Ester nies in de gebieren msmsm R m 1 >1 Open brief KOOS (vervolg van pag. 3) WEER UIT CONGÉ. NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL C 1 ABONNEMENT "im ■i sr d 1 i 5- 6 <3 A0 A4 3 H 5? -to te zullen worden door gelijk welk fanatisme... Wij zullen zelf blijvend ons eigen beleid be palen, wat inhoudt dat we naar elke jongere willen luisteren en plaats geven aan zijn of haar opvattingen op voorwaarde dat de opvattin gen van anderen ook worden gerespekteerd Wat vind ik hier vals aan In deze tekst wordt gesteld dat Tien-Twen zich niet hoeft te storen aan kritieken van "buiten", hoe gemoti veerd ook, en zij die het aandurfden kritiek te geven worden als fanatiekelingen gebrand merkt. Ongenuanceerd worden zo de Volksunie en 't Klokzjiel op één hoopje gevaagd. Zulke stellingen getuigen reeds van de hoge"rgenoem- de "ivoren-toren-mentaliteit" en het zich onre alistisch afsluiten van de "boze" buitenwereld. Zo wordt er tevens gesuggereerd dat de jonge ren het beleid in het jeugdhuis (kunnen) bepa len. Hierbij wordt blijkbaar bewust vergeten dat de Raad van Beheer, voor zover ik weet, voor een groot deel uit alles behalve 'jonge ren' bestaat en over een veto-recht beschikt. Denken we maar aan het verbieden van het debat over "C.V.P.-staat, mythe of werkelijkheid door mij voorgesteld én als lid van de jeugd- klup én als lid van het N.P.F. (Een suggestie publikatie in KOOS van de na men van de Raad van Beheer, telkens de samen stelling wijzigt.) 2. De mededeling stelt verder "Binnenkort kunnen diezelfde aanvallers het stadsbestuur uitschel den omdat het door een te lage subsidie het jeugdhuis zal beletten iemand tewerk te stellen of omdat de jeugdorganisaties en vooral hun ei gen harde kernen, niet meer zullen kunnen pro fiteren van de zeefdrukinstallatie, de stenci- leermachine, de zaal... Is het niet zo dat wie ons het sterkst gebruikt, ons ook het sterkst aanvalt...?" v Wat is hier vals aan Hier wordt gesugge reerd dat de tewerkstelling van de twee part time P.V.'s in jeugdhuis Tien-Twen afhankelijk is van de stadssubsidiesNiets is minder waar, zoals duidelijk blijkt uit de (terecht) "rijkelijke" subsidies verstrekt door het Be stuur voor Jeugdvorming Tien-Twen kreeg in 1980 als subsidie 667.913 B.F. Ten andere, indien de vergoeding van de P.V.'s zou moeten kanen van de stad, dan zou Toon Baro, de vorige P.V.wel erg don doen door deze sub sidies te willen vervangen door de oprichting van een uitleendienst (Een suggestie een jaarlijkse publikatie in KOOS van een gedetailleerde balans zou de nood zakelijkheid van bepaalde subsidies kunnen aan tonen.) Al te gortig wordt het wanneer de "mededeling" meent te moeten verwijzen naar het "profite ren" van de jeugdorganisaties en "hun eigen harde kernen"(sic 1) van de aanwezige accomo- datie. De auteurs vergeten hierbij (bewust te vermelden dat elkeen die "gebruik maakt" van de zaal, de zeefdruk, de stencileermachi- ne, enz.hiervoor ook de normale prijs moet betalen, zodat hier zeker niet kan gesproken worden van "profiteren". Men kan zelfs de vraag stellen of het wel opgaat dat de jeugd- klup hier winst op maakt. Dat dit wordt aangehaald als argument, wijst ook nogmaals op de dringende noodzaak om een degelijke stedelijke uitleendienst op te rich ten waar bepaalde zaken gratis ter beschikking staan. Naar mijn mening mist Tien-Twen zo wel een kans om haar open en pluralistische in stelling in de praktijk om te zetten, nl. door haar accomodatie ter beschikking te stellen van andere organisaties. Ten slotte vraag ik me echt af wat bedoeld wordt met "harde kernen". Heeft de V.U. of -het Klokzjiel "harde kernen" die ooit gebruik of misbruik hebben gemaakt van de jeugdklup Ziet Tien-Twen spoken Ik hoor in ieder ge val liever namen, zodat de leden weten wat juist bedoeld wordt. 3. De mededeling gaat verder "De ene groep ver wijt ons "linkse" en de andere "rechtse" akti- viteiten. Niemand vermeldt volley, voetbal, zwemmen, bowling, wandelen, gesprekken, boet seren, dansen, emailleren, filmen, reizen, ver gaderen, optredens, info, tijdschrift, vorming, kursussen. Vals Oordeel zelf! Wat lezen we in het ge wraakte artikel van 't Klokzjiel "Wat betreft de aktiviteiten van de laatste maanden in de jeugdclub vonden wij in onze kalender zeven T-Dansants, één feestavond, één toneelopvoering^ optredens van Verminnen en Rick Tubbax, vier films', kreatief dansen, Oekraïense avond, mede werking aan de melaatsenaktie, debat over de rechten van de minderjarigen, voetbal en volley bal." De