J.I.A.C. NINOVE IS OPEN 'M 3 -r^- fw J* mm*' <^X~- -' r PJari 51 Savooistraat. Hiervoor bekijken we plan 2 dat gans het B.P.A.- DAM weergeeft, zo genoemd naar de straat tussen het kerkplein en het kasjken tegen de cinema Central, dus aan de oude water molen van de abdij. Dit plan is mooi gekleurd, maar zo rijk zijn we niet cm het zo af te druk ken, dus letten op de tekens en cijfers (2) en (3) stellen bestaande lage en hoge woningen voor donker gekleurd IV achtertuintjes. V bestaande bijgebouwen. Vil straten van het woonerf. Vlll nieuwbouw van het woonerf, de gearceerde wegen zijn voetwegen. een geruit vierkant op de weg betekent verkeers drempel. cirkeltjes zijn beplantingen enfP.lis parking. Zo zien we dat de Bleekstraat doorgetrokken wordt met een voetweg tot aan de Dam. Het beekje wordt natte voetweg van 't Sasken tot aan de spoorweg aan het einde van de Zuidstraat. Tussen beide in den Bleek zou dan een nieuwe woonwijk kernen van 15 a 20 sociale woningen. Men zou in onderhandeling zijn om deze grond ei gendom van Bcmbèke, aan te kopen. Deze wijk zou een nieuwe toegangsweg krijgen langs de spoor weg. Nieuwbouw zou er ook komen in de Bleekstraat, daar waar nu de Stad haar vroeger aangekochte huisjes laat verkrotten. De andere huizen en ga rages aan de rechterkant daar tussenin zouden opschuiven naar achteren en aan de straat een soort wandelgalerij laten. Dan is er ook sprake cm een openbare tuin aan te leggen tussen de Polykliniek achter de 'Vooruit' en tussen de Savooistraat, waar een huis zou vantussen genemen worden an toegang te verlenen tot de tuin. Nu zijn dat lange achtertuinen van de G'bergsestraat, die hiervoor een stuk zouden moeten afstaan. Zo zijn we rond wat het woonerf betreft. Wat zegt de Schepen van O.W. daar zelf niet over? J.TIMMERMANS Wij willen nu die wijk herwaar deren zoals ze was een volkswijk mèt een nor male straat. Want de mensen die daar nu wonen, die daar graag wonen met hart en ziel, hun straat is opengetrokken geweest. Als dat daa-r terug een normale straat wordt, krijgt dat zijn eigen ambiance terug. De mensen wonen daar im mers voor een stuk op straat. We willen de sfeer, zoals vroeger een arbeidersbuurt was, behouden met haar sociale funktie. Daarom bouwen wij nu ééngezinswoningen, woningen voor alleenstaanden en gepensioneerden, studio's. De parking wordt ongevormd tot woongelegenheid rond een rekrea- tief pleintje. 't KIOKZJIEL De Savooifeesten staan voor de deur en met dit plan stellen de organisatoren en feestvierders zich de vraag Kunnen de Savooifeesten hier nog verder doorgaan, als deze nieuwbouw er kemt J-T. Ik denk dat ze in een beter kader zouden kunnen doorgaan. Als dat nu één woonerf wordt, volgens mij kunt ge dan de feesten spreiden, van die Savooistraat, maar ook van die Bleekstraat. Dus het gaat één opvatting worden. Hij wijst op het plan en zegt Kijk, ge hebt hier nog, laat ons zeggen, een plein, waar ge veel op kunt koncentreren. Ik zal niet zeggen dat dat even groot zal zijn als nu, maar er zal minstens het dubbele aan aangename sfeer zijn. We wijzen hem op de ruimte die tot nu toe ge bruikt werd voor de feesten en wat er nadien zou overblijven. Dat is een heel stuk minder J-T- Veel verschil gaat dat dus niet maken. Dat is een zeer kleine beperkte oppervlakte die ge zoudt kwijt zijn. Hij tracht uit te reke nen.) KL. De straat zou dan misschien meer gebruikt kunnen worden voor tentjes en dergelijke, iets wat nu moet worden vrijgehouden voor het plaat selijke verkeer, vooral naar de garages van de Bleekstraat J-T- Ja/ ja. Het wordt immers een aangename ineenvloeiing van Bleekstraat en Savooistraat. Dat gaat dus een 'totaalplein' zijn. Die fysische barrière van het niveau-verschil de dorpels n.v.d.r.) zal verdwijnen. KL. Dit wordt dan het eerste woonerf van Ninove J-T. Ja, en ik denk dat het zal lukken. Het zal niet storend zijn voor de wijk, integendeel. KL. Zal het woonerf in zijn geheel uitgevoerd worden Dus Savooistraat, Bleekstraat en 'Den Bleek' samen J.T. Dat is natuurlijk de vraag. Dit staat voor de deur Savooiplein Dit kunnen we di- rekt realiseren omdat het beschikbaar is. Na tuurlijk moeten er nog procedures doorlopen wordne. KL. Hoever staat het plan, administratief J.T. Administratief is het zo, dat Ninove- Welzijn de plannen heeft goedgekeurd. De plannen voor de woningen moeten nog uitgewerkt worden. De Nationale Maatschappij voor Huisvesting in Brussel, waar Ninove-Welzijn afhankelijk van is, heeft dat