UNTERGANG DES ABENDLANDES of André Baro ziet het niet meer zitten. DRUGS Ter gelegenheid van de bespreking van de Wat betreft kuituur en jeugdwer- stadsbegroting 1-981, gaf de heer André king gaat Baro's aandacht vooral naar de Baro, woordvoerder van de V.U., uitgebreid subsidies. En hier zien we duidelijk hoe zijn mening te kennen over het beleid van de huidige CL-PVV-SP meerderheidHierbij enkele bedenkingen. BELEID OP MATERIEEL GEBIED. Baro beoordeelt eerst het beleid van de meerderheid op 'materieel' gebied. Hierbij komt hij tot de vaststelling dat het stadsbestuur èen 'marxistische, collectivistischelijn volgt en overal het privéinitiatief kraakt. Van de SP is dit volgens Baro niet te verwonderen, maar ook de dertienkoppige CL-PW fraktie zit met de rode hond en neemt initiatieven tegen de Ninofse middenstanders. Het flagrantste voorbeeld hiervan zijn de geplande driehonderd huizen op de Burcht- dam, die één miljard afnemen van de eigen plaatselijke bouwondernemingen. Hier kunnen we met Baro volledig akkoord gaan en, in het kader van dit karnavalnummer is het misschien passend om de pluim voor de grootste nar uit te reiken aan Waltniel met zijn bevolkingsaangroei van 4 0 Of is de PW toch de Partij der Veelvuldige Vogelaars Verder betoogt Baro dat al te veel openbare werken van privaat naar eigen beheer worden overgeheveld. Hij vergeet hierbij echter dat hierdoor heel wat mensen werk kopden vinden in eigen stad. Bij zijn lofzang óp privé-firmas vergeet hij blijkbaar ook de tribulaties met de Abdijpoort, die hij destijds zelf heeft ingeluid. BELEID OP GEESTELIJK VLAK. Het is vooral op 'geestelijk' vlak, op het gebied van volksontwikke- lende taak, dat de meerderheid volgens Baro te kort schiet. Hier ziet hij het werkelijk niet meer zitten. "Wij beleven niet alleen een economische krisis, maar de krisis van de ganse wefeteuropese beschaving" Het socio-kommunistisch monster is bezig de grondslagen Van de katholieke westerse wereld te ondergraven, en hier draagt het Ninofs stadsbestuur zijn steentje toe bij. Zo op crebied van stede lijk onderwijs er is geen beleid, er wordt niets gedaan om de kleuters in eigen dorp te houden, in tegendeel wordt 57 miljoen gespendeerd voor een SEX, DRUGS EN ROK 'N ROLL. Sinds een paar jaar nochtans is alles er uit den boze. Alweer heeft onze moderne Savonarola de rode duivels van het progressief front ontdekt, in het bijzonder diegene die hun lokaal in de omgeving van de jeugdklub hebben. Deze verdorven individuen hebben zich geïnfiltreerd in de jeugdklub en op die korte tijd de ziel van 't vlaamse kind met de Rode Pest besmet. En wij die dachten dat het progressief front de laatste tijd uitblonk door een opmerkelijk gebrek aan aktiviteit, zodat ze dreigen in 't vaarwater van 't Willemsfonds te komen. Sorry jongens Deze kwaal manifesteert zich volgens Baro overduidelijk in de keuze van de aktiviteiten van de jeugdklub eenzijdig en negatief. Wij van 't Klokzjiël, welgezinjd zijnde, vonden dit oordeel van de heer Baro toch nogal aan de harde kant. Inder daad, het is toch geweten dat een lid van de clerus zo goed als dagelijks aanwezig is in de jeugdklub. Ook dat de Raad van Beheer praktisch uitsluitend bestaat mit burgers van onbesproken katholieken huize. .Hebben deze mensen de Rode Invasie zomaar Toppunt is echter het Willemsfondslaten begaan Als Baro gelijk heeft zijn de katholieke groeperingen te kort wordt credaan elk van de zeven Davidsfonds- afdelingen van Groot-Ninove krijgt 5000 F totaal 35.000 F terwijl het ene CSC aktiviteiten over ganS Groot-Ninove verspreid 16.000 F krijgt. En dit terwijl iedereen wel weet dat de minst- aktieve Davidsfondsafdeling veel meer aktiviteiten heeft dan een CSC Nog een lachertje André geen enkele aktiviteit voor '79, dus zelfs geen jaarverslag Foei, jongens. En a propos, waaraan werd die 16.000 F dan wel besteed Ook hier weer duikt het alom tegenwoor dige socio-kommunistisch monster op de progressieve fronters zijn baas in het