't Klokzjiël op de gemeenteraad 12/3 HOORZITTING in Okegem en Meerbeke I O ditoriaa DRUGS. VERBODEN TE PLAKKEN. RACISME. OKEGEM. KLACHTEN. VERKOOPSPUNTEN. NINOVE - Café De Beurs, Langemuntstraat - Café Centrum, Burchtstraat - Café De Denderhoeve, Burchtstraat - Café De Nieuwe K3ok, Graanmarkt - Dancing Hawaï Denderhoutembaan 227 - Boekhandel De KegelBurchtdam - Boekhandel D'Hondt, Lavendel straat - Boekhandel De Vidts, Koepoort - Boekhandel De Nil, Stationstraat - De Korenaar, Savooi straat - Café De Posthoorn, Pamelstraat - Café Toeksken, Zuidstraat - Boekhandel Hilfon, Weggevoerderstraat - Boekhandel Imbo, Geraardsbergsestraat - Kolleblomme, Burchtstraat - Café Koeterook, Savooi straat - Kruidenierswinkel, Ghislaine, Dwarsstraat - Café Middenstandshuis, Beverstraat - Café Madeion, Dwarsstraat - Ninoofse Boekhandel, Geraardsbergsestraat - Café Nonkel Dikken, Preulegem - Café Passage, Stationstraat - Café Roxy, Geraardsbergsestraat - Ijssalon Rina, Albertlaan - Café Slachthuis, P. De Montplefn - Café Stadspark, Burchtdam - Jeugdhuis Tien-Twen, Geraardsbergsestraat - Vrouwenhuis, Burchtstraat - Café Vooruit, Geraardsbergsestraat - Café Central Bij Wiske en Nest, Stationsplei - Café Chips Stone Corner, Despauteerstraat - Café Buffet, Stationsplein - Café Stad Aalst, Stationsplein - Boekhandel, Antoine, Brusselse Steenweg 31 OKEGEM De Brabander Albert, Fonteinstraat 65 BUURTHUIS. Met 17 punten in openbare zitting en 4 in geheime, beloofde deze gemeenteraad eerder een vluggertje te worden. Toen om 21 uur de Burgemeester de ge heimezitting aankondigde, was dit inderdaad een van de kortste gemeenteraden sedert de fusie. Het begon met de goedkeuring van een lening van on geveer 10 miljoen frank voor het dekken van het stadsaandeel in de wegeniswerken van de Stier- en Hollestraat te Meerbeke. Vervolgens werden de ba lansen van het Stedelijk Zwembad over 1980 onder de loupe genomen. Baro merkte op dat 40 van de inkomsten, afkomstig waren van de schoolbezoeken. Wat zou er gebeuren mochten de scholen wegblijven omdat bv. de toegangsprijs te duur is? DE RIEMAECKER Waartoe dienen dan allemaal die bals en soupers die de scholen organiseren? 't Is toch niet voor kin deren van 10 jaar dat men een bal inricht 1 Of is 't omdat het onderwijzend personeel nog niet ge trouwd is? Dan volgen er 7 punten over verkoop van een perceel grond in het industriepark. Het gaat over de zone tussen de Pamelstraat en de Nederwijk aan deze zijde van de Ringlaan. Plots wordt Dhr. Waltniel weggeroepen door zijn echtgenote die tekens maakt over sleutels. De Riemaecker, notaris Evenepoel en schepen Desprets geraken dan in discussie of het hier al dan niet gaat over een verkaveling of een opsplitsing van de grond. Jacques Timmermans wordt door de Burgemeester ver zocht de stemming over deze punten te beginnen met de uitroep "Allé Jacques!" De rest van de dagorde wordt afgewerkt zonder veel hindernissen. De Riemaecker Bij onvoldoende politietoezicht is de Stad verant woordelijk. Callebaut De politie was wel vlug om de affiches "Verboden aan te plakken", die tijdens de carnaval werden aangeplakt, af te trekken, zelfs op plakplaatsen Moens Gij wilt de politie in discrediet brengen! De Burgemeester Mr Callebaut is 't alles wat ge kunt zeggen! De Riemaecker Ik eis een affiche op alle openbare plaatsen om de daders te doen opsporen! Georgette De Kegel Wist ge Mr. De Burgemeester, dat bij