B 't SCHIETKOT (lezersbrieven) STAD NINOVE BERICHT AAN DE BEVOLKING RACISME KOMEN DE KERNRAKETTEN IN ZUTENDAAL HET SCHIJNPROCES VAN DE ANDREAS SMITS A.A.K.N. Een kritisch-satirische stadsk rant, zoals 't Klokzjiël zal of zou moeten worden, staat of valt met de betrokkenheid en de inbreng van leveren""' lezersrubriek kan hiervoor een belangrijke bijdrag nen worden afgeschoten. Er is één kleïnenuance3titis vnnr niks maar de uitbater mag terugschieten. De redaktie zal zich houden aan de volgende spelregels Zij houdt zich het recht voor brieven niet op te nemen die oeen betrekking hebben op Groot-Ninove of op de inhoud van de krant 2. Anonieme brieven worden vertikaal geklasseerd; dit wil zeqqen v!n dP^rhe-VUi1ba-\ °P ejnvoudig verzoek echter wordt de naam van de schrijver niet voluit geschreven. tlt ïünS* 2lch.het recht voor té lange brieven in te korten, ech- 4 t nter«e in^d en de strekking geweld aan te doen. nï ml* C® ^rieven van Persoonlijke aard moeten geargumenteerd en/ of met bewijzen gestaafd worden. Met nachtneminq van deze recels noJigen wij iedereen uit die iets - - - "W W fc f 611 III UI j anders terecht kan schrijf ons Met inachtneming van deze regels no/igen wij ied anders^erecht Ü!n "^ens Wij zullen het aan 't klokzjiël hangen, zelfs indien je in ie brief voorstelt de redaktie aan datzelfde klokzjiël oi te haijen Het Stadsbestuur van Ninove, Veroordeelt heftig de aanhoudende baldadigheden die de laatste maanden op het grondgebied worden ge pleegd, waaronder - de vernielingen verricht op de begraafplaats te Ninove, Denderhoutembaan; - de baldadigheden en de diefstal van de geluidsin stallatie in de Sporthal te Ninove; - de inbraak met diefstal gepleegd in de cafetaria van de voetbalclubs te Appelterre, Meerbeke, Pol- lare, Ninove, enz... - de inbraak en vernieling, ten belope van honderd- duizende franken, aangericht in de nacht van 21 op 22 februari 1981, in de nieuwe gebouwen van de basisschool van het Instituut der HH. Harten langs de Onderwij slaan. - en andere Rekent ten stelligste op de burgerzin en de mede werking van de ganse bevolking teneinde de daders te helpen ontmaskeren, opdat in gans onze gemeente de rust, de vrede en de zekerheid zouden heersen waarop iedere inwoner aanspraak kan en mag maken. Hopende op een gunstig gevolg. Al diegenen die aanwijzingen omtrent de opsporing van de daders kunnen geven worden verzocht zich in verbinding te stellen met de H. Burgemeester of de ri O Al 11II n Af! H. Politiecommissaris (tel. 33.16.41 - Burgemeestei tL OALVAUUK of 33.68.11 - H. Commissaris van Politie). Geheimhouding zal gewaarborgd worden. Het Stadsbestuur dankt U bij voorbaat voor deze bereidwillige, doch onontbeerlijke samenwerking. uiting van racisme zijn de verbodsbepalingen tot toegang voor vreemdelingen aan de ingang van lokalen toegankelijk voor het publiek. U begrijpt dat dergelijke situatie onaanvaard baar is in een land dat zich democratisch noemt Naar het voorbeeld van andere gemeenten zoals Turnhout, Kortrijk, Lokeren en Courcel les zouden wij het dus zeer gepast vinden dat het politiereglement van Ninove zou uitge breid worden met een artikel waarbij dergelij ke flagrant-discriminerende en pijnlijk aan voelende racistische bordjes zouden verboden worden. Naar we vernomen hebben, heeft raadslid Urbain Verekens namens de SP-fréctie een dergelijk voorstel bij de gemeenteraad inge diend. Wij verheugen ons daarover en hopen dat zijn voorstel vlug wordt goedgekeurd, en toegepast Daar wij er ons echter van bewust zijn dat een dergelijk verbod slechts een te klein stapje zou zijn tot een meer harmonieuze inte gratie van onze stadsgenoten-immigranten, menen wij dat het zeker gepast is een bijko mend artikel in het politiereglement te doen opnemen dat alLe daden strafbaar zou stellen die trachten aan te zetten tot haat en geweld tegen vreemdelingen. Dit alles behoort zeker tot de gemeentelijke bevoegd heid en