Ester nies in de gebieren O 'm fl a NIN00FS KRUISWOORDRAADSEL aagïïji I 3 4 5 6 s M V s o o s s A S 3 Pakt a nog e zjatteken, Komera, een e koeksken. - Ik moet op mijn lijn letten. Mamera. - Wat is 't nu, gaat g'u enen opdoen met karnaval Bijlange niet,mens. Maar met azo een kreft in huis gelijk de mijnen, zoudt g'er beginnen aan peinzen. Vanals mijne man afgedankt is aan't stad en óp den dop staat, is't zo een zaag geworden dat ik hem zou geld geven om hem ne pot te laten pakken. Als hij maar mijn oren crerust laat - Ge zijt veel veranderd. Vroeger stond ge met de matteklopper gereed en nu stuurt g'hem de baan op. Subiet stuurt g'hem nog in't verderf. - Op't gemak, hé, Mamera. Mijne man drinkt wel geiren zijn potje achter den dop, maar! hij is anders eerlijk, zalle, Helaba 1 Maar me dat ge daarvan klapt. Weet ge wat ik nu gelezen heb in de gazet Awel, dat ze een nieuwe plaats zoeken voor Leuven- Centraal, ge weet wel, dat fameus gevang voor zwaar gevallen. En Nienof zou één van die mogelijkheden zijn. - 't Is niet waar zeker Achter al die inbraken en nu dat zelfs onze politie op de gemeenteraad al voor Gestapo verweten wordt, kunnen we dat ook nog op ons dak krijgen. Waar zouden ze dat zetten Wordt dat ook een stuk van Wedergrate - Ge moet nog niet te rap lopen, hé, Mameerken, 't is nog niet zeker, hé. Maar hu dat het stadhuis toch in't kort leeg komt...en't is toch 'Centraal' geleaen. - En iedere keer de beiaard laten spelen als er ene ontsnapt, zeker. Nee, Komera, dan v/are 't College veiliger - Ochgot, dat kunt ge die mensen toch niet aandoen, zeker. Mijne man vertelt dat de rillingen hem nog altijd over de rug lopen als hij in de Weggevoerdestraat passeert en terugdenkt aan zijn schooltijd, 't Is te hopen dat het daar al wa verbeterd is sedertdien. - En zeggen da ze daar weer gaan uitbrei den, gelijk da'k horen zeggen heb. Ze willen nu al de mensen van de Vinkestraat een stuk van hun hof afpakken. Maar eerst laten ze't stad ne weg trekken door die hoven, dan hebben ze't gemakkelijker om die gronden af te kopen achteraf, 't Is zogezegd om sportvelden aan te leggen, maar daar zal wel rap een gebouw opstaan. Hoedat 't stad dat allemaal wil steunen, ik versta het niet. - En ondertussen verdwijnen overal de klein gemeenteschoolkes op den buiten. Het jaar van het dorp is precies al lang vergeten. En als 't stad die toegevingen doet aan de pasters van 't college, dan is't misschien om de oppoéitie wat milder te stemmen, met alles wat ze op hun duvel al gekregen hebben. Ofwel is't om de nieuwe deken wat te flemen. - Allemaal veronderstellingen. Maar hebt ge den deken zien toekomen in zijn koesj van de jaren stillekes - Daaraan ziet ge nekeer in welken tijd dat de kerk nog zit - Hebt ge gezien wa voor ne grote persoon dat de nieuwe deken is. Onzen berremeester is er maar ne kleinen tegen. Hij moest naar omhoog kijken. - Dat zijn we van hem anders wel gewoon. En als onze deken zo ne langen is, zal hij zijn schapen goed in't oog kunnen houden, 't Moet een schoon zicht geweest zijn. In de koets ne schaapherder en daar op nen hingstenboerWeet ge watda'k ik zeg, hé. Mamera Elk zijne cinema. - Gaat ge zondag mee naar de karnavalstoet kijken CHIPS (vervolg van pag. 10) zijn kar te springen dat spelletje heeft de Fikken uitgevonden zeat hij Kortom, de grote lievelinc van het publiek, de Chips, wordt geklopt. Hij komt eruit als de grote verslagene de derde plaats. En zeggen dat hij een machtige show gaf met danseressen en al. Ironie van het Lot hij is opge komen on een brancard. Het is zijn