VERKOOPSPERIKELEN DE BARON VAN WEDERGRAETE IN TWIJFEL GETROKKEN ditoriaa lezersrubriek Schietkot ENKELE NIEUWE ELEMENTEN IVM HET VERZET VAN DE WERKGROEP LEEFMILIEU TEGEN HET B.P.A. BURCHTDAM TE NINOVE Na ons bezwaarschrift van jan. 80 te gen dit B.P.A. en na onze voorlichtings avond van 16 juni 80, waar we zowel het contract tussen de Stad. en de n.v. Icasa hebben aangeklaagd als een alter natief plan hebben aangeboden, zijn volgende stappen gezet 1. Op 10 aug. 80 dienden wij bij Staats secretaris Akkermans een vraag in tot onderzoek naar onregelmatigheden in het gewestplan terwille van dit B.P.A. Burchtdam. Daar er geen antwoord kwam hernieuwden we de vraag op 13 sept. 80. Tevens werden die dag alle parlements leden van het arrondissement aangeschre ven. Drie parlementsleden hebben ge antwoord en ook een onderzoek geëist min. M. Galle, sen. G. De Rouck en ka merlid J. Caudron- Uiteindelijk ant woordde op 3 okt. de Staatssecretaris en beloofde ons het onderzoek. Gezien de overtredingen vrij simpel vast te stellen zijn, menen wij dat de uitslag van het onderzoek niet lang op zichkan laten wachten, tenzij slechte wil in het spel zou zijn. De uitslag van dat onderzoek is des te belangrijker, omdat de schrapping van het woonuitbreidingsgebied op het ge westplan, automatisch het contract tus sen de Stad en Icasa zou doen vervallen, 2. Onze strijd wordt gebundeld met de actie van de Werkgroep Hobokense Polder. Te Hoboken loopt een analoog project dat reeds gedeeltelijk verwezenlijkt is (Polderstad)Dezelfde firma werkt er volgens hetzelfde contract. Begin oktober 80 heeft deze werkgroep klacht ingediend bij de bevoegde instanties en ze vraagt vernietiging van het contract en opschorting van het mega lomane project Polderstad. Wij volgen de zaak op de voet en we wisselen regelmatig informatie uit. Wij wijzen er nog eens op dat promotie- contracten tussen gemeenten en private firma's een nieuw verschijnsel zijn. Grote holdings, geholpen door hun re laties in de politieke wereld, trekken de bouwmarkt naar zich toe, zonder dat een openbare aanbesteding wordt uitge schreven en zonder dat de kleine plaatse lijke aannemer een kans krijgt (tenzij dan als onderbetaalde onderaannemer) 3. Tenslotte wijzen wij op een aantal contradicties, door schepen van Open bare Werken J. Timmermans zelf in het leven geroepen -hoewel het hier duidelijk om koopwo ningen gaat, die vrij zullen verkocht worden, blijft hij van 'sociale wonin gen' spreken. -hoewel het contract, dat zeer uitvoe rig is, reeds op 25 mei 78 door de ge meenteraad werd goedgekeurd, blijft hij verkondigen dat er nog onderhandeld wordt, dat nog niets getekend is, dat de plaatselijke aannemers hun kans zul len krijgen. -hoewel het contract zeer'duidelijk de werken toewijst aan Icasa, dat een pro motie EN bouwbedrijf is, spreekt de schepen van een openbare aanbesteding. Men zou haast denken dat er naast het officiële contract een tweede geheim contract bestaat, waar enkel de sche pen weet van heeft. Tenzij we de taal van de schepen moeten afdoen met een citaat van een bekend filosoof 'In het duister zijn alle koeien grijs'. 12 oktober 80 De Werkgroep Leefmilieu voor Groot-Ninove p.a. Hoogstraat, 14, 9401 Pollare. Ranonkel ja, de burgemeester loopt er ongemakkelijk bij. Vooral nadat hij via 't Klokzjiël heeft moeten verne- men, hoe collega's hem in een bijrol letje hebben geduwd. Hij vermoedt dat er een rode hand in het spel is. En er wordt gefluisterd dat hij bezig is om Jacques een voetje te lichten om zo zelf_de hoofdrol te kunnen overnemen. Kritikaster Van al wat ge totnogtoe gezegdhebt, isdit het eerste dat me overtuigt. En ik meen dat het spel er bij winnen zou. Door zijn carnavalop tredens heeft de burgemeester reeds bewezen uit het goede hout gesneden te zijn. Het volk zal blij zijn. Ranonkel 't Ware toch spijtig voor Jacques en voor 't publiek. Ik zie hem zo graag in vedette. Kritikaster (die het kan weten) Zeg, Ranonkel uw zeverstuk over de Baron van Wedergraete raakte kant noch wal. In zover ik weet heeft Weder graete nooit iets met Ninove te maken gehad. Ranonkel (die het best weet) Dat is het hem juist, Kritikaster. Tot op heden was dat zo. Maar sinds die ont dekking van het onbekende handschrift, is dat veranderd. En het strekt ons stadsbestuur tot eer dat begrepen te hebben en met de grote middelen de Baron van Wedergraete herdenking te hebben ingezet. Kritikaster Van die toneelbewerking van dat handschrift door een schepen hand, daar geloof ik niets van. Want ik zie niemand van het schepencollege bekwaam zoveel zinnen na mekaar op papier te zetten. Ranonkel Ge onderschat ons schepen college, vriend. Ge moet meer naar de gemeenteraad gaan, dan