kadert in de handhaving van de openbare rust en veiligheid in de gemeente. In afwachting dat de Senaat het wets voorstel van de Heer Dejardin tot bestraffing van bepaalde door racisme en xenofobie ingege ven daden op nationaal vlak goedkeurt (en dat kan spijtig genoeg nog lang duren), durven wij U dank ook een voorstel tot politieregle ment voor te leggen, waarvan wij U in bijlage een copie sturen. Wij, dat zijn de ondertekenaars van bijgaande tekst, waaronder verschillende café-uitbaters, vreemdelingen en al cf niet Leidinggevende personen uit verschillende organisaties, wiens naam, adres, beroep en handtekening U in bijlage kunt vinden. 1.0. De Secretaris, H. DE GROOT. De Burgemeester, E. COSYNS. Geachte Redactie, Hierbij zenden wij U een brief die op de gemeenteraadszitting van 12 maart 1981 werd overhandigd aan de Heer Burgemeester en aan alle fractievoorzitters, met verzoek ons voorstel tot anti-racistisch politieregle ment te steunen en ons in kennis te stellen van hun standpunt terzake. Daar het voorstel van raadslid Urbain Verekens (SP) naar de commissie werd verwezen en ons voorstel veel kans maakt eveneens de zelfde weg op te gaan, vrezen wij wel dat dit een commissie-koelkast wordt. Het wachten op de goedkeuring in de Senaat van het wets voorstel Dejardin (=lichtjes gewijzigd voor stel van de Heer Glinne, die nset meer in het parlement zetelt), dat reeds goedgekeurd werd door de Kamer, kan een "wachten op Godot" worden. Er zitten in de Senaat namelijk nogal veel juristen-puriteinen, die onder de dekmantel van juridische bezwaren, het voor stel tot in der eeuwigheid zullen amenderen en bekritiseren zodat het terug naar de Kamer zal verstuurd worden, enz., enz... Wij hopen uiteraard dat onze voorspelling onjuist zal blijken te zijn. Wij houden in ieder geval het Klokzjiël op de hoogte van de reacties van de ninoofse politieke fracties. D D T. "Mijnheer de Burgemeester, Het is niet moeilijk vast te stellen dat in de huidige economische crisis het racisme en de vreemdelingenhaat toenemen. Extreem rechtse groepen betogen tegen de rechten van de gastarbeiders, de recente aanslagen enz... Een in onze stad steeds meer voorkomende - In El Salvador zijn er de voorbije maanden meer dan 30.000 mensen vermoord door de regerende junta en extreem-rechts. Gruwelijke moorden, verminkingen, folteringen zijn er dagelijkse kost. Eén van de vele voorbeelden op 14 mei 1980 werden tweehonderd boeren uit Las Aradas door het leger bijeengebracht en met machinegeweren uitgemoord. Leden van de rechtse paramilitaire terreurgroepen wierpen babies en kinderen in de lucht, die ze met machetes doodhakten of in tweeën sneden. Dit be richt werd o.a. bevestigd door de Britse krant Sunday Times' - Deze bandieten genieten de volle steun van de Westerse vrije wereld de V.S. (führer Reagan, Haig, en zijn Europese (conservatieve, liberale, kri sten-demokrati sche achterban Onder druk van de V.S. heeft de E.G. zijn humani taire hulp aan de lijdende bevolking in El Salva dor opgeschort. Daarentegen verhoogt de V.S. zijn militaire steun aan de_junta. Die hulp omvat het renden van nieuwe militaire adviseurs, helikopters, radarapparatuur, boten, kleine wapens, - Het verzet tegen de dictatuur neemt uitbreiding, zowel linksen als kristenen nemen hieraan deel. Er is een zeer goede verstandhouding tussen de gueril- lero's en de landbouwbevolking die voor voedsel zorgt. Vele kinderen en vrouwen nemen deel aan de strijd; ze worden opgeleid door ex-militairen die overge lopen zijn naar de verzetsstrijders De opleiding gebeurt NIET door Cubanen zoals de V.S. maar al te graag beweert om zijn bloeddorstige steun aan een fascistisch regime te rechtvaardigen Hoe meer de oppositie veld wint, hoe groter de kans wordt dat de V.S. militairen stuurt naar El Salvador, m.a.w. EEN TWEEDE VIETNAM IN EL SALVADOR IS NIET DENKBEELDIG. Volgens bepaalde informaties schijnen de voorbereidende werken met het oog op de installatie van een vijftigtal Amerikaanse Cruise-raketten op Vlaams grondgebied vol op aan de gang te zijn. 1. Zeer recent verscheen in de Britse SUNDAY TELEGRAPH een bericht waarin mel ding werd gemaakt van een geheim raketten- akkoord waarbij België zijn toestemming zou gegeven hebben voor de opstelling van de Amerikaanse Cruise-raketten. Dat be richt is juist,.naar wij uit betrouwbare bron vernemen. 