rekte bibliothekaris zijn beroep ver gelijkt met een kelner in een kafee, en zich van een mooi .percent service voorzi et Wie hier met een rustig gevoel enkele boeken kan lenen, moet, ofwel juist naast de bibliotheek wonen en niets an ders doen dan lezen ofwel een kampi oen snellezen en hardlopen zijn. Mis schien ben ik wel verkeerd te denken dat onze bibliotheek dient om mensen boeken te laten lezen en dient ze daar entegen om de Ninovieters stiptheid en een goede conditie bij te brengen. Naar het schijnt is het meest uitge leende boek in deze boekerij één van F .MDos tojewski namelijk Schul d en Boete. Een gierige boekenwurm Y7 Wie 's morgens of 's avonds door de stad trekt wordt getroffen door het groot aantal fietsers die dagelijks door het centrum van de stad trekken. Niet alleen scholieren maar ook een groot deel arbeiders uit de omliggen de gemeenten komen per fiets naar hun werk. "'t Is de enigste manier om te gaan werken want om vijf uur rijden er nog geen bussen Zijn er in Ninove talrijke fietsers, de wielertoeristen niet inbegrepen, over het aantal fietspaden valt er niet veel te zeggen. "En als ze er zijn 1s het levensgevaarlijk om erop te rijden" zegt iemand die laatst betrokken was bij een verkeersonge val, een botsing tussen twee fietsers. Eigenlijk zou men erom kunnen lachen ware het niet dat één van de slacht offers blijvend invalide is. De oor zaak van het ongeval 1s de gevaarlij ke toestand van de fietspaden langs heen de grote steenwegen naar Aalst, Brussel, G'bergen, Halle en Edingen, op de andere wegen, zowel de provin- ciebaan als de gemeentelijke wegen ontbreken de fietspaden volledig, uitgezonderd op de steenweg naar Den- derhoutem waar men wel een fietspad heeft maar daar worden de fietsers verplicht een heel gevaarlijk manoeu- ver uit te voeren om het fietspad te bereiken. "Hoe er hier nog geen onge lukken zijn gebeurd, dat weet ik niet. Er zullen hier eerst een paar doden moeten vallen vooraleer ze iets zul len doen" zo wordt de toestand omschre ven door de omwonenden. In de fusiegemeenten is de fietser nog enigszins veilig. Niet omdat er fietspaden zijn maar gewoon omdat het verkeer er minder druk is. Eenmaal in het centrum gekomen wordt hij echt vogelvrij verklaard en wordt zijn le ven langs alle kanten bedreigd of zo als een fietser zei "Ik door 't stad rijden en de stationsstraat passeren Ik doe nog liever 10 km alom Ik ben mijn leven nog niet beu." en iedereen die even per fiets door de stad rijdt zal deze woorden bevestigen. Zondag 31 augustus was voor Eendracht de dag dat ze hun kampioenenschild zouden ontvangen. Een mooie gelegen heid om er echt een demonstratiematch van te maken en een propaganda voor de kaatssport in de denderstreek. Hadden de enthousiaste supporters en hun bestuursleden echte zomerse plan nen gesmeed voor deze laatste ontmoe ting, de weermaker had er anders over beslist. Het was in wind en regen dat het spel doorging. Herhaalde malen moest het spel worden stilgelegd tenge volge van de regen. Jammer dat het schitterend seizoen van Eendracht zo werd uitgeregend op hun laatste speeldag, maar we maken alvast rendez-vous in mei bij de aan vang van het nieuwe seizoen.

Klokzjiel | 1980 | | pagina 4