VROUWENHUIS DIASALON FOCUS FOTO KARNAVALREVUE 80 JA MAAN, AZEU'N CIRK Sinds de "heropening" van het Vrouwenhuis een goeie maand geleden, gonst het er van de bedrijvigheid en worden er allerhande plannen gesmeed, hoor het vernieuwde in terieur is het er heel wat gezelliger ge worden en voelt iedereen er zich nog heter thuis. Ons Prorranima Woensdag 3 december Praatavond over "verantwoord speelgoed kopen" en ook met het oog op de komende eindejaarsfeesten: verantwoorde geschenk en geven" t'oensdag 10 d ec emh er V/ij leren MACRARE maken: een plezierige bezigheid - en tof om zelf een mooie plantenhanger te kunnen maken. En rd er - Is het Vrouwenhuis van maandag tot en met vrijdag iedere namiddag open van 12 tot 17 uur; - Is het iedere woensdag open vanaf 20u: heb je geen zin om weer een hele avond voetbal te kijken, ben je een fervent scrabble speler en willen je huisgeno ten daarvan niet horen, wil je graag een partijtje kaart spelen of geraak je uit je breiwerk niet wijs, je vind er beslist wel iemand die je hobby deelt; - Worden er vanaf be in volgend jaar allerlei kursuss% gepland: wij den ken ondermeer aan een kursus ELEKTRI CITEIT. Zo zal je zelf ook allerlei klusjes kunnen opknappen en zal je van die oude petroleum lamp een mooie schemerlamp kunnen maken of je krul- tang of strijkijzer kunnen repareren; - zijn iedere vrijüa, avond ook mannen welkom - Is het adres nog steeds: Eurchtstraat 32, Kinove; - Is het telefoonnummer tijdens de open ingsuren: U34/339028 en buiten die uren 034/ 23S4o9. slaand was de dia-montage over de to neelopvoering "De Wonderdoktoor" waarbij de dia's en de sober gezegde kommentaar een overzichtelijke samen vatting gaven van het werk. Naast de ze reeks werden er talrijke dia's gepro- jekteerd, die inhoudelijk enorm ver schillend waren, maar die allen blijk gaven van kwaliteit en stielkennis. J.P.C. ha de pauze kregen we het al afgezaagd nummer over: De viool". Zafieklasj" was een .levensechte schets hoe het er aan toegaat tijdens een werkpauze. Spijtig dat het decor niet beter ver zorgd was en de belichting te laag was opgesteld. In Rod erne Tijden brach ten "adjoint" Van Londerzele en "agent" Cardoen een sublieme en humoristische hulde op rijm aan "e vrouwelijke Le den van ons politiekorps. "Cirk in de cirk" speelde zich af voor de deur van drive-in stadhuis, waar de ge pensioneerden V3.ste klanten zijn. Rare Siroyt speelt op rake wijze de rol van de dove ouderlin Kamiel Van Laet- hem is de dronken portier die moet 'rom en werken, de morgen na Karnaval. De vergissingen die gebeuren bij de loket ten van de aangifte van overlijden en geboorte zijn onvermijdelijk na de "Kinoofse Nachten". Ook het lied van de kuisvrouwen "Op zi§, op zij" stak goed in mekaar,evenals de telefoont jes met mevrouw van de burgemeester- en de schending van het biechtgeheim. "Sporen", prachtfotovan Jacqueline Dertaelen, werd bekroond met :1e prijs van het publiek op het I4de fotosalon van Focus. Zoals op de affiche werd aangekondigd, was het thema: De Cirk De sfeer past bij karnaval en werd vooral door de twee clovras die de nummers aankon digden, in de verf gezet. De nieuwe voorzitter van de karnavalraad, Leon Wets; deed het openingswoord. Zo komen we te weten dat Oud voorzitter Merckaert met pré-pensioen gezet is en nu tanden trekt op de voetbal Als het doek open gaat, zitten we midden in een Nino ofs cirkus, waar razend snel allerhande artiesten een nummertje opvoeren o.a.; de polder