Historie van het voetbalspel te Ninove. (5) F.C. Ninove verzinkt als klub en als ploeg in het moeras. PANTERS OKEGEM KNAPEN KAMPIOEN Wereldrecord disco in dancing Hawaï Na de glansperiode met Jan Lievens en Achiel Mestiaens verzeilt Ninof in de chaos. Een nooit- geziene onenigheid en paniek raast door de rangen, tot men uiteindelijk de Gordiaanse knoop doorhakt. De oude paarden worden uit de wei gekanjerd en de jonge veulensworden stampvoetend losgelaten. Dat zijn dan de juniores, mijn "miljoenenploeg", zo als Richard Merkaert van de daken schreeuwt. Veel woorden moeten we daar niet aan vuilmaken in 1967 vechten ze op drie matchen van het seizoen einde nog tegen de degradatie in ...eerste Pro vinciale We willen U de schrijnende, historische balans niet onthouden die Richard persoonlijk opmaakt (getekend PI en P2) in "Groenzwart" van 23 april 1967. Citaat "Voor óns is het vandaag het "Adieu" aan een seizoen dat zoveel beloofde en ons enkel de bittere nasmaak liet van een gespartel in de degra datiezone. Mooi kon het geweest zijn, maar helaas De kanker die verleden jaar in onze rangen sloop is nog niet overwonnen. Onze veelbelovende jeugd is nog niet tot expansie gekomen van haar volle (sic) middelen. Of moeten we zeggen dat ook onze jeugd niet op de hoogte was van de haar toe vertrouwde taak. Dat ook onze jeugd het pad der pilsen en der meiden bewandelt, liever dan dat van de gezonde sport en de ontspanning? Moeten we ge loven dat onze jeugd er ook niet meer toe komt de nodige inspanning te leveren voor hun gekozen sport? Zijn we zó arm aan karaktervolle spelers geworden dat de minste blauwe vlek tot een zalig niets doen noopt en dat ze beter met. de tong zijn dan met de bal? Indien op dit alles "ja" moet worden gezegd dan is onze situatie ver van zuiver en zal een ge meend "Adios" zeker nog het malste afscheidswoord zijn. Wij leven nog in een periode van "dikkenek- ken" en "nietsdoeners", niet alleen bij onze spe lende leden, maar ook bij bestuursleden en in sup- portersmiddensHet is meer dan tijd dat de geest van dilettantisme en - om De Gaulle na te zeggen - het "Je m'en foutisme" bij ons verdwijnt. Langs FRANS EN POL ZIJN ERBIJ. Staande van Links naar Rechts Leysen - De Petter - Van Geyt - De Seu - Coppens - Frans Van Isterdael Knielend van links naar rechts Matte - D'Herde - Pol Ringoet - Colinet - Vanderstappen. alle kanten wordt er gezaagd, gezeurd en de beste zijde voorgelogen. Iedereen loopt de echte verant woordelijkheid voorbij om zich vast te klampen aan een "ersatz-verantwoordelijkheid die dan nog schromelijk wordt overdreven. Men neemt taken op die men nooit uitvoert en bij de minste tegenslag gaat geheel het gebouw aan het trillen en de gevel die zo schoon was versierd, vertoont geweldige barsten en beschermt nog alleen een krotwoning. Verder rekent Richard af met het gebrek aan dyna misme van de Klub (niet de spelers, zegt hij). Ze mag niet verstarren in de oude structuren, maar moet evolueren, zelfs als er daarvoor koppen moeten vallen (met spijt). Als iemand iets op zich neemt moet hij dat ook aankunnen. Helaas! Naast de vele geschreven en gesproken da den blijft de rest een enorm luchtledig geval! Het signaal staat niet alleen op raad van dit seizoen maar ook voor het verder bestaan van onze klub! Hier neemt Richard een 4-talig afscheid Adios- Adieu - Ciao - vaarwel! Als een boom van een vent als Richard het al niet DE JUNIORES RUKKEN AAN. Staande van links naar rechts Nestor Van Volcxem - De Brackenier - De Bels - Johnny Goossens - Hans Wachtelaer Knielend van links naar rechts Johnny Neyrinckx - Claes - Daelman - Marc Van Petegem - Michel Caluwé NOG JUNIORES. Staande van links naar rechts R. De Brackenier - Johnny Neyrinckx - De Mol. Knielend van links naar rechts Marc Van Petegem Johnny Taillieu - Neyrinckx - Nestor Van Volcxem. meer ziet zitten!!! In elk geval heeft hij zich noch met de PI noch met de P2 voor de raap geschoten, want met karnaval 1981 liep hij er nog zonder zorgen bij. Hoe is dat allemaal toch zóver gekomen? De al of niet gepaste leiding van het bestuur laten we in het midden, maar het dient vermeld dat F.C. vlak na het heengaan van Jan en Achiel met zware tegen slag had af te rekenen. Drie jonge kerels schieten als meteoren naar het Ninoofse voetbalfirmament. Frans Van Isterdael, Pol Ringoet en Jean Van Snick komen in de ploeg en zijn onmiddellijk een daad werkelijke versterking. Hadden ze bij hun talent nog ervaring kunnen bijkweken dan zouden ze sei- zoenenlang een ijzersterke scharnier gevormd heb ben tussen de oudere ploeg en de juniores. Alle drie werden ze echter door ziekte meedogenloos tussen hun 19 en 22 jaar weggerukt. Nemen we daar nog Maurits Lievens bij, deze had alles van broer Jan, uitgezonderd de keiharde matchervaring van Jan, die deze reeds van zijn vijftiende in de eer ste ploeg opdeed. Maurice begon slechts op zijn 22ste en dit dadelijk in het fanion elftal. In die gruwelijke paniekstemming dacht er niemand aan hem een paar maand aanpassing te gunnen. Voorzitter Durand was zelfs zo "Lucide" van hem te zeggen "Maurits jong, ge zijt aan het einde van een beloftenvolle loopbaan." Nemen we dus Frans Van Isterdael, Pol Ringoet, Jean Van Snick, Maurice Lievens ené een paar jongeren zoals Marc Van Petegem, Nestor Van Volcxem, Johnny Neyrinckx en Johnny Goossens bv.zou dat geen prachtige ruggegraat geweest zijn, lieve lezers? En nemen we daar Etienne D'Herde, Jefken De Bels, De Seu. en Mattiê bij een schoon ploegsken hé? Maar ja, het heeft niet mogen zijn. Nog een woordje over Marc Van Petegem. Die is er zeer jong bijgekomen maar het heeft hem jaaaaaaren van bloed en tranen gekost om er méér dan 2 of 3 "insiders" van te overtuigen dat hij het met zijn oogstrelende, perfekte techniek even goed deed als al die andere stonners tezajnen. Dat hij als leider nooit de hoogte van een Jan of een Achiel gehaald heeft, komt alleen door zijn gesloten, eigenaardig karakter Hoe onzen F.C. terug in Bevordering geraakte ver tellen we de volgende keer wel eens. STEFAN Zoals beloofd, geven we hier de foto van 3e enige voetbalkampioen in groot-ninove 3e KNAPEN VAN PANTERS OKEGEM en nu mik ken op de beker van de denderstreek, ge speeld op het terrein van panters okegem op X mei. Staand v1n.rLeeman Lucien, Torrekens Guy, Mertens Mark, Verhaevert Steven,Ver- haevert Lieven,Lanckmans Johan, Guldemont Geert, Voorzitter De Boitselier Willy. Zittend v.l.n.r.: De Roose Christophe, De Leeneer Jo, Lanckmans Ronny, Van Impe Geert Impens LucDe Trover Gunther, Ruvsseveldt Pascal.GEWESTELIJKE KNAPEN REEKS M,0-VL. On de steenweg naar Denderhoutem, in Dan- cincr "Hawaï", heeft DANIEL VRIJDAG een nieuw wereldrekord disco-bar spelen ge vestigd. Het oude rekord bedroeg 333 uur. Daniël bracht het op liefst 424 uur vol gens de Amerikaanse normen. -Amerikaanse normen= 2 uur slapen op 24. -Engelse normen= doorlopend zonder slapen. Inde beide systemen mag men slechts één LP per uur draaien.

Klokzjiel | 1981 | | pagina 8