't Klokzjiël op de gemeenteraad 18/12 Begroting '81, de persoonlijke vete's KLOKKE 2 ROELAND KLAAGLIED OM GEORGETTE. B.P.A. Burchtdam Waltniel; Aet zo'n verdediging zoudt ge M. Torrekens nog den "bak ihdraaien. De werken waren gepland, ja, maar wij na de fusie mogen ze betalen. 2. De Riemaecker over "het geval". Hij herhaalt op scherpe toon zijn 7 vragen i.v.m. de benzineaffaire en is blijkbaar niet tevreden reet de ant- woorddn van de meerderheid, die op de gemeenteraad van 30 oktober werden ge geven.Hij ontkent ook dat hij een persoon lijke vete heeft met Timmermans. De Riemaecker Op 1 januari 1977 hebt 1Louis Gustaaf Waltniel over de begroting. Waltniel; Bedragen van de begroting: Gewone begroting: ontvangsten: 420,3 .miljoen uitgaven: 414,7 miljoen, waarvan 186,1 miljoen voor de aflossing van de schulden. Buitengewone begroting: 436,3 mil joen, waarvan 285 voor het waterzui veringsstation en de koliektoren aan de Dender. De gewone begroting geeft dus een over- schot van 5,6 miljioen waaruit nog maar gij over mij in een toespraak gezegd: eens blijkt dat de financiële situatie "over de doden geen kwaad, vooral als van de stad gezond is, ondanks alles wat ze nog leven", maar ik denk dat ge nu men daarover vertelt. schrik hebt van door een dode begra- Daarop ontvlamt een eerste nijdige dis- ven te worden. kussie tussen Waltniel en Torrekens over Zou er dan toch geen vete zijn tussen de toespraak van Torrekens op de CVP- die twee? bijeenkomst in Ninove, en over de daarop-^ t,,n -> j -d„ volgende perskonferentie van Waltniel. Interventie i/olksu;_ielid _aro Waltniel Ik heb een volledige lijst van alle leningen latent maken, het is nog geen 600 miljoen. Bovendien is de CVP akkoord gegaun met 95?» van deze le ningen (achteraf zal De Riemaecker benadrukken dat hij zich voor 314 mil joen heeft onthouden, .Wanneer gij den verklaart dat wij voor 1044 miljoen leencfen is dat een leugen die onze kredietwaardigheid in gevaar brengt. TprrekenèsDat heb ik niet gezegd, dat is wel verschenen in een dagblad (Nieuwsblad), maar ik heb alleen de cijfers gebruikt uit uw eigen begro ting van vorig jaar. En bovendien hebt gij van de perskonferentie mis bruik gemaakt om over mijn bur ge- meesterschap in Appelterre te roddelen. WaltnielHet is toch zo dat gij als burgemeester van Appelterre tussen 1970 en 1976 slechts 11 miljoen hebt uitge geven, waarvan dan nog 4miljoen aan de kerkfabriek Callebaut: M. de Schepen, in verdediging van K. Torrekens Torrekens: Antoine, ge moet mij niet verdedigen Callebaut .moet ik toch zeggen dat er heel wat werken gepland- waren. Volgt een niet al te beknopte maar des te opmerkelijker tussenkomst van Andre Baro over het moreel verval van de ninoofse jeugd, de om zich heen grijpende drugverslaving, de algemene afgang van de westerse beschaving en de socio-kommunistische infiltratie- en ondermijningstaktieken, in het bijzon der in de jeugdklub maar ook elders. Tijd en plaats ontbreken ons om nu diep er in te gaan op dit interessant werk stuk. Volgende maand meer daarover, zonder fout! 4. BPA Burc htdam en vervalsing gewestplan üe weinig zachtzinnige diskussie tussen De Riemaecker en Timmermans bracht in feite niets nieuws aan het licht. Maar het slot was wel ve Ibelovend Timmermans Ik zou nog veel meer kunnen De Riemaecker Voor mij moet ge u niet inhouden. Maar ik heb gezegd.voorlopig. Om 20 voor 1 wordt de gemeenteraad opge schort om te worden