2. Vervolgens is er een openbare aanbeste ding van het Belgische ministerie van Oor log voor de bouw van 28 opslagplaatsen in Zutendaal en Grobbendonk, verschenen in LA CRONIQUE van sept. 1980. 3. Bovendien zijn er verbredingswerken aan de gang om de NATO-luchtmachtbasis in Zu tendaal toegankelijker te maken. Voor de plaatsing van de kernraketten zijn dat on ontbeerlijke elementen, aangezien volgens de eksperten hun plaatsing niet alleen het voorhanden zijn van zulke opslagplaatsen veronderstelt, maar tevens van brede toe gangswegen Nog inde openbare aanbesteding van 12 sen- tember wordt gespecifieerd dat het gaat om de inplanting van 28 opslagplaatsen, waar van er 8 in grobbendonk (prov. Antw.) en 20 in Zutendaal (prov.LimbIn Zutendaal (waar ook de munitiefabriek van FN geves tigd is) worden de opslagplaatsen als volgt verdeeld: 9 op de NATO-luchtmachtbasis en II elders in de onmiddellijke omgeving. Voor het optrekken alleen al van de opslag plaatsen wordt een kostprijs van 900 milj. geraamd, maar dit is eerder aan de lage kant geschat, met een inflatie van bij de 8 procent, lijkt het cijfer van I miljard 150 miljoen meer realistisch. In de aanbsteding van het ministerie van Oorlog in LA CHRONIQUE wordt eraan her- rinnerd dat de kandidaturen van de bouwfir- mas binnen moeten zijn vóór I november 1980. Wegens de omvang van het projekt kunnen ook andere EEG-lidstaten meeöincren. Geschat wordt dat het onderzoek van de in gediende voorstellen vijf maand in beslag neemt. Pas dan kan met de bouwwerken een aanvang worden gemaakt. Aangezien de duur- tijd van de werken volgens de aanbesteding maximaal 390 dagen voor de drie onderdelen van het bouwprogramma in beslag nemen, kan men uitrekenen dat het projekt midden 1983 zou kunnen voltooid zijn. Dat stemt wonderwel overeen met het tijd stip waarop de Amerikaanse raketten ge bruiksklaar zullen zijn en voor opstelling in aanmerking komen. VAKA(Vlaams Aktiekomitee tegen Atoomwapens In de nacht van 14 op 15 juni probeerden 5 mensen de Andreas Smits te beletten uit te varen door de stuurhut te vernielen. De Andreas Smits zou vaten met kernafval dumpen in de oceaan. Dumpen van kernafval is een uiterst gevaarlijke praktijk. Het staat onomstootbaar vast dat het grootste deel van de vaten na verloop van tijd barst!!! Zo heeft de Amerikaanse regering reeds ge barsten vaten terug bovengehaald die te dicht bij de kust lagen. De vijf mensen voerden deze aktie dan ook omdat alle legale middelen uitgeput waren! De aktie gebeurde totaal spontaan en onvoorbereid. Het was oorspronkelijk de bedoeling het schip op een vreedzame manier te bezetten. De traditionele pers heeft de aktie afgeschilderd als terrorisme. Van welke kant komt het terrorisme in feite? Seveso, Harrisburg etc... zijn natuurlijk spijtige voorvallen, daar zwijgt men over terrorisme. De echte terroristen zijn nochtans diegenen die stil maar niet minder doeltreffend mens en natuur ver nietigen. Het gerecht speelde dit spel natuurlijk vlijtig mee Eerst weigerde men de zaak te behandelen voor een franstalige rechtbank. Na lang diskutteren vond het proces uiteindelijk plaats donderdag 5 maart te Doornik. Het werd een schijnproces!! Normaal gezien moest de zaak plaatsvinden voor Assisen, vermits er politieke motieven meespeelden. Dit was niet het geval. De korrektionele rechtbank behandelde het proces. Dit betekent een belangrijk nadeel, vermits er bij korrektionele rechtbanken vervolg pag. 4

Klokzjiel | 1981 | | pagina 2