een school feest van mijn zoon in de zaal Roxy, openbaar drugs werden te koop aangeboden! De Burgemeester Zijt gij daarvan verwonderd mevrouw? Mevr. De Kegel Ik vind dat toch straf. Ge zoudt beter een paar politiemensen in burger naar die zaal sturen. De Riemaecker en' Urbain Verkens komen dan aan de beurt met interpellaties. De Riemaecker vraagt of er nu maatregelen genomen zijn aan de begraafplaats aan de Groeneweg, daar hier nogal wat baldadigheden begaan worden. Er werd proces verbaal opgemaakt tegen onbekenden en er zal een haag geplant worden rond het kerkhof, is het antwoord Dan wordt er door De Riemaecker een voorstel gedaan om 100.000 fr. uit te loven aan de tipgever die de vandalen kan aanwijzen die in de nacht van 21 en 22 februari de inboedel van de nieuwe gebouwen van het zusterhuis hebben kort en klein geslagen. De Burgemeester Hoe zal die premie betaald worden? De Riemaecker Bij de eerstvolgende begrotingswijziging trekken we 50.000 Fr. af van de werkingskosten voor de voertuigen van de politie en 50.000 Fr. van andere posten. De Burgemeester Is er geen verzekering van de inboedel? Urbain Verkens leest dan een tekst voor over gast arbeiders die 1 uitmaken van onze bevolking en die in sommige cafés geweerd worden met plaatjes zoals "Interdit aux êtrangers". Deze vorm van discriminatie kan tegen gewerkt worden door het stedelijk politiereglement aan te passen. Dit kan gerust nog in de bevoegde kommissie besproken wordei De artikelen die werden aangehaald, beter bekend onder het wetsvoorstel-Glinnewerden reeds in de Kamer van Volksvertegenwoordigers goedgekeurd en zijn nu ter discussie in de Senaat. Urbain Verkens dringt aan opdat senator- Waltniel (die nog niet is teruggekeerd naar zijn plaats) zijn invloed zou laten gelden om dit wetsvoorstel te laten goedkeuren. De Riemaecker Zij die rimram maken over die bordjes, die gaan daar juist gaan dansen! (Deze stelling moet na tuurlijk nog bewezen worden n.v.d.r.) Tot zover de openbare zitting. Het is 9 uur. Er volgen dan nog vier punten in geheime zitting en de toehoorders worden verzocht de zaal te verlaten. AZAKI Alle Ninovieters kregen een maand geleden het Struktuurplan van Groot-Ninove in de bus. Dit plan dat gelijkt op het gewestplan qua kleur en opvat ting, is het resultaat van een studie uitgevoerd door de Gentse Vereniging voor Planologie in op dracht van het Stadsbestuur. Via info-Ninove van maart '81 werd er een oproep gedaan aan de bevol king om zijn mening over dit plan kenbaar te ma ken en suggesties te doen op de verschillende hoor zittingen die werden georganiseerd in de deelge meenten en in Ninove-Stad in de Sporthal Okegem kwam eerst aan de beurt. Hier werd de be volking opgeroepen via een huis aan huis bedeeld strooibriefje. Er was een ruime opkomst en het meest opvallende wat er door de bevolking werd ge vraagd was het schrappen van de industrie uitbrei dingszone langs de OkegembaanDe opgekomen inwo ners van Okegem vonden dat het huidige industrie park nog voldoende ruimte heeft om fabrieken op te richten. "Het stadsbestuur zal met deze mening rekening houden" aldus JACQUES TIMMERMANS die als verantwoordelijke schepen eveneens te Meerbeke aan wezig was. Zoals beloofd in vorig nummer, volgt hier de lijst van de Klokzjiël-verkoops- punten van Ninove-stad. Vorige maand waren we in de lijst van de deelgemeen ten Okegem vergeten. Duizendmaal exkuus aan de OkegemenaarsDe lijst is lang zoals ge ziet, dus keuze genoeg. Wij danken hierbij dan ook alle café bazen en -bazinnen, winkeliersters verantwoordelijken van jeugdhuizen enz. die zo welwillend onze stadskrahten willen verkopen. Onze verkoopsbakjes worden zo vertrouwde voorwerpen in het Ninoofs openbaar leven. - Café Castor, Beverstraat - Boekhandel De Mil, Oudstrijderspl. 