HENGELRUBRIEK Ester nies in de aebieren 1 ïo «1 r] mï STIERENBLOED NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL ir h M R E P E R T Z E J E E H E K F H E D R E N C F E T T E N U T l T A A R A SI P E KI E N| R K A T\ E In vorige rubriek behandelden wij grosso modo 1het voederGraag wil ik er aan toe voegen dat daarmee niet alles opgelost is of dat het alle maal koek en ei geworden is. Verre van Noch tans moet en kan het, dat met vermelde basissen er wat te doen valt, MAAR, vergeet niet dat nog vele faktoren een belangrijke rol spelen. Bij voorbeeld kan er gepraat worden over de kleur van het water, waterplanten, strocmsterkte en diepte van het water, bodemgesteldheid hard of modder en in 't bizonder het monteren van de lijn of zoals wij zeggen, visdraad De lijn wordt van zeer groot belang geacht door alle wedstrijdvissers, door kampioenen en zelfs door de 'verder doorgedreven' gelegenheidsvis sers. Dobbers en voeders waren, zijn en blijven steeds 'DE' attraktieven van de verkoopsbranche. De vraag wordt gesteld, welk is de beste, de gevoeligste, de fijnste, de rapste dobber U zelf moet kunnen uitmaken wat u het meest en het best meevalt, zeker is het voor de ene DIE pen die het zal waar maken en voor de andere het andere model en waarschijnlijk voor een andere massa opnieuw een ander type. Er zullen waar schijnlijk nog beter nog mooier of uit vindingen uitkanen op dobbergébied, de tijd staat niet stil, ziet u bij voorbeeld de 'lich tende' antenne waarmee sinds twee jaar de nachtvisserij wordt beoefend, de fabrikant zoekt de laatste snufjes uit, er wordt gezocht op de grondstof, de soorten hout, het evenwicht, de bovenlaag wordt dusdanig uitgepluisd door soor ten 'lak' of dergelijke teneinde het onderglij- den bij de beet te minimaliseren tot het uiter ste. Een prachtige pen die sinds verleden jaar meeval kende is een dobber gemaakt met name 'carbonite, waterdicht, omkeerbaar in twee ver schillende types, wisselbare antenne, allemaal gelijke loding en praktisch 'onbreekbaar'. Vele andere dobbers hebben zeer goede faam en goede keus is er te over, iedereen zijn gedacht Het monteren van de lijn zelf is lang aangepast, dit volgens de soort vis die u graag zoudt wil len vangen, de verkoopszaken geven u een rijke keuze. Bent u zelfmonteerder, ook geen problemen éénmaal alles in het hoofd geprent zoals plaat sen der loodjes, aanzetten en grootte van de haak, aanpassen van de dobber en ogen opentrek ken, observeren, dan kant u er wel Proberen en 'afzien' is de leuze goede moed FISHING Fikken Syroit. H.T.B, De eerste zifting van het koningschap, kampioen schap en regelmatigheidscriterium greep plaats op 12 april 81. De voorjaarsklassiekers geven zoals telkenjare verrassende resultaten. Het zijn altijd zware klappen die men inkasseert als de form er niet is. Er wordt allicht gedacht, d'er zit vis ge noeg, als een ander het kan, kan ik dat ook en wij zullen het wel klaren. Maar voor velen was 'KLAARTJE' nog niet paraat en voor degenen wor den er serieuze patatten verdeeld. De brasem was heerser van de vangsten, temeer dat de voorn het liet afweten wegens het liefdesspelde voorn liet er zijn eten voor staan en had nog gelijk ook, hoe zou u zelf zijn Vele 'lossers' en 'missers' gaven voor sarmigen misschien een troebel beeld weer, maar alles bijeengenomen waren het resultaten die tellen. Oude, gerouti neerde ratten zoals Roger De Bruck, Walter Van Wijnendaele, Marcel Bogaert, de goeie doorsnee De Langhe Eddy, Standaert Dré, Luc De Sloover kregen een klap van de hakbijl en zullen enorm moeten vechten cm opnieuw in de vuurlijn kunnen post te vatten. Allee, een slechte koers is geen slecht jaar en oppassen is de boodschap want de geklopten worden de gevaarlijksten Stand Kampioenschap en Regelmatigheid. kg. ALGEMENE RODE LANTAARN Van Wijnendaele Walter. - Kamera, kam binnen, mens. Zijt g'op uwe wan del - Een beetje van 't goed weer profiteren, hé. - G'hebt gelijk, jong. Kan, we zetten ons in den hof aan de koffietafel.Ons fruitboankes staan in bloei, de vogelkes schuifelen en - ...en de stieren springen in 't rond. - Kamera Wat vertelt gij nu. Dat had ik van u niet verwacht, zelle. Zo ne klap! - Maar, Mamera, ik klap van de stier van Marianne. - Zit uw gebuurvrouw met zo'n wreed geval op haar kot - Ik bedoel dié Marianne niet. Mamera. Leesde gij dan die blaadjes niet, die ze in uw bus steken. Ge kent toch dat blad van de socialisten, de 'Marianne' zeker. Awel, daarin schrijven ze dat Armang gelijk ne stier tekeer gaat op de rode lap van de sossen. - 't Zal toch maar op de lap van de Jakken zijn, want de andere rooie toreadors blijven meestal veilig aan de schutting van de arena staan, gereed cm