huis Behn departement van kuituur Er schijnt daar ook nogal 'gekird' te worden Subsidies voor jeugdverenigingen voor iedere groep 5000 F 2.500 F werkingstoelage. Ons lijkt dit eerlijk, maar nee het V.V.K.S. wordt schandelijk gediscrimineerd ze krijgen maar evenveel als de rest. Als de rest Nee, Ninovieters, er is één uitzondering, één enkele de jeugdclub tien-twen krijgt 45.000 F zegge en schrijve vijfenveertigduizend frank Negentien jeugdverenigingen samen krijgen 95.000 F, de jeugdclub alleen 45.000 F. Aótablieft zij verantwoordelijk voor deze teloorgang. Wij achtten het dan ook onze plicht de bewerinaen van de heer Baro even te toetsen. Wat betreft de aktiviteiten van de laatste maanden in de jeugdklub vonden wij in onze kalender zeven t-dansants, één feestavond, één toneelopvoering over de woonproblematiek van de gehandicapten optredens van Verminnen en Rick Tubbax, vier films, kreatief dansen, Oekraïense avond met als spreker een tegenstander van het kommunistisch regime medewerking aan de melaatsenaktie, debat over de rechten van de minderjarigen, voetbal en volley bal Wel degelijk een buitengewoon progressief en links programma Onze redakteur die even de sfeer ter ra plaatse ging opsnuiven, kreeg meer de in druk in een kafee en of discokeet te zijn beland dan in één van de zogenaamde socio- kommuflistische lokalen. De progressieve fronters hebben de jeugd van Ninof blijkbaar Meneer Baro, gefeliciteerd met uw stelling-niets meer bijgebracht dan drinken,, dansen, name tegen deze schandelijke toeëtand. Iedereen gelijk, ook aan de rijk beladen ta:celen. Deze strekking wordt ten andere in de Jeugdraad algemeen aanvaard, en inderdaad slechts door de vertegen woordiger van één vereniging hardnekkig tegengewerkt, namelijk die van de jeugd- nutteloze wijkschool in de Geraardsbergse- klub, die nochtans de hoogste staats- straat. Volledig akkoord, meneer Baro. Maar dat hier wijklokalen komen voor het progressief front...? Hier zorgt gij voor het lachertje... Ook akkoord met de opmerking over de akademie voor plastische kunsten. Hier denkt men er inderdaad nog niet aan, terwijl in andere steden al honderd jaar bestaan. toelage krijgen van Nederlandse Kuituur. Eerst oompje of hoor naar mijn woorden maar zie niet naar mijn daden... Helaas Dacht u dat Baro zich in dit geval liet leiden door de mening van de Jeugdraad Mis poes Want vroeger verdiende de jeugdklub deze hoge subsidie, zij was de ideale formule voor de opvang van de jeugdnood. vrijen en kaarten joepie André Baro heeft gelijk het gaat er in de jeugdklub buitengewoon éénzijdig en negatief aan toe. Er valt van de invloed van linkse elemen ten helemaal niks te merken. Ouders stuur uw kinderen gerust naar de jeugdklub, want de Raad vah Beheer en de p.v.'s zorgen ervoor dat er geen andere aktiviteiten gebeuren dan de bovengenoemde zoals zij reeds bewezen hebben met het debat over de C.V.P.-staat. De sfeer van geestelijke leegheid die er heerst zal er wel voor zorgen dat uw kinderen niet verworden tot bewuste, zichzelf in vrijheid ontplooiende mensen. M.Z.F. Drucs zijn meer dan ooit in'Indruk wekkend zijn de cijfers welke aangeven hoe de wereld van vandaag overspoeld wordt roet middelen welke verciftiainc en verslavinr kunnen teweeg brengen Van scrmuge middelen, waaronder ook vele medicamenten, worden deze effecten zonder discussie aanvaard. Van andere middelen, in het bijzonder van de soft en hard drugs, worden deze door velen niet aanvaard, 'laar men moet er niet ongenuanceerd over denken. Misbruik en versla ving laten zich evenmin aeneraliserend formu leren. als gebruik.. Steeds weer zal men sprekende over drugs moeten aangeven in welke setting toestand van het milieu en in welke sociale of culturele situatie de middelen worden gebruikt of misbruikt. De mensheid van vandaag wordt meer dan ooit geconfronteerd met opbouw en destructie. In afzondering en rust leven is vrijwel onmogelijk. Er zijn opgaven tot samenwerking, wisselwerking en