't Klokzjiël op de gemeenteraad Nazicht van de Rekeningen 1980 18/6 vervolg open brief van pag. 2 LEGE STOELEN VIJZEN EN B0UL0NS KAATSBALLEN MONOLOOG STELLA artois Wat met veel tamtam was aangekondigd als dé raads zitting van het jaar, is eerder op een sisser uit gelopen met lege banken zowel bij de raadsleden als bij het publiek, wat niet alléén te wijten was aan het late uur waarop deze zitting eindig de Wat al dadelijk opviel bij het begin van de zit ting waren de lege stoelen waar normaal de C.V.P. moest zetelen. De Riemaeker had nu plaats genoeg om zijn dossiers open te leggen, waar hij naar zijn zeggen 44 halve dagen aan gewerkt had, zowel op de rekendienst in Meerbeke als in Ninove. (En hij had dan nog niet alles gezien naar 't schijnt). Schepen van Financiën Waltniel begint met de uit leg over de miljoenendans dat in feite de stads rekening is. Hij besluit optimistisch met te zeg gen dat er een boni is van 83 miljoen dat toelaat deze gelden te plaatsen op korte termijnrekenin gen aan de huidige hoge intresten."Vele ste den zijn in moeilijkheden" zegt hij"laat ons kijken naar de stad Bergen (Mons) Georgette De Kegel (V.U.) "Jamaar, dat is 't bui- tenland P1 Waltniel "Weliswaar elders gelegen, maar nog geen buitenland Georgette 1,11 Is mijne eerste keer dat ik de reke ningen heb nagezien. In 't vervolg vraag ik hiervoor politiek verlof." Mevrouw De Kegel pakt dan één voor één de schepe nen aan met de "lichte" departementen zoals Sche pen Desprets van Middenstand en Landbouw. Georgette "M. Desprets, uw dossier is maar een dun fardeken en 't is 't minst in orde van allemaal Desprets t Is goed in orde Mevrouw Burgemeester "Bij mij moeten er 5 asbakken staan, en er staan er maar 3." Algemeen gelach. Vervolgens wordt Schepen Stevens van Sport en Jeugd aangepakt Georgette "In Seneffe werden 372 kaatsballen aangekocht, waarvoor dienen die, en waar zijn die naartoe Stevens "Voor de stadskompetitieer zijn 10 ploegen Georgette "Ik dacht dat ge daarmee 10 jaar kon doen Burgemeester "Wat voor ballen zijn dat dan Van Waeyenberge (tussen zijn tanden) "De mijn zijn 72 en ze gaan nog J" 't Is 21 uur, raadslid De Kegel was ongeveer 1 uur aan het woord en nu is het de beurt aan Pri- eels (C.V.P.)De helft van de C.V.P.-leden is afwezig. Er moet trouwens niet gestemd worden, alleen geluisterd. Prieels komt tot het besluit dat de Sociale uit keringen van de stad in dalende lijn gaan. Prieels '"t Is niet omdat men géén, of minder beroep doet op de sociale uitkeringen, dat men die stilaan moet laten verdwijnen. De oorza ken zullen elders liggen, daar men niet be reikt wat men beoogt Zo werd er 77.430 fr. De Burgemeester "Ge gaat toch nü al geen ruzie beginnen maken zeker ('t Was toen rond 20 uur en de zitting zou duren tot 2 uur 's nachts.) Georgette "Ik vind hier fakturen zonder bestel bon, voor 6.000 fr. bloemen, voor 2 gouden bruiloften, dat kan niet. Met wat voor nen bloemeké gaat ge daar dan naartoe, met zo ene zeker (Eö ze wijst zeer breed.) Burgemeester "Er waren nog 24 recepties, Me- vrouw Mevrouw De Kegel "M. Waltniel zat vroeger hier waar ik nu zit en hij gaf toen strenge in- strukties voor het opmaken van bestelbons." Waltniel "Maar dat kan niet altijd Bv. voor vijzen. Mevrouw De Kegel "Ja, ja." Waltniel "Boulons Mevrouw De Kegel "Ja, ja." Iedereen lacht om de begrijpende 'ja's' van het vrouwelijk raadslid. Georgette "Bestaat er een inventaris Timmermans "Ja, ja." Georgette "Bestaat er één per kabinet niet uitbetaald aan verenigingen die niet meer bestonden of geen werking meer hadden. Dit heeft een onderbetoelaging voor