Zaterdag 21 febr.: PRINS VERKIEZING rijmen en dichten STRESS te NINOVE. (liekes- en dichtrubriek) Nr. 1; Don AUGUST Nr. 2: Don JOHNNY Nr. 3: Don FREDO de TABAKOS het WORTELMANNEKEN MOEDELOZE GEDACHTEN VAN EEN BLINDE PIANIST VADER Inhuldiging karnavalmonument. AENNEKW ZATERDAG 28 FEBRUARI 1981 OM 15 U 30. Het is geweten dat in onze gemeenteraad heel wat mensen lijden onder de zogeheten stress; wel daar over ga ik het nu niet hebben, maar wel over een hardrockgroep die op 3 januari optrad in zaal Retro. De inkom was aan de lage kant gehouden 30 Fr. in voorverkoop en 40 Fr. aan de ingang zelf. De groep is naar men mij vertelde afkomstig uit het Brusselse en kan daar voor mijn part blijven. Voor niet ingewijden die denken dat hardrock iets met muziek te maken heeft wil ik wel de visie van STRESS even uit de doeken doen. Als je ouders goed bemiddeld zijn vraag je aan je pa een elektrische gitaar, een basgitaar, een drumstel, enkele micro's en natuurlijk zoveel mogelijk boxen en versterkers. Je verzint enkele zinnen die wel ergens Engels lijken, je vraagt aan iemand die het weet hoe je gitaren en micro's moet aansluiten, hierna hoef je alleen nog de volumeknop zover mogelijk open te draaien, op de gitaarsnaren en de verschillende drumonderdelen te kloppen en in de micro's te schreeuwen en voila, daar heb je de STRESSHARDROCK. Gelukkig heb ik het eerste optreden van deze groep gemist, het tweede deel heb ik voortijdig verlaten, want deze driemansformatie speelde echt niets anders dan onbeluisterbaar lawaai; punt andere lijn. Elke muzikantvan deze groep afzonderlijk be lichten, zal ons misschien nog ergens iets posi tiefs opleveren. De zanger-gitarist schreeuwde zo luid hij maar kon in de micro, soms kon men zelfs horen dat zijn teksten iets weg hadden van de taalddie de Engelsen gewoonlijk spreken, maar of die mensen van over het water deze zangteksten zouden begrijpen betwijfel ik ten zeerste; verder bleek er bij deze knaap zijn gitaar geen gebruiks aanwijzing te zijn, gevolg deze jongen wist niet dat een gitaar moet gestemd worden, en dat een gitaarpartij gewoonlijk bestaat uit een verzame ling accoorden (wat?) wist hij ook niet. De bas sist die ook instond voor de tweede stem maar dat was in feite niet nodig, want ze hadden geen eerste stem meegebracht, schreeuwde af en toe iets in die micro die heel toevallig voor hem stond; deze kerel had duidelijk al eens iets horen vertel len over een baslijn, maar heeft indertijd verzuimd verdere uitleg aangaande die lijn te vragen. De drummer was nog de slimste van de drie, want hij had de onderdelen van zijn drumstel zo dicht bij elkaar gezet dat hij altijd wel ergens op klopte (spijtig genoeg had men voor hem ook een micro ge plaatst, hij heeft er meer op geslagen dan in ge zongen) Al met al zijn we weer een ervaring rijker. Indien er iemand op de hoogte is van een volgend optreden van STRESS, ergens in deze omgeving gelieve mij daar van op de hoogte te stellen, zodat ik die plaats dan kan mijden. PAUL. In het vijfsterrenhotel "For The Good Times" speelt er een blinde Filippijnse pianist oeverloze variaties uitzichtloos zoals de wereld waarin hij leeft Moedeloos schudt hij zijn hoofd heen en weer alsof hij tijdens het spelen ook nog aan de toekomst van de Derde Wereld denkt Germain Droogenbroodt idealistische verzoenbaarheid met het oudgewordene tedere droomkastelen in de verschroeide lucht tussen de paarsblauwe bomen volmaaktheid eenheden zachtheden de platanen van een onzichtbare werkelijkheid onze verdoken vrijheid vond je wat je zocht het steeds zoekende nakijkend vaarwel zeggen rustende kalmte en knielende denkbeelden in de hoogte hij strompelt voort de witte baard en grijsgeworden haren geven beminnen in je geestesvensters vol duiven alleenzijnde rozen met de bruisende zee elementen dingen mensen dirk 17-1-'81 De prinsverkiezing gaat door in een salon- tent plankenvloer, houten wanden, verwar ming, feestverlichting, 2000 plaatsen die opgeslagen wordt op het Dr. Hemmerijckxplein