Historie van het voetbalspel te Ninove. (6) De huurlingen en soldaten van eigen bodem. Verleysen en Prieels UIT DE KEUKEN. NINOOFSE VLAAI Lieden vroegen me waar cm ik in godsnaam een wip van bijna twintig jaar gemaakt heb in mijn voet balhistorie. Ik ben mezelf zeer bewust dat een dergelijke Hercules-sprong een abrupt einde kan stellen aan mijn lichamelijk voortbestaan en daarcm grijp ik met beide handen de, wellicht laatste kans, cm mijn exploot voor het nageslacht verklarend te boekstaven. Ik diende de op- en neergang van de 'miljoenenploeg' te vertellen cm de wanhoopsdaad van de Ninoofse klub enigermate zinvol te maken, namelijk te trachten het vege klubvel te redden door al die jongeren in één keer voor de leeuwen te gooien. Aaneensluitend bij de geestelijk e eruptie van vriend Richard Merkaert p.l en p.2 in de vorige uitgave zou ook ik een lijkrede willen houden over het be stuur van de jaren '50-'70. Dit bestuur was een ongelooflijk, heterogene samenstelling juwe liers, fagadeklasjers, ccmmercanten en andere voyageurs, pateekesbakkers, spekslagers en andere pillen- en raddraaiers hadden er min of meer iets mede te maken. Ieder trok an kcmmer- ciële of sentimentele redenen aan zijn eigen zeel, kreeg scms het fantastisch visioen dat hij met een voetbalknobbel geboren was en scms was er zelfs een of andere trainer die dacht dat hij ook iets in de pap te brokkelen had. Met het geld van de President Durant kocht men steeds weer oude koerspaarden aan en zo bleef het schip drijvende van die gekochte dieren was Marosi wel het neusje van de zalm In feite hadden al die bestuursgeestigaardséén ding ganeen hun he meltergend gebrek aan voetbalkennis. Al die rot zooi zou me ergens geen schrijfkramp waard zijn hadden ze niet een eindeloze rij van eigen spe lers zonder scrupules van een mooie loopbaan af gehouden. Daarom wil ik met de volgende foto's een eresaluut brengen aan, helaas niet, alle dapperen, stoere kameraden, die meer voor het Ninoofse voetbal overhadden dan al die pseudo- voetbalprofessoren tesamen. Hadden ze met Durant zijn centen niet kunnen smijten ze zouden nooit al dat onheil hebben kunnen aanrichten. Heden ten dage is het amateurisme eruit en viert het professionalisme, waar Richard cm gesmeekt heeft, hoogtij. Is het beter Onlangs had ik de eer een match van V.K. Ninove bij te wonen. Fysisch en technisch staan de jon gens op een zeer hoog peil en spelen ze samen als een goed-geoliede machine. Eén enkele, die het spel eens een persoonlijke vonk inspiratie kan inblazen zit er echter niet bijZijn ze niet overgemotiveerd In elk geval abnormaal nerveus. Een tegenstrever loopt duidelijk zonder kwade bedoelingen tegen de knielende doelman Cooreman aan deze is zodanig gekwetst dat hij schuimbekkend rechtveert en naar de jongen toe- stormt cm zich nog op het laatste nippertje te kunnen beheersen. Het gebaar was er en met een degelijke scheidsrechter vliegt hij eruit. Het aantal open doelkansen dat de Ninovieters de nek cmwringen is werkelijk onverklaarbaar. Die ploeg sturen ze best eens in blok naar een psychiater. Janmer genoeg is het juist de fijnste balkun stenaar, Robert De Bruck, die de meeste kansen vermoordt. Stefan. Foto 2 Staande van links naar rechts A. Paul, P. Van Lierde, A. Van Oudenhove, M. Lievens, Servranchx, H. Van Der Kelen. Knielend van links naar rechts W. Wachtelaar, E. De Boitselier, L. Van Den Bosch, A. Van Der Biest, J. Van Vaerenbergh. Foto 1 Staande van links naar rechts