canrunicatiewelke men niet of nauwelijks aankan. Het maakt de indruk dat de capaciteit an spanningen te verdragen is afgenomen. Men wil terstond bediend worden en onmiddellijke behoeftenbevredic-ina lijkt wel haast hoogste norm in welvaart zonder welzijn. Geen wonder dat velen aan de begrenzingen van het dagelijks bestaan en aan die van eenzijdig heid van opvoeding en van groei van gevoel en verstand trachten te ontkcmen door middelen ter hulp te roepen waarvan beweerd of vervacht wordt dat deze het leven gemakkelijker, voller, rijker en meer genuanceerd zullen maken. In het teken van psychedelische ideolocrie zoekt men naar mogelijkheden tot vergrotina, verruiming of ontrertming van het menselijke verroooen ar. symbolen en beelden te produceren met behulp waarvan de zoaewenste ervaring van 'eenheid' kan worden bereikt. Men wil het leven meer ludiek hébben, men wil zowel de zon- als de schaduwzijden ervan in grotere intensiteit ervaren en dit dan op weg naar een nieuwe identiteit vanvwaaruit de verbondenheid ret de wereld en de dingen op hocer niveau kan worden beleeft. Dit streven is begrijpelijk. Het is oeroud. Het is aanwezig in tal van reünies en in tal van levensbeschouwelijke stromingen en het kcrct telkens weer in een andere ideologische contekst terug. De drugs kunnen daarbij soms een tegemoetkomende werking hebben. Maar ze zijn geen oplossincr voor alle problematiek Het is in de huidige maatschappij vaak de gewoonte om weinig genuanceerd en fel discriminerend te denken. Zo worden verschillen tot tegenstellingen. Ik ben van mening dat drug gebruik in de wereld nu tot een drugprobleem wordt gemaakt, niet zozeer door het wezen van de drugs zelfs, doch door de houding die men inneemt tegen de aebruikers Men denkt in partijen, zoals het kortharir-e establishment met alcohol,legalegeneesmiddelen en tabak, tegenover langharige ontwordelden roet hasjies. Men noemt eikaars genotmiddelen drumsal dan niet hard of soft en past vervalsend de taal aan zelfs in gemeenteraden aan deze partijenstrijd'Vooral de emotiele wijze van denken sticht verwarring en maakt het drug gebruik tot een probleem. Het is cebcnden aan de verticale denkwijze :"Ik bén beter dan de ander, ik sta boven de ander". Spreekt men over drugs, dan moet men alle stoffen, die als dusdanig te beschouwen zijn op grond van wetenschappelijke definities,daarbij betrekken. Het gehele spectrum dient de revue te passeren. Dan moeten we spréken over noot muskaat, koffie, tabak, alcohol, valium, librium, hasjies, LSD, morfine, en vele andere... In vele westerse landen is canabis hennep produktén marihuana, uedroogde plantendelen en hasjies, gedroogde hars j na alcohol en tabak het meest gebruikte roes middel of genotmiddel geworden. Sedert het eind van de jaren zestig is sprake van een toenemend gebruik van de meer riscante middelen de verslavend werkende pijnstiller opium het gedroogde sap van de onrijpe vrucht van de slaapbol, Papaver samniiferum en de derivaten daarvanmorfine en heroine, de opwekkende middelen als cocaine afkomstia uit de bladeren van de Coca, een zuidamerikaanse heester en amfetamine speed of pep en de belevingswereld veranderende middelen zoals LSD. In de Benelux wordt de afgifte van 'verdovende middelen' voor medische doelein den en de verbóden rond het illegaal gebruik geregeld in de Opiumwet. Verdovende middelen worden wel onderscheiden in 'hard' en 'soft' drugs. Deze termen scheppen verwarring, aange- zien niet duidelijk is of de omschrijving 'hard' betrekking heeft op het verslavend karakter, of op de strafmaat bij illegaal gebruik, of meer in het algemeen op de meer of mindere ernstice risico's die met het gébruik samengaan. Moderner is cm te spreken van ernstig risico - oplever ende - drugs versus weinig - risico - opleverende- drugs. In een volgend artikel zal ik enkele meer bekende of beruchte stoffen verder bespreken namelijk alcohol, cocaine, opium, heroine canabis, slaappillen, librium en

Klokzjiel | 1981 | | pagina 4