't klokzjiël op de gemeenteraad van 2 en 30 oktober 80. De 7 vragen van De Riemaecker... en de antwoorden van Schepen Moens, die telkens er klachten De Riemaecker: "Zover zijn nog niet!" Het volgen van de gemeenteraad is nu zoals het lezen van een spannend boek, waarvan men graag de ontknoping zou kennen, doch waar men eerst nog een honderdtal bladzijden moet lezen al vorens het einde te kennen. Na al hetgeen wat we de jongste da gen gelezen hadden in de pers, leek_ het wel normaal dat De Riemaecker bij het begin van deze gemeenteraad het woord vroeg bij ordemotie. Hij citeer de uit de strafwet Art. 196 dat zegt dat met opsluiting worden gestraft al diegenen die openbare geschriften vervalsen enz. Zijn betoog werd be sloten met -7 vragen aan het College van Burgemeester en Schepenen. 1. Werd of wordt er een inventaris op gemaakt van de vernielde documenten, die verdwenen door. toedoen van Marleen Van den Eynde (Mevrouw Timmermans) 2. Worden er maatregelen getroffen om de schepenkamers vrij te maken van fa milieleden? 3. Gaat er voor gezorgd worden dat personeelsleden van het Bijzonder Tij delijk Kader, zich strikt houden aan het uitvoeren van de door hun kontrakt opgelegde taken 4. Werd Marleen Van den Eynde ontsla gen 5. Op wat wacht de Stad om zich bur gerlijke partij te stellen tegen Marleen V.d.E. 6. Wordt de Schepen van Openbare Werken van zijn taak ontheven in af wachting van de uitslag van het ge rechtelijk onderzoek 7. Stelt de Stad zich burgerlijk partij tegen Jacques Timmermans Op de drie eerste vragen antwoordde de Burgemeester bevestigend. Het vier de punt zou in geheime zitting bespro ken worden en de drie laatste vragen zouden beantwoord worden op de vol gende gemeenteraad van 30 oktober. "Come and see next week De 24 punten die op de dagorde stonden werden vrij vlug afgehandeld. We merkten op dat er goedkeuring werd ge hecht aan het voorstel van Antoine Callebaut, tot herstelling van het to renuurwerk van de kerk te Denderwinde- ke. De aanleg van de sportvloer in de Stedelijke Sporthal werd toegewezen aan de firma Bolidt van Borgerhout voor de prijs van 2.263.3^0 Pr. Flits uit de gemeenteraad Burgemeester We stellen voor, het reglement betreffende de aanwerving en bevordering van het "gemeenteper- soneel te wijzigen in die zin, dat wie slaagt voor het examen en wordt aangeworden, verplicht is te wonen binnen een straal van 10 Km. van zijn werkplaats De Riemaecker Hoe ver ligt Nederbra- kel van de grens van Voorde Desprets 15 KM De Riemaecker Dus een toekomstig po- litiekommissaris mag in Maria Lierde wonen Antoine Callebaut Iemand die ge- slaagd is voor een examen en die ver huist om in aanmerking te komen, en hij wordt dan door de gemeenteraad niet verkozen Dat is toch niet rechtvaardig Burgemeester Iemand die verhuist vóór hij verkozen is, is een dommerik. In de politiek zijt ge immers nooit zeker nietwaar Antoine. Interpellaties in de gemeenteraad van 2/10/80. Terug kwam Georgette De Kegel aan het woord met een paar interpellaties. De eerste betrof klachten op de speel pleinwerking Georgette Nietwaar mijnheer de Burge meester, hebben ze U niet getelefoneerd. Burgemeester Een geluk dat ik een te lefoon heb hé madam Alle gemeenteraadsleden hadden een lij vig dossier gekregen over de speelplein werking. Vandaar het bitsig antwoord genoemd werden verwees naar dit dossier. De klachten over de speelpleinwerking zullen dan ook terug opgeworpen worden bij de volgende gemeenteraad als ieder een rustig het verslag gelezen heeft. De volgende interpellant was dhr. Baro, die verontwaardigd was over een tekst die stond in het S.P.-blad Marianne on der een foto van de Pabelta. Dhr. Baro die vroeger tewerkgesteld was in deze fabriek was het niet eens o- ver de lovende bewoordingen die men over had voor het "openbaar industri eel initiatief". Baro die een histo risch overzicht gaf van de "Belgische" geschiedenis van Fabelta-Ninovewaar gans de gemeenteraad aandachtig naar luisterde, kwam tot de konklusie dat het vooral de werkkracht van de plaatselijke arbeiders was, die van Fabelta een winstgevend bedrijf maakten, maar niet de politiekers. "Nu is het zo ver Fabelta is een staatsbedrijf. Laat ons hopen dat het goede beheerders krijgt was zijn besluit. Jacques Timmermans, die beheerder is bij Fabelta antwoordde dat het de multinationals waren die Fabelta in de grond wilden boren. Het initia tief tot nationalisatie kwam van Willy Claes, die toevallig minister was van Ekonomische Zaken. Timmer mans vroeg Dhr. Baro de huidige werk nemers hun idee te vragen over dit openbaar industrieel initiatief. Dit was het einde van de openbare zitting. Het was nog géén 22 u. De raadsle den behandelden dan nog een tiental punten in geheime zitting. 