Ester nies in de gebieren yum Wie er aanzit, lekt er aan. -1 NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL Erik en d.e. kerstboom door -StrorriboU Vqa mij in deGB k ti schone UerAboovi tloeoler, krvjg ik qelu i'oor een kerstboom k o ptD bdaa tvooi1 2 o u dal knüiwke. dier weu kgatam ra poe bes placeren VROEMü mim 1 234567Ö3 10 VOORAFGAANDE OPMERKING HORIZONTAAL VERTIKAAL A 2 U V F - Kom binnen, Komera. Ge ziet er nuchterder uit dan dat ge hier de laatste keer buiten gegaan zijt. Weet ge nog dat ge toen peinsde dat die kerstboomkes hier in 't stad flikken waren? Maar allee, kom zet u, er is nog koffie in de termos. Moet er van deze keer ook een scheut jene ver bij? - Toe, lach zo niet met mij, Mamera, omda'k mij ne keer laten gaan heb. Gij hebt er toch ook deugd van gehad? En van die boomkes geklapt, hebt ge gezien dat er nu zo van die smalle azjenten staan? Maar deze vallen zo rap niet om en ge moet er geld in steken als ge met uw kinderkoets blijft staan. - Ah, ge bedoelt die parkeermeterszeker? Ja, ze hebben mij gezegd dat dat nu stadskernvernieuwing is, met de slogan "NINOVE ZET ZIJN SPAARPOTJES BUITEN", 't Ziet er lief uit. Als ze met die spaarpotjes de 33 miljoen van hun Stommiteit Burchtdam moeten afbetalen, zullen ze heel groot-Ninove met die spaarboomkes moeten volzetten, dat is wel 't voordeel van de fusie. - Ja, ze zitten daar nu met al hun hektaren dendermeer- sen die moesten bouwgrond worden. Met die overstromingen zitten ze nu letterlijk en figuurlijk in de "moer". Ze kunnen er nu visvijvers steken of de trezekeskerk naar daar verhuizen en op paaltjes zetten. - We kunnen er allemaal wel eens mee lachen, Mamera, maar heel de bevolking zal toch mogen opdraaien voor wat die schone heren daar onder onzen beiaard allemaal bedisselen en goedkeuren een onwettig plan. Hoedat dat klokkenspel van al die stommiteiten te horen nog niet vals speelt, ik versta het niet. En nu peinzen die gasten misschien van te verslimmen met in een nieuw batiment te kruipen. En dan werd er indertijd gelachen met de boeren van Olen! - En ge moet niet peinzen dat het in de oppositie beter is, want van kristelijke kant zit er 't A.C.V. ook tus sen en als onze vergrijsde vlaamsche leeuw zich eens rechtzet is 't om ne speech af te steken over jeugdbe- derf, kommunistisch gebroed en progressieve kuituur barbaren, nog erger dan ne paster op zijne preekstoel van over honderd jaar. Die jongen begint achtervol— gingswaanzin te krijgen, peins ik. En al die mannen en die vrouwen moeten zo onze bevolking vertegen woordigen. Awel, 't is proper, Komera. - En terwijl dat die Openbare Vitters, al foefelen weg, Beruchte Plannen van Aanleg ineendraaien, vliegen er een stuk of dertig echte Openbare Werkers op den dop, want werken is tegenwoordig Bijzonder Tijdelijk, Kameraad. Salu en bedankt. Mijne man is er ook bij. - Ah, dat noemen ze dus een B.T.K.-projektKomera? - Jaja, Mameerken. Maar ze zullen daar wel niet zoveel mee inzitten als met het ontslag van O.C.M.W.-voor zitter Milo of van een of andere Schepen van Plezier of zo. Want nu zullen ze wel naar mekaar al zitten loeren wie er een bank mag opschuiven. - En als ze teveel ruzie maken, kunnen ze pot-min-min- moeze spelen of iën-twië-drau-plasj-af - Maar weet ge waar alles bijeen die schandalen nog goed voor zijn, Mamera? - Voor de gazetten zeker? - Voor dedie ook, natuurlijk, maar ook voor de karna- valgroepen. Die zullen wel inspiratie hebben. - Dat zal wel zijn. Pertang, dat karnavalpubliek be gint toch ook alles te serieus op te pakken. Zelfs in de prinsverkiezingen wordt er gesjacherd en om gekocht. Dat spel wordt fanatieker dan de gemeente politiek op de duur. Die mannen klappen over honderd duizend frank tegen de zaak smijten gelijk dat het niks is. t Is niet te verwonderen dat er op de duur geen kandidaten meer durven opkomen. Ge riskeert uwe portemonnee, de vrede in 't huishouden, uwe lever en uw leven. Want ze zouden malkander de kop inslaan, als ge u de stemming herinnert van verleden jaar. - Och, Mamera, als de kommerce zich teveel moeit in een volksfeest, dan wordt het altijd misere. 't Is gelijk in de politiek en overal 't Geld is de grote verleider en wie er aan zit, lekt er aan. - Drinkt nog een potje koffie, Komera. - Nee, maske, ik moet naar huis, want nu dat mijne man op den dop staat is 't een kreft geworden, zul le. - Allee, de zitting is geheven. KOLÉRA Woorden in het Ninoofs dialekt zijn aangeduid met (Nin.), de spelling is voor diskussie vatbaar. 1. Wordt soms ingetrokken (Ninoofs) - soort punk reggae ritme. 2. Voornaam (jongens-) - Bezitten (Nin.) 3. Noorse schrijver van 'Peer Gynt' en 'Spoken' - windstreek. 4. Ex-sexbom - Niet niets. 5. Er staat haar op (Nin.) - De weg die bestendig onbestendig is (Chinees begrip) 6. Knobbel aan weerszijden van de voet - Meisjes naam. 7. Meisjesnaam - Typisch Ninoofse werkgelegenheid. 8. Zij (West-Vlaams) - Duivenkot. 9. Opeenhoping van kopende mensen (Nin.) - Schommel (Nin.) 10. Id est (Afk.) - Sprekende vogel - Soms gezins hoofd 11. Rollend kinderspeelgoed (Nin.) 1. Glad (Nin.) - Muzieknoot. 2. Onnozelaar (Nin.) - Honig. 3. Jongensnaam - Vlug opgedaan lief (Nin.) 4. Zeker iemand - Reken 5. Voornaam van een Deens kerngeleerde (Nobelprijs 1922) - Uitroep bij koude. 6. Voorzetsel - Lengtemaat - Ligt onder het bord. 7. Nachtdier - Taaleigen van volk. 8. Morst (Nin.) - Spaanse uitroep. 9. Kassa (Nin.) - Eet bananen - Speciale politie- overste (Afk.) 10. Jongensnaam - Winterkledingstuk (Nin.) Op de 42 inzendingen van verleden maand was er spij tig genoeg geen enkele volledig juist. De prijs, een fles champagne, geschonken door een gekend Ninoofs drankhuis, werd door de redaktie geledigd tijdens de lay-out. Geen nood echter, voor deze maand is'a_ prachtige dichtbundel voorzien van de hand van Ger- rit Achterland, aan jong en veelbelovend diohter uit de streek. Kom op, raadselachtigenhanden uit de mouwen OPLOSSING VORIG KRUISWOORDRAADSEL 4 2 3 5 6 7 8

Klokzjiel | 1981 | | pagina 12