voorstel voor grondaankoop goedge keurd. We wachten nu enkel op het administratief verslag van de Registratie om dat voor de gemeenteraad te brengen van Ninove en aan die gemeenteraad de toelating te vragen cm hun ei gendom te verkopen aan Ninove-Welzijn, die de bouwmaatschappij is van dit projekt. KL. Wbrdt aan de bewoners hun gedacht gevraagd over dat plan J.T. Natuurlijk. Nu is er nog maar een prin cipe, wat we daar willen doen. Wanneer dus de gemeenteraad daarmee akkoord zou gaan, gaan wij inderdaad die plannen aan de bevolking voor leggen. KL. Veel mensen zien een woonerf automatisch als een wandelstraat met winkels. Dat is hier niet het geval. De woenfunktie staat voorop blijkbaar, want wat nu een parking is voor de klanten van de Geraardsbergsestraat, moet plaats ruimen voor vroningen. Dat wordt dus politiek touwtrekken. J.T. Het is daarom dat ondermeer Baro en De Riemaecker tegen het plan waren. Baro is daar direkt van stapel gelopen, omdat de winkeliers hierdoor hun parking kwijtspelen. Ik heb daarop geantwoord dat zo'n wijk niet moet opgeofferd worden aan die eenzijdige belangen, want dat die hendelaars er ook belang bij hebben dat er een gezonde arbeiderswijk in de buurt ligt. Het ene gaat samen met het andere. RUFIJN en MICHEL. J.I.A.C. v.z.w. Jongeren info en advies centrum Geraardsbergsestraat 27 9400 NINOVE Ook in Ninove start deze maand een informatie- en adviescentrum waar jonge mensen naartoe kunnen voor vragen rond legerdienst, burgerdienst, werk, werkloosheid, studeren, sociale promotie, seksua liteit, ontspanning, vorming,... Er wordt advies gegeven in verband met typische moeilijkheden van jongeren. Vormingsprocessen voor groèpen kunnen opgezet worden rond jeugd- problematieken. Vragen voor hulpverlening worden er ernstig genomen en samen met jongeren wordt naar een evenwichtige oplossing gezocht. Ge- spreksavonden, debat, infokampagnesinformatieve filmavonden, gespreksgroepen en akties rond alles wat met de jeugd te maken heeft kunnen er door gaan of vanuit het centrum gestimuleerd worden. Direkte kontakten met ninoofse beleids- en over heidsinstanties moeten ervoor zorgen dat de te korten die aangevoeld worden, door het beleid gerealiseerd worden. Om de hele organisatie draaiend te houden werken heel wat vrijwilligers mee die, vanuit hun erva ring of opleiding in menswetenschappen, genees kunde, rechten,... aan opgroeiende jonge mensen een stuk informatie, advies en luisterbereidheid te bieden hebben. Regelmatige teamvergaderingen moeten erover waken dat alle medewerkers gezame- lijk achter alle initiatieven en werkvormen van het centrum staan zodat de zelfstandigheid van het 'jiac' en zijn onafhankelijke opstelling ge waarborgd blijven. Zo'n centrum wordt door de staat gesubsidieerd wanneer het bewijst een degelijke werking en hulpverlening te kunnen opzetten. Deze subsi diëring start in de loop van het tweede werkjaar zodat het centrum zelf de onkosten van het volle dige eerste werkjaar op zich moet nemen. Om de verbouwingswerken, de inrichting, het samenbren gen van informatie, huur, onderhoud, telefoon, verzekeringen,te betalen werden al een paar akties gevoerd of gepland. Willen wij de gehele werking degelijk opzetten, dan moeten wij ook een beroep doen op de ninoofse bevolking Als je dit initiatief een warm hart toedraagt, is je steun welkom op rekening 001-1088352-88. En als je er graag nog meer over verneemt, loop dan eens binnen. Wij werken met een open deur. J.I.A.C. - TELEFOON 3,2.17.49 Het jongeren info- en adviescentrum van Ninove is nu ook telefonisch bereikbaar. Met een drin gende vraag kan je er telefonisch terecht in de week tussen 9 en 12 en van 13 tot 19.30. Op zat erdag tussen 13 en 16.30. Dan is er permanentie. Naast de algemene informatie blijft tijdens de vakantiemaanden heel wat vakantie-informatie beschikbaar. Over alle aspekten van dit onder werp zijn folders beschikbaar vakantiewerk, werkvoorwaarden en rechten van de jobstudent, reizen in groep of alleen, vakantiekampen, jeugd herbergen, kampings, trein en fiets, reizen met kinderen, vakantiekalender van België, sport-en talenvakanties, vrijstelling van legerdienst of burgerdienst ais monitor voor jeugdkampen, Als je er meer wenst over te weten kan je dat altijd vragen aan de J.I.A.C.-medewerker met permanentie. Even binnenlopen is vlug gebeurd. &f>A hr* 2 OOOHNWaiC APi ft -■ jT i m -i •"-rtr- s J6CA. rr IZOEPOOIZT ROLoesai^.'*>-^w;T;es3

Klokzjiel | 1981 | | pagina 5