boer in de oliedjungel: Armando Rie, het snoepmeisje Lulu, de paardentemmer A.ndraes Baros, de koorddanser I-.arcello Vaudeville, de messenwerper in het don ker: Despréso en vele andere. In de volgende scene staan we buiten, voor de ingang van het cirkus. Gerard, Friedaken en zoontje Frank willen naar het cirkus. Gerard heeft nen houten kop na een avondje uit in de Relax en krijgt onder zijn voeten van zijn vrouw. De rollen worden schitterend gespeeld door mevr. Van Ginderachter; Schepens Eddy en Waegernan Franki, de 4e jongste van het gezelschap. Plots komen er twee Arabieren opdagen die een villa willen bouwen in de Costa Polario"Daar is alles al volgebouwd" merkt Frieda op, maar die villa van Karc Smalenschoen staat al een tijdje te koop" Op cv tonen van Een huis vol Visite" maar dan met het refrein: C 'tjen Cosijns laat ons cirkske spelen", komen we aan het einde van de cirkusopvoering. Even wordt de her." innering opgeroepen aan de betreurde Roger lambik, voorgedragen door André De Clercq, die er ons laat aan denken dat hoger vele jaren aktief is geweest in de karnavalrevue alê een vaste waard Da.n worden rliese en Aoese aangekondig als The greatest show-on earxh Deze kommerenpraat wordt al jaren ge bracht door het duo harcel Cardoen' en Gaby Van londersele. Opnieuw brachten ze op subtiele wijze een relaas van de jongste politieke strubbelingen op ons stadhuis. Da ze toch meren bijeen blijven! besluit Roeze ïakonisch. Ook d eGal1es t e enaan het nieuw stad huis en de artiesten van het plan 3pi- taels komen ter sprake: Dra keren hebben ze de Abdijpeurt megen afbreken en na stoet de peurt op 't eerste ver diep! De sketch van Voesj mé de koesj kwam minder goed over, alhoe wel het skicentrum van de Centrum laan" een goeie vondst was bedoeld werd de vele gescheidenen die een ap partement betrekken op de Centrumlaan) .v'OKD i-iETEEK HET FEESTVARKEN door een origineel geschenk aan te bieden aan familie of vrienden voor de einde jaarsfeesten. Schenk hen(of uzelf) een abon nement OP 't K10KZJIE1 door 1500 F steunabonnement vanaf steunaho mement vanaf 300 F te. storten op nr. 00I-097IC08-4I met vermeld in., "Abonnement V Z'tKlokzjiel" hiervoor ontvangt hij, zij of uzelf II nummers thuis bezorgd. Het is nu reeds de 14 de maal dat FOCUS haar traditioneel foto dia salon or ganiseert Werd in het verleden het salon telkens georganiseerdin een huurzaal ergens in de stad, ditmaal werden we uitgeno digd in het stemmige lokaal van Focus zelf Het salon zelf is een jaarlijks ge beuren waar kwalitatief sterke werken worden geëxposeerd. Ook dit jaar was zulks weer het geval. Het meest in- De Karnavalrevue is weer eens achter de rug. Zoals voorgaande jaren trok deze Ninoofse happening terug vier avonden een bomvolle zaal Roosevelt" De organisatie mocht er zijn. Alles verliep vlot. Het decor was prima ver zorgd,alhoewel er nog een en ander kan verbeteren aan de belichting' en het geluid. Ninovieters die geen plaatsje meer vonden of gewoon de moeite niet deden om een plaats te reserveren, zullen misschien wel nieuwsgierig zijn naar wat er dit jaar werd opgevoerd. Deze produktie van de Karnavalraad van Ninove is niet meer weg te denken uit het ontspanningsleven Van de Stad De ploeg die dit heeft verzorgd onder regie van Roland Van Ginderachter heeft nu reeds verscheidene Karnaval- revues op zijn aktief. Onze indruk is dat het met de jaren beter wordt. Tot de volgende revue. AZARI

Klokzjiel | 1980 | | pagina 4