A. De Boitselier, A. Arijs, E. Pauwels, H. Muylaert, Paul Van Lierde, R. Daelman. Knielend van links naar rechts A. Van Laetham, E. De Boitselier, Gerard De Waele, E. Gornelis, 'X en J. Van Volxcem. Foto 3 VETERANEN Staande van links naar rechts P. De Vos, A. De Boitselier, H. Colbaert, K. Van Snick, L. Van Driessche, M. Danneaux. Knielend van links naar rechts E. Van Der Linden, E. Breckx, A. Van De Perre, E. Pauwels, J. Lievens, R. De Nil. (.vervolg van WV Ja, maar met ingang van 1 augustus. ;.4) KL Is die datum zuiver toevallig Want acht dagen later krijgt het gewestplan met de "ver gissing" erin Koninklijk Besluit WV Ik had vanuit de Raad van Europa een op dracht gekregen in verband met de aktualisering en harmonizering van de stelsels van maatschap pelijke zekerheid in de verschillende lidstaten. Die omvangrijke opdracht moest binnen één jaar klaar zijn en ik moest daar dus tijd voor vrij maken. Vandaar dat ik op 1 augustus wou vrij zijn. Alle ontwerp-gewestplannen zouden dan in de streekkarmissie behandeld zijn en men had 3 maand de tijd cm mijn opvolger te benoemen zodat mijn vertrek het normale werk van de streekkcm- missie niet zou schaden. KL Terug naar de Burchtdam. Wat Jacques Timmer mans zegt, namelijk dat de staatssekretaris wetens en willens het woonuitbreidingsgebied- Burchtdam heeft ingetekend of laten intekenen is volgens u onmogelijk WV Als ge dat zó aan mij vraagt, dan zeg ik u: ik kan niet aannemen dat een staatsekretaris een dergelijke fout zou maken. Ik geloof dat niet. KL Hoe kcmt het er dan op WV Dat is voor mij ook een vraagteken: CP Als ge Dirk Van de Perre moet geloven, is de kaart bijgekleurd in het ACW-kantoor van Aalst. En dan moet ge weten dat wij als Acw voorstander van het behoud van de groene zone aan de Burchtdam waren. Dat moest normaal in de streekkonrussie niet gezegd worden wij wilden iets behouden wat voorzien was. Maar naast een aantal dingen, die wij vanuit het ACW gevraagd hebben, hebben wij ook onderstreept dat wij voor een behoud van de groene zone waren, ardat wij wisten dat daar ook andere meningen over beston den. Het ACW was tegen 'het aaneenbouwenvan Meerbeke en Ninove, gezien de vele woonuitbrei- dingsgebieden ook voorzien in Meerbeke. Wij ver moeden dat sommigen tegen het BPA-Burchtdam ge kant zijn omdat ze tegen sociale woningbouw zijn, dus niet cm planologische redenen. KL Blijft toch dat de stelling van een vergis sing mij nogal ongeloofwaardig overkcmt. WV De vraag is wel of de vergissing toevallig is of niet. Ik zou zeggen het is te juist en te afgelijnd om toevallig te zijn. Maar meer als dat kan ik daarover niet zeggen, ik heb er even veel het raden naar als gij. Ten andere, ik heb die vergissing ook maar vastgesteld na het artikel van De Riemaecker en na de interpelatie in de gemeenteraad daarover. Ik zeg dat in alle eerlijkheid ik had daar niet naar gezien. Ik had mijn handen vol met te ontleden waarom de staatssekretaris in zijn Koninklijk Besluit meer dan 200 keer de streekkoirmissie ongelijk heeft gegeven. Dat was nog nooit gebeurd 60 S 70 keer dat wel, maar zoveel. Nu was het arrondis- Ik herinner mij nog dat ik als schooljongen re gelmatig vrouwen op straat zag met een ijzerkcm vol met een bruine deeg. Hun kcm gaven ze af bij de bakker en later als de kan bedekt was met een mooi glirrmende bruine korst kwamen ze die terug halen. Telkens als ik zo een kcm zag kreeg ik het water in de mond. Dat was vlaai, Ninoofse vlaai, die zeker