2/10/80. Het is lang geleden dat er nog zoveel be langstelling geweest is vanwege het pu bliek voor een gemeenteraad. Er werden stoelen bijgebracht uit omliggende lo kalen. Toen iedereen zat of stond werd er een imotie van de Centrumlijst voor gelezen door notaris Evenepoel. Hieruit bleek dat de Centrumlijst de coalitie trouw blijft, doch het gebeur de van de "benzineaffaire" afkeurt voor zover de feiten bewezen zijn. Verder wachten zij het verdere onderzoek af alvorens te spreken van burgerlijke par tijs telling. "Is dit het antwoord op mijn zeven vra gen?" vraagt De Riemaecker. "Ja" ant woordt de burgemeester "als ge daarmee kontent zijt. Ofwel behandelen we de zaak in geheime zitting". De Riemaecker: "Maar dit is een open bare zaak! Hierover werd een perskon- ferentie belegd zonder onze wil en nu spreekt ge over geheime zitting!" Burgemeester: "Art. 71 van de gemeente wet verplicht er ons toe de zaak in gehei me zitting te behandelen daar het over personen gaat." De Riemaecker: "Het gaat hier niet over personen maar over hun gedrag! Het zijt gij die de koord aan de kat hebt gebon den. (Hij bedoelt de kat de bel aanbinden n.v.d.r.) Dit moet in openbare zitting behandeld worden!" Waltniel: "Verkeerd! De gemeenteraad handelt volgens de wet. Als er perso nen aan te pas komen, is de gemeenteraad verplicht de zaak in geheime zitting te behandelen E r wordt geroepen: "Laat ons hierover stemmen." Torrekens Hilaire: "Er werden zeven vra gen gesteld en er werd beloofd een ant woord te geven. Niet alle vragen Rebben betrekking op personen." Hierop volgt een discussie tussen Walt niel, de burgemeester en Torrekens over het al of niet beloven van het geven van antwoorden Dan hakt de burgemeester de knoop door met te stellen dat het antwoord op de vierde vraag (met betrekking op Marleen Van den Eynde, mevr. Timmermans) in gehei me zitting zal gegeven worden. Hierop blijkt de burgemeester te be schikken over een voorbereid antwoord(?) op de zeven vragen tot grote verbazing van alle aanwezigen. Als antwoord op vraag I met betrekking op de verdwenen stukken: alleen de benzine - bescheiden van 1977 en 1976 zijn verdwe nen. Het antwoord op vraag 2 werd reeds gegeven in vorige gemeenteraad. Vraag 3 in verband met de BTK'ers (naar het schijnt zouden geviseerd worden: als negende lid van het college Marleen Tan den Eynde en als sektorleider in de Dreef- straat Michel Van der Eorght. Dit als toe lichting voor de lezer.) De burgemeester beweert dus dat deze nooit leiding zouden gegeven hebben en zich en kel plichtsgetrouw aan de hun opgelegde taak zouden gewijd hebben. Maar daar het nieuwe stadhaia nog maar in de funderin gen zit (N.V.D.R en dus bij gebrek aan plaats konden de echtgenotes enkel in het kabinet van hun echtgenoot worden tewerk gesteld. Overigs wilde het schepen college ook meewerken aan de sociale en ekonomische relance-politiek van de rege ring. De vragen 5»6 en 7 werden samen behandeld Deze handelden over de burgerlijke partij- stelling tegen Marleen Van Ben Eynde en over het neerleggen van het ambt als sche pen doer Jacques Timmermans. Hierop velgt een litanie van wetteksten. De Riemaecker luistert gespannen, Timmer mans (niet Johny) houdt zijn aangezicht bedekt en bladert in een dossier met een groene kaft. Het is duidelijk dat de mees te gemeenteraadsleden niet volgen. De tïurgemeester besluit dat de kwestie te delikaat en te ingewikkeld geworden is en dat het onderzoek word afgewacht. Enkel de gouverneur en de bestendige de putatie zijn in staat om een raadslid uit zijn ambt te ontzetten. Een burgerlijke partijstelling is voorbarig. De RiemaeckerWe zullen er voor zorgen dat de paling niet versmoort! We zullen later op deze zaak terugkomen. Daarop gaat de gemeenteraad over tot de dagorde Als punt een komt de Kerkfabriek St Kris- toffel te Pollare ter sprake. Toepasselijk op de ordemotie. Het was Kristoffel CosijnS die j(esuke) Timmermans over het water van de Dender gedragen heeft. AZAKI

Klokzjiel | 1980 | | pagina 3