zult ge vlug van zienswijze veranderen. Kritikaster En dat Wedergraetecom- plex aan de Centrumlaan, waar staat dat Ik heb er nog niets van ge merkt Ranonkel Leer toch uw ogen gebruiken. Hier is het fotografisch bewijs. En het is gene zever, maar de zuivere waarheid. Kritikaster Jacques Timmermans in de hoofdrol, dat lijkt toch onwaar schijnlijk Wat zegt de burgemees ter daarvan !2_&§2_ïiDÖë5}§D5_f ë_Ninove Vrijdag 26 september kreeg een tent op de Markt het bezoek van Tinde- mans. De reklame had veel volk voor speld, dus wij er naartoe om onze krant te verkopen. We vroegen en kregen toelating van één der verant woordelijke inrichters. Wij maar verkopen, tot - na een fluisterge sprek en een telefoontje in de dienst wagen van de politie - prompt het be vel kwam van de flikken "ophoepelen, markt verlaten, ge moogt hier niet verkopen. Waarop onze vraag "op grond van wel ke wettelijke bepaling Het ant woord van de jonge politieman was bij na potsierlijk "niets te wetten, be vel van de politiecommissaris." Om den lieven vrede zijn wij dan maar opgestapt. In de Denderklok lazen wij de week daarop "Buiten.het eerder onge past rondventen met een weinig C.V.P. gezind blad geen enkele valse noot." Waarvan akte. 2l_Nieuwe_gebouwen_Bond_Mo^son Zaterdag 27 september werden de nieuwe gebouwen van de Bond Moyson op de Cen trumlaan ingehuldigd. 's Avonds was er feest en bal in de Vooruit. Wij er natuurlijk weer naartoe. Met toela ting van de caféuitbater, togen wij met veel vuur en overtuiging aan de verkoop van onze krant. En natuurlijk terug met sukses. Eén van onze verkopers werd echter aan gepakt door de vader van Jakken Tim mermans. Er werden hem allerlei scheld woorden en dito bedreigingen naar het hoofd geslingerd. Zoals "zijt ge niet beschaamd dat over onze Jakken te schrijven en de socialisten belachelijk te maken. Ook dat incident was vlug vergeven en vergeten. Wij verkopen verder met de glimlach? 22_De_zondag_daarog_28_segtemberi Onvermoeibaar trok onze medewerker ten verkoop naar het Stationsplein. In een herberg bracht hij zijn kranten aan de man. Toen hij aan een jonge man vroeg of deze ook een blad wilde kopen, kreeg hij als antwoord ik heb uw eerste nummer gelezen, ik moet van uwen zwarten brol niet weten." En hij heeft gelijk ook, want ons blad in vierkleurendruk (één per partij) is pas voor later. De moraal drie verhaaltjes, drie kleuren. Men kan ons geen mooier aureool toemeten van ONAFHANKELIJK maandblad voor Groot-Ninove DWEIS MOR WELGEZINJD. JEFKEN Kritikaster Troost u. Naar ik gehoord heb, zou de burgemeester er op aanstu ren dat Jacques met een eigen one-man- show zou uitpakken. Wel zou stilzwij gend de assistentie van zijn (n.v.d.r. die van Jacques wel te verstaan) vrouw geduld worden. En de burgemees ter heeft Jacques zelfs al een titel gesuggereerd De Baron van Watergate. Ranonkel Wedergraete en Watergate, baron Etienne en baron Jacques. Het kan niet op. En wie weet wat Waltniel nog in zijn mouw heeft Ons schepen college puilt uit van het kluchtspelers talent. Het Ninoofs politiek schouw spel biedt waar voor zijn geld En wie zal daarom treuren (n.v.d.r., zeker de redactie van het Klokzjiël niet RANONKEL Een kritisch-satirische stadskrant, zoals 't Klokzjiël LUC LISON - zal of zou moeten worden, staat of valt met de betrokkenheid en de inbreng van zijn lezers. De lezersrubriek kan hiervoor een belangrijke biidraae leveren. 3 In principe worden alle brieven opgenomen die betrekking hebben op Groot-Ninove of op de inhoud van de krant. Wij noemen onze rubriek 't SCHIETKOT Dit wil zeggen dat hier Groot-Ninove als schiet- kotkan gebruikt worden waarin zowel bloemen als giftige pijlen kun nen worden afgeschoten. Er is één kleine nuance 't is gratis voor niks maar de uitbater mag terugschieten. De redaktie zal zich houden aan de volgende spelregels 1. Zij houdt zich het recht voor brieven niet op te nemen die geen betrekking hebben op Groot-Ninove of op de inhoud van de krant. Anonieme brieven worden vertikaal geklasseerd; dit wil zeggen recht in de vuilbak. Op eenvoudig verzoek echter wordt de naam van de schrijver niet voluit geschreven. Zij houdt zich het recht voor té lange brieven in te korten, ech ter zonder de inhoud en de strekking geweld aan te doen. Kritische brieven van persoonlijke aard moeten geargumenteerd en/ of met bewijzen gestaafd worden. Met inachtneming van deze regels nodigen wij iedereen uit die iets kwijt wil over het leven in Groot-Ninove en daarmee misschien nerqens anders terecht kan schrijf ons Wij zullen het aan 't klokzjiël hangen, zelfs indien je in je brief voorstelt de redaktie aan datzelfde klokzjiël op te hangen •AUUUHJ

Klokzjiel | 1980 | | pagina 2