voortgezet op dins dag 22 december. En uw redakteurs,.beste lezers, beginnen te schrijven, te typen en te plakkeh,want om 7 uur moet alles bij de drukker. B.P.A. BURCHTDAM (vervolg v. pag. 3) enkele tekst iets terug te vinden over een wijziging van groene zone in woonuit- breidingsgebied van de latere BPA-Burchtdam. Maar -oh wonder- wanneer de kaart van het gewestplan van de drukker komt is er een pracht van een woonuitbreidingsgeb'.ed te bezichtigen langs de Meerbeekse baantjes Op 10 augustus 1b<-0 schrijft de Werkgroep Leefmilieu Ninove hierover een aangetekende brief naar de staatssecretaris voor streek- economie en ruimtelijke ordening, de CVP'er Akkermans. Na een maand zonder antwoord gaat een dubbel van deze brief op 13 sep tember naar alle parlementsleden, van het arrondissement Aalst. Op donderdag 18 december was op deze brief nog steeds geen officieel antwoord gekomen. Wel zou een kopie van het geplande antwoord van Akkermans aan de Werkgroep Leef milieu Ninove op mirakuleuze wijze beland zijn op de redaktielokalen van de ACV- krant Het Volk. Het is op basis van deze kopie dat Het Volk zijn eerste artikel publiceerde. Tot zover de feiten. V/ie, waar en wanneer de kaart van het gewestplan werd vervalst, staat nog niet vast of is alleszins nog niet geweten. Het is zeker gebeurd tussen i mei (datum van het ministerieel advies) en 30 mei 1978 (datum van de finale goedkeuring van het gewestplan). Op 29 mei 19?8 zou het gewestplan - v6ór het naar de drukker ging - uit Brussel zijn weggehaald en ondermeer beland zijn op een syndikaal kantoor in Aalst (De Nieuwe, 28 nov. 80), een syndi kaal lokaal dat niet noodzakelijk dat van het ABW moet zijn. Of de ontslagname van CVP-senator Verleysen als voorzitter van de Regionale Commissie in mei 1978 (in de peri ode van de vervalsing) hiermee in verband staat blijft een open vraag. Dat er bedrog is gepleegd, lijkt nu wel zeker. Maar waarom? Spontaan denkt iedereen natuurlijk san het Bijzonder Plan van Aanleg voor de Teerbeminde Georgette, Ik neem de pen ter hand om u de goede staat van mijne gezondheid te laten berichten en om eens naar uwe gezond heid te informeren. Reeds vele jaren zie ik u met wisselend succes de Vlaamsch-nationale zaak verdedigen, niet altijd naar mijn goesting, maar allez Nu denk ik echter dat gij toch wat o~ ver de schreef zijt gegaan. In uw Volksunieblad, Wij de Roelanders lees ik zowaar dat gij het Ninoofs Progressief Pront een "Kultureel milieubevuilend orgaan" noemt en ver der spreekt gij over de "kultuuropbou- wende vernieuwers van de Koeterook, h- het Ziepzop en 't Keelgat". Gij be doelt zeker "kultuurafbrekend"hé Georgetje. En dan spreek ik nog niet over uw scheldpartij op de "so- cio-communisten" Ge moogt dat van mij allemaal schrij ven hoor, iedereen mag schrijven wat hij wil en wie zijn gat verbrandt moet maar op de blaren zitten, zei ik al tijd. Maar dat gij dat allemaal schrijft onder de titel Wij de Roelan ders dat doet mij als echte Roelander pijn aan 't hart. Want gij weet toch ook, Georgetje, hoe ik als smid in Outer werd gebroodroofd door de pastoor en de katholieke kop stukken, omdat ik bij de schoolstrijd van 1879 meester Emile van de staats school bleef steunen. Geen enkele boer durfde nog bij mij komen zodat ik spottend de "koude smid" werd genoemd. En toch sloot ik mij-ondanks die broodroof vanwege de katholieken- een vijftien jaar later aan bij de Chris- tene Volkspartij