14 - VAN LIERDE M.Burchtdam 118 - Café Emma, Nederwijk DE REDAKTIE staan van de plaatselijke jeugd. Ook waren er een aantal suggesties om de voornaam ste voetwegen méér begaanbaar te maken, zoals bv. de Meerbekeweg (de baantjes), vooral rond het voet valterrein van V.K.-Ninove. Het rioleringsnet van Meerbeke laat ook veel te wensen over, maar dit is reeds ingeschakeld in een vijfjarenplan. Er was eveneens een vraag of het niet mogelijk was VERKEERSDREMPELS aan te leggen in woonwijken, zo dat het autoverkeer verplicht wordt minder hard te rijden. Hier zou de bevolking zelf het initiatief moeten nemen en voorstellen doen aan de overheid. Te Meerbeke was de opkomst niet zo schitterend. Zes inwoners van Meerbeke hadden zich de moeite getroost naar de hoorzitting te komen. Zijn er dan in Meerbeke géén problemen? Neen, integendeel, want de schepen kreeg een hele resem klachten en suggesties voor de voeten geworpen. Zo was er de inwoonster van de Hallebaan die vroeg wat er nu gaat gebeuren met de strook van 40 m. breed die nu reeds 8 jaar braak ligt tussen de Tramstatie en de St.-Pieterstraattussen de twee nieuwe woon wijken aldaar. Schepen Timmermans antwoordde hierop dat de weg die er zou komen niet meer zal gerealiseerd worden, daar er hevig protest was van landbouwers en dat het niet aangewezen is een drukke verkeersweg aan te leggen tussen twee sociale wijken. De stad zal deze grond inkopen van de staat en er een park aan leggen dat zal dienen als groene bufferzone. Ook is er een kinderdagverblijf gepland voor 20 a 30 bedden. Doch dit is voor een later stadium, daar de stad te laat kwam met zijn plan om te kunnen genieten van de tijdelijke gunstmaatregelen van het Ministerie van Volksgezondheid. "Door de krisis, waarvan de vrouw het eerste slacht offer is geworden zal de kinderopvang nu spijtig genoeg een kleinere noodzaak worden"aldus de Schepen. Hij belooft dat men een inspanning zal doen om dit terrein om te ploegen en te bezaaien, zodat het voorlopig ter beschikking zal kunnen Voor het buurthuis te Meerbeke zal men'moeten wachten totdat het nieuwe stadhuis aan de Centrum laan klaar is. De diensten van de schepen van financiën, die nu gehuisvest zijn in het gemeente huis van Meerbeke, zullen dan naar ginder verhui zen, zodat het leeggekomen gemeentehuis zal kunnen ingericht worden als buurthuis. Het gebouw van het O.C.M.W. (zie 't Klokzjiël nr 8) dat nu staat te vervallen dient dringend te worden opgeknapt, doch aldus Jacques Timmermans "Ik persoonlijk, indien ik iets te zeggen zou hebben bij het O.C.M.W., zou voorstellen het gebouw na restauratie niet gratis ter beschikking te stellen van verenigingen, maar het te verhuren, zodat de kosten van de herstelling kunnen teruggewonnen worden. Een restaurant bij voorbeeld zou daar niet misstaan!" Deze persoonlijke visie van de schepen zal waar schijnlijk niet in goede aarde vallen van de Meer- beekse verenigingen die smeken om vergaderruimte. Maar ja, de hongerigen spijzen is óók een werk van barmhartigheid AZAKI.

Klokzjiel | 1981 | | pagina 3