eigen schuld. Ze nodigen de fanfare van Appel- terre uit vanaf 14 uur. Om 19 uur komen er nog nauwelijks twintig van die hon derd blazers opdagen om te stemmen. Niemand had eraan gedacht dat die gasten dag en nacht zouden blijven. Hij verwacht ook honderdtwintig mensen van Diksmuide. Op de autostrade blijven ze in de sneeuw steken. Weer zoveel stemmen minder. Chips is ontgoocheld- Er ligt iets zwaar op zijn maag. Hier volgt het.' De kliek van de Keizer denkt dat zij karnaval gemaakt hebben maar het is juist andersom. Chips heeft alle eerbied voor hun inzet en hun kapitaal om o. a. Keizer te worden maar hij vindt dat het te ver gaat. Volgens hem kan in het vervolg nog slechts diegene Prins worden die er de meeste dollars tegen aan smijt. De tijd dat hij de jongste verkozene 'Jonker' geworden is, met 16.000 F, behoort voorgoed tot het ver leden. Wat de neiging tot éénsgezind heid betreft, heeft Maurice Asselman die wel altijd gehad, maar de Fikken niet. Het was trouwens deze laatste die achter de coulissen steeds aan de touwtjes getrokken heeft. Elk van zijn zetten moesten voor de Fikken alleen maar geld opbrengen, zecrt Chips. Daar heeft de Chips niets op tegen "That's the game" zegt hij. Maar desondanks is de tijd van de strubbelingen aangebro ken, alsook deze van de dreigbriefen. De samenwerking tussen de Ninoofse groe pen is zoek. De fut is er uit, er is zelfs geen kandidaat van Klein-Ninove meer. Wat het Karnavalverbond betreft hoopt hij dat dit er door komt teneinde de hogeraenoemde samenwerking tussen de Ninoofse groepen terug op te bouwen. Chips nodigt iedereen bij hem ten huize uit voor verdere details en bewijzen van zijn beweringen. Inkom gratis. Stefan. ]Don Chips met de Prins van Playa De Aro VOORAFGAANDE OPMERKING Woorden in het Ninoofs dialect zijn aan geduid met Nin.). De spelling is voor discussie vatbaar. 123456769 10 11 1 7 8 3 10 II HORIZONTAAL 1. Kusje (Nin.) - Noot. 2. Scheel dier - Dierenhuis. 3. Godin van de dageraad - Scheld woord (Nin 4. Lange zetel. 5. Surrogaat. 6. Genevermerk - Niet te ontwijken bestemming. 7. Karnavalgroet - Noot. 8. Ninoofse vereniging 9. Knock out (afk.) - Vloeken (Nin. 10. Roem - Primitief (voorvoegsel) 11. Raadselachtig mens - Lengtemaat VERTICAAL 1Masker (Nin 2. Voertuig (Nin.) - Wat een toneel speler toegewezen krijgt. 3. Grafisch uitdrukkingsmiddel - Eigen aardia (Nin.) - Rex Imperator (afk). 4. Frans lidwoord - Tibetaanse priester. 5. Hard (Nin.) - Meubel. 6. Sprookjesfiguur. 7. Ex-muzikant bij Roxy Music - Likt (Nin 8. Soms brildrager (Nin.) - Ringvormig koraaleiland. 9. WJaar karnaval niet zonder kan - Europese sneltrein. 10. Jongensnaam - Deugniet (Nin.). 11. Kost 27,5 F de liter. Op de 34 inzendingen van deze maand waren er 7 juist. Er moest dus weer getrokken worden. Dit werd gedaan door onze beeldschone secretaresse. Als winnaar sproot er deze keer Juffr. Magda Van Den Brempt uit voort. De prijs, de dichtbundel 'Het betrapte huis' van onze 'medewerkerRufijn zal zo rap mogelijk aan huis gebracht worden in aanwezigheid van Burge meester en Schepenen (voor de foto) en begeleid door de fanfare en een majorettenkorps, bestaande uit frisse hollandse meisjes. Voor de prijs van deze maand, kunt u uw kruiswoordraadsel met uw naam en adres inzenden véór 15 maart, naar ons redactieadres OPLOSSING VORIG KRUISWOORDRAADSEL 1 2 3 4 5 6 7 3 10 d S T J E 1 T K A 2 L E O N E 3 1 6 E N S T 4 B 1 E T 0 5 B E T E L T 0 6 E N K E L 1 A H 7 K L S P 0 p 8 Z T 1 L 5 9 M R T R 0 E J E 0 P A M E 1 R E M 0 L KOLÉRA "S-i 10

Klokzjiel | 1981 | | pagina 16