HENGELRUBRIEK De wraak van de opgesloten energie V, y 2 Kleine historiek van «HOF TEN BERG» (vervolg) 4) DE «BOZE GEESTEN». VERVOLGVERHAAL Na de sigarettekoedenhistorie was er toch nog wat bijgebleven bij de twee gelukkige sjaarels die op 't hof eens mochten vissen. Hr. De Paduwa werd tussen pot en pint nog ne keer aange sproken... en door het feit dat er nog goei mensen (opgepast 17 18 jaar ge leden) op de wereld liepen en dat Roger zag dat we ook maar sukkelaars waren kregen we de toelating een "beperkte" privaat club te vormen en de vijver te bevissen. Deze club kreeg een nieu we historische naam "de sportieve 13 van Hof ten Berg", d*er waren er maar 13 want de wind kwam altijd uit het zelfde gat,.geld..geld ...d'er moest toch vis gekocht worden, maar van 't ogenblik dat het woord "monnee" uitge sproken werd vielen de amateurs gelijk de bladeren van ne kanada. In elk ge val ons laatste koningschap van "Vis sers Ondereen" ging nog ne keer door in de "Zwette Fles" met als slotsom een heel bijzonder wapenfeitna vier uur vissen was er nog geen enkele vis gevangen..der kwamen verlengingen bij te pas...en slotsom de Fikken won met een stekelbaarsje van 4,2 cm...'t is te zeggen 2 mm. langer dan de ste- kelket van de Vos, da's de kwaffeur da getrouwd was met Macelinneken van Pie 'n Heering. Allee was de miserie nog niet groot genoeg, 't viel gelijk de rots van Gielbraltaarde kas valt in verkeerde handen, z'es skampavie en we zijn direkt zo arm als Job (een geluk diehad nog zijn tabbaard aan). "Allee vooruit met de fluit" zegt den echte Ninovieter we gaan d'er mee her beginnen. Wij hadden veel bijgeleerd en wij hadden twee wapens ...water en ondervinding. Het visreglement werd opgemaakt in Januari 65. Van een paar goede zielen kregen we een 50 tal karpertjes en 30 haringsnoekjes, dank zij ons lidgeld kochten wij 250 kg. bliek en 50 Kg. brasemder werd van gesproken..maar in die zin dat wij een beetje aanzien werden als kapitalisten want, den Dender lag daar toch ook nog (da wisten wij ook en hij of zij ligt d'er nog). Intussen kregen wij van het stadsbestuur de inrichting toegewezen van de kermiswedstrijd Sinksen en gezegd zoals 't is, het was en bleef lang een succes. Vele nino- vieters spreken nog over die gemoede lijke konfrontatiesd'er viel toch wat te beleven met de jonge gasten, met de beginnelingen, iedereen lachtte eens maar 't was nog ne gulle lach (naa is 't meer citroenlach)11 jaar lang, tot in 77 richtte de maatschappij deze wedstrijd in; de klup kreeg ne grote naam en niets of niemand kon de mannen nog tegenhouden, Ze zaten in de windmolen, de tandjes liepen gesmeerd, het aantal leden vergrootte en d'er was veel goeie wil d'er ontbrak geen vriendschap niette genstaande dat wij het 6 a 7 jaar ont zaglijk hard hebben gehad en ge kunt wel raden waarom..geld..geld..en al tijd rchetzel£de. Het mosselfestijn (nu 13 jaar oud) werd de bron voor ons verder blijven bestaan, intussen werd er geploeterd en gewroet aan de vijver, s winters werd door verschillende ploegen de kanalen aangevallen..alle vis werd naar de vijver getransporteerd, geen visje mocht verloren gaan, de vangsten zelf op de vijver werden be perkt, koorden leefnetten werden ver plichtend, stroperij en dergelijke leidden tot de onherroepelijke uitslui ting, het beleid moest gezond blijven. Het bleef gezond want bij de eerste inbreuk gepleegd door een vooraanstaand lid werd er niet geaarzeld en de uit sluiting volgde zonder "komplementen" Iedereen had begrepen dat alleman en alles voor iedereen gelijk bleef en zo kwam de geboorte vanöons derde kind "Hof ten Berg" tot stand met als spe ciaal citaat jaar 1965 "niettegenstaan de de zekerheid dat eenieder van ons, goeie mensen zijn, is het niet uitzon derlijk dat de wil goed is maar...het vlees zwak"(dat zal zeker voor iedereen wel e wa zijn) "om die reden laat ons zekere vriendschappelijke, sportieve beperkingen Vast stellen en bij inbreuk .de nodige beslissingen treffen" U ziet, nu nog wordt gestreefd naar het ideale doel, naar de juiste richtlijnen, in '65 was dat ook al zo en zo zal het wel altijd blijven. De successen van H.T.B. bleven mekaar opvolgen, sommigen der leden maakten een vervolmakingsperiode door in de "Zilveren Pos" Liedekerke toender- tijd één der sterkste, misschien wel de sterkste van het land, de visstand werd geleidelijk verbeterd en opge voerd, natuurverfraaiing van het vis water en omtrek, een prachtige chalet werd gebouwd, bemeubeld en met ver warming, onze metsers lagen aan de ba sis van het "ontlastingshuis" voor de te dikke