te Ninove. Het stemlokaal staat onder toe zicht van gerechtsdeurwaarder De Voet. Iedere kiezer heeft recht op één stembrief en mag slechts éénmaal gaan stemmen. Er moet nochtans altijd gestemd worden voor TWEE kandidaten, zoniet is de stembrief ongeldig. De officiële proklamatie krijgen we om I uur in de tent. Een voorverkiezing was dit jaar niet nodig, er waren inderdaad slechts drie kandidaten tengevolge van het forfait van de prins '80 Don Jo. Als moeder zong.... Hier gaan ze dan, de drie gladiatoren./ alias Alois Arijs uit Pollare Deze kandidaat, die niet aan zijn proef stuk toe is, wordt voorgedragen door de karnavalgroepen De lachende Augusten en The Pipi's uit Pollare. Dat ze er vast in geloven, konden we duidelijk mer ken op hun vergadering in het lokaal bij Marcel Beeckman en zijn lieve dame. Don August en zijn Lachend Aktiekomiteit Pollare zetten de verkiezingsstrijd in met hun The Don August Dansant op zaterdag 31 januari in de zaal Roosevelt te Ninove. alias Johnny Peiremans uit Denderwindeke De kandidatuur van Don Johnny wordt voorge dragen door de Boogschutters De Ware Vrien den uit Denderwindeke. Aanleiding was hier het noodgedwongen forfait van parochiaan Don Jo, waardoor Denderwindeke plots buiten het karnavalgebeuren kwam te staan. Het blijkt nu dat ze in Denderwindeke flink in d# karnavalappel hebben gebeten t Johnny, karna- valist van het eerste uur kwam op de proppen en onmiddellijk stond gans Denderwindeke als I man achter hem. alias Freddy De Tandt uit, hoe kan het anders, Appelterre. Don Fredo wordt gesteund door Motocrossteam Appelterre na een verblijf in Ninove terug op vertrouwde Appelterse bodem door Wielerklub patapoufvrienden, door Kickerklub Patapouf en door Voetbalklub Eendracht Appelterre. Iemand die in al deze verenigingen aktief is moet wel uit het goede karnavalhout gesneden zijn. Het is bovendien de eerste maal dat een kandidaat uit Appelterre zich aandient. Op de verkiezingsavond mogen we dan ook een uitgebreid en vurig legioen uit het tabaksdorp verwachten. Don Fredo verwacht al zijn simpatisanten op het I ste Groot Karnaval T-Dansant op zaterdag 14 februari in de kantine van Eendracht Appelterre. Zo, karnaval!sten, dit is de keuzelijst voor 21 februari. Maak dan uw keuze.Verheugend is de ver tegenwoordiging van verschillende deelgemeenten. Een primeur is echter de afwezigheid van kandidaten uit Ninove-Stad. Karnavalmoeheid blasé, of wat? In ons karnavalnummer gaan we hier verder op in. Mzp fWETlfJ. lste karnavalmonument in België Voor het eerst wordt door de Karnavalraad Ninove een monument ten geschenke gegeven aan het Stads bestuur en de Stad Ninove. Het betreft hier een af beelding op ware grootte van het alombekende Wortel mannetje. Dit beeld wordt gebeeldhouwd in witte Franse steen en zal op een voetstuk geplaatst worden van ongeveer 1 m 70 die ongeveer dezelfde hoogte heeft van het beeld. Waar het zal geplaatst worden is nog niet uitgemaakt. Diverse voostellen werden gedaan door de Karnaval raad maar er werd nog steeds geen overeenstemming bereikt met het stadsbestuur. Gaan we hier misschien naar een nieuwe affaire monument dokter Hemerijckx? In ieder geval, mochten deze heren de tijd vinden om even hun naft en B.P.A. tribulaties te vergeten, en hierover een beslissing te nemen, dan gaat de in huldiging van het monument door op zaterdag 28 februari Om 15 u 30 zal de Karnavalraad de leden van het stads bestuur afhalen aan het stadhuis en zal het stoetsge wijs naar de plaats van onthulling gaan. Daarna zal een receptie plaats vinden in het lokaal "De Keizer", waarop alle stedelijke en karnaval verenigingen zul len uitgenodigd worden. Onthou die datum, wij ookl Nog een kleine opmerking van 't Klokzjiël bravo aan de karnavalraad voor het initiatief, maar wij vinden het spijtig dat voor de realisatie van dit projekt een beeldhouwer uit Brussel werd aangesproken, met voorbijgaan van alle Ninoofse kunstenaars, waar onder ook heel wat echte karnavalisten.

Klokzjiel | 1981 | | pagina 6