gevolg van de hoofdzakelijk katholieke verenigingen Het is trouwens intellektueel niet eerlijk te gaan beweren dat de katholieken, die al zoveel krij gen, nog méér durven vragen omdat er over is." Het is 21 u 30' en De Riemaecker heeft nog geen woord gezegd. Hij bijt letterlijk op zijn tanden. Prieels gaat verder over het grond- en huisves tingsbeleid "De Stad zal niet kunnen zeggen dat ze één sociale kavel heeft kunnen verwezenlij ken na vier jaar fusie. Er is meer behoefte aan kleinschalige projekten gespreid in tijd en ruimte I" Timmermans "En het werk van Ninove - Welzijn dan in Appelterre en Okegem, en de nieuwe fase van de Groeneweg en het BPA Denderhoutembaan Prieels "Dat is werk van de vroegere gemeen ten Ondertussen is het 21 u 45' geworden en begint raadslid De Riemaeker dan zijn monoloog die even zal onderbroken worden door een pauze van een kwartier rond 11 uur. Daar hij vele uren heeft doorgebracht op de re kendienst en de ontvangerij klaagt hij het perso neelskader aan dat onderbezet is en niet kan re kenen op vast personeel. Het zijn meestal B.T.K.- ers die in-en uitvliegen, wat niet bevorderlijk is voor de goede werking van de diensten. De Riemaeker pakt eerst de ontvangsten aan en zijn geliefkoosde onderwerpen zijn traditioneel "het plaatsen van schuttingen, en het gebruiken van de openbare weg'^waar moet voor betaald wor den per dag en per m Hij botste natuurlijk op de "Champagnekoning van op de markt" (Kaboeterken n.v.d.r.) die aan stadskernvernieuwing doet te Ninove op zijn ma nier De Riemaeker "Diegene die champagne zijn gaan drinken,moeten onthouden dat het was op ons kosten Traditioneel is ook de opmerking over de belas ting op de "Barmeiden". In de begroting werd de ze belasting geraamd op 13.000 fr. Zij bracht 19.000 fr. op. De Riemaeker "Er is alvast 1 industrie in deze stad die aan expansie toe is 1" Na de pauze pakt De Riemaecker de uitgaven aan. De meeste opmerkingen worden weerlegd omdat de uitgaven niet voldoende gemotiveerd zijn weerge geven Zo is er het voorbeeld van een lunch aangeboden aan 130 man in de brouwerij Stella Artois te Leu ven en dan nog voor de kulurele raad, merkt De Riemaecker op 1 Mbens "Is dat soms niet die lunch in Westrand te Dilbeek ter gelegenheid van het Kongres der Socio-kulturele verenigingen Deze werd be taald door de deelnemers zelf 1 De uitbater van de cafetaria is Stella Artois." De Riemaecker heeft blijkbaar nooit van dat Kon gres gehoord, wat niet getuigt van kulturele in teresse. Wat wel zijn aandacht wegdraagt is het Buurthuis te Pollare waarvan de uitgaven verspreid zijn o- ver alle posten, zodat we nooit zullen te weten komen hoeveel het juist gekost heeft. Hier is blijkbaar op geen geld gekeken want De Riemaecker vond een faktuur voor het afhalen van een lindeboom te Wetteren met een vrachtwagen voor de prijs van 17.000 fr. Zou deze boom nog bloeien Het wordt stilaan middernacht. Iedereen ziet er moe uit. De Riemaecker heeft nog een dikke bun del af te werken. De burgemeester pinkt met zijn ogen en kan zich moeilijk wakker houden, alsook ondergetekende Voor het onderhoud van de Beiaard op het Stadhuis werd 10.000 fr. betaald, en hij speelt niet 1 Hierbij stelt De Riemaecker voor iemand aan te stellen om de gewichten op te trekken, wat in feite geen slecht idee zou zijn. Na deze grondige bespreking van de stadsrekening van 1980 volgde een tweede raadszitting op donder dag 25 juni, de laatste vbór de vakantie, en er waren zo maar even 64 punten op de agenda. De moed ontbrak ons om ook deze martelgang te onder gaan zodat we mekaar weervinden in 't Klokzjiël