buiken of de te gespannen blazen (is voorzien van een natuur- chass), een reglement van inwendige or de werd verbeterd in juni 72. Enkele van de leden hebben ons reeds verlaten, laat ons denken aan Marselleken Meuter, Kené Coster, Jefken en Michel Cobbaert, zij allen droegen bij tot een welvaart van onze maatschappijhet waren kerels van één stuk, geen plantrekkers maar echte mannen waar men op rekenen kon, zij zullen lang in ons geheugen blij ven. Zo werd er telkenjare wat bijgevoegd aan het interne van ons "memoisje" de ziftingen der prijskampen werd omhoog- geheveld tot groot niveau, de invité prijskamp laat ons telkenjare toe enke le niet-leden aan een wedstrijd te la ten deelnemen en wat een wedstrijd!!? .de kampioenviering..ontegenspre kelijk het hoogtepunt van het jaar, het mosselfestijn nog nergens geëve naard met zijn rekordje van I680 kg. in 79. Dat dit alles kon bewerkstel ligd worden is te danken aan de be reidwilligheid, de gezamenlijke in spanningen van de leden van vroeger en nu en het gezond beleid van een trotse, maatschappelijke groep mensen. Intussen is het jubilé "20" jarig be staan voorbijhet werd de grote be loning voor onze leden en voor het be stuur, het was als een ware dank voor al het visgenot en al het plezier dat wij mfet onze sport mochten beleven; het was de "GROTE PALM" voor onze maatschappijeen maatschappij "UNIEK" door zijn eigen wil. H.T.B. hoopt en wenst van harte dat alle gezonde maatschappijen het ook zo mochten af brengen en het ware van harte "PROFI- CIAT"- Fikken Syroit Waren dat nu twee gewone dromen of hadden zij iets te betekenen t Is wel erg erg vreemd dat er in alle twee een figuur weerkwam die verbazend goed op hem geleek. Zou dat nu kunnen dat hij in een vroe ger leven een indiaan en een zi geuner geweest was, of was die ge lijkenis er alleen maar om hem iets duidelijk te maken De dromen waren voorbij en hij be gon zich weer te realiseren wie en waar hij was...en toch dacht hij er voortdurend aan terug en probeerde hij banden te leggen en oplossingen te zoeken. De indianen werden uit gemoord, de zigeuners werden wegge jaagd, en hijzelf eigenlijk... Hij ging eigenlijk ook elke dag in een stomme fabriek werken voor een belachelijk loontje, en hij dacht ook dat hij vrij was omdat hij van zijn loon een auto en een huis kon kopen en dat hij gelukkig was omdat hij van zijn loon in zijn huis, zijn vrouw en zijn kinderen kon onderhou den, niet eens bemerkend hoe erg het wel gesteld was met de wereld buiten zijn huis. In feite werd hij even zeer opgejaagd als de zigeuner en zelfs langzaam maar zeker vermoord zoals de indiaan. Toen kreeg hij in alles een duidelijk inzicht. Die zelfde valse waarden die indertijd een bepaald soort mensen aanspoorden om volkeren uit te moorden, sporen nu nog hetzelfde soort mensen aan om dit te doen, maar dan veel geraffineer der, en hij was er ingelopen gelijk een blinde muis..De "Boze Geesten" hadden beetje bij beetje de ganse we reld ingepalmd. Waar het met leugens niet ging, ging het met geweld. Uit eindelijk vroeg hij zich af waar ver domme het verzet en de opstand bleven. Maar nee, dat was niet juist, want hij begreep ineens dat er overal ter wereld kleine groepjes leven die uur per uur, dag aan dag, jaar per jaar met een geloof in echte vrijheid het verzet aan het voorbereiden zijn. Misschien zou er een dag Komen dat de "Boze Geesten" voorgoed zouden verdreven worden. Ondanks deze be vrijdende gedachte, overviel hem een gevoel van machteloze woede. Hij dacht terug aan het heden. Hij vroeg zich af of dit zomaar kon ge beuren dat zovelen werden vervolgd en vermoord zonder gewroken te wor den. Even dacht hij aan de mogelijk heid dat een enorme energiebron door al die uitroeiingen zou vrijkomen en zich in een of andere vorm zou ver tonen. Zijn woede sloeg om in angst want tenslotte had hijzelf zonder zich maar al te veel af te vragen, meegeheuld met de "Boze Geesten". Zijn angst werd groter en groter en het werd zo erg dat hij het niet meer aankon om alleen te blijven. Rilling en liepen over zijn rug en het zweet brak hem uit. Plots sprong hij recht uit zijn zetel en liep rillend de trap op naar de slaapkamer bij zijn vrouw, enkel om de aanwezigheid van iemand aan te voelen. Hij begon aan een stuk door aan zijn vrouw te vertellen vrat hij gedroomd had, gejaagd en ver ward. Op het einde van zijn verhaal kreeg hij als enig antwoord het ge ronk van zijn slapende vrouw te horen. Enkele uren later viel hij moegehuild in een onrustige slaap. STROMBOLI (wordt vervolgd)

Klokzjiel | 1981 | | pagina 8