veel beter en zachter van smaak is dan het broodpudding-achtig namaaksel die de Aalste- naars ook vlaai durven nomen of de Limburgse vlaai die men bij ons gewoon fruittaart noant. Benodigdheden 1/2 1. melk(bij voorkeur verse volle melk) 1/4 kg. peperkoek (zie ook recept KI n° 8 5 a 6 mastellen 1/2 kg.suiker (min of meer volgens smaak) 50 gr.gestampte amandelen 6 eieren 'n snuifje kaneel 'n snuifje foelie 1/2 kg.peren of 300 gr.gekonfijt fruit en scnmigen doen er ook nog 200 gr.makrons bij maar dan moet men 11.melk gebruiken i.p.v.1/2 1. Men laat de melk warm worden en lost alle ingre diënten langzaam op in de melk (peperkoek, mas tellen en makrons) en voegt er dan de eieren, suiker, kaneel, en foelie naar smaak aan toe. Ondertussen heeft men de peren geschild, gekuist en in kleine blokjes gesneden en men voegt de pe ren of het fijn gesneden gekonfijt fruit toe aan de deeg. Men roert het mengsel goed door elkaar zodat men een heel fijne deeg krijgt zonder klon ters. Men giet het deeg in een vuurvaste of meta len beboterde bakvorm en laat het ongeveer 1 1/2 u. bakken of men doet zoals vroeger en men brengt zijn kon naar de bakker en vraagt ham of hij het wil meebakken. En als de vlaai op tafel kcmt zal natuurlijk de traditionele diskussie losbreken wordt vlaai zo uit de hand gegeten als pudding, taart of ik weet niet welke lekkernij of is vlaai een boterhambe- leg. Maar hoe het ook gegeten wordt, vlaai amaakt altijd heerlijk sament wel het gewest met de meeste klachten, maar toch. KL Mocht de staatssekretaris adviezen geven over nieuwe zaken, zoals een bestemmingswijzi ging van de Burchtdam WV Neen. KL Hij mocht dus alleen voortgaan op de advie zen van de streekkoirmissie en daar ja of neen op antwoorden WV Inderdaad, zoniet moest opnieuw de ganse procedure worden begonnen en dat worden dan wij zigingen aan het gewestplan. Het gewestplan is er niet voor eeuwig. Dat kan veranderd worden, maar alleen via de wettelijk voorziene procedure, zoniet vervalt elke rechtszekerheid voor de burger. KL Wat Jacques Timmermans zegt "ik ben recht streeks naar de staatssekretaris verwezen" is dus volgens u zinloos, want zelfs al wou de staatssekretaris, hij kon WV de Burchtdam er als woonuitbreidings- gebied niet meer inzetten. Neen. KL Volgens scnmigen heeft de minister het recht autonoom nieuwe zaken in zijn advies te zetten, op voorwaarde dat hij die zaken moti veert in zijn Koninklijk Besluit WV Neen. Dat is waar voor alles wat besproken en geadviseerd werd in de streekarimissie, maar niet voor nieuwe zaken. Daar ben ik zeer formeel in dat kan niet. KL Blijft nog het probleem dat wij met een gewestplan Aalst zitten, waarvan kaart en tekst van het Koninklijk Besluit niet overeenstemmen Wat is het belangrijkste, de tekst of de kaart WV Wel, normaal is de kaart het plan en de tekst de memorie van toelichting. Dus zou nor maal de kaart prioriteit moeten krijgen. Maar als dat prioritair stuk fout is, dan moet gij naar het voorgaande stuk teruggaan dat autentiek is, het ontwerp-gewestplan. En dan moet gij in funktie van wat besproken en geadviseerd is, de zaak rechtzetten. Dat is mijn zienswijze. Volgens mij moet de Burchtdam teruggebracht worden op het gewestplan, zoals dat op het ontwerp-gewestplan het geval was, als groene zone. Dat is volgens mij de enige juiste weergave, zoals die uit de raadplegingen en de adviezen naar voor kcmt. Interview door Rufijn De Decker Georges Vande Winkel

Klokzjiel | 1981 | | pagina 11