waarheid heeft zijn rechten 1 En om het einde van de mededeling te persifle ren de reaktie van de jeugdklup geeft mij de indruk dat weinig inspanningen werden gedaan - Maar zie nu ne keer, ons Mamera is weer uit congé. Hoe was't op vwajozje, masken? En bruin dat ge ziet. - Ja ja, en't is niet van kaffebezze, zelle. En'k ben overal azen. We hebben ons goed gehad, Komera. Een zjat kaffe? - Geiren. Overal azeu bruin, zegt ge, vanachter en van voren. Maar g'hebt toch nog witte plekskes, zeker, hier en daar? - Niksken, alles is gebakken. - 'Bien cuit', gelijk dat uwe man zijnen biefstuk geiren heeft, zeker. - Zeg, Komera, zo met mij niet lachen, hé. Zijde gij niet in congé geweest? - Ja, naar 'Mon Jardin'Met dat preeken van mijnen dopper geraken we niet verder als onze lochting. - Hebt ge u dan ook niet laten bakken op uwe pe- loes? - Ja, maar bij mij was't in den bikini, zelle, want mijn gebieren waren nü al niet weg te slaan uit elen patattenhof. Ik weet niet waar ze dat onkruid bleven vinden. Ik heb dus nog witte plekskes - 't Is daarmee dat uwe man altijd beweert dat 't beste van een kieken 't wit vlees is. - G'hebt mij liggen, Mamera. Poets wederom poets. Maar zeg, a propos, hebbek'ik niet g'hoord dat uw oudste naar Gent gaat, naar d'universiteit? - Jaas, ons Mieke gaat op kot. Wij hebben haar eerst nog proberen overhalen om op en af te gaan. Maar ze gaat liever op kot, zegt ze, dan kan ze haar beter konsentreren op haar studes. - Dat geloof ik. Hare Jef gaat ook op kot heb ik horen zeggen. Ze kunnen dan samen nog 'op en af' gaan, als ze willen. - Komera, ik ga't haar zeggen, dat ge haar zo'n steken geeft. Ge gaat er niet goed van zijn. - Mieke kan gerust tegen ne steek. Maar zijt ge niet ongerust dat ge ze niet te veel in Nienof meer zult zien? Tegenwoordig is er zoveel jong volk dat studeert en dat hier wegblijft vanals ze ginder 't vrij leven gezien en gevoeld hebben. - 't Is niet te verwonderen! Wat kan er de jonge mensen nog in Nienof houden? Hoger onderwij s is er hier niet. Werk al evenmin of ge moet naar Brussel op en af rijden en gelijk dat tegenwoordig 't vervoer kostelijk is Doppen kunt ge overal en gelijk dat de huishuren hier hoog staan, is't ook niet om hier te blijven. En kamers moet ge hier niet zoeken voor jonge mensen die graag al leen willen wonen. Vroeger moest ge trouwen om thuis buiten te geraken, maar dat verandert al lemaal. Nu willen ze onafhankelijk zijn, voordat ze hun keus doen. - Z'hebben gelijk. Dat ze van hun jong leven pro fiteren. Maar om u t amuseren moet ge hier ook anders niet blijven. In de week moet alles om één uur toe zijn en als er ievers een feest georgani seerd wordt en er is ambiance, staat de kommis- sair en zijn trawanten daar met zijn horloge en zijn decibelmeter en zijn konstateur en zijn nieuw politiereglement om't spel stil te leggen. - Op de saveufeesten kommen ze't liefst, heeft ons Mieke mij verteld. - Op den duur gaan de Ninovieters liever naar Mallemunt in Brussel of naar de Gentse Feesten lopen. Nee, als't zo voortgaat wordt het hier heiegans een dood gat. KOLÉRA VERTICAAL 1 HORIZONTAAL Grafsteen (Nin.) - Uit de familie der anti lopen. 2. Kinderproducenten - Achterste. 3. Rode Rakkers (Afk.) - Duw (Nin.). 4. Muzieknoot - Laatstleden (Afk.) - Geheel. 5. Holte onder de armen - Kleine klok. 6. Barnsteen - Clownsnaam. 7. Iedere Bestaande Ninovieter (Afk.) - Kracht term (Nin. 8. Persoonsnaam - Kever - Tien Twen (Afk.). 9. Halfbolvormige verhevenheid (Nin.). 10Zeker iemand - op dit ogenblik - Nu (Nin. 11. Twee duitse puntjes - Voor (Lat.). Deze keer geen juiste oplossing. Niet opgeven. Volgende keer beter. Inzenden vóór 20aug. Naam en adres vermelden. OPLOSSING VORIG KRUISWOORDRAADSEL 9. 10. 11 Gemaskerde zwarte figuur - Groente (Nin.). Uitroep van Archimedes - Niet Mogelijk (Afk.) Idem (Afk.). - Smoel (Nin.). Muzieknoot - Onnozelaar (Nin.). Gekromde haarlokken (Nin.) - UNO (Frans). Pellepatatten met van.... (Nin.). Gevangenis (Nin.) - zogezegd onopvallende po litie. Dwaze grap - Vruchten. Niet ja - Knorrend diertje - Oorvijg (Nin.). Gerecht met van alles in (Nin.) - Bijbelse plaatsnaam. Eet (Nin.) - Massaal geldspel. om de juiste argumentatie te vinden. Als je daarbij dan nog de vuige insinuaties neemt, ondervindt men meteen voor welke bedenkelijke moraliteiten men staat. De Decker Arthur Jeugdkluplid nr. 110 STORT 300 F op ASLK nr. 001-0971808-41 Met vermelding! Abonnement 't klokzjiël of op ons redaktieadress F. Tavernestraat, 23,Ninove,

Klokzjiel | 1981 | | pagina 16