van oktober met een verslag over de gemeenteraad van 10 september. So long. AZAKI Op het ogenblik heb ik geen gele briefkaart in huis, maar hopelijk zal U ook wel aanvaarden dat ik langs deze "open brief" (die U als lezersbrief mag publiceren) laat weten dat ik het spijtig zou vinden mocht KOOS niet meer verschijnen. Niet dat KOOS zo hoog staat aangeschreven in mijn top tien van tijdschriften, maar wel dat ik reeds ja ren lang lid ben van Tien-Twen en nogal nieuws- gierig van aard ben naar alles wat reilt en zeilt in Ninove. Ik zou het echt betreuren dat ik deze informatie-bron zou moeten ontberen in de toe komst. Ik vind het voor Tien-Twen zelf tevens belangrijk dat het een eigen medium heeft om de al of niet aktieve leden op de hoogte te houden en/of de kans te bieden in de pen te kruipen over alles wat hen maar aan het hart ligt. Dat er van deze laatste mogelijkheid maar weinig gebruik gemaakt wordt kan op velerlei wijzen wor den verklaard. Naar verluid leven wij nu in het "ik-tijdperk"gekenmerkt door grote "matheid". Dit in tegenstelling met de jaren zestig toen de maatschappelijke betrokkenheid van de jeugd als zeer belangrijk gold en waar de illusie van "de verbeelding aan de macht" nog opgang maakte (cfr. Provo, mei '68, enz.). De huidige "grote matheid" is verbonden met de ekonomische krisis en het "doemdenken" dat daaruit voortvloeit "der is toch niks aan te doen, waarom zou ik mij engageren, als IK maar een job/een lief/een huis- je-anex-tuintje/ bemachtig, mag de rest de pot op." Dit alles dus alleen maar om te zeggen dat het geen exklusief Tien-Twen vaststelling is, dat de leden niet uit hun schelp (=pen) kruipen. Aan de andere kant is naar mijn bescheiden mening Tien-Twen echter zelf niet vrij van fouten, fou ten die de "matheid" zeker niet helpen opheffen. Voor vele Ninoofse jongeren komt Tien-Twen niet echt over als een stimulerend, aktiverend, open jeugdhuis, waar iedereen en alles aan zijn trek ken kan komen, maar eerder als een "clubje" in de enge betekenis, de T-Dansants nu buiten beschou wing gelaten. En zo komen we op een terrein waarvan ik weet dat "de klup" nogal kitteloorig zal reageren. Nemen we als voorbeeld de "mededeling van de Raad van Beheer van jeugdhuis Tien-Twen", ook onder schreven door de kernvergadering (en dus de leden?) als reaktie op de'aanvallen' van het Volksunie-ge meenteraadslid André Baro en het artikel "Unter- gang des Abendlandes" in stadskrant 't Klokzjiël nr. 9. Enerzijds dient opgemerkt dat ik het apprecieer dat Tien-Twen openlijk stelling neemt (waarom werd de mededeling echter niet dadelijk eveneens toege stuurd aan 't Klokzjiël Het is al te gemakke lijk en getuigt tevens van een "ivoren-toren-men taliteit" uitsluitend te reageren met 'foei', zo als in het verleden reeds gebeurde. Anderzijds moet er mij echter 't één en 't apder van de le ver met betrekking tot deze mededeling. Toen ik deze "mededeling" las in KOOS en in de plaatselijke advertentiebladen viel mij dadelijk de leugenachtigheid ervan op. Hoe onterecht de zogezegde aanvallen van "links" en "rechts" even tueel ook waren, het gaat niet op een pleidooi pro-domo te houden, met valse argumenten. Zal ik mij verduidelijken Ik beperk mij hiervoor tot de drie meest wezenlijke punten en wil geenszins M.Z.F. en nog minder André Baro verdedigen. 1. Er staat in de mededeling "Wie in Tien-Twen iets wil veranderen kan dat gerust, maar dan van binnenuit en niet in een gemeenteraad of in een maandblad"... en iets daarvoor staat "Wel zijn wij ervan bewust nooit geaccepteerd Wordt vervolgd p J6

Klokzjiel | 1981 | | pagina 3