er over te springen. - Ja, en daarachter zitten de in't blauw gestoken signorita's op hun blauwe briefjes in hun handen te plasjen als de jonge toreador iedere keer zijn leven riskeert en de kastanjes voor hen uit het vuur haalt. En in 't centrum van de tribune, met het lint rond de buik, staat de directeur van de arena te wachten met nen blommekee op de aankomst van de renners.euh pardon, op de uitslag van het stierengevecht. Als hij tenminste van zijn verhoogske niet gedrongen wordt. - Schoon gezeid, Kamera, maar ge vergeet dat er in de arena ook nog een andere zwette beest rond- daggert. - Die twee kefferkes bedoelt ge, die tussen de benen van de vechters lopen Die hébben niet veel te koeten. - Zeg, Kamera, als onze fameuze Armang door die Marianne met zo'n beest met horens wordt verge leken, heeft ze misschien wel gelijk, want had hij indertijd de Twijndersweg niet laten afbreken, dan zou hij nu aan de koepoort niet meer kunnen passeren, want hij zou er niet meer onderdoor kunnen, met die horens die de sossen hem gezet hebben met de blauwen. - en die afbraakwoede is nog altijd uit Armang zijn lijf niet, zelle, Mamera. Want op de leste gemeenteraad sprak hij nog van de "Radio-Centrale" op de Stoësjenberg af te breken voor de zoveelste parking aan te leggen. Die vandalenstreken zullen er nooit uitgaan. - Och masken, als ze van onze meester-afbreker, naftopziener, polderboer enz. nu nen toro maken, dan peinst hijelf van zijn eigen dat hij de paus van Rone is. Hebt ge in Ninove-info van verleden maand dat artikel gelezen van de Sjale Vanderlin den over de jubilee van de F.O.S. - Van de skoeten van Violon; gelijk dat ze zeggen? Ja, 'k heb dat gelezen. - Awel, Armang kan dat niet af, dat ne paster dat geschreven heeft, omdat Violon vanleven 'zijn' bisschop zou geaffronteerd hebben op een receptie. Stel u voor Armang wil nog katolieker zijn dan de paus. De pasters moeten elen voegen, de libe ralen moeten braaf zijn en hij vindt dat hij de verdediger van de bisschoppen moet spelen. Nu krijgt hij toch ne serieuze stierenék. En dan beweert hij dat zo'n artikel "aanstootgevend is voor de bevolking". Zoudt ge niet zeggen. Armang is nu zó gene kleinen, maar van uw eigen peinzen dat ge een deel van de bevolking zijt, is toch ewat neig. - Och, Mamera, ge weet toch dat de politiekers niet af kunnen dat er al eens een blotmeken van de ene zuil naar de andere gesmeten wordt. Hun volgelingen moeten allemaal schoon in't rijtje lopen. - En de schapen van de tjeven op de eerste plaats. - Ja mens, de heilige huiskes zijn de wereld nog niet uit. Maar nu moet ik voort, want mijne stier zal gaan thuiskomen. Salu, Mamera, tot op het éénjaarsfeest van 't Klokzjiël in 't Boerkeshof in Outer 't einde van de maand. - Zonder fout, Kcmera.. oié Verticaal 2. jongensnaam Nin. - voorteken 3. verder - verdieping 4hoofdstof 5. ontspannen - kruid 6. dier OPLOSSING VORIG KRUI MOORDRAADSEL Horizontaal 1. arm - meubel Nin. 2. afzonderen - familielid 3. onderwijsinstituut Nin. - meisjesnaam 4. lid van de Horecasector - dierenhuis 5. melksap van de rubberboom - en Frans 6. frans goud - slordig werken Nin. 7. grafisch uitdrukkingsmiddel - Chinese afstands maat 575 m. 8. klap - zij Nin. 9. glasachtig vernis - brommend diertje Nin. 10. landbouwwerktuig - bijzit van Zeus - lichaamsdeel Nin. 11. een zeker iemand - boom - bijw. van graad 5 K A 0 T E R E N 2 P i A 0 U 3 A 5 T P N 4 5 5 1 5 A 5 P C N 8 9 L O E 1 11 I K K 1. Syroit Vic 6/10 2. V. Londersele Willy 10/9 3. Van Eesbeek Vic 11/8 4. V. Londersele Johan 12/7 5. De Bruck Cois 14/6 6. Beeckman Guy 17/5 7. Raes Johnny 17/4 8. Cobbaert Hubert 21/3 9. V. Wayenberghe Willy 21/2 10. V. Wayenberghe Edgard 22/1 Stand Koningschap. 1. Van Eesbeek Vic 8,460 2. Syroit Vic 7.670 3. Van Londersele Willy 6,865 4. Van Londersele Johan 6,730 5. De Bruck Cois 6,605 6. Beeckman Guy 6.230 7. Cobbaert Hubert 5,675 8. Raes Johnny 5,430 9. Van Wayenberghe Willy 5,195 10. V.D. Schueren Edmond 4,730 KOLÉRA. 1. bloem Nin. 7. waggelend vrouwelijk bovendeel Nin.) - waggelend mannelijk onderdeel Nin.) 8. bijbelse plaatsnaam - alzo Nin. 9. lichaamsdeel Nin. )- uren zonder uur werk Afk. 10. zendbrief van een apostel - niet mals Nin. 11. halfvrije grondgebruiker - stroom. Onze excuses voor het ontbreken van een regel in vorig kruiswoordraadsel. Toch waren onze puzze laars niet tegen te houden en uit de inzendingen haalden we als winnaar Marc Van Der Veuken uit Ninove die een fles wijn ten geschenke krijgt. Voor de prijs van deze maand, kunt u uw ingevuld kruiswoordraadsel met naam en adres inzenden vóór 15 mei naar ons redactieadres. Veel geluk 4 2 3 4 5 6 7 6 5 10 A A 6 10

Klokzjiel | 1981 | | pagina 12