van Roelanders en Burchtdam, een BPA dat door de Ninoofse gemeenteraad werd opgesteld voor de zone, waarop het bedrog betrekking heeft. Dat dit BPA onze Ninoofse schepenen zeer, zeer nauw aan het hart ligt, mag wel eens worden gezegd. Van Jacques Timmermans is het al lang geweten. Maar ook Waltniel laat zich niet onbetuigd. In het Laatste Nieuws van 23 jan. 1St>0 houdl: hij het voor mogelijk de bevolking in 1985-90 met ruim 40 th. te laten aangroeien. Voorwaar Ninovieters én Ninovietsters, niet getreuzeld en niet ge talmd, er is werk aan de winkel. Maar -zo vervolgt Waltniel- dan dient er wel voor gezorgd dat in de kortste keren 300 nieuwe woningen ter beschikking worden gesteld. Verder heeft hij het over "een nieuw hart", dat voor de stad Ninove wordt ingeplant. Wat is nu het verband tussen de vervalsing van het gewestplan en het BPA-Burchtdam? misschien is er geen enkel en heeft het ge meentebestuur alleen maar het woonuitbreï- dingsgebied willen benutten, dat toch op het gewestplan stond, zij het dan onwettelijk. Maar deze veronderstelling klopt helemaal niet met de feiten. Immers, reeds op 19 januari 1976 werd het BPA-Burchtdam door de gemeenteraad goedge keurd. Dit ondanks het feit dat de grond voor deze BPA nog steeds als roene zone was aangeduid en ondanks het feit dat de periode van inspraak reeds op 1 augustus 1977 was afgesloten. Sn het bedrog zou pas vijf maan den later, in mei 1976 gebeuren. Ook hierbij resten nog vragen: - Is alles zuiver toeval? - Wist de gemeenteraad reeds in januari dat er in de maand mei bedrog zou worden ge pleegd? - Of is er een nog nauwer verband tussen de ze twee zaken? Alleen het onderzoek van het Hoog Kornitee van Toezicht, dat momenteel gaande is, kan hierop een definitief antwoord geven. Voor 25.000.000 F opgelicht Samen met BPA-Burchtdam wordt ook vaak ge sproken over de groep I. V/ij gaan gans deze vervolg pagina 1t Daensisten, omdat wij slechts twee ide alen hadden en twee eisen Vlaams en demokratischOnder die vlag verenig den wij mensen van allerlei slag en o- vertuiging. Dat is misschien ook de reden waarom onze partij na de oorlog van 14-18 is verbrokkeld. Een deel werd radikaal Vlaams en belandde ten slotte bij het fascistische Vlaamsch- Nationaal Verbond (V.N.V.), wat mij als demokraat ten zeerste speet. Maar anderen gingen over naar de socialis tische Werkliedenpartij of naar de Kommunistische Partij. Een deel keer de zelfs terug naar de katholieke partij. Om het nu kort te maken waarom ge bruikt gij onze naam Toch zeker niet in naam van degenen, die naar het V.N.V. zijn gegaan, zeker Georgetje, om eerlijk te zijn, ik vind dat gij de naam van Klokke Roeland en de Roelanders misbruikt voor uw partijpolitiek. Mijn lijk hebben ze weggemoffeld, met mijn grafsteen hebben ze gezeuld, gij gaat nu toch zeker mijn idealen nog niet de nek omwringen Ziezo, ik ben uitgeschreven. Zo als afgesproken dus. Gij schrijft voor de rest wat ge wilt, maar a.u.b. niet meer onder de naam van de Roelanders. Ik weet een veel be tere naam voor uw blad, Georgetje,. maar die zal ik u eens persoonlijk meedelen. Ik ben immers veel te oud geworden om de mensen nog zo zwart uit te maken. uw toegenegen >Pieter-Prans Lambrecht beter bekend als smid Lambrecht voorvechter van de echte Roelanders. Het monument van smid lambrecht te Ninove outer) ORGAAN OER CHRISTENE VOLKSPARTIJ, A/les voor nn door hol volk 